Ultimate magazine theme for WordPress.

حکم دیوان عدالت اداری برای پرداخت رفاهیات شامل همه کارکنان می شود؟

7 5

[box]مخابرات ما- چندی قبل حکمی منتشر کردیم از دیوان عدالت اداری. حالا یک سوال داریم.[/box]

 

مخابرات ما- چندی قبل این حکم را که از سوی دیوان عدالت اداری به طرفیت وزارت کار,تعاون و رفاه صادر شده است در سایت منتشر کردیم.لطفا دوباره آن را ببینید:

در این حکم,همکار مخابراتی از وزارت کار,رفاه و تعاون شکایت کرده است .

دلیل شکایت این است که شعبه حل اختلاف وزارت کار در استان البرز در مرحله رسیدگی و صدور حکم, حق را به شرکت مخابرات ایران داده است تا بتواند مبلغ رفاهیات را متناسب با شرایط خودش تعیین کند.

اما این همکار گرامی به  دیوان عدالت اداری برای تقض حکم هیئت حل اختلاف شکایت می کند.در شکایت خود ذکر میکند که مبالغ رفاهیات در حکم حقوق و دستمزد است که توسط مخابرات تعیین و سپس توسط وزارت کار ابلاغ شده است.لذا شرکت مخابرات نمی تواند راسا و شخصا بدون مجوز وزارت کار, این اعداد را کاهش دهد.

چنانکه گفته شد در شعبه حل اختلاف حکمی به نفع مخابرات صادر شده بود.برای نقض حکم نیز باید به دیوان عدالت اداری شکایت می شد.

دیوان عدالت اداری پس از بررسی شکایت حق را به شاکی میدهد و در متن رای صادره می نویسد از آنجا که هزینه های رفاهی کارکنان وفق آئین نامه  استخدامی است  بنابراین نقض آن توسط شرکت مخابرات ایران و  عدم پرداخت هزینه های رفاهی کارکنان قابل قبول نمی باشد.

این همان حرفی است که از روز اول در سایت مخابرات ما ببصورت مستمر گفته شده است.

اینک سوال ما این است که آیا با وجود این حکم از دیوان عدالت اداری , آیا لازم است همه کارکنان دوباره به دیوان شکایت کنند و حکم دیگری بگیرند؟

آیا بهتر نیست مخابرات در روش جاریش تغییری بدهد؟

 

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

 1. همكار می گوید

  سلام صبح بخیر سردبیر محترم نامه شماره ۱۰۰/۹۶/۳۴۲۰۵مورخ ۹۶/۰۳/۲۷ازشرکت مخابرات ایران با امضای آقای دیانی رسیده پاسخ تمام این سئوال ها داخلش هست خیلی به صراحت منکر همه چیز شدند لطفا پیگیری کنید ممنونم

  1. سردبیر می گوید

   سلام
   امروز دوستان خوبم از یزد اینها رو برام فرستادن
   چشم.
   دو روز تعطیلی کارمون دراومده
   البته همینقدر که ایشون نظر دادن, خودش قدم بزرگی است رو به جلو.
   وقتی حرف بزنن میشه روی اون بحث کرد.

   1. همكار می گوید

    سلام ممنونم ازلطف شما

  2. امید می گوید

   سلام متن نامه چی میگه.برای ما تو پی پرلس چیزی نیومده؟اگه میشه تصویر نامه رو بگذارید.

  3. گرگانی می گوید

   بلعخره جناب دیانی لب به سخن گشود ، مبارک باشه

 2. همکاررسمی می گوید

  کارکنان استان همدان همین پروسه را دنبال کرده اند و هم اکنون نیز در دیوان عدالت در حال بررسی است . البته تمامی کارکنان تک تک و در قالب یک پروسه منظم و با گرفتن وکیل انرا دنبال و منتظر رای دیوان عدالت هستند.

 3. ک قبلا امیدوار می گوید

  با سلام
  دوستان عزیز مطمئن باشید مخابرات تحت هیچ شرایطی حاضر به پرداخت معوقه رفاهیات که حق مسلم ماست نخواهد بود مگر اینکه تمامی پرسنل به دیوان عدالت اداری مراجعه و حق خود را استیفا نمایند
  خوب یادم است چند سال قبل که همکاران بازنشسته می شدند تفاوت مرخصی ها را فقط به کارکنانی میدادند که انها می رفتند و حکم می گرفتند و برای کسانیکه شکایت نمی کردند ان را پرداخت نمی کردند و صراحتا اعلام می کردند بروید شکایت کنید تا به شما هم پرداخت کنیم که بعد از مدتی در حدود یک سال طول کشید تا مدیران ارشد اعلام کردند به همه پرداخت شود یعنی وقتی که با انبوه شکایات مواجه شدند لذا از قدیم گفته اند حق گرفتنی است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.