Ultimate magazine theme for WordPress.

مخابرات تکلیف آزمون را روشن کند!

18 2

[box]مخابرات ما- انگار مخابرات عادت دارد همه کارها را نیمه, رها کند![/box]

 

مخابرات ما – چندی قبل مطلبی نوشته بودیم از شرایط نیروهای قراردادی. به مخابرات پیشنهاد کرده بودیم قبل از آنکه اتفاقی بیفتد , تکلیف این جوانان را روشن کند.ما که فضا را می بینیم اخطار هم کرده بودیم.

امروز دوباره برای کار دیگری به مخابرات باید کارت زرد یا اخطار بدهیم.پیش از آنکه دیگران با کارت قرمر روبرویش کنند.

 

شرکت مخابرات سال گذشته در ۳ استان آزمونی برای استخدام نیروهای شرکتی برگزار کرد.برای قبولی شرایطی اعلام کرد.قبول شدگان هم با شرایط مالی مناسب با خدمات اول قرارداد می بستند.

پس از آن هم قرار شد بلافاصله در بقیه استانها آزمون برگزار شود.

همین آزمون هم مخالفان جدی داشت اما گروه زیادی از صاحبان مدارک لیسانس و بالاتر در آزمون شرکت کردند.

اما وقتی مخابرات بدون توجه به گذشت زمان, به گفته های خودش هم احترام نمی گذارد , زبان مخالفان را  تیزتر می کند.در حقیقت حرف مخالفین به کرسی می نشیند که می گفتند مخابرات قصد ساماندهی ندارد بلکه میخواهد زمان را بکشد.

اما ما که از جزئیات اجرائی طرح خبر داشتیم واقعا معتقد بودیم که مخابرات قصد ساماندهی دارد و نمی خواهد دیگران را سر کار بگذارد.در همین سایت سردبیر بطور تلویحی از دوستان شرکتی خواست به آینده خود اهمیت بدهند و در آزمون شرکت کنند! او هم حرف بی حساب نمی زند!

اما مخابرات , …. سکوت …. سکوت … و باز هم سکوت! دریغ از یک کلمه توضیح!
حالا باز حتما باید گروهی از شهر و دیارشان برخیزند و جلوی مجلس تجمع کنند تا مخابرات به تعجیل بیفتد؟

آقایان! شما که می خواهید این کار را انجام دهید (ما به حرف سردبیر اعتماد داریم) پس چرا اینقدر با تاخیر دیگران را آزار می دهید؟

 

البته ما حرفی که از سوی مدیران جدید می شنویم منطقی است! آنها می گویند  مخابرات سالهاست که در حوزه نیروی انسانی کاری نکرده , لذا همه کارها مانده است برای آنها! حالا هم سخت است همه را با هم انجام دهند!

 

بخش عمده این حرف درست است.هر چند که در زمان خودش هم مشکلات زیادی داشتیم.مثلا دولت دو ریال درآمد برای مخابرات باقی نگذاشته بود تا کاری صورت بگیرد! ولی کارهای مانده بسیار است! قبول!

 

ولی مگر کسی انتظار دارد مخابرات فعلی , همه کارها را یک جا انجام دهد؟

خیر! هرگز!

.

ولی اگر مخابرات فکر میکند که تمام کارکنان , از شرکتی و رسمی و قراردادی صبر میکنند تا چند سال بگذرد , در اشتباه است! چنین زمانی در اختیار آنان نخواهد بود! اما … آخر فعلا مخابرات هیچ کاری نکرده است! اگر کاری را هم شروع کرده , به انتها نرسانده!

لذا قبول کنید که صبوری کردن, بدون مایه فعلا فتیر خواهد شد!

انتظار می رود حداقل آزمون را به آخر برساند!

.

بخاطر داشته باشید که زمانی بسیار اندک در دست دارید و بسیاری از افراد  بدنبال استفاده از شرایط انتخابات هستند! مباد که مخابرات آتشی به هیزم آماده رسانه های غربی بزند!خیلی از کسان, به این آتش هیزم خواهند ریخت تا رای بیشتری جمع کنند!

آنگاه دیگر این کار جمع نخواهد شد.مشکل, حراستی می شود و جوانان کم تجربه آسیب زیادی خواهند دید!

ما بر اساس خبرهای روز, هر چه صلاح میدانستیم گفتیم! دیگر خود دانید!

 

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

 1. حیدر می گوید

  اگه یک رزومه دقیق از نیرهای شرکتی بگیرید خواهی دید واقعا قدرت علمی و کارشناسی این نیروها قسمت اعظم شرکت را شامل میشود وحیف است مدیران محترم در جهت تعالی شرکت سامان دهی عقلایی را در این خصوص انجام ندهند وبه نظر میرسد میانگین سنی شرکت به طرف پیر شدن حرکت میکند وقبل از این که اشتباهات گذشته تکرار شود فکری بحال این شرکتی ها بکنید.به امید تعالی شرکت مخابرات ایران و حل مشکلات ریشه ای شرکتی ها

 2. مهدی می گوید

  با سلام

  این آزمون فقط برای آرام کردن جو به نفع مخابرات در برابر مجلس بود
  برید ببییند الان با قرارداد مرکز تماس چه کردند تمام کسانیکه به صورت اداری و کارشناس برای مرکز تماس مخابرات ایران کار می کردند با سمت “پاسخگو” می خواهند قرار داد ببندند توجه فرمودید پاسخگو نه حتی “کارشناس پاسخگو ” در صورتیکه افرادی هستند که با بیش از ۲ سال کار در بخش های اداری بودند دلیلشان هم نام قرارداد و مرکز ماس است یکی نیست به این آدم های بیسواد بگه مگه هرکس در مرکز ماس کار می کنه پاسخگوو!!!
  البته دلیل این امر مشخصه چون می خوان برونسپاری کنند می خوان بگن همه پاسخگو بودن تا راحتتر بتونن برونسپاری کنند!!
  حتی حقوق پایه یه عده بر خلاف قانون کار نسبت به سال قبل کمتر شده!!
  حق جذب ها حذف شده می گن می خوان بهره وری بدن ولی مگه جای حق جذب رو می گیره!!
  خلاصه این آقایون بلوایی به پا کردن خدا بخیر کنه!!!
  این همه غوغایی که واسه آزمون هم برپا کردن و از ما آزمون گرفتن همه الکی بود!!
  به قول یه دوستی احتمالا دوستان و آشنایانشون در این آزمون شرکت نکردن یا مرددود شدن مثلا همین ۷۰ نفر تجاری!!

  آقای مدیرعامل واقعا برای شما که دم از ره نگاشت می زنید …!!
  بهتر به جای این رسیدگی به مدیرانتون کمی هم به فکر پیمانکاران باشید !!
  شما که توانایی، قدرت و… اجرایی نمودن آزمون رو نداشتید و به … چرا اینکار رو کردید و یه عده رو دل خوش کردید

  1. ناشناس می گوید

   دوست عزیز
   شما با این همه توانائی عمرت را در مخابرات تلف نکن.
   کار کردن در این مجموعه به صورت شرکتی یعنی درجا زدن. هر چند عده ای را می شناسم که جای بهتری پیدا کردند و یک لحظه هم معطل نکردند و رفتند. تغییر سیستم به مراتب سختتر از کشف یه فرصت بهتر است. غر زدن و همه چیز را زیر سئوال بردن باعث بهتر شدن شرایط نخواهد شد.

   1. مهدی می گوید

    جناب سردبیر ازتون دلگیر شدم شما یا نباید حرف ایشون رو منتشر می کردید یا اگه کردید باید جوابش رو هم منتشر می کردید اینجوری اصلا درست نیست!!!

    1. سردبیر می گوید

     مهدی جان
     من از شما عذرخواهی میکنم.
     معمولا کامنتها را با اختلاف زمانی می بینم.یعنی مسئول کامنتها بسرعت اونا رو تایید میکنه و عصرش , شبش , فرداش … بنا به فرصتی که پیش میاد سعی میکنم جواب بدم.
     در مورد این جواب اتفاقا خیلی فکر کردم.
     الان در اینجا شما این کامنتها رو زیر هم می بینید میتونید بفهمید قبلی چی بوده
     ولی فضای دیداری من , کامنتها بترتیب تاریخ میاد.
     یادم میاد اون روز زمان اندکی داشتم و فقط اونایی که از سردبیر سوالی داشتن جواب دادم.
     یک لحظه با خودم فکر کردم بین این دو خواننده حرفی گفته شده است که نکت منفی ندارد.لذا از آن گذشتم.
     بهر حال انتظارتان را می پذیرم.عذر میخواهم

    2. مهدی می گوید

     با سلام
     باتشکر
     پس لطفا منتشرش کنید ۲/۲ همین ساعت ها

 3. امیر می گوید

  سلام
  دوست من در اداره آب و فاضلاب به صورت شرکتی کار میکرد بهشون گفتن هر کسی که دارای مدرک لیسانس هست و ده سال سابقه بیمه شرکتی(نه و نیم سال شاملش نمیشه) در اداره آب و فاضلاب دارد تغییر وضعیت داده میشود یعنی رسمی میشه الان هم رسمی شده است حتی اداره برق هم همین کار رو کرده من موندم مخابرات چرا فکری به حال نیروهای لیسانس و با سابقه ده سال به بالای خود نمیکنه کار غیر قانونی که نمیخاد بکنه به خدا ما هم برای این مخابرات با دل و جان داریم کار میکنیم.

 4. حیدر می گوید

  باسلام در جواب آن برادر رسمی که علی الظاهر یا اصلا چیزی از قانون سرش نمیشه یا با تعصب بی مورد میخواهد به واقعیت های کاملا روشن سرپوش بگذارد وآن برادر گرامی توصیه میکنم به انصاف عدالت تمکین به قانون ودر ضمن در کجای قانون نوشته اند که چندین سال یک نفررا هر سال قراداد را تمدید کنند آقایون کارگزاران که اصلا هیچ رابطه کارگری با مخابرات نداشتند وبا فشارهایی نمایندگان کارشون را جلو بردند ولی شرکتی های مظلوم بامحبت حیایی که داشتند کاری نکردند ودر آخر اینکه این همکاران محترم یا محترمه را اگر پرونده اش را وا کاوی کنی با یک پارت کلفتی وارد مخابرات شده و برای سر پوش گذاشتن به عیب خودش اینجوری فرا فکنی میکند سلام به امید سربلندی شرکت مخابرات ایران

 5. سيد می گوید

  امروز کانال تلگرامی مخابرات فردا با یادداشتی سایت مخابرات ما را به سوباپ اطمئینان مدیران ارشد مخابرات تشبیه کرد ، که سعی در حمایت مستقیم و غیر مستقیم از مدیریت ناکارامد فعلی میکند ، گرچه حرف انها را قبول نداریم ، اما شما هم خیلی فتیله نقادی رو پایین اوردید

  1. سردبیر می گوید

   سلام
   ما مسیر مشخصی داریم بر اساس آن حرکت می کنیم.
   هر خبر یا کامنتی از خوانندگان و اعضای سایت برسد منتشر میکنیم.اگر منتشر نکردیم حق دارید گله کنید.
   جدای از آن هر مطلبی نویسندگان بنویسند تقدیم شما می کنیم.اگر منتشر نکرده باشیم حق دارید گله کنید.
   اینکه چیزی را نمی بینیم و مطلبی در موردش نداریم , نقص دائمی ماست چرا که اصولا ما متکی به خوانندگانمان هستیم.
   اگر خوانندگان کمتر همکاری کنند سطح انتقادات پایین می آید.
   بنا به میل خودمان یا هر کس دیگری نمی توانیم فتیله را بالا بکشیم یا پایین.
   نمی توانم خوانندگان و نویسندگان را حلق آویز کنم که مطلب انتقادی برایم بنویسند.زور جواب نمی دهد.
   شما بفرمایید انتقادی بنویسید. ما وسعت دیدمان همینقدر است.
   بی خود و بی جهت که نمی توانیم به دیگران پیله کنیم.
   بقیه هم حرف است. بعد از ده سال , دیگر زور دارد در باره این چیزها حرف بزنیم.شما هم جدی نگیرید.
   مردم در نظر دادن کاملا آزاد هستند ما که نمی توانیم و نمی خواهیم نظر همه را تامین کنیم.

 6. كريم می گوید

  شنیده شده همکاران پیمانکار تهران نیز همزمان با مراسم افتتاح پروژه مخابرات ایران که با حضور نمایندگان مجلس و دولت در دوشنبه اینده برگزار میشود اعتراض و صدای خود را در مراسم به گوش مسؤولان شرکت میخواهند برسانند

  1. حیدر می گوید

   ما با شما هستیم تهرانی های عزیز ولی در چهار چوب قانون وبدون هیچ حاشیه ای مطالبات خود را مطرح کنید چون بعضی از اقایون دوست دارند مسایل صنفی بحق را به حاشیه بکشانندو اصل قضیه را بفراموشی بسپارند متعالی و سربلندی مخابرات وشرکتی ها آرزوی قلبی ماست

 7. رسمی می گوید

  سلام
  باتهدید حرف زدن کار را خراب می کند. به نظر شما اگر شرکت مخابرات نخواهد با کارکنان شرکتی یا قراردادی کار کند طبق قانون کسی می تواند کاری انجام بدهد؟
  پرسنل قراردادی پایان هر قرارداد باید قرارداد جدید ببندند و شرکت تامین نیرو هم باید با شرایط جدید در مناقصه شرکت نماید اگر سیاست شرکت کاهش هزینه باشد هیچ تهدیدی کارساز نیست نه تنها مخابرات بلکه همه شرکتهای خصوصی دیگر چه بزرگ و چه کوچک فقط به سودآوری و منافع سهامدارانشان فکر می کنند. این چه منطقی است که هر کس وارد مجموعه مخابرات شد مخابرات می شود ارث و میراثشان حتی با خود یه تعدادی را هم وارد شرکت می کنند و بعد از آن طومار می نویسند و جلوی مجلس تجمع می کنند و دنبال افراد با نفوذ می گردند.

  1. دکترای مخابرات می گوید

   سلام
   چرا همه چیز را با انحراف ذهنی و شخصی خود متصور هستید?
   کدام کارمند رسمی?
   ۹۰درصد کارهای نگهداری سیستم های شرکت مخابرات را همین نیروهای شرکتی نگهداری میکنند.
   کارمندان محترم رسمی شرکت مخابرات ایران از منظر سواد علمی و عملی بسیار پایین تر از دوستان محترم شرکتی هستند/جهت اطلاع مطالب فوق را عرض کردم
   متشکرم

  2. Kamo می گوید

   میراث خوری پیشه ی ما نیست .ما از عدالتی که شما حتی معادل فارسیش را به درستی نمی دانید دم می زنیم .همان عدالتی که به شما حق انتقاد می دهد ولی قضاوت نه .کمی خودتان را توی آیینه ببینید.به بچه های دیگران ،به سفره هاشان ،به دستهای خالی وعمر بر فنا رفته شان ،به بدهی واجاره خانه وهزار جور مصیبت دیگر …می خواهید پل صراط را بگویم چگونه از مو باریکتر می شود ؟.اگر خودبین باشید .با کمال احترام

  3. خدمات اولی گلستان می گوید

   ببخشید مشه بگید سهامداران چه کسانی هستند و چگونه این سهامها واگذار شده برادر عزیز
   بله اگه بمن هم سهام قسطی اونهم از سودش پرداخت میشد باید الان سینم سپر میکردم و این حرفها رو میزدم
   در ضمن همین نیروها هستند که سود سهامداران راو تامین میکنند و همینها هم میتوانند مخابرات را بشدت زمین بزنند
   همکار رسمی:
   اگر قرار بر قانون باشه جنابعالی هم طبق قانون کارگر محسوب میشود و طبق قوانین اداره کار
   اگر با خود شما چنین برخورد صورت بگیرد عکس العملتون چه خواهخد بود؟
   نگو خونسر می مونم که اصلا باور کردنی نیست چون با این مطلب شما یعنی تفکر دیکتاتوری
   اگر شرکت مخابرات امسال من و دوستان دیگر را نیاز نداشت چرا سالهاست با ما قراداد بسته میشود
   در ضمن ما همه پرسنل بیشه از ۱۰ سال سابقه کار داریم یعنی به نظرتون نباید برای ما اتفاقی بی افتد؟
   خیلی بی انصافید

 8. کرمان می گوید

  سلام
  در کرمان بنا به دلایل مصلحتی (شاکیان) با شرکت خدمات اول قرارداد تمدید نشد و همه پرسنل اداری و پشتیبانی با شسکام قرارداد بستند ::::::::::
  و حالا:::::
  چون شرکت خدمات اول وجود ندارد در صورت اعلام قبولی های آزمون با کدام شرکت قرارداد ببندند.
  در کرمان بخاطر دست به سر کردن شاکیان کلا تمام ساز و کارهای منابع انسانی بهم ریخته…

 9. Kamo می گوید

  سلام .
  درد راباید گفت ولی اگر کار به فریاد بکشد این دیگر درد نیست.این آتش درون است ودر هرحانمانی بکیرد لاجرم بگیرد.تکلیف روشن است .ایفای حقوق نیروهای شرکتی سردبیر جان .با حنجره ی داغدیده می گویم .درد کهنه می شودوعلاجش با مرهم است نه اجبار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.