مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

توضیحی بر یک گزارش/ بازنشستگی اجباری در کار نبوده است.

[box]مخابرات ما – شب گذشته گزارشی داشته ایم که توضیحی بر آن داریم.[/box]

نوشته : سردبیر

مخابرات ما – پیش از مطالعه این متن باید گزارش قبلی سایت را بخوانید:

بازنشستگی اجباری در یکی از استانها ؛ آزمونی با نتیجه معلوم!

بدنبال این خبر توضیحاتی از استان گفته شده بدستمان رسیده است که عینا درج می کنیم.

[box]

۱- در گزارش به موضوع بازنشستگی اجباری در فارس اشاره کرده اید.این دو کاملا با هم فرق دارد.در آنجا احکامی مانند نگهبانی و نظافتچی صادر شده بود در حالی که اینجا اصلا مصداق ندارد.

۲- انتخاب مدیران بعدی , از اختیارات یک مدیر منطقه است.بنابراین عزل و نصب مدیران چیزی خلاف عادت نیست.اما در این مورد برای رعایت مسائل اخلاقی که به آن پای بند هستیم موضوع تغییر مدیران به امروز رسید.توضیح آن بعدا خواهد آمد.

۳-هر چند که شخصا مایل به تغییر این مدیران بوده ام , اما در عین حال تا پایان عمر ۳۰ سال خدمتشان بدلایل اخلاقی صبر کردم تا متضرر نشوند.در گذشته , بویژه در زمان تغییر ساختار به این افراد خاطرنشان شده بود که همان لحظه قصد تغییرشان را داریم , اما بدلایل اخلاقی فقط تا پایان ۳۰ سال خدمتشان در این سمت ها باقی می مانند.چرا که نمی خواهم با سمتی غیر از سمت دوران خدمت بازنشسته شوند.

۴-این موضوع شامل تعداد محدودی می شود که همه به خواست خودشان تغییر یافته اند نه با تهدید و ارعاب. بر خلاف گفته این گزارش.

۵- پس از تغییر چارت سازمانی ,  صدور حکم برای این افراد  فقط با این شرط بوده است که پس از ۳۰ سال خدمتشان این حکم لغو گردد.حتی در مواردی در فرم ویژه ای که برای این منظور در کمیته انتصابات طراحی شده بود , آن را قید کرده و به اطلاع این افراد رسانده ایم.

۶- برخی از این افراد , قبل از پیاده سازی ساختار , پست و سمت آنان حذف شده بود.اما با توجه به اینکه مدت کوتاهی تا رسیدن به ۳۰ سال خدمتشان مانده بود , از نظر اخلاقی خود را مقید دانستم که تا پایان خدمتشان در این سمت ها باقی بمانند. اصولا شرط زدن حکم برای آنان , لغو حکم پس از ۳۰ سال خدمت بوده است.

۷- مقایسه این اقدام با فارس ، قیاس مع الفارق است. آنجا برای همه , از یک کنار , حکم نگهبانی زده شده بود.

۸- ما از نظر اخلاقی مقید بوده ایم تا کسی که سال ها در سمت مدیریتی بوده , در چند ماه آخر خدمتش حکمش تغییر پیدا نکند یعنی حقوق زمان بازنشستگی اش کاهش نیابد.اما آنها پذیرفته بودند که وقتی به مرز ۳۰ سال رسیدند این حکم تغییر یابد.

۹-با استعلام از مخابرات ایران اطمینان پیدا کردیم که فعلا هیج طرح خاصی برای بازنشستگی تشویقی وجود ندارد غیر از همین شیوه عادی.لذا احتمال ضرر این افراد در آینده وجود نداشت.

۱۰ – انعکاس این خبر به این شکل ، در سایت شما درست نیست در حالیکه تعداد این افراد ۴- ۵ نفر است.

۱۱ – اصولا بقای یک سری افراد خاص در سمت های مدیریتی به دیگران اجازه رشد نمی دهد مایل هستیم افرادی توانا و کارا این سمت ها را بعهده بگیرند.لذا بحث اجبار به بازنشستگی نیز حقیقت ندارد.این افراد می توانند در سمت های جدید خود باقی بمانند و کار کنند.

۱۲- تعدادی از این افراد خودشان پس از ۳۰ سال خدمت, فرم درخواست خود را محترمانه به شرکت داده اند.

۱۳- لازم است این توضیحات در سایت قید گردد تا دو موضوع روشن شود .یکی اینکه این امر با قرار قبلی مدیریت با این افراد در زمان اجرای چارت جدید بوده است. دوم اینکه اجباری به بازنشستگی هرگز وجود ندارد.

۱۴- انتخاب مدیر بعدی , از اختیارات یک مدیر برای اجرای مسئولیت های واگذاری است.

۱۵- حرف آخر اینکه ، چنین نیست که از این پس هر کسی به ۳۰ سال خدمت رسید , عزل گردد یا بخواهد بازنشسته شود.چنانچه افراد شایسته ای وجود داشته باشند شرکت از آنان استفاده می کند. این امر فقط برای این سری و همین افراد در نظر گرفته شده است.

[/box]

از توضیح کافی  و وافی استان تشکر می کنیم و می پذیریم که بهتر می بود متن نارضایتی همکاران همراه با این پاسخ , یک جا درج می شد.

 

 1. محمد خراسان رضوی می گوید

  با سلام خدمت سر دبیر محترم در رابطه با بازنشستگی با تشویق یا بدون تشویقی اگر شرکت مخابرات در ابتدای سال تصمیم گیری کند و وضعیت افرادی که متقاضی بازنشتگی در هر کدام از موارد هستند مشخص کنند تا مسئولین بتوانند افراد جدیدی را جایگزین افراد بازنشسته کنند

 2. همکار می گوید

  جهان در حال پیشرفت و علوم مختلف هر روز در حال بروزرسانی میباشد اما در شرکت مخابرات سابقه جای شایستگی را گرفته.در شرکت پرسنل جوانتر و لایقتر با علم روز بیشتر و بالاتر ااز مدیران فعلی هستند اما به علت اینکه این مدیران قصد بازنشستگی ندارند از قابلیت های این عزیزان در شرکت استفاده نمیشود.احسنت و درود بر مدیر لایق این استان که به فکر پیشرفت همه پرسنل هستند نه فقط عده ای خاص که برای کسب منفعت بیشتر خودشان سالها بر مسند مدیریت نخ نما و قدیمی خود تکیه داده اند.

 3. کارشناس همدانی می گوید

  در استان همدان نیز اکثرا مدیران با سفارش وارد مدیریت شده اند، و تا زمانی که باشند مدیر هستند، و مطمئنم که با این مدیران فعلی استان ما هیچ چیزی درست نخواهد شد، امروز دوم اردیبهشت هست ولی هنوز حقوق واریز نشده است، باید به مدیر منطقه همدان و مدیرمالی اش به خاطر این مدیریت هر روز تبریک بگوییم

 4. کارمند قبلا امیدوار می گوید

  با سلام
  با این توضیحات هم در اصل موضوع تفاوتی نمی کند
  همکاران هم ردیف همین مدیران معزول چه تفاوتی با اینها داشته اند که با همان حکم مدیریتی و استفاده از بازنشستگی تشویقی بازنشسته شوند ولی این عزیزان که باب میل اقایان نیستند معزول و ناچارا برای حفظ پرستیژ. وابروی خود بدون استفاده از هیچگونه تشویق و امتیازی تن به بازنشستگی اجباری بدهند البته اگر قانون کار اجازه میداد و قدرتش را داشتید بدون ملاحظه هیچکس اجبارا با حداقل پاداش همه مشمولین را بازنشسته می کردید و وجدان درد هم نداشتید و شب ها هم براحتی و ریلکسی تمام سر به بالین می گذاشتید
  از خدا میخواهیم سرپرستان و مدیران بالاتر از شما هم شما را به همین سرنوشت دچار کند
  امین

 5. ناشناس می گوید

  سلام احتراما به عرض می رساند در فارس با مدیران اینکار را نکردند چون آنها نور چشمی هستند و تعدادی هم که می خواستند عوض کنند صبر کردند تا تشویقی شاملشان شد و فقط اینکار را با کارشناسان و پایینتر کردند و اما من از مدیر آن منطقه تشکر می کنم مگر باید یک نفر تا آخر عمر مدیر باشد و بقیه کارشناس. در صورتی که میدانیم اکثر این مدیران با پارتی سر کار هستند نه به خاطر لیاقت منظورم کلی است و کاری به مدیران آن استان ندارم و حال که یه نفر پیدا شده عدالت را اجرا کنه شما اعتراض می کنید به امید روزی که همه مدیران ما اینگونه باشند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.