مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

پروژه های ره نگاشتی مخابرات(۳)- IP-OSS

[box]مخابرات ما -پس از ره نگاشت پروژه های بسیار مهمی در مخابرات ایران کلید خورده است که در این دوره زمانی به سه تای آن اشاره میکنیم.اینک بخش دوم این مطلب را می خوانید. [/box]

 

سردبیر: انتشار اطلاعات پروژه ها, بدون دسترسی به اطلاعات فنی بسیار دشوار است.

مخابرات در این زمینه هیچ کمکی نمی کند.

مخابرات ما- در ادامه  پروژه IPNI گفتیم که  یک پروزه جدید در مدیریت فناوری اطلاعات تعریف شده است.بنام IP-OSS.

 

پروژه IP-OSS

این پروژه  می خواهد در سه  محدوده کار کند:

  • IP planning
  •  و naming rule ,
  • و DCM

 

یعنی طراحی, تخصیص و نامگذاری تجهیزات شبکه IP کشور را بصورت یکپارچه , متمرکز و استاندارد طراحی و پیاده سازی کند.این امر ضروری و  بسیار مفید است.

 

می توان گفت  کارها تا امروز سلیقه ای انجام میشده است:

  • IP ها توزیع خوبی نداشت
  • در استانها  تجهیزات سلیقه ای نامگذاری میشد

 

این پروژه تعریف شده است تا یک سیستم اجرائی (operational) متمرکز داشته باشیم.در حقیقت این پروژه مکمل و تکمیل کننده پروژه ipni است که  اگر این دو پروژه به پایان برسند یک شبکه یکپارچه ip و استاندارد بین المللی خواهیم داشت.

مخالفان این دو پروژه کسانی هستند مانند همراه اول یا همان موبایل و IMS  که دوست دارند شبکه جزیره ای بماند و د ر اختیار خودشان باشد.

بررسی ها نشان میدهد که بیشتر, مقاومت ها در لایه های کارشناسی مشکلاتی را ایجاد می کند. آنان همان مردان قدرتمند سیستم جزیره ای هستند. البته نگرانی دیگر  کارشناسان این است که مخابرات, بخاطر کمبود منابع مالی فقط بخشی از آن را اجرا کند و باز جزیره ای دیگر ایجاد شود.

مدیران ارشد شرکت مخابرات ایران و مناطق مختلف  با آن موافق هستند ولی از بعد اقتصادی کمی نگران کننده است.

پایان بخش سوم و آخر

  1. ناشناس می گوید

    به قول دوستی تازه وارد : کارشناسان مخابرات ایران در حال مقاومت منفی هستند. یعنی چون دیده نمی شوند و هیچ جای سازمان اهمیت ندارند و دلیل آن هم تفاوتهای آشکار و بسیار دریافتیهای مدیران با کارشناسان است. از طرفی از راه قانونی هم نمی توانند حقوق خود را استیفا کنند چرا که هر راهی باز هم به همین مدیران سفارشی ختم می شود که به خاطر برخورداری از این اختلاف نه تنها اخلاق سازمانی که اخلاق اسلامی را هم زیر پا گذاشته اند. لذا در فاز مقاومت منفی رفته اند. مثلا خیلی وقتها می دانند که پروژه ای جواب نمی دهد ولی با ایجادانگیزش به مدیران و نمایش انگیزه آنها را در مسیر اشتباه هل می دهند. و همینطور شرکت به سمت زیاندهی با سرعت بیشتر پیش می رود. حالا کی مدیران بفهمند که با منابع انسانی بی انگیزه شده نمی توان هیچ کار موثری کرد دیگر همه چیز از دست رفته خواهد بود. آب رفته دیگر به جوی باز نمی گردد.
    بروید ره نگاشت را با همه پروژه هایش اجرا کنید. ما هم پشتتان هستیم!!! به جوابی که ما می خواهیم خواهید رسید. شک نکنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.