مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

خبری عجیب و باور نکردنی- زیرساخت تعدیل نیرو میکند؟

[box]مخابرات ما- این خبر را کارکنان زیرساخت ابتدا به ما دادند ولی باور نکردیم..زیرساخت تعدیل می کند.[/box]

 

مخابرات ما – مدتی قبل این خبر توسط نیروهای شرکت زیر ساخت به ما رسید.ولی آنقدر عجیب و باورنکردنی بود که ما حتی درستون شایعات یا شنیدنی ها هم مطرح نکردیم.

اما امروز به سایتها راه پیدا کرده است.

موضوع این است که شرکت ارتباطات زیرساخت در اقدامی عجیب طی دستورالعملی تعدادبسیاری از نیروهای خود را تعدیل و اخراج خواهد کرد.

شما آن را باور کردید؟

از آنجا که میدانیم باورش ساده نیست عکسی از کل خبر برایتان گذاشتیم تا بخوانید:

شاید برخی نتوانند خبر را از روی عکس بخوانند لذا متن خبر این است:

به  گزارش ژونا و به نقل از یکی از کارکنان شرکت ملی ارتباطات ایران در خوزستان؛ در مناقصه جدید شرکت ارتباطات زیرساخت که قرار است در تاریخ ۱۴ تیر ۹۶ برگزار شود، مطابق دستورالعمل جدید بایستی تعداد ۵۳ نفر از نیروهای این شرکت در استان خوزستان تعدیل شوند. همچنین تعداد نیروهای این شرکت در بندرامام خمینی(ره) از ۹ نفر به ۱ نفر تعدیل خواهد یافت.
این در حالیست که شرکت ارتباطات زیرساخت جزو حساس ترین و حیاتی ترین شرکت های ملی و منطقه ای محسوب می شود بطوریکه هرگونه اخلال در روند خدمات رسانی این شرکت که ممکن است بر اثر کمبود نیروی کار ایجاد شود، باعث قطع و یا اخلال در ارتباط تلفن، اینترنت، خدمات ATM بانک ها، مراکز نظامی و … شود.

ما اصلا هیچ حرفی نداریم.فعلا باید فکر کنیم.

بهتر است عکسی دیگر منتشر کنیم تا دقیقا مشخصات سایت را بخوانید شاید یکی ما را از این شوک خارج کند!

 1. پرسنل شرکتی می گوید

  بعضیا نمیدونم چرا بدون اینکه چیزی بدونن نظر میدن .اون موقع که ما سیستمها رو از مخابراتیا تحویل گرفتیم واقعا پر از مشکل بودن .این مابودیم که مراکز رو از هر لحاظ شسته رفته کردیم و به مراکز نظم دادیم و اشکلات برطرف کردیم .اون بابایی که میگه متخصص نیستن بایدبگم که ما انواع دوره های اموزشی رو گذروندیم و ojt های مربوطه رو دادیم.طرف از سویچ شهری مخابرات با بیش از ۲۰ سال سابقه مشکلاتشون زنگ میزنه از ما میپرسه واقعا بچه های شرکتی زیرساخت تو کارشون متخصصن.بچه ها تو هر قسمتی چه سویچ چه ماکس چه فیبر چه دیتا و خلاصه هر قسمتی کاملا مسلط هستند .این نوع قضاوت واقعا نا آگاهانه و ناعادلانس.ازینها گذشته اکثر بچه ها حداقل هفت سال تو این کار هستن و تو این مدت خیلیا متاهل شدن و بچه دار شدن و سنشون رفته بالا و دیگه هیچ جا بهشون کار نمیدن . به نظرتون با این شرایط ظلم نیست تعدیل کنن؟ بیایید منصف باشیم .

 2. محمد می گوید

  ۶ سال پیش نیروهای جوان و تحصیل کرده از طریق پیمانکاری با تعدادی که شرکت زیرساخت تعیین کرد وارد زیرساخت استان ها و کشور شدند ، نیروی متخصص شدند که نیروهای مخابراتی با آن همه سال تجربه الان به گرد پای این نیروهای تازه نفس نمیرسن ، از مرکز مایکرویو تا دیتا و همینطور مراکز پی سی و فیبر
  حال که تشکیل خانواده دادند و سن آنها بالاتر از سن استخدامی در ارگانها و جاهای دیگر است ، شرکت زیرساخت اقدام به تعدیل نیرو کرده که بسیار آزار دهنده و نادرست است . نیروهای متخصص و جوان و دارای خانواده که ، اگر رها شوند معلوم نیست چه بر سرشان و خانواده و فرزندانشان می آید . انشالله امسال که به فرمایش رهبر عزیزمان سال اشتغال و کار است ، فکری برای این عزیزان شود وگر نه افسوس افسوس افسوس برای ایران عزیزمان .

 3. همکاررسمی می گوید

  همین الان هم شرکت های پیمانکاری که برای زیر ساخت کار می کنند اطلاعات نگهداری سیستم های زیر ساخت را از کارکنان مراکز مخابرات حال دریافت می کنند بخصوص که در استان ها همین افراد شرکت ها ی پیمانکاری زیرساخت را پرسنل مخابرات بخصوص مراکز مایکروویو مخابرات آموزش داده اند!!! معلوم نیست چرا شرکت ارتباطات ان زمان نیرو های زبده خود را رها تا با مخابرات به بخش خصوصی بروند!!!! که حالا مجبور باشد عده زیادی نیروی مازاد و بدون تخصص را تعدیل کند؟!!! بابا واقعا مرحبا به وزرای لایق!!!!!!

 4. همکاررسمی می گوید

  ان زمان که برای زیرساخت نیرو ی متخصص می گرفتند نیرو های زبده که وظیفه نگهداری شبکه رادیویی و فیبر را در مراکز استان ها بعهده داشتند با داشتن ساعت های اموزشی فراوان و تجربه توام با ان در مرکز مایکروویو ان زمان همه را رها و به مخابرات منتقل و گروهی که نه مدرک و نه تجربه کار در ارتباطات راه دور داشتند و شاید بیشتر انها در مراکز سوئیچ کار میکردند با زدو بند و پارتی این نماینده و ان نماینده خود را به زیر ساخت منتقل و مجددا یک شرکت فربه دولتی با کلی نیروی مازاد و بدون تخصص و تجربه تشکیل و دوباره اموزش های تکراری را برای این افراد شروع کردند و کلی هزینه روی دست دولت گذاشتند اسم انرا هم گذاشتند خصوصی سازی مخابرات و هزاران مشکل دیگر درست کردند.

 5. همکار مخابراتی می گوید

  با سلام
  گسترش شبکه فیبر نوری ، باعث شد ایستگاه های بک بن از مدار خارج شده واکثر ایستگاه ها ی دارای ارتباط رادیو خاموش شده اند .متاسفانه بچه های بخش خصوصی مازاد شده و….
  خیلی از این ها که در زیر ساخت در بخش خصوصی شاغل هستند دارای تجربه خوبی در سیستم ها دارند زیرا با اجبار زیرساخت خیلی دوره های اختصاصی را گذرانده اند در صورتی که بخش خصوصی مخابرات فقط تجربی چیزی از همکاران رسمی آموزش دیده اند. با توجه به نیروهای خصوصی ضعیف مخابرات که اغلب سفارشی وغیر مرتبط جذب شده اند ،اگر این افراد برای قسمت های رادیو ماکس و فیبر و نیرو جذب مخابرات شوند ، خیلی عالی خواهد بود.

  1. سردبیر می گوید

   پس این موضوع واقعی است؟

  2. یکی بودیکی نبود می گوید

   اون زمان که اسم زیر ساخت بود مخابراتیا رو راه میدادین که حالا میخای بیای مخابرات

  3. شرکتی می گوید

   منم توشهرمون اکثراین افرادومیشناسم که ایناهم سال ۹۰ با پارتی اومدن توpc

  4. کارمند نا امید می گوید

   بله چون در استان ما شنیدم دو تا سایت روی کوه رو طرح دادن ببندن و به حالت نیمه خاموش دربیارن و در حقیقت منطقی هم هست که ارتباط از رادیو بره رو فیبر

   1. سردبیر می گوید

    یکی دیگه از اعضای سایت هم همینو نوشته بود.
    مجبوریم قبول کنیم.
    زیرساخت وظیفه نداره این همه شغل ایجاد کنه
    دولت باید برای این همه بیکار فکری بکنه.
    یا درهای اقتصاد خصوصی رو باز بذاره تا خود مردم بفکر خودشون باشن

   2. یکی بودیکی نبود می گوید

    ۶ سال پیش که داشتن نیرو میگرفتن همشون با رابطه رفتن اخه لیسانس کشاورزی به زیر ساخت ربطش چیه؟

    1. سردبیر می گوید

     ای آقا!
     مدرک خودش مرتبط نبوده!
     مدرک قوم و خویش و پارتیش که مرتبط بوده!
     شما دیگه چرا از این حرفها میزنید؟! ها!

  5. یکی مثل تو می گوید

   هرجا شرکتی گرفتن پارتی و سفارش درش دخیل بوده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.