Ultimate magazine theme for WordPress.

چرا سهام ترجیهی را آزاد نمی کنید؟(نویسنده مهمان-پی نوشت سردبیر)

1 2

[box]مخابرات ما- نویسنده این مطلب،از دلایلش برای آزادسازی سهام ترجیهی گفته است.حرفی که مدتها قبل در این سایت مطرح شد.از نویسنده محترم تشکر میکنیم و شما را دعوت می کنیم به مطالعه این نوشته.[/box]

نوشته نویسنده مهمان :حبیب الله

مخابرات ما – ابتدا اینکه شرکت مخابرات بعد از مجمع امسال که سود ۳۳۳ ریالی مصوب کردند و قرار هست سود سهام ترجیحی ما را همچون صدقه سری در طی سه قسط پرداخت کنند مجددا یک طرح توجیهی افزایش سرمایه ۱۰ درصدی روانه کدال و سازمان بورس کردند و این یعنی اینکه مثلا بعد از کسر قسط سهام ترجیحی از سود سهام به ازای هر سهم مبلغ ۱۰ تومان دیگر هم از سود سهام ما بابت افزایش سرمایه کم خواهد شد و البته ناگزیر هستیم که در این افزایش سرمایه شرکت کنیم درست مثل کسانی که پوست موزی ببینند و خود را ناگزیر از ان ببینند که پا روی آن گذاشته و لیز بخورند .

دوم اینکه همه ما و شمایی که در افزایش سرمایه دو سال قبل شرکت کردیم حدود ۳۰ درصد سهام ما افزایش پیدا کرده است این یعنی اینکه مثلا شما اگر ۷۰ هزار سهم ترجیحی داشته اید فعلا حدود ۲۰ هزار سهم اضافه دارید که قاعدتا این ۲۰ هزار سهم هم سود ۳۳۳ ریالی دارد و هم اینکه باید در کد بورسی شما قرار گیرد و بتوانید بفروشید حالا دیدم مخابرات نامه ای زده و ……
در اینجا سخن من با شما مدیران امور سهام و مجامع شرکت مخابرات هست که به زعم بنده کوچکترین اطلاعی از بورس ندارید حالا اینکه چطور در امور سهام شرکت چند هزار میلیاردی قرار گرفته اید بماند .

انسانهای مومن روزه دار نیاز به این همه نامه نگاری که نیست واقعا می خواهم از این همه ندانم کاری شما ها که ازقضا زندگی ما هم به این ندانم کاریهای شماها بسته است سرم را به دیوار بکوبم . ببین برادر من بنده نه به عنوان کارمند شرکت که به عنوان یک سهامدار به قضیه نگاه می کنم کافی هست شما عزیزان کد بورسی بنده را که دارید چون سهامدار هستم کافی هست تعداد سهام افزایش سرمایه بنده را به سپرده گذاری مرکزی بورس بدهید و بگویید بزنند به نام من و تمام و سپس در یک نامه به همکاران اطلاع رسانی کنید که این تعداد سهام در مالکیت کد بورسی شما در فلان کارگزاری قرار گرفت . در بورس سند مالکیت معنا ندارد و همچنین گواهی مالکیت . اگر اینگونه بود که این همه معاملات انلاین روزانه اتفاق می افتد نیاز به سند داشت . کد شناسایی بورس همان کد بورسی هست و مالکیت سهام از یک تا میلیاردها سهم درکد بورسی قرار می گیرد . بنده مطمین هستم که این حداقلها را هم نمی دانید و یا البته به عمد می خواهید مالکیت به حق ما سهامداران که کارمندان شرکت هستیم را به تعویق بیندازید
سخنی با همکاران
همکار عزیر.من و شما برابر ۳۰ درصد سهام ترجیحی مان از حدود یکماه قبل که افزایش سرمایه شرکت ثبت شده است سهامی داریم که باید در مالکیتمان باشد و البته قابل معامله . این کاغذ بازیهای مخابرات نیز چیزی جز در اختیار قرار ندادن سرمایه ما نمی باشد یعنی از یک طرف دو سال قبل پول افزایش سرمایه را گرفته اند و از طرفی سهام آنرا در اختیارمان قرار نداده اند و این یعنی اینکه سهامی که بعد مجمع شما می توانستید ۲۰۰ تومان بفروشید روز گذشته ۱۹۰ بوده و البته با توجه به افزایش سرمایه پیش رو تا ۱۸۰ و بلکه ۱۷۵ تومان افت خواهد کرد برای ۵ درصد سهام ترجیحی کارکنان و البته فقط افزایش سرمایه آن نزدیک ۸۰۰ میلیون سهم قابل معامله هست که جلوی آن گرفته شده است اگر به من بود که لحظه ای درنگ نمی کردم و می فروختم .
سخنی با همکاران و سر دبیر
دوستان اگر به سهام عدالت که البته شامل حال ما نمی شود و فرمی که روی سامانه ان قرار گرفته نگاهی بیندازیم می بینیم که دولت این اختیار را به سهامداران سهام عدالت داده که مبلغی واریز کنند و تمام سهام عدالت خود را آزاد کنند البته فرایند آن طولانی خواهد بود چون سهام عدالت سبدی از شرکتهای مشمول اصل ۴۴ هست . سخن من با شما همکاران هست آیا مثلا فکر می کنیم سازمان خصوصی سازی و به عبارتی دولت با این همه مشکلات اقتصادی مثلا اگر من بگویم می خواهم قسطهای باقیمانده سهام ترجیحی را پرداخت کنم و سهامم آزاد شود قبول نمی کنند البته که از جان و دل قبول می کنند و جالب این هست که ما فقط برای هر سهم ۱۹۰ تومانی فعلی حداکثر ۲۵ تومان و حداقل ۱۲ تومان بدهی داریم

و سخنی با سردبیر عزیز :

صرفنظر از تمام ملاحظاتی که وجود دارد شما که بیشتر در جریان وقایع هستی برای ما کارمندان آبی گرم نمی کنند سخنان آقای وزیر در مجلس را هم که پیگیری کرده ایم به نظر من اگر سایت مخابرات ما یک کمپینی راه بیندازد برای آزاد سازی سهام ترجیحی کارکنان . بزرگترین خدمت را به همکاران کرده است . البته بنده می دانم که مخابرات چندین قسط سهام ما را پرداخت نکرده است بهرحال این پول که در جیب بنده نیست . فکر می کنم تمام کارکنان راضی باشند که ما به تفاوت قسط را به حساب خصوصی سازی بریزند و سهامشان آزاد شود . این مساله دیگر رفاهیات و ارتقا گروه و … نیست . این حقی هست که باید گرفته شود

به امید روزی که سردبیر سایت مخابرات ما از خصوصی سازی پیگیری کرده و با ایجاد کمپینی به آزاد سازی سهام همکاران اقدام کنند . واقعیت این هست که قیمت سهام تابعی از نگاه مدیران به مجموعه هست و سهام مخابرات از قیمتهای ۴۳۰ تومانی تا قیمتهای ۱۹۰ تومانی روز قبل افت داشته است . در بین ۵۰۰ شرکت بورسی هم مخابرات جز شرکتهایی هست که کسی در آن سرمایه گذاری نمی کند به عبارتی سهمی پیرمردی هست که معادل سود بانکی به افراد سرمایه گذار می دهد و ناگفته نماند که چاه باید از خود آب داشته باشد . هر یک روز دیرتر آزاد شدن سهام ترجیحی کارکنان فقط دودش به چشم همکاران می رود . در این شرکت قرار نیست اتفاق خوشایندی برای همکاران بیفتد کما اینکه تاکنون و از بعد خصوصی سازی هم نیفتاده است .

با تشکر.

********

سردبیر – از دوست و همکار گرامی تشکر میکنم.دغدغه های شما را درک میکنم.پیش از اینکه هر حرفی زده شود ما هم در سایت همین حرفهای شما گفته بودیم.اما اینکه انتظار داشته باشید با وجود این همه مشغله هایی که یک سایت بعهده ام گذاشته است در همه مواردی که مشکلی وجود دارد پیس قدم باشم حرفی ندارم.اما وقت و فرصتی برای جمع و جور کردنش ندارم.خودتان می دانید همین موضوع بورس و سهام ترجیهی – که کاش هرگز وجود نداشت ما به همان سهام عدالت راضی تر بودیم – خودش یک عالمه وقت می گیرد و کار می برد.

اما در عین حال حاضرم پیش قدم بشوم.حاضرم در سایت فراخوان بگذارم.حاضرم همه سهامداران را زیر یک سقف مجازی جمع کنم.اما خواهش میکنم یک نفر بیاید کارهایی که من از او خواهش خواهم کرد انجام دهد.آماری بگیرد.لیست ها را مرتب کند.کدهای کارکنان را واقعیت سنجی کند و در نهایت پیگیر آن در بورس باشد.من هم و سایت هم با همه وجود بخش فرهنگی و عملی آن را حمایت خواهد کرد.

خدا میداند, خدا میداند این که همه کناری بنشینند و چون یک نفر درمیدان حضور دارد همه چیز را از او بخواهند منصفانه نیست.شما بیایید کمک کنید.بخش هدایت و هم فکری و همراهی و در اختیار گذاشتن تمام امکانات سایت از سوی من. کاری که الان برخی گروههای جوانتر در حال انجامش هستند و من هرگز کوتاهی نکرده ام.

هر کسی با من تماس بگیرد,چیدمان خودم را برای پیگیری سهام ترجیهی تقدیم خواهم کرد و به هر شکلی کمک خواهم کرد.

من فقط و فقط وقت کم می آورم.وقت. خواهش میکنم به من و به خودتان کمک کنید.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

  1. رضا می گوید

    با تشکر از مطلب بجا و بحق همکار گرامی
    باید عرض کنم : همکارانی که در افزایش سرمایه مشارکت نکرده اند نیازی به واریز مبلغی جهت آزاد سازی سهام ندارند چراکه مبلغ بدست آمده از محل فروش حق تقدم استفاده نشده + قسط عملکرد سال ۹۵ بیشتر از مانده بدهی همکاران میباشد و شرکت مخابرات نه تنها بایستی سهام همکاران را آزاد بلکه باید مازاد طلب همکاران را نیز نقدا” پرداخت کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.