Ultimate magazine theme for WordPress.

افتتاح یک میلیون پورت FTTH در استان ها

1 3

[box] مخابرات ما – معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: طبق برنامه ششم توسعه در حوزه زیرساخت ترانزیت بین الملل باید به ۳۰ ترابیت بر ثانیه افزایش یابد که به خصوص در استان های مرزی ضروری است.[/box]

 

مخابرات ما(محمد – سیتنا) –  برات قنبری در چهارمین همایش سراسری مدیران وزارت ارتباطات به تبیین برنامه های پنج ساله وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پرداخت و با اشاره به تدوین برنامه ششم توسعه، افزود: در حوزه زیرساخت ترانزیت بین الملل باید به ۳۰ ترابیت بر ثانیه افزایش یابد که به خصوص در استان های مرزی ضروری است برای انجام این کار آمادگی داشته باشند و برای اجرای این برنامه اصلاح ساختار شرکت زیرساخت و تشکیل شرکت ترانزیت ارتباطات بین الملل به صورت مستقل را داریم.

وی به تکلیف ارایه ۴ خدمت الکترونیکی در ۸۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار در برنامه ششم توسعه اشاره کرد و گفت: این خدمات شامل سلامت، آموزش، کشاورزی و بانکی است که به غیر از روستاهای بالای ۲۰ خانوار در تمام شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر هم حداقل این ۴ خدمت باید ارایه شود.

قنبری به توسعه و تکمیل شبکه ملی اطلاعات به صورت امن و پایدار و مطمئن، به عنوان یکی دیگر از تکالیف برنامه ۵ ساله اشاره  کرد و تاکید داشت: در این حوزه ما باید به  ۳ کشور نخست منطقه در انتهای برنامه ۵ ساله برسیم و اگر در حال حاضر بخواهیم به رتبه ۳ دست یابیم باید سرعت ما ۲۴ مگابیت بر ثانیه باشد که نشان می دهد د دراین زمینه لازم است راه زیادی را طی کنیم.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، کاهش ۱۲٫۵ درصدی مراجعه مردمی به سازمان ها از دیگر تکالیف این برنامه برای وزارت ارتباطات بیان کرد و افزود: در این زمینه باید ۳۰ رتبه جهانی ارتقاء داشته باشیم و همزمان باید به رشد ۷٫۵ درصدی در الکترونیکی کردن تجارت کالا و خدمات برسیم.

وی ۱۰ برابر کردن تولید محتوا در فضای مجازی را یکی دیگر از بندهای این برنامه عنوان کرد و در ادامه تاکید داشت: یکی از سخت ترین تکالیف این برنامه فراهم کردن رایگان هوشمند سازی مدارس و امکان الکترونیکی کردن کتب درسی برای همه دانش آموزان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر ، روستاها و حاشیه شهرهای بزرگ است.

قنبری، اهداف کلان برنامه ششم توسعه را افزایش ظرفیت پهنای باند، افزایش محتوا ، افزایش ارایه خدمات الکترونیکی، ارتقاء دانش داخلی ، افزایش پوشش شبکه های ارتباطی و فناوری اطلاعات برای همه روستا ها ، مناطق کمتر توسعه یافته و مناطق مرزی اعلام کرد و ادامه داد: ارایه خدمات نوین با ارزش افزوده، افزایش ظرفیت تبادل پستی و ترافیک بین المللی، امنیت و توسعه فناوری های داخلی و پرداختن به فناوری فضا و ایجاد فناوری داخلی در این حوزه از دیگر اهداف کلان برنامه ششم توسعه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

وی تغییر شبکه از دیجیتال به سمت فول IP را یکی از مهمترین برنامه ها در حوزه شبکه های انتقال دانست و افزود: گسترش شبکه در آینده همه بر مبنای فیبر انجام می شود که در این زمینه یک میلیون پورت FTTH در استان ها توسط شرکت مخابرات ایران افتتاح می شود.

***

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

  1. کمال می گوید

    سلام
    با اینهمه وعده و شعار در مخابرات علامه مجلسی اصفهان سرویس vdsl2 واگذار نمیشود و مشترکین بین مراکز مخابراتی پاس کاری شده و سرگردانند.
    امیدوارم حال بشه این موضوع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.