Ultimate magazine theme for WordPress.

پاسخ به یک انتقاد- واریز سهم فروش سهام حق تقدم در وجه سازمان خصوصی سازی.

3 4

[box]مخابرات ما- آنچه می خوانید پاسخ یکی از آگاهان است به مطلب انتقادی سایت مخابرات ما.[/box]

 

مخابرات ما- چند روز قبل مطلبی منتشر شده است با نام:

زبون دراز – قربون اون زرنگی معکوس مخابرات!

این مطلب را حتما بخوانید.بدون مطالعه آن, از این نوشته درک کاملی نخواهید داشت.

در این نوشته نویسنده سایت, از دو موضوع انتقاد کرده است:

الف- وقتی سهامدار, متقاضی خرید سهام حق تقدم نباشد, شرکت مخابرات این سهام را می فروشد و وجه آن را بجای اینکه در اختیار سهامدار قرار دهد , به سازمان خصوصی سازی پرداخت میکند.

ب- وقتی این مبلغ به سازمان خصوصی سازی بازای بدهی قبلی پرداخت می شود چرا سهام معادل آزاد نمی شود.

 

یکی از آگاهان و مطلعین, با لطف بسیار این مطلب را بررسی کرده است.او دو صفحه از قانون منتشره توسط سازمان خصوصی سازی را برای ما ارسال کرده است.تلویحا ایشان معتقد است انتقاد ما وارد نیست به دلیل همین نوشته ها ,:

 

 

بر اساس توضیح این مطلع گرامی و عزیز ، و صراحت قانونی، برای دارندگان سهام ترجیهی باید هر وجهی از محل سهام حق تقدم بدست می آید توسط شرکت مخابرات ایران در وجه سازمان خصوصی سازی پرداخت گردد.

این توضیحات به نویسنده متن انتقال داده شد.اینک با هم توضیحات نویسنده متن را می خوانیم:

[box]سردبیر گرامی، سلام زبون درازتان را به گرمی پذیرا باشید.

اشکال اصلی این مطلب در مورد دو چیز است!

یکی اینکه وقتی وجه سهام به سازمان خصوصی سازی پرداخت می گردد انتظار می رود معادل همان وجه، سهامش آزاد گردد و در اختیار سهامدار قرار گیرد. چه تعریفی دارد که سازمان خصوصی سازی هم وجه سهام را بگیرد هم سهام را بلوکه کند؟

دوم اینکه بخشی از کارکنان معتقدیم تمام هزینه های ناخواسته ما از محل پرداخت دیر هنگام مخابرات به سازمان خصوصی سازی است.مایل هستیم مدیران محترم مالی، زمان واریز همین وجه را در حق سازمان خصوصی سازی اعلام فرمایند.

نتیجه اینکه  همین مشکل را با کل سهام ترجیهی داریم.در هیچ جای قانون صراحت ندارد که سهام تا زمان پایان اقساط در سازمان بماند!

تکرار میکنم چه تعریفی دارد که ما وجه سهامی را ۸ -۹ سال پیش پرداخته ایم ولی هنوز در اختیار سازمان است؟پتاکید میکنم از آنجا که معتقدیم مخابرات این ارقام را با تاخیری غیر قابل قبول به سازمان می پردازد، هزینه هایش را ما زبون درازها باید پرداخت کنیم!

در عین حال از دقت نظر, پیگیری و پاسخ مناسب فرد مطلع بسیار خرسندم!

ایشان زبون ما را کوتاه کرد!

[/box]

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

 1. رضا می گوید

  سلام . جناب سردبیر محترم اصلا طرح موضوع با تیتر زبون دراز به ان صورت صحیح نبود .واین آقای مطلع هم با آوردن بخشی از متن قرار داد جان مطلب یا درخواست یا سوال سهامداران را پاسخ نداد . سوال اینجاست که سهامداران مخابرات سهامی خریداری نمودند وبه ازای آن میزان معینی وجه بدهکارند .اگر مبلغ حاصل از فروش سهام حق تقدم را در نزد سازمان خصوصی سازی کارسازی نمایند . تمام سهامداران ترجیحی مخابرات که از حق تقدم استفاده نکرده اند .فقط مبلغ ناچیزی کمتر از ۴۰۰۰۰۰ هزار تومان به سازمان بدهکار می شوند که با این مجمع پیش رو وبرداشت این مبلغ طبق قانون چون دیگر به سازمان بدهکار نمی باشند سهامشان باید تماما آزاد گردد و دیگر آن زمان ده ساله موضوعیت پیدا نمی کند . آیا مخابرات به این سوال اساسی پاسخ خواهد داد . یا مبالغ سهامداران را در حساب های مخصوص وبدون اینکه ملزم به پاسخگویی وشفاف سازی باشد نگه داری خواهد نمود . اگر آقای مطلع روشنگری نماید .جای تشکر دارد .

  1. سعید می گوید

   سلام همانگونه که دوست عزیز نوشتند پس از چند سال بدهی هریک از ما کارکنان کمتر از پانصد هزار تومان است اما با یک حساب سرانگشتی اگر مبلغ خالص فروش هر سهم حق تقدم فقط صد تومان باشد فردی که ۷۲۰۰۰ سهام دارد مبلغ هفت میلیون و دویست هزار تومان طلب کار می شود پس اگر بپذیریم که بدهی ۵۰۰هزار تومانی به سازمان خصومتی سازی هم پرداخت شود این فرد مبلغ شش میلیون و پانصد هزار تومان طلبکار می شود ..
   .ایهالناس .این اگر اختلاس نیست پس چیست ؟

 2. رضا می گوید

  همه اینها درست ولی با پرداخت قسط عملکرد ۹۵ مبلغ حاصل از فروش حق تقذم استفاده نشده بیشتر از مانده بدهی خواهدبود!ِ یعنی بایستی کل سهام ترجیحی +سهام جایزه آزاد و مازاد مبلغ نیز به همکاران پرداخت شود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.