مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

پروژه های ره نگاشتی مخابرات(۱)- پروژه فاز صفر IXP در منطقه شرق و شمال شرق کشور

[box]مخابرات ما -پس از ره نگاشت پروژه های بسیار مهمی در مخابرات ایران کلید خورده است که در این دوره زمانی به سه تای آن اشاره میکنیم.اینک بخش اول این مطلب را می خوانید. [/box]

 

مخابرات ما – از زمانی که دکتر سرائیان بصورت رسمی اعلام کرد که کارهای شرکت مخابرات ایران “بر اساس و محور پروژه” خواهد بود , چند پروژه تعریف شده است که کارشناسانی از استانهای مختلف برای عضویت در تیم پروژه دعوت شده اند.

متاسفانه دسترسی به فضای این پروژه ها برای رسانه ها بسیار دشوار است در حالی که هم مخابرات و هم متولیان این پروژه ها به رسانه ها نیاز دارند تا نمایش مناسبی از کار آنان ارائه دهد!

یکی از پروژه هایی که در مخابرات ایران تعریف شده است “فاز صفر از IXP “ است.

بر اساس این پروژه قرار است مرکزیتی از نظر ارتباطات در خراسان رضوی ایجاد شود تا تمامی پهنای باند مورد نیاز در این استان و استانهای همجوار , مانند خراسان شمالی و جنوبی, گلستان و سیستان و بلوچستان از این استان تامین شود.

در حقیقت در پروژه  فاز صفر IXP , قرار است پهنای باند را خراسان رضوی از زیر ساخت بگیرد و سپس توسط سرویس های پوینت تو  مالتی پوینت (PTMP) به ۴ استان دیگر توزیع کند.

مزایای این طرح استفاده اشتراکی از پهنای باند استانهای مجاور و صرفه جویی در تخصیصIP و استفاده از تخفیف خرید یک جا از زیرساخت در پورتهای با ظرفیت بالای ۱۰Gخواهد بود.

این پروژه پیشرفت خوبی داشته و گفته می شود تجهیزات آن نصب شده و در حال برگردان ترافیک استانهاست.

 

 

 1. ناشناس می گوید

  اسم این پروژه فاز صفره و ixp یه بخشی از این پروژه است . و مقداری از پروژه فاز صفر نیز در خراسان رضوی اجرا شده و مقداری از تجهیزات ان نصب شده. در پروژه فاز صفر همون طور که اقای سردبیر عزیز گفتن قراره ترافیک اینترنت شرق کشور( خراسان رضوی – شمالی – جنوبی – سیستان بلوچستان و گلستان ) به مرکزیت مشهد باشه . این پروژه مکمل پروژه ix زیرساخته که توی چهار تا مرکز استان اجرا شده . مخابرات ایران هم دقیقا تو این چهارتا مرکز استان روترهای core پروژه فاز صفرشو نصب میکنه . در پروژه ixp علاوه بر مخابرات ایران ، همه شرکت های service provider نیز مشارکت دارن. با اجرای این پروژه هزینه ترافیک های داخل کشور با خارج از کشور تفکیک میشه و به تبع اون کلی در مصرف پهنای باند لینک های اصلی اینترنت کشور صرفه جویی میشه. پروژه خیلی خوبیه به شرط اینکه نصفه و نیمه رها نشه و به طور کامل پیاده بشه می تونه یه تحول اساسی در بستر دیتا و اینترنت کشور به وجود بیاره

  1. سردبیر می گوید

   از توضیحات کامل شما تشکر میکنم

 2. مطلع می گوید

  اطلاعات بسیار اشتباه براتون ارسال شده و یا هدفدار دارین تبلیغ اشخاص خاصی را می کنید و یا …
  بر رسانه ها حرجی نیست. قطعا رسالت شماست !!!
  هر چند خیلی ضایعه که کامنت منو بذارین ولی محض اطلاع بی اطلاعی شما عرض نمایم این پروژه بعد از اولین مشاوره KT 2011 تعریف و سریعا قرارداد شد با هزینه هنگفت و بدون کارشناسی لازم متاسفانه. اون کارشناسان محترم هم در حال حاضر بخش عمده اصلیهاشون در خارج کشوربه سر می برند. دوره آموزشی و دیگر … هم خرج شد. تجهیزات هم نصب و n بار شو داده شد. ولی هنوز که هنوزه با بهانه های واهی نتونستن به بهره برداری برسوننش.
  بهره وری به برکت حضور چنین مدیران توانمندی در بخش فنی بالاتر از حد استانداردهای جهانیه!

 3. ناشناس می گوید

  سلام
  اصلا همچین مطلبی در خصوص پروژه ها صادق نیست و برای هر پروژه کارشناسان خبره با خبر هم نشدند چه برسد به انتخاب

  1. مطلع می گوید

   باز هم جماعت رفقا. دقیقا همینه. اونم با یه سیستم بسته.
   همینه که پروژه ها خروجی نداره. اینها هم به سرنوشت پروژه های این چند سال اخیر دچار می شوند.
   باز هم مخابرات می مونه با کلی مشکلات حل نشده . رقبا هم لابد خواب خواهند ماند تا مخابرات ایران به خودش بیاد!!!!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.