ad
شنبه/ ۰۱, اردیبهشت ۱۳۹۷
حرف تازه :
در مخابرات
ad
ad

مقاله های مرتبط

18 نظر

 1. 7

  پرنده آبی

  در این که این طرح در مقابل طرح ایرانسل ارئه شده است هیچ شکی نیست اما ایرانسل تلفن ثابت ندارد که با طرحش آن را نابود کند. طرح همراه اول میتوانست به جای اینکه درون شبکه اعلام شود( ثابت و همراه) و باعث نابودی درآمد تلفن ثابت و استانها شود مثل ایرانسل “””””””فقط در شبکه همراه اول “”””””” اعتبار داشته باشد.

  اون برادر یا خواهری که به اسم مهمان اظهار نظر کرده که باید سوم و هفتم تلفن مسی را برگزار کنیم یا از ارباب جمعی همراه اول است یا از مخابرات استانی حقوق نمیگیرد که در چنین شرایطی اینگونه اظهار نظر میکند.
  اینکه در تمام دنیا همه رو به سوی همراه میروند شکی نیست اما در هیچ جای دنیا هم تلفن های ثابت شان را حذف نکرده اند و یا بدست خودشان موجب نابودی آن نشده اند.
  این طرح به صورت مستقیم روی درآمد شرکتهای استانی تاثیر داشته و خواه یا ناخواه موجب کاهش شدید درآمد آنها میشود و چنانچه این طرح ادامه پیدا کند استانهایی که تا کنون در پرداخت حقوق پرسنل خود مشکلی نداشته اند نیز از این به بعد مشکل پیدا میکنند.

  پاسخ
 2. 6

  خوزستانی

  دوست عزیز همراه اول در رقابت با ایرانسل دست به اینکار زده است مشکل تلفن ثابت با حذف این طرح حل نمی شود بایستی درآمد همراه اول در هر استان با در آمد ثابت تلفیق گردد وبعنوان در آمد شرکت استانی برآورد گردد تا شرکت های استانی از این وضع فلاکت بار خارج شود یا حداقل بیاییم همه کار کنان چه رسمی وچه غیر رسمی با هم متحد شد ودرخواست کنیم حقوق ودستمز د کارکنان را بصورت متمرکز در تهران توسط همراه اول پرداخت شود . خدا را خوش نمی آید که شان وکرامت انسانی این همه نیروی زحمت کش این طور لگد مال شود

  پاسخ
 3. 5

  محسن

  این فکر که باید به فکر ارتباطات کلامی در ثابت و همراه باشیم دیگه قدیمی شده !!!!!
  الان هرکسی که ارزش افزوده بیشتر و بهتری ارائه کرد برنده بازی میشه
  دوستان بهتره فکرتون رو اصلاح کنید ####

  پاسخ
 4. 4

  محسن

  این فکر که باید به فکر ارتباطات کلامی در ثابت و همراه باشیم دیگه قدیمی شده !!!!!
  الان هرکسی که ارزش افزوده بیشتر و بهتری ارائه کرد برنده بازی میشه
  دوستان بهتره فکرتون رو اصلاح کنید #####

  پاسخ
  1. 4.1

   سردبیر

   محسن خان
   این ارزش افزوده است؟

   پاسخ
 5. 3

  مهمان

  همان نظر که دادم را حتی سردبیر جرئت چاپ نداره /آقای خودخواه سوم وهفتم تلفن خطی رو برگزار کن توی دنیای اقتصاد این حرفها نیست که: آقا تو رو خدا جلوی این طرح رو بگیرید 🙁 🙁 🙁 🙁 میتونی تو هم مجانی کن….

  پاسخ
  1. 3.1

   سردبیر

   من به همه تون گفتم
   کسی که در مورد سایت, چیزی از من بگه , حلالش نمی کنم
   چون کوتاهی خودشونو بحساب من میذارن
   بفرما اینم نمونه اش:
   http://mokhaberatema.ir/?p=51654&cpage=1#comment-97700
   این کامنت همون روزها تایید شده.
   مگه فکر کردی چی نوشتی که من امکان داشت تاییدش نکنم؟
   قربون شکلت,
   کامنتها زیاده پشت سر هم میاد قبلی ها میره صفحه بعدی
   تازه کامنت شما که توی همون صفحه بوده
   خودت جاشو گم کردی
   اینقدر بی معرفت نباشین
   واقعا من شایسته این نظرات شما نیستم

   پاسخ
   1. 3.1.1

    مهمان

    با سلام بنده شک دارم که شما ماموریت خاص دارید : دلیلش هم اینه که در عصر حاضر پرسنل مخابرات بسیار بیش از در آمد آن هست و ذولت سریع تر از کارمند متوجه این موضوع شده و با یک ژست خاص مخابرات رو مثلا” فروختن در واقع میخواستن یک جوری از این همه مفت خور خلاص بشند (واقعا” بدون تعارف مفت خور نیازی به این همه آدم نیست بنده خودم هم یک از انها ولی هرچند واقعیت تلخه ) چون وضیعت خاصی حاکم شده که امکان نگهداری همه پرسنل با این شرایط نیست بنابراین تمام اینها به سمت اضمحال داره پیش میره و حتی میتونم بگم شرکت دیگری (اسمش رو خواستین میگم) در حال رشد میباشد که جای همین شرکت به اصطلاح مخابرات رو در اینده خواهد گرفت اینها همه برای سرگرمی هستش و بنده هم اینجا امدم ببینم چی میگند و الحق بنده های خدا عجب زاری میکنند و آدم دلش برای اینها میسوزه اما مدیران شرکت نه !!!چون قضیه رو میدونند ولی خودشونو به اون راه زدن ویا وانمود میکنند دارند کاری میکنند هر کی میگه نه بنده حاضرم با دلایل فنی اینرو اثبات کنم ….ضمنا” در مورد سایت اصلا” اهدافش مشخص نیست و همش در حال تعارف به همه هست که هیچ جا اینطوری به بهشت نمیرند ❓ با تشکر

    پاسخ
    1. 3.1.1.1

     سردبیر

     مهمان عزیز
     ای حبیب خوب خدا
     در تایید حرفتون باید بگم، یکی از همکاران بازاری می گفت :‹اگر من میخواستم مخابارت رو بخرم ، دو جور قیمت میذاشتم، با کارمنداش، بدون کارمنداش! … با کارمنداش هرگز به این قیمت نمی ارزید. چون در دراز مدت اینها همه هزینه داره و ….›
     در عین حال ، ما به کسی زوری نداریم.
     میگیم خط و ربط ها رو روشن کنن تا صبح که شما میای بفهمی چه کنی.
     یا اینکه بریم پی کارمون.
     اگر بعد از ۲۰-۳۰ سال کار کردن، پولی به من بدن بقدر یه مغازه کوچولو در هر جای بازار، من میرم پی کارم.
     اینا رو عرض کردم تا مخابرات و دولت فکر نکنه با طرح های بازنشستگی داره پول زیادی میده …
     در مورد اهداف سایت هم باید بگم، کاملا روشن است.
     آنچه مورد نظر کارکنان باشه، حرفی بزنن، چیزی بگن، ما منتشر میکنیم.خیلی هاش هم با نظرات شخصی ما تضاد داره.ولی حرف کارکنان است.
     اینکه سیاست یک دستی نمی بینید بهمین دلیل است.اتفاقا سیاست یک دست ، یعنی ساختگی بودن کار.
     هر نوشته، نظر و حرفی که نشون بده همکار من، وقت گذاشته، انرژی گذاشته تا مطلب ارزشمندی بنویسه منتشر میکنیم.
     حتی اگر خلاف نظر ما باشه

    2. مهمان

     با سلام و خسته نباشید متاسفانه بنده مثل اینکه دارم درگیر موضوعی میشوم که از یک طرف دلم میسوزه و از طرف دیگر دنیای اقتصاد دنیای بی رحمی هست وکلمات بنده با وجود بی رحمی آن.. ولی واقعیت انکار نشدنی و بی مسئولیتی مدیران بالا دستی هستش که خودشان واقعیتها رو میدانند
     مثلا” همین وزیر ارتباطات بصورتی کاملا” مبهم حرف از سیم مسی میزنه ولی نمیگه تونلهای شبکه رو میخواهیم و نمیگه برای چکاری انگار که حرف از خودش نیست …وکلا”با مجموعه(یعنی همه خانواده مخابرات حتی آبدارچی) در میان نمی گذارند وآن میشه که یک نماینده مجلس از همه جا بیخبر طرح بازگشت شرکت رو به دولت میاره (واقعا از این همه بی خبری افسوس خوردم که مملکت دست چه کسانی داره اداره میشه) که اصلا اگه واقعیات رو این اقای نماینده بدونه توی خلوتش کلی ناراحت خواهد شد چرا اینقدر بی خبره!!
     اما موضوع در مورد قیمت فروش هم اینقدر با اهمیت نیست بلکه آینده کشور مهمتر از آینده تک تک کارمندان هستش که متاسفانه این مورد رو حتی وزیر هم توان گفتنش رو نداره ولی در غرب راستگویی یک ارزش هست واینجا پنهانکاری و مهر محرمانه خوردن ارزش!!! …
     استفاده از رانت اطلاعاتی از این پنهانکاریها یک فرصت برای این عزیزان به اصطلاح مدیر هستش که با همین ترفندهای بازنشستگی تشویقی کاملا” قانونی کارهایی دارند میکنند که هم خدمت محسوب بشه و هم براشون نون کباب حلال داشته باشه وهم عده ای رو ممنون خودشان کنند….
     ضمنا” این نظر سنجی شما که گذاشتین برای تلفن خطی کاری هوشمندانه از شماست که مایلم نظر خود شما رو بدونم نظر ما رو که دیدین و اطلاع دارم در غرب با تلفن خطی چکار کردن که انشالله شما بتوانید در کارتان موفقتر باشد
     فقط خواهشمند است واقیعات تلخ رو به همه بگید بهتر اونو که آدم ندانسته بمیره… با تشکر

    3. سردبیر

     دوست خوبم
     صاحب خانه گرامی
     از شما ممنونم که نظرات خودتونو نوشتین.
     ما بیشتر از آنکه بدنبال ابراز نظر خودمون باشیم می خواهیم نظرات دوستان خبره ای چون شما رو منتشر کنیم. هنر ما ممکن است در ایده های خوب ما نباشه , در نحوه انتشار این ایده هاست.
     اما چون نظر منو خواستید خدمت شما عرض میکنم که:
     ۱- در این مقطع گفتگو از چیزهای مرده چه فایده ای داره؟ مخابرات مفت فروخته شده یا گرون! الان مطالب مهمتری هست.
     ۲- گروهی از پیش کشیدن این مسائل قصد رسیدن به اهدافی دیگر را دارند.
     ۳- تلفن ثابت با این هزینه ها دیگه صرف نمی کنه.بنظر من امتیاز تالیا رو اختصاص بدن به استفاده های تلفن ثابت.این کار قبلا بصورت آزمایشی انجام شده. محدود کردن تالیا به محدوده یک بی-تی-اس مثل نصب یک تلفن ثابت است.
     ۴- در کنارش وقایع و امکانات دیگری مورد نیاز است که برای مخابرات ایران بدلیل وجود همراه اول شدنی است.
     ۵- اینکه همه حقایق گفته بشه ظاهر خوبی داره, ولی واقعیت مهمتر این است که در کشور ما از آنجا که اطلاعات صریح و شفافی وجود نداره, واقعیت مبتنی میشود بر استنباطات ذهنی ما. لذا ممکن است اشتباه کنیم. یا همه حقیقت را در نیابیم.
     مهمتر از همه اینکه, دیگران در همه زمانها متاسفانه قدرت پذیرش واقعیت ها رو ندارن.
     مثلا بعنوان نمونه, بازنشستگی درد انتهای امسال! هر قدر بگم, کسی دوست نداره قبول کنه!
     یا وضعیت دوستان شرکتی.حقایق رو بگم همین دوستان منو از مخابرات بیرون میکنن.

 6. 2

  رسمی متعصب

  با عرض سلام
  سردبیرجان یادم هست آقای مهندس ابراهیمی مدیرعامل اسبق در اولین نشست عمومی با همکاران در نمازخانه ساختمان مرحوم غفاریان،به یک نکته بسیار ظریف اشاره کردند.اینکه شرکت باید یکپارچه باشد.ایشان گفتند یعنی چه که میبینم یکجا نون کباب به کارمندانشان میدهند و جاهای دیگر بوی کباب میخورند.و اعتقاد داشتند ما یک شرکت هستیم.بنده قصد ندارم از ایشان دفاع کنم.بلکه فقط به گفته ها اشاره دارم.وقتی شرکت ارتباطات ثابت منحل شد و بجای آن در بدنه شرکت مخابرات ایران معاونت تجاری بوجود آمد،امیدوار شدم که این یکپارچگی صورت بگیره.سپس با ایجاد مرکز عملیات فنی و تجاری این امیدواری قوت بیشتری گرفت.از آقایان دهناد و کارگزار خواهش میکنم شرح وظائف این مرکز جدید را به گونه ای ببینند که عملیات فنی و تجاری شامل بخش ثابت و همراه شرکت در یک مجموعه باشد.و به این تصمیم گیریهای مستقل و مخرب پایان بدهند.

  پاسخ
  1. 2.1

   سردبیر

   دوست من
   مگر قرار است ما از مهندس ابراهیمی تعریف نکنیم؟
   چرا چنین تصوری دارید؟
   ایشان صفت های خوب بسیاری داشتند.
   تعویض ایشان هم بدلیل ضعف هایش نبود
   بلکه بدلیل شیوه های کاریش بود
   برای ایشان احترام بسیاری قائل هستیم , کارکنان نیز دوران آرامی داشتند که هرگز تکرار نخواهد شد.

   پاسخ
   1. 2.1.1

    من

    خیلی مردی 🙂 🙂

    پاسخ
   2. 2.1.2

    من

    سر دبیر جان صورتک ها و علایمت فعال نمیشن

    پاسخ
    1. 2.1.2.1

     سردبیر

     از دست شما هم که شده, برشون میدارم!
     خوبه؟
     … چشم نگاه میکنم…

 7. 1

  ناشناس

  این طرح در ایرانسل هم در حال انجام است.۵٠٠ تومان برای ٣٠٠٠٠ هزار تومان مکالمه درون شبکه ای..تلفن ثابت در حال پیوستن به تاریخ است.اگر هم تا حالا این طور نشده به خاطر تحریم ها بوده از حالا به بعد هر چه بگذرد به زمان مرگ قطعی سیم مسی نزدیک تر می شویم.این مساله جهانی است .در یک دهه اینده از فیکس فقط نامی به یادگار می.ماند.جهت اطمینان به فایل های منتشر توسط itu tمراجعه بفرماییدصعود موبایل و نزول فیکس و سیم مسی را طی چند سال اخیر ببینید.به نظر این هوشمندی مخابرات ایران را در مقابل رقبا می رساند نه ضعف .سرمایه گذاری در بخش سیم مسی فیکس پول اب جوب ریختنه.اگر ثابت یا فیکس چیزی بماند همان مراکز قبلی وسیستم های انتقال است .حکم فیکس مانند فردی است که رو به قبله خواباندنش و هر لحظه منتظر مرگش هستند چه این مساله به مذاق ما خوش بیاید چه نیاید

  پاسخ
  1. 1.1

   سردبیر

   مهم نیست که چیزی بعنوان تلفن ثابت باشد یا نباشد
   بلکه مهم این است که بخشی از مردم بتوانند در داخل فضاهای مسکونی و شهری با هزینه هایی کمتر سرویس مناسبی بگیرند.
   نگفتید
   جاهای دیگه با حذف تلفن ثابت چه کردن؟
   راه حل کاملا مشخص است

   پاسخ

لغو پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به مدیر سایت, ***** هرگونه کپی برداری از مطالب بدون ذکر نام سایت ممنوع است.