ad
شنبه/ ۰۱, اردیبهشت ۱۳۹۷
حرف تازه :
در مخابرات
ad
ad

مقاله های مرتبط

13 نظر

 1. 9

  ناشناس

  سلام
  میثاق نامه، تعهد نامه و یا تفاهم نامه هیچ سندیت قانونی ندارد مگر اینکه آن را در ساختارهای قانونی خود به جریان انداخته باشند.
  دو نفر با همدیگر دعوایشان می شود و کار به جای باریکی می رسد و هر دو طرف متوجه می شوند که کار گره خورده است و لازم است که فعلا با یک تعهدی ، قسمی و یا انتخاب حکمی، مشکل فعلی شان را حل کنند تا مجددا در شرایط جدید و در زمانی دیگر بتوانند حساب طرف مقابل خود را برسند.
  به نظر می رسد میثاق نامه ای که در این متن مشاهده می کنید از همین جنس است و در این میثاق نامه انچه به چشم نمی آید همسویی و همگرایی است و هر کس حرف خودش را زده است ولی در شکلی این حرف زده شده است که فعلا از بن بست درایند.
  تفکیک حاکمیت با مدیریت و مالکیت از بدیهیات تجارت است و اصل شرکت داری در قانون تجارت بر تفکیک مالکیت از مدیریت است. ولی مگر می توان ذات سهامداران را عوض کرد. سهامداران شرکت مخابرات ایران از لحاظ ذاتی چنین تلفیقی را همراه دارند و چونکه منشا سیاسی متفاوتی دارند مطمئنا هر بار یکی از این موضوعات را فدای موضوع دیگری خواهند کرد. هر چند در اسناد و مدارک همه چیز را طبیعی جلوه می دهند.
  بندهای دیگر نیز بعضا یک سری موضوعات فرمالیته هستند و تنها بندهای مرتبط با داکت و کابل و بند اخر که صراحت در سالم بودن اصل فروش شرکت مخابرات ایران را تاکید دارد از جمله مسایل مهم این نامه هستند.

  پاسخ
 2. 8

  ناشناس

  سلام
  میخواهم در خصوص این پاراگراف مطلبی بنویسم.
  “۱۶ سال پیش ما مجبور شدیم شرکتهای استانی را تشکیل بدهیم که من هم بعنوان مدیر کل دفتر پست و مخابرات ،در آن سهم داشتم.برای اولین بار در بودجه سالانه ردیف بودجه های استانی در برنامه و بودجه جدا کردیم. چرا که باید به جابجایی سیستم ها از آنالوگ به دیجیتال سرعت میدادیم.”

  چند کلمه کلیدی در این پاراگراف وجود دارد ۱- “مجبور شدیم” ۲- “من هم سهیم بودم” ۳- “آنالوگ به دیجیتال”

  اینکه می گویند مجبور بودیم می تواند ۳ وجه داشته باشد. اول اینکه به ما دستور داده بودند دوم اینکه سیاست و راهبردهای کلان کشور ایجاب می کرد که تغییر دهیم و سوم اینکه تغییر فناوری دیجیتال در دنیا فشار آورده بود که تغییر دهیم.
  اینکه می گویند من هم سهیم بوده ام یعنی اینکه اذعان می نمایند که عمل خوبی انجام شده است که به این عملشان افتخار می کنند.
  اینکه می گویند ” آنالوگ به دیجیتال” لازم است ذکر شود که بحث انالوگ به دیجیتال سالها بود که در دنیا مطرح بود و ایران به خاطر جنگ و مسایل خودش نتوانسته بود به این موضوع ورود کند و با تاخیر نیز وارد شدیم. اتفاقا چیزی که در دنیا در ان موقع مطرح بود بحث IN در سوئیچ دیجیتال بود و همچنین مدت کمی بعد بحث موبایل دیجیتال و GSM

  حالا سوال این است که اگر تفکیک شرکتهای مخابرات استانی در ان سالها کار خوبی بوده است و به آن افتخار می کنند پس چرا امروز برعکس این کار خوب شده است؟

  پاسخ
 3. 7

  منصور

  من در حسابداری منطقه تهران کار میکنم مبلغ پرداختی به پرسنل مراکز بابت حق شیفت تعطیل کاری ماموریت او ام سی به مراکز تهران وکرج در حد حقوق همه پرسنل شرکتی تهران است، و آقای قنبری با دادن تشویقی مناسب به این همکاران میتواند آنها را بازنشسته کند واین هزینه را به ده درصد برساند

  پاسخ
  1. 7.1

   شادان

   سلام
   ضمن عذر انتقاد
   لطفا نظراتی ندهید که صرفا نتایج مالی دارد.
   به نظر من یکی از مسایلی که در این مدت اخیر کمر مخابرات را شکسته است تحلیل های مالی صرف و دو دو تا کردن های عادی می باشد.
   یک مدیر باید از جمیع جوانب به موضوعات نگاه کند.
   مجددا معذرت می خواهم
   موفق باشید

   پاسخ
 4. 6

  ناشناس

  جناب قنبری فراموش کردید درتفاهم نامه درج گردد هرجاکه ازسود سهامداران کم شود ازمحل دریافتی پرسنل جبران گرددواگر اینکار مقدورنبود سهامداران باید صبر کنند تازمان بازنشستگی پرسنل که بهترین موقع برای پایمال کردن حق وحقوق است .

  پاسخ
  1. 6.1

   م

   افراد نباید منتظر باشند که حق را بدهند ، حق گرفتنی است ، باید از حقوقشان در محاکم صالحه دفاع کنند.

   پاسخ
 5. 5

  ناشناس

  سوال من از مهندس قنبری این است:
  که با توجه به نقش مهم و حاکمیتی ذکر شده توسط ایشان آیا دولت نباید همانند کشور های دیگر (مثلا مالزی )در بخش فناوری های جدید و هزینه بالای آن(مثلا fttx)به مخابرات یارانه بدهد تا اندکی هزینه های آن تعدیل شود یا آنکه کماکان مثل چند سال اخیر فقط به فکر گرفتن از مخابرات باشد و از مخابرات بخواد تا تمام امکانات و منابع مالی و فنی خود را با مبالغ شاید خنده آور در اختیار بقیه قرار دهد.منابعی که خیلی از آن در زمان خصوصی ایجاد شده است.دولت فقط از مخابرات میگیرد چه برسد به دادن …..

  پاسخ
 6. 3

  م

  بله، ما از لحاظ جهانی ، باید خود را ببینیم ، و در کار تجاری: مشتری اصل است .
  خب، ارتباط جهانی را چطور حفظ کنیم که از آخرین حلقه های جهانی کنده نشویم( منظورم شعار!!!! دادن نیست)؟
  مشتری احترام ، توجه و مراقبت و اعتماد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! می خواهد.
  صرفاً با داشتن نامِ اعتمادِ مبین، و شرکت مخابرات ایران ، کار پیش نمی رود.
  سرمایه گذاری خارجی با نظارت، بدونِ رانتِ داخلی، در قالب قرار دادهای ملیِ سالم،با کمک نیروی بالنده ی مخابرات راه خروج ازین بحران لاپوشانی شده است.

  پاسخ
  1. 3.1

   یک نفر

   دقیقا این قرار دادهای ملی سالم رو خوب اومدین. آقایون رفتن با Tellabs که برای صاایران هست باز قرار دادن بستن قرارداد چند میلیاردی!!!!!!!!! تلبسی که دوستان آگاه میدونن بیش از ده پانزده سال هست که منسوخ شده حالا سودش به جیب کدام یک از آقایان هیئت مدیره می رود بماند. بعد حرف از بین الملل میزنن

   پاسخ
  2. 3.2
 7. 2

  صبوری

  سلام
  سخنان آقای قنبری انشای خوبی ازسران کنسرسیوم ومشاوران ایشان است ولی حیف همین سخنان را آن بنده خدا سیدهاشمی درحالت انواع فشارهای های خودتحریمی دولتی ها هم میزد ولی به جایی نرسید .
  حال شما باحمایت های همه جانبه وزیر و دولتی ها بایدهم اینقدر با آب تاب صحبت کنید یک خواهش مخابرات ایران وکارکنانش را سلاخی نکنید به آینده امیدواریم اما اگرپشت این سخنان شعارزدگی نباشد . و کلاه سرکارکنان نگذارند.

  پاسخ
 8. 1

  کارمند هنوز امیدوار

  با سلام
  دو صد گفته چون نیم کردار نیست
  آقای مهندس افاضات شما کاملا متین و متقن و محکم
  اما هر کاری و هر گامی ابزار خاص خودش را می طلبد
  با کفش دمپایی کوهنوردی و صخره نوردی میسر نمی شود
  با حلوا حلوا گفتن دهن شیرین
  اگر سیر مخابرات را در طول سالهایی که اشاره فرمودید
  بخوبی کنکاش کنیم ضعف مفرط مدیریت کلان را بخوبی مشاهده می کنیم و سوای توسعه های فنی که بناچار و برای عبور از آنالوگ و جایگزینی دیجیتال که آن هم مجبور به اجرایش بودیم که در غیر اینصورت اصلا ارتباطی نمی ماند و مخابرات به منزله یک تفنگ بی فشنگ به چوب دستی مبدل می شد که آن هم با سیستم های منسوخ و از رده خارج شده انجام شد را به منزله توسعه سیستماتیک و عبور از سنت به مدرنیته تلقی کنیم کارنامه درخشانی مشاهده نمی شود
  همین ایرانسل را در حیطه تلفن همراه مثال می زنم و بر همگان آشکار است که چه تفاوت های با همراه اول ما دارد چه بلحاظ شکلی و چه به لحاظ محتوا و به زبان خود مان فن آوری ها
  و در بخش تلفن ثابت که در قسمت voice. رقیبی نداریم و آنگونه که فکر میکنیم درست است یکه تازی می کنیم بدون مسیر و هدفی روشن
  اما در بخش دیتا و غیر ویس از جمله ای دی اس ال و دیگر خدمات غیر ویس درچه وضعیتی هستیم و رقبای ما با وجود عدم دسترسی آسان. در چه وضعیتی قرار دارند و برای همین است که یک شرکت اینترنتی فکسنی باد به غبغب می اندازد و اعلام می کند حاضر است مخابرات را بخرد آقای مهندس آیا اینها همه نتیجه اقدامات. ما نیست؟
  شعار ممکن است چند صباحی ساده لوحانی چون بنده را مجاب کند و به به به و چه چه وا دارد اما بازخورد تصمیمات و اقدامات تبعات خود را دارد و وضعیت بوجود آمده دقیقا آن را آشکار می کند
  شما بفرمایید آیا اقدامات. مدیران سابق و اسبق و قبل از اسبق کاملا در راستای تعالی مخابرات بوده است؟
  اگر جوابتان آری است مستندات آن را رونمایی کنید تا نا اگاهانی چون من روشن شوند و تمام حرفهای خود را پس بگیرند که هیچ حتی از همه مجموعه تصمیم گیران نیز عذر خواهی کنند
  و در مورد تفاهم نامه هم مراجعه کنید به نظرات همکاران در بخش مربوطه و اگر جوابی دارید بدهید و یک سویه از عملکرد ها جانبداری نکنید
  یک سویه نباید نزد قاضی رفت اگر شفافیت را قبول داریم
  والسلام

  پاسخ

لغو پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به مدیر سایت, ***** هرگونه کپی برداری از مطالب بدون ذکر نام سایت ممنوع است.