Ultimate magazine theme for WordPress.

شما نوشته اید -تانوما نامی برای یک طرح یا برای یک سرویس.

1 2

[box]مخابرات ما – ز مطالب مانده ما یکی هم این است.در مورد تانوما.[/box]

مخابرات ما – شما در مورد تانوما نوشته اید:

[box]

سلام و چند نکته:
– تانوما می تواند یک نام برای یک طرح برای افتتاح و رونمایی از یک کار بزرگ باشد ولی پتانسیل نام یک محصول و یا سرویس را ندارد.
– طرح فیبر نوری یکی از ضروریات مسیر استراتژیک شرکت مخابرات ایران است حتی اگر بعنوان یک موضوع زیرساختی به آن نگاه شود. اگر شبکه دسترسی سیمی شبکه ای زیرساختی است و مالک ان مخابرات است پس حتما طرح FTTH نیز مشمول همین شبکه است.
– انتظار درامدی سریع از این زیرساخت انتظاری درست نیست بلکه می باید این شبکه را بعنوان جایگزینی برای شبکه سیمی نگاه کرد. شبکه دسترسی سیمی می باید متوقف شود و بجای ان شبکه فیبر به مرور اضافه یا جایگزین شود.
– فرصتهای درآمدی بسیار زیادی در حول و حوش چنین شبکه ای برای شرکت مخابرات ایران متصور است که لازم است پروژه های مرتبط با ان نیز کلید بخورد. هر گونه تاخیر در چنین پروژه هایی سرمایه گذاری در شبکه دسترسی نوری را دچار ریسک بالا می کند.
– طی یک پروسه ۵ ساله شبکه دسترسی نوری می باید در تمام محدوده های اصلی سرویس شرکت مخابرات ایران مستقر شود. اولویت نقاط مهم و با درامد زیاد در سال اول از ضروریات است.
– کیفیت سرویس ارایه شده بر روی چنین زیرساختی باید کاملا برتر از سرویس های قدیمی باشد تا بتواند ذهن مشتریان مهم شرکت را در خصوص زیرساخت نوری مثبت کند بنابر این لازم است لایه ای جدید از سرویس با فناوری جدید و دارای کیفیت سرویس برتر مجزا از لایه قدیمی ایجاد شود و به مشتریان ارایه شود.
– قیمت سرویس در سالهای اول با وجود داشتن کیفیت برتر، دارای کشش است یعنی می توان سرویس ها را با قیمتهای بالاتر به فروش رساند. با این فرض لازم نیست به قیمت ارزان کردن سرویس فراوانی فروش سرویس را زیاد کرد بلکه صرفا لازم است با فشار تبلیغات و بالا بردن کیفیت سرویس تعداد واگذاری ها را بالا برد. و به محض امدن رقیب، آنگاه در بازارهای رقابتی از ابزار قیمت نیز استفاده کرد.[/box]

 

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

  1. تا نو ما می گوید

    واقعا حرف من را زدی.
    این کلمه تانوما اصلا قشنگ نیست.
    من نمیدانم چطور این همه کارمند در معاونت تجاری راضی شدند جنین اسمی انتخاب شود؟
    با وجودی که از ابتدای کلمات تار نوری مخابرات ایران تشکیل شده است ولی نه معنا دارد و نه تک یا دو سیلابی است و نه موضوعی را به ذهن متبادر می کند و نه سرعت را نشان می دهد و نه …. امیدوارم در آینده ایراد مشخصی پیدا نکند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.