مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

سردبیر – ره نگاشت فقط یک راه نجات دارد, و دیگر هیچ!

[box]مخابرات ما – سردبیر- من همیشه در برنامه ها, نگران همان پاسبان داستاهای قدیمی هستم! پاسبانی که ۵ تومان می گیرد و ….![/box]

نوشته : سردبیر

برداشتی از گفتگو با یزدی

مخابرات ما ( سردبیر) – هر وقت پای آمار و شق القمرهای آماری به میان می آید , من بدون استثنا یاد آن پاسبان داستانهای قدیمی می افتم که ۵ ریال می گیرد و به قانون و قانونگزار و … همه دهن کجی می کند!

داستانش را شنیده اید! تکرار نمی کنم!

باور بفرمایید بیش از هر کس دیگری از موفقیت های ره نگاشت شادمان می شوم.همانطور که برای توفیق سیمرغ مهندس پوررنجبر دعا کردم! همانطور که ازتوفیق مهندس ابراهیمی خوشحال می شدم! یا بهبود شرایط مهندس دهناد را دوست میداشتم!

برای من مخابرات اصل است , نه هیچ چیز دیگر! هر یک از ما که می آییم, از  میوه  این باغ  گردوی بزرگ و قدیمی  چیزی برمیداریم و بعد برای سال بعد و نسل های بعد به آن حسابی میرسیم. چند درخت دیگر هم به این باغ اضافه میکنیم.

اگر حرفی هم میزنیم برای رسیدن به نقطه توفیق است و دیگر هیچ! پیش از هر چیزی از همه عذر می خواهم, بحث من فردی نیست طرح موضوعی کلان است.

 

حرف امروز من این است که :

[box type=”info”]

آقایان مدیران ارشد!

اگر شما فکر می کنید که با همین ۲۰۰ – ۲۵۰ نفر مدیران کیش می توانید ره نگاشت را به مقصد برسانید , لطفا همین الان جمع کنید و بروید!این عزیزان ره نگاشتهای زیادی را دفن کرده اند!

اما اگر گمان می کنید که به قاطبه کارکنان و به همه آنان نیاز دارید , و باید همه آنان کمک کنند تا این بار به مقصد برسد , لطفا برگردید و دوباره فکر کنید! این راه , دیگران را به شما اضافه نخواهد کرد!

[/box]

 

 

 

تا وقتی که معاون هر منطقه , گمانش این باشد که برای پیشرفتش , باید مدیر بالاتر را به زیر بکشد , شما به جایی نمی رسید!

تا وقتی که همه تقصیرها را به گردن مدیر ارشد بیندازیم , و خود را بری از اشتباه بدانیم, بار ره نگاشت به جایی نمی رسد!

 

با مثالی دیگر جلو میروم!

تا وقتی که معاون راهبرد مدیر عامل اطمینان داشته باشد که با حذف مدیر عامل , او نیز باید برود, با همه وجودش برای توفیق مدیر عامل تلاش می کند!

تا وقتی که معاون فلان (فرض محال)  بداند که احتمال مدیر عاملی او  وجود دارد اگر , مدیر عامل حذف شود! آنگاه خیلی باید مرد باشد که برای همه چیز پای مدیر عامل بایستد! … نمی ایستد!

حداقل دو تن از مدیران عامل بعد از خصوصی سازی نزدیک دکتر سرائیان هستند! مهندسین پوررنجبر و ابراهیمی! بدون شک تجربه های زیادی از خالی شدن زیر پایشان دارند! مدیران ارشد فعلی می توانند مصداق حرفهای من را آنجا بیابند! دهها مدیر عامل استانی در مخابرات ایران هستند که از این دست تجربه ها فراوان دارند!

متاسفانه اینجا اینطوری بزرگ شده ایم! دلایل زیادی دارد این رفتار! اینجا جایش نیست بررسی اش کنیم!

 

چه باید کرد؟

راه حلی ساده دارد!

تیم! … تیم! … تیم!…

وقتی مدیر عامل و معاونانش بدانند یک تیم هستند و  در صورت عدم توفیق , همه با هم باید بروند! حتما تیم منسجمی برای پیروزی تشکیل می دهند!

وقتی تیم های مشابه زیر دست مدیر شبکه , بدانند که در صورت حذف معاونت شبکه آنان نیز باید بروند , تلاششان بیشتر خواهد شد!

 

آنچه من می گویم با آنچه در کتابها خوانده اید فرق  می کند! من می گویم عوامل رده بالای ره نگاشت را با هم ترکیب و تیم کنید.

فعلا در این مرحله , همه مدیران مناطق  و معاونانش , بویژه مدیر عامل مخابرات ایران و تیمش  را  باید بخواهند و آنان را بعنوان یک تیم خطاب قرار دهند! به آنان بگویند که یا همه با هم میروند , یا همه با هم می مانند!

همه با هم حذف می شوند و یا همه با هم تشویق می شوند!

مدیران مناطق , بدون آنکه بدانند , بسیار تنهایند!

لطفا همه را تیم ببینید!  و بعنوان تیم ارزیابی کنید!

چه می شنوم؟! … از همین حالا با همین جمله ای که گفتید پایه های رهنگاشت را سست کردید! چرا که گفتید :<اینها که جزو بدیهیات است! همه میدانند! > … نشد! متاسفم! …

 

 

 

 1. حسن می گوید

  با سلام راه نجات ره نگاشت از بحران ، عمل نمودن هیئت مدیره مخابرات ایران به تعهداتشان در قبال کارمندها است. اگر دقت کرده باشید.همایش گذاشتنها، مدیران را دور هم جمع کردنها. فایلهای پاورپونت تهیه کردن و مشاورگرفتن ها هیچ کدامش جواب نداد . و مخابرات هیچ تکان خاصی از سال ۹۰ تاالان نخورده. تنها را نجات همین کارمندها هستند که متاسفانه تو مخابرات بهشون اصلا توجه نمیشه . این کارمندها هستند که باید کارکنند. والا مدیران که کارشون شده فقط جلسات بدون بهره وری ،بخور و بخواب وحقوق های نجومی گرفتن .پس یادتون باشه آقایان هیئت مدیره مخابرات ایران حق و حقوق کارمندها رابدید ببینید اوضاع چقدر فرق میکنه.

 2. حامد شاکریان دربندی می گوید

  سلام
  آخرین کلام در مورد رهنگاشت و یا هر طرح دیگر اینکه :
  کارکنان کننده کار هستند اگر کارگری به دستور مدیر گوش کند و کار کند ولی ته دلش راضی نباشد پیچ را شل می بندد
  کانکتور را خوب لحیم نمی کند . دمای کولر را تنظیم نمی کند .لول رادیو را خوب تنظیم نمی کند . برگشتی انتن را برطرف نمی کند . بارها به یک ایستگاه می رود ولی خوب کار نمی کند .قفل و کلید را کامل نمی بندد . اگر لولا ی سایت
  خراب است به کسی نمی گوید …………………. اگر مدیری این حرفها را نمی فهمد برای این است که پله پله بالا نیامده
  است و با کارها ی شرکت اشنایی ندارد .شما را به خدا از مدیر بازی دست بردارید . و الا فاتحه شرکت خوانده شده است. خدایا چنان کن سرانجام کار تو خوشنودباشی و ما رستگار

  1. hamid می گوید

   در تایید فرمایشات شما باید عرض کنم که در مرکز ما موشها لانه کذاشته بودند هر روز صبح بر سرکار حاضر می شدیم میدیدم سیمی یا کابل را جویده و قطع کرده است وجدان ما در مقابل مولفه های مختلف قرار می گرفت از یک طرف حقوق از دست رفته وبی توجهی به حق حقوق و تنزل شغل و کاهش حقوق جلو دیدگان ما ظاهر می شد با خود میگفتم احسن به موشها بگذار همه ارتباط را قطع و سیستم را از کار بیاندازد شاید دل ما خنک شوداز طرف دیگرتفکر اینکه عمرمان را سالها صرف نگهداری و سرویس این سیستم ها گذارندیم زندگیمان از راه تامین شده اون حس اهمیت و عرق مخابراتی ما را بر آن می داشت کار بکنیم خدا لعنت کند افرادی را باعث شدندآدمهای با وجدان بی وجدان شوندخدا لعنت کند کسانی را خدمت صادقانه سالهای متمادی کارکنان صدیق را اینگونه به فساد و نجاست کشاندند آدم به جای جاره جوی و برقرار ارتباط افکار پلیدی به ذهنش برسد وبر خلاف منافع شرکت و منافع خود اینگونه اندیشه کند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.