Ultimate magazine theme for WordPress.

جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با نمایندگان مخابرات. در مورد نیروهای شرکتی.

16 3

[box]مخابرات ما- گفته می شود روز گذشته (سه شنبه) نمایندگان کمیسیون صنایع و معادن , نمایندگان مخابرات را به مجلس فراخوانده اند.[/box]

 

مخابرات ما- حرکت لاک پشتی شرکت مخابرات ایران برای حل مشکلات نیروی انسانی , این بار پای نمایندگان مجلس را با جدیت بیشتری به بحث کشانده است.

این بار نمایندگان کمیسیون صنایع و معادن مجلس , مدیران امور مجلس و نیروی انسانی مخابرات را فراخوانده اند تا گزارشی از شرح فعالیت های مخابرات در رابطه با نیروی انسانی – نیروهای موسوم به شرکتی – ارائه کنند.

اما مخابرات برای ساماندهی نیروهای شرکتی همان کرده است که من و شما میدانیم.برگزاری آزمونی در سه استان که نتایجش هرگز مشخص نشد.

نمایندگان مجلس دقیقا بخاطر کندی رفتار مخابرات  گله کردند.

از شرح دقیق گفتگوها خبری به ما نرسیده است فقط می توانیم حاضرین در جلسه را ذکر کنیم شاید با توجه به رفتار عمومی آنان و دیدگاههایشان  بتوانیم به نتایجی برسیم.

علیرضا محجوب رئیس فرکسیون کارگری , سبحانی فر نماینده سبزوار , ملکی نماینده مشکین شهر , دکتر باستانی نماینده تربت حیدریه , سرکار خانم زرآبادی از سوی مجلس در این جلسه حاضر بوده اند.

از سوی مخابرات مهندس کارگزار معاونت نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و مدیر امور مجلس ,    مهندس دیانی معاونت نیروی انسانی و مهندس براری در این جلسه شرکت داشته اند.

شنیده های ما می گوید ۵ نفر از نمایندگان نیروهای شرکتی نیز در جلسه حاضر بوده اند.اسامی آنان در اختیار ما نیست.

اینک با توجه به حضور این افراد می توان دستور جلسه را حدس زد هر چند که نتیجه خروجی آن بسیار اهمیت بیشتری دارد.

گفته شده است مخابرات مقید شده است که حداکثر تا ۱۹ ازدیبهشت طرح مورد نظر خود را برای اجرای طبقه بندی مشاغل برای نیروهای شرکتی در اختیار نمایندگان قرار دهد.

وقتی از دلیل انتخاب این روز پرسیدیم به ما گفته شد احتمالا این زمان بدلیل تعطیلی مجلس در روزهای میانی اردیبهشت در نظر گرفته شده است.

 

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

 1. شرکتی بخت برگشته می گوید

  سردبیر جان مشهد پول مرخصی ۹۵که گفتی خدمات اول هفته اول فروردین می دن ندادن.ی پیگیری کنی ممنون می شیم ،ما شرکتیا ی قرونم واسمون حیاتیه

  1. سردبیر می گوید

   چشم.الان خبر میگیرم. سعی میکنم زود به جواب برسه

   1. شرکتی بخت برگشته می گوید

    خدا خیرت بده.جز تو دستمون جایی بند نیست.

 2. بهمن می گوید

  این مسایل بجایِ خو ولی در گیلان ،شرکتِ پیمانکارِ کار گری در قسمت نگهبانی ، علاوه بر اجحافات ِ ساعتِ کاری و در بدر کردنِ نگهبانان ، ۶ماه!!!!! بعله،۶ماه است بیمه ی مکسوره ی کارکنان را به سازمانِ تامین اجتماعی پرداخت نکرده و بالتبع سازمان مربوطه از صدورِ دفترچه ی خدماتِ در مانی برایِ نگهبانان خودداری می کند.و اداره ی مرکزی نیز خونسرد مشغولِ تماشایِ این ظلم است.شاید فکر می کنن؛”خب، هر کی ناراضیه شکایت کنه”

 3. تسنیم می گوید

  سلام بر سر دبیر عزیز می دانم که از دست همه ما خسته و کلافه اید اما بخاطر حرف یک نفر همه ما را در انتظار نگذارید که انتظار سخت است هر چه می دانیدلطفا بگویید ممنونم. و به نظرم شرکتی ها تشکلی رسمی ندارند به قول معروف دیمی جلو می روند به همین دلیل نماینده معرفی نمی شود ما شرکتی ها حتی در استان خودمان هم نماینده ها را نمی شناسیم. خواهش میکنم دلگیر نشوید و همچنان یاریگر مان باشید .سپاس قلبی من و تمام شرکتی ها را بپذیرید که طی سالهای گذشته مهربانانه سنگ صبورمان بودید.

 4. مهدی می گوید

  سلام
  سردبیر جان ما منبع خبری موثقی جز سایت مخابرات ما نداریم که, پس لطفا هر خبری که میتونه یه روزنه امیدی در نیروهای شرکتی به وجود بیاره رو لطفا پخش کنید. به طور کلی وقتی یه شرکت (اونم به بزرگی مخابرات) آزمون برگزار میکنه باید نتیجه آزمون را هم اعلام کنه و اگر هم کلا آزمون کنسل شده بازهم باید اعلام بشه. یعنی باید به افکار عمومی پاسخ گو باشن این نمیشه که یه آزمونی برگزار بشه و هیچ خبری از نتیجش نباشه !!!!!! بلخره بچه های شرکتی و اونایی که آزمون دادن باید بدونن تکلیف خودشونو دیگه.

  1. سردبیر می گوید

   با حرف شما موافقم.
   در مورد نظرتون هم چشم.
   ما هیمنقدر که توان داریم عمل میکنیم

 5. هومن می گوید

  نیروهای شرکتی وقتی بدون آزمون، به واسطه یک معرف و بعضاً بدون اینکه در رشته مرتبط تحصیل کرده باشند وارد مخابرات شدند شرایط را میدانستند. بعضی از آنها حتی موقت قرارداد بستند و کم کم به خاطر مساعدت مخابرات ماندنی شدند! موقعی که آنها در این جایگاه از نظر خودشان متزلزل قرار گرفتند، بدون اینکه از حداقل فیلتری رد شوند باید به این فکر میکردند که جای افراد شایسته تری را گرفته اند.

  1. حیدر می گوید

   هومن جان بهتره زود قضاوت نکنی قوانین کار ورابطه کارگری و کارفرمایی رابطور مبسوط مطالعه کنی بعدا نظر بنویسی ودر ضمن رزومه شرکتی خیلی شفاف و مشخص است ودر حال حاضر در شرکت مخابرات خیلی تاثیر گذار هستند ونمی شود هر کار غیر قانونی را با تعصب بی مورد توجیه نمود به امید سر افرازی شرکت مخابرات وحل شدن ریشه مشکلات شرکتی های عزیز

 6. اورمولو می گوید

  ازسردبیر محترم سایت مخابرات ما که پل ارتباطی بین نیروهای شرکتی وشرکت مخابرات هستند کمال تشکر وقدردانی رو دارم و سال جدید رو هم تبریک میگویم.

  سردبیر گرامی لطفا درباره آزمون بهمن ماه سال ۹۵ که در سه استان ازجمله آذربایجان غربی برگزار شد وتاکنون باگذشت بیش از ۲ماه هیچگونه اطلاع رسانی دررابطه با نتایج آزمون نشده،پیگیری نتایج آزمون برگزار شده را که قرار بود براساس نتایج آن برای نفرات پذیرفته شده طرح طبقه بندی مشاغل و همسانسازی دریافتی اعمال و اجرا بشه رااز مسوولان برگزاری وشرکت مخابرات ایران بکنید.واقعا جای تأسف است که شرکتی به بزرگی مخابرات حرفی رو میزنه ولی زمان عمل به اون حرفها مشخص میشه که همش وعده و وعید بیخود و پوچ بوده!!؟؟سوالی که پیش میاد اینکه اگه قرار بر اعلام نتایج نبود پس چرا این آزمون رو برگزار کردند ؟چرا امید واهی برای بهبود وضعیت شغلی و معیشتی ردرا ما نیروهای زحمتکش شرکتی ایجاد کردند؟که البته این تغییر و بهبود حداقل حق و حقوق ماست.چه کسی باید پاسخگوی این بی مسؤولیتی ها در قبال نیروهای شرکتی باشه؟تاکی باید این نیروهای شرکتی برای بهبود وتغییر وضعیت قراردادی و شغلیشون چشم انتظار بمونن؟

  1. سردبیر می گوید

   اورمولو جان
   باور کن قاطی کردم به جان خودم و شما!
   دو روز پیش یک مطلب از آزمون زدیم.می خواستن ادامه بدم بقیه خبرها رو هم در مورد آزمون بزنم.
   حاصل صحبت هامو با همه افراد مرتبط شفاف بنویسم!
   مطلب اول که منتشر شد, یکی از دوستان شرکتی که با من در ارتباط است زنگ زد , گوش ما را کشید و گفت که :(نمایندگان شرکتی ها می گویند سردبیر در زمان حاضر این مطلب را منتشر کرده تا خبر مجلس را تحت السعاع قرار بدهد.)
   قضیه مجلس چه بود؟
   همان خبری که بعدا منتشر کردیم!
   هر چی قسم و آیه که : آقا جان! ما نه از قضیه مجلس خبر داشتیم , نه از قبل و بعدش! فقط جواب خواننده های خودمان را داده ایم ….
   نشد که نشد!
   خبری که در مورد مجلس به ما همان دوستمان داد, منتشر کردیم. به ما گفتند این نام را ننویسید , این اسم نباشد , این …. بعدش خودشان در گروهشان همه را کامل نوشتند!
   بارها و براها به این دوستان گفته ایم یک نماینده معرفی کنید تا خبرهای شما را از یک مجرا به ما بدهد! ولی ظاهرا برایشان مهم نیست!
   خب وقتی مهم نیست, پس چرا وقتی چیزی منتشر می کنیم بلافاصله پیغام می فرستند؟!
   دیوانه کردهاند ما را!
   معرفی یک نماینده چقدر کار دارد مگر؟!
   هزار دفعه گفته ایم ما خبرنگار نداریم. متکی به خبرهای همکاران هستیم! باز هم خبر نمیدهند ولی گله را دو قبضه می فرستند!
   حالا چه کنیم؟
   جواب شما را بدهیم؟ یا از ترس جانمان خفه شویم!
   به خدا خسته شده ام!

 7. علی شیراز می گوید

  خدا کند فکری به حال ما مظلوم بکنند که ازاین دلواپسی دریابیم…حداقل ازشر پیمانکار خلاص شویم

 8. حیدر می گوید

  با سلام به مخاطبین محترم و سردبیر عزیز این کارهای دیگر دور تسلسل شده همه میدانند مخابرات یک بازی شروع کرده که برنده یک طرفه باشد وآن هم هرجور شده بنفع شرکتی ها نباشد وهر روز خرید وقت میکنند واین مذاکرات مثل مذاکرات چند سال قبل هسته ای شده که یک دور چند ساله خرید وقت شد آخرش هم با بد قولی ادامه پیدا میکندالبته آقایون نمایندگان مجلس اگر واقعا دوست دارند کاری بکنند حتما متوجه این شگرد بعضی مدیران مخابرات باشند آقایون میخواهند هر طور شده تا مجمع و انتخابات هر طور شده هیچ کاری انجام ندهند به امید سربلندی شرکت مخابرات ایران و سر بلندی نیروهای شرکتی

 9. سعیدی می گوید

  به نظر می رسد که شرکت هنوز باچالش تبیین ساختار سازمانی وتعیین تعدادنیرو ی انسانی مور نیاز مواجه است! درجایگاهی که هنوز وضعیت نیرو های رسمی به طورجامع تعریف نشده تفکر در خصوص اجرای طرح طبقه بندی مشاغل برای همکاران شرکتی نوعی شوخی به نظر می رسد.در طی چند سال گذشته قرارداد میلیاردی با شرکت خارجی والبته مشاور داخلی منعقد شد اما نتیجه هیچ! در حال حاضر ساختار سازمانی تعداد سمت هاوپست های سازمانی متناسب با نیازشرکت نیست.این امر سبب شده است که وجود نیرو های شرکتی معنی پیدا نماید.لذا برای حل این مشکل ضرورت دارد نخست تعداد پست ها مجددا” اصلاح ونیرو های شرکتی واجد شرایط موجود درساختار جدید جایگزین واین امرسبب همسان سازی حقوقی رسمی ها و شرکتی ها می شودودر نهایت چالش بدون نیاز به جلسات متعدد بی فایده مرتفع می گردد.با حکم ونگاه دستوری همیشه نمی توان مشکلات سازمانی را بر طرف نمود.

 10. بهمن می گوید

  طبقه بندی مشاغل امری کلیدی است در هر لایه و سطحی ایجاد شود ، بهتر از از وضعِ مو جود است.

 11. Kamo می گوید

  مخابرات
  جوانیمان سوخت.موهای سفیدمان گواه است.
  مخابرات
  از خداوند ممنونم که به من واز دسترنج‌ خودم ودیگرانی چون خودم به من رزق حلال داد.
  مخابرات
  این روزها چرا تب کرده ای .وقتش است آستین بالا بزنی وهمتی کنی.
  مخابرات
  به من پول توجیبی بچه آقاراده ها را می دهی ولی باز از تو گلایه نمی کنم چرا که تو را پاره ای از زندگیم می دانم
  مخابرات
  اعتبار واعتماد رفته را دوباره احیا کن که این روزها دیگر نیست.
  مخابرات من
  کمی سرکیسه را شل کن .چون پدری که ناچار برای خانواده اش از جیب مایه می گذارد.
  مخابرات عزیزم
  ما زیر چتر تو سالهاست هر درد و کنایه ای را صبورانه پذیرفته ایم حالا همان بزنگاه است.
  مخابرات نازنین

  سلام .روزهای روشنی در راه است؟.ما را در آغوش بگیر.موسم مهربانی ورحمت است .
  پس بسم الله .از انسان شروع کن.ما همانانی هستیم که اگر لبخند بزنی روزهای تلخ هم فراموش می شوند.
  مخابرات جان
  بجنب .تکانی به خودت بده .حالت را بهتر کن تا ما هم حول حالنا باشیم .
  سلام به تحول وانصاف .سلام به خرد…به شعور .
  ونفرت بر فقر وکوته دستی واجبار .
  مخابرات بزرگ
  ما شناسه ی تو هستیم .لبخند بزن تا آسان شویم .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.