ad
پنجشنبه/ ۰۶, اردیبهشت ۱۳۹۷
حرف تازه :
در مخابرات
ad
ad

مقاله های مرتبط

4 نظر

 1. 4

  ناشناس111

  چند سال پیش ضرورت همکاری با دانشگاه های برتر کشور مانند شریف و امیرکبیرو تهران و صنعتی اصفهان را یادآور شدم ،چرا وقتی کشورهای دیگه از این نخبه ها استفاده میکنند ،خودمون استفاده نکنیم !!! تعجب من از این است که چرا همکاران محترم نسبت به این موضوع واکنش منفی نشون میدن !!! همکاران عزیز ارتباط نزدیک با دانشگاه ها برای مخابرات بسیار ضروری است و اکنون که دکتر سراییان این حرکت را شروع کردند باید به فال نیک گرفت. متاسفانه شاید همکاران محترم از این گفته بنده ناراحت شوند اما مخابرات فعلیتا حد زیادی از علوم روز بی بهره است و تا این فاصله باهمکاری دانشگاه های برتر از بین نرود نمی توان حرکتی تصاعدی به سمت آینده داشت . سردبیر محترم شاهد است که بنده سالهاست ضرورت حرکت مخابرات به سمت IT را در گفتمان آورده ام ، شاید همکاران محترم با خواندن این متن گویند که این حرکت خیلی وقت است شروع شده ولی بنده میگویم ما در ابتدای این راه هم نیستیم!!!!!!! برای یک شرکت مانند مخابرات فعلی درآمد مهمترین گزینه است ،درآمدی که توام با خدمت رسانی به مردم این کشور در جهت توسعه وآبادانی کشور باشد که جزوی از اهداف عالیه شرکت و ماموریت آن نیز می باشد. از کسانی که ایراد میگیرند با احترام ، میتوانم سوال کنم چند نمونه از این فناوری ها را فقط نام ببرند؟!! بیشترین هنر ما در این یکی دوسال، دادن ADSL و اخیرا” NGN و ارتباط GPON بوده ، سال ۸۲ بود که شرکت های چینی وژاپنی در یک نمایشگاه دراستان ما آنرا معرفی و یک سوییچ آزمایشی در نمایشگاه ارائه دادند .اما دوستان با عرض معذرت این تازه اول راه است. تا همین دو سال پیش حداکثر سرعت ارائه اینترنت ۱۲۸ بود در حالی که ما این ۱۲۸ را میتوانستیم با همین سوییچهای تلفن ثابت ۱۲ سال پیش ارائه کنیم حالا می بینید که ۱۰ سال چه فرصت و درامدی را از دست دادیم این فقط یک مثال ساده بود ! همین حالا هم مطمئن هستم که عده ای سوال میکنند و میگویند چگونه؟ ما هنوز بر سر دادن تلفن ثابت در خیلی از نقاط شهر های بزرگ درمانده هستیم !! متاسفم! چرا اینقدر خود را بزرگ می بینیم ؟! که خود را از داشته های خودمان در دانشگاه ها بی نیاز می بینیم! راستش را بگویم ما نه هنردرآمد زایی داریم و نه دانش ارائه خدمات! من مسول سوییچ تلفن ثابت در یک استان بزرگ کشور هستم چند روز پیش یکی از روسای یکی از بزرگترین شرکتهای تجاری خدماتی تلفن ثابت می خواست و رییس مرکز به علت نبود شبکه کابل مسی میگفت نمی توانیم به او تلفن ثابت بدهیم در حالی که فیبر مخابرات از پنجاه متری این شرکت رد می شود!!! در یک منطقه صنعتی مهم که صدها کارخانه و کارگاه و شرکت دارد هنوز داریم از DECT استفاده میکنیم !!!! برادران ، ما فقط دور خود میگردیم بس. ما هنوز دولتی عمل میکنیم این را به همه مسولین بخش تجاری و فنی میگویم : ایم ما هستیم که باید به سراغ مشتری برویم نه برعکس !

  پاسخ
 2. 3

  ناشناس

  خوبه والا تمام شرکت های دنیا نخبه های دانشگاهی رو به عنوان کارآموز میگیرن که ببینن آیا با سطح علمی و اهداف کاری و اقتصادی شرکت میتونن منطبق بشن یا نه اونوقت اینجا بزرگترین شرکت به اصطلاح فنی منطقه رفته با دانشگاه قرارداد بنویسه برای آموزش پرسنل خودش که با سیستم هایی که خودش خریداری کرده کار کنن.
  شکی در این مسئله که همکاری با نهادهای علمی مفید خواهد بود نیست اما با چه اهدافی!
  بنده خودم قراردادی رو دیدم که چند ده سال قبل از استخدام من به ثبت رسیده بود.بخش آموزش که در قرارداد بوده را به بهانه بار مالی حذف کردن حال اینکه این هزینه در برابر خرید تجهیزات مثل فیل و فنجان میمونه.از طرفی وقتی شما اطلاعات فنی و مالی از چیزی که خریداری نمودید ندارید در هنگام نصب و تحویل سرتان کلاه خواهد رفت.
  همان هزینه آموزش را میخواهید به مشاوری بدهید که نظر میدهد و میرود اما کارکنان شما هستند که میمانند.

  پاسخ
 3. 2

  ایلام

  این همکاری های علمی بهانه س اصل کار تبانی و واگذاری پروژه هایی مثل ناک هست که پول کلانی از مخابرات گرفته شد و هیچ چی هم تهش نبود پروژه ناک (noc)رو بازهم دانشگاه صنعتی شریف بعهده گرفت برنامه ساده ای در محیط اکسل نوشته بود که یه بچه هم بلد بود بنویسه و مرتب هم خطا میگرفت و برنامه قطع می شد چون برنامه ایراد داشت

  پاسخ
 4. 1

  ایرانیم

  یکی نیست بگه آخه برادر من شما یه دوره آموزشی برگزار کردی واسه ما؟ کدام حرکت علمی و پیشرفت علمی در مخابرات ؟ کدام هزینه آموزشی بابت تربیت نیروها؟ مگه ما کم تحصیلکرده داریم تو اداره؟ مگه چه حرمتی نگه داشتیم واسه این همکاران و سواد علمی اونا؟ مدرک ارشد کدام همکار تاثیری در حقوقش داشته؟ کدام مدرک تعدیل شده برا ی ما؟

  پاسخ

لغو پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به مدیر سایت, ***** هرگونه کپی برداری از مطالب بدون ذکر نام سایت ممنوع است.