ad
پنجشنبه/ ۰۶, اردیبهشت ۱۳۹۷
حرف تازه :
در مخابرات
ad
ad

مقاله های مرتبط

26 نظر

 1. 15

  ناشناس

  سلام -حقوق کارمند رسمی از آموزش و پرورش کمتر شده تازه آنها افزایش سالانه و ارتقا گروه شغلی دارند ولی در مخابرات بعد از خصوصی وجود ندارد لطفا با کارمند شرکت گاز یا شرکت نفت مقایسه کنید بینید چه حقوق هایی میگیرند و چه رفاهیاتی دارند در حالی که قبل از خصوصی شدن حقوقهای مخابراتی ها شبیه آنها بود- همه کارمندآن را باید در نظر گرفت و نه افراد خاص

  پاسخ
 2. 14

  ناشناس

  سلام من بازنشسته زیرساختی درسال۸۸هستم و امروز۱۳/۷/۹۵ بصورت اتفاقی وارد این سایت شدم ، خیلی جالبه که همه صحبت ازواگذاری سهام به کارکنان زیرساخت میکنندومن که کارمند اون مجموعه بودم برای اولین باره که این مطلب رومیشنوم واصلاسهامی درکارنبوده وبه کسی داده نشده است،

  پاسخ
 3. 13

  كارگر فني

  اوه عجب زیر ساختی حرف نداره ! تریلی رو میگم سردبیر جان ! این زیر ساختو از کجا آوردی ؟

  پاسخ
  1. 13.1

   سردبیر

   به شما تبریک میگم
   تنها کسی که به عکس دقت کرد و رابطه ای بین مطلب و عکس ایجاد کرد شما بودین.

   پاسخ
 4. 12

  ناشناس

  سلام و درود بر مخابرات ما. آقا کسی نیست جناب مشیری را پیدا کنه؟ که بعنوان مشاور و تنظیم کننده حقوق دستمزد، بیان کردن که این اشل حقوقی طراحی شده برای شرکت مخابرات، پس از بررسیها و صرف ساعتها کار کارشناسی شده از حقوق و دستمزد شرکت نفت، پتروشیمی، کشتیرانی و چند جای دیگه، و تلفیقی از آنها بوده و به طبع بالاتر از آنها در نظر گرفته شده است. ایشون تشریف بیارن و الان وضعیت را بررسی کنن و ببینن که در چه وضعی هست و الان تفاوت دریافت ها با اونا چقدر هست و حتی از خیلی از سازمانها و ارگانهای دولتی نیز کمتر می باشد، و کلاً وضعیت مخابرات پس از خصوصی شدن به کجا کشیده شده!

  پاسخ
  1. 12.1

   سردبیر

   ناشناس عزیز
   اگر بتونی و اگر از اقوام و فامیل و آشنا در موسسات مختلف کسی رو داشته باشی و بتونی یه آماری از حقوق و دریافتی ها و متفرقه های حقوقی دیگران به ما بدین ممنون میشم.
   شاید اونطوری بهتر بشه مقایسه کرد

   پاسخ
 5. 11

  همكار شركتي

  چی شد پس؟

  پاسخ
  1. 11.1

   سردبیر

   چی چی شد پس؟

   پاسخ
   1. 11.1.1

    همكار شركتي

    هیچ چی هیچ چی همه چی درسته ببخشید با شما نبودم با اون یکی آقا بودم .

    پاسخ
    1. 11.1.1.1

     سردبیر

     از حقوق خودم. کسری اونو هم از درآمد سایت گذاشتم!

    2. همکار شرکتی

     خوب میگفتین ما هم کمک میکردیم !

    3. سردبیر

     نخواستم برای خبرگزاری ها , خبر جدیدی درست کنم!

 6. 10

  یک کارمند رسمی

  ما رو که نه گذاشتن بریم زیر ساخت و نه تنظیم مقررات; سهام ترجیحی هم که ندادند، حالا چکار کنیم؟وضعیت ما چگونه است!؟

  پاسخ
  1. 10.1

   سردبیر

   حکایت شما دیگر چیست؟ در زمان دادن سهام در شرکت نبودین؟

   پاسخ
 7. 9

  عضو بريده شده

  از کسانی که دویست هزار میلیارد را به هشت هزار میلیارد، آنهم با جیب خود مردم میخرند، بیشتر از این نباید انتظار داشت. زیرساخت هم به روزگار شما گرفتار خواهد شد، فقط زمان آن کمی متفاوت خواهد بود. مردان بزرگی در سنگ آهن بافق “هل من ناصر ینصرنی” می گویند، به فکر آنها هم باشید.

  پاسخ
 8. 8

  5431

  تمام این مشکلات از این ریشه می گیرد که خصوصی کردن شرکت مخابرات نه دلیل منطقی داشته، و نه طبق قانون و روال رایج دنیا صورت گرفته است. از کارمندان هم که برای فروختنشان اجازه نگرفتند. در کشورهای دیگر مثل ترکیه، برای کارمندان دولتی که با حق انتخاب به بخش خصوصی واگذار شدند، حداقل سی درصد حقوق بالاتر از بخش دولتی میدهند و… با این همه نابسامانی موجود و نقص های قانونی واجرایی که در روند این کار صورت گرفته، و شاید هم با پشیمانی خود دولت، شرکت دوباره دولتی شود و این بسیار نزدیک است.

  پاسخ
 9. 7

  رضا

  سلام. کاشکی آقایان مدیران ارشد شرکت این مطالب را می دیدند که چه بلایی به سر کارمندان شرکت اومده. تو استان ما حسابهای شرکت مسدود شده و مرتب استرس این هست که حقوق خالی هم به موقع پرداخت نشه. با این مخارج و هزینه های سرسام آور، شرمنده زن و بچه هامون هستیم.

  پاسخ
 10. 6

  شرکتی

  واقعاً که! همه تون باید برین توبه کنین. الان که شما تو این وضعیت بیکاری، که مردم حتی حاضرن بصورت شرکتی کار کنند و یک چهارم شما حقوق بگیرن ولی اونم ندارن…!، دارین سر تفاوت حقوق مهندس با نگهبان بحث میکنین .
  آخی! اینقد با این جور حرفا ما رو… (…) کردن که حرف نزنیم و حقمونو نخوایم، الان دلم خنک شد که این جواب احمقانه رو که یه عمره شنیدم دارم خودم استفادش میکنم.
  همه تون برین..!
  برین توبه کنین..!
  سردبیر، شما رو هم میگما اون پشت قایم نشین…!
  استغفرالله….
  شب خوش، خوب بخوابید که شهر در امن و امان است…!

  پاسخ
  1. 6.1

   سردبیر

   دلت خنک شد؟
   آروم شدی؟
   خوبه اشکالی نداره. همینقدر که کاتالیزور ما، سرعت رو کم کرده و باعث شده شما هم حرفاتو بزنی خوبه دیگه.

   پاسخ
 11. 5

  ناشناس

  یک نکته جالب دیگه هم تو این تفاوت هست. وقتی به آقایون زیرساختی درخواست انتقال به شرکت زیر ساخت میدی، بهت میگن انتقال از خصوصی به دولتی ممنوعه؛ ولی از اون طرف دریافت سهام ترجیحی برای کارکنان دولت ممنوعیتی نداره! جل الخالق!

  پاسخ
 12. 4

  ناشناس

  دو نفر از همکارهای ما زمانی که سهام ترجیحی دادند، مرخصی بدون حقوق گرفته بودند. هرچه پیگیری کردند سهام ترجیحی بهشون ندادند. تعدادی سهام هم از ما کم شد، ولی اونو به دوتا از مدیرهامون که تو استان دیگه مشغول خدمت بودند و بعد برگشتند دادند. هیچی برای من اینقدر آزاردهنده نیست که در قانون سهام ترجیحی کاملاً قید شده که این سهام به کارکنان شرکت دولتی واگذار شده به بخش خصوصی تعلق میگیره، اما متاسفانه به همکار ما سهام تعلق نمیگیره ولی کسی که تو بخش دولتی هست سهام ترجیحی هم داره!

  پاسخ
 13. 3

  همكار شركتي

  شاید هم چراهای دیگری وجود داشته باشد. شاید در زمانی که کار دستمان بود، به کسانی بدی کرده ایم و این مکافات عمل است. شاید وقتی کسانی در کنارمان همان کار ما را میکردند و بیشتر از یک چهارم ما حقوق نمی گرفتند، وقتی گلایه می کردند آنها را درک نمی کردیم ولی شاید حالا کمی درک کنیم. نمی دانم شاید هم همه چیز تصادفی است و هیچ چیز به چیز دیگری ربط ندارد.

  پاسخ
  1. 3.1

   5431

   همینطور چیزهای نامربوط را به هم ربط دادن و درک ناقص از مسایل و مشکلات داشتن، باعث از دست دادن حقوق قانونی مان در تمام امور اجتماعی و شغلی شده است. این دیدگاه متاسفانه در میان ما ایرانی ها رایج است و به جای تیزبینی، به نزدیک ترین دلیلی که در لحظه، درونمان را آرام کند، پناه می بریم و همینطور این چرخه ادامه دارد و انشأالله همه چالش های موجود خودبخود درست می شود.

   پاسخ
   1. 3.1.1

    همكار شركتي

    جناب ۵۴۳۱ عزیز، با احترام خدمت شما، من نمیدانم شما از خواندن مطلبم ناراحت شدید یا نه، ولی من قصد توهین به کسی را نداشتم. در مورد درک ناقص مطلب یا ربط دادن چیزهای نامربوط باید بگویم شاید از نظر شما نامربوط باشد ولی برای من و امثال من که میخواهیم همکارانمان ما را درک کنند، یک مثال درون سازمانی برای درک شرکتیهای عزیز باشد و اینگونه در مقایسه با حقوق قانونیمان در اینگونه مسائل بروز می دهد، منطقی است. شما وقتی حقوق خود را با زیرساخت مقایسه می کنید، ما نیز در درون سازمان خودمان حقوقمان را مقایسه می کنیم و این امری است طبیعی و دارای پشتوانه قانونی است. چون قانون می گوید هرکس در هر شرکت یا سازمان یا اداره، چه خصوصی و چه دولتی، در قسمت های پیمانکاری شاغل باشد، ضریب ریالی آن شرکت باید توسط پیمانکار برای کارکنانش اجرا شود. پس چرا اجرا نشد، چرا؟
    چرا من نوعی مهندس این مملکت پس از ده سال باید ششصد الی هفتصد حقوق بگیرم، ولی در همین زیرساخت دوستان شرکتی فنی نزدیک دومیلیون حقوق با یک پنجم حجم کار ما؟ شاید شما هم مثل بعضی ها بگویید برو جای دیگر کار کن، آیا این حرف منطقی است؟ چگونه است وقتی از حق و حقوق ما صحبت شود خیلی ها ناراحت میشوند ولی اگر این حق کشی در مورد خودشان باشد، به شدت موضع گیری می کنند؟ ما هم مثل شما زحمت این سازمان را می کشیم ولی از سوی این سازمان حمایت نمیشویم. همه جا میگویند چون شرکتی ها همه با پارتی آمده اند باید از حق و حقوق حرف نزنند. ولی وقتی منطقی نگاه کنیم می بینیم شاید خیلی ها هم اتفاقی یا بدون پارتی آمده اند، پس آنها چه؟ یا مگر از رسمی ها، همه بدون پارتی آمده اند؟ این یک دلیل غیرمنطقی برای حق کشی است. الان من نمیدانم این رفاهیات چیه و مبلغش چقدره، ولی بخاطر همین مبلغ چقدر تیزبینی هست؟ آیا تیزبینی و ربط دادن مسائل فقط از طرف ما است؟ به نظر من به جای این که در مقابل کارهای همدیگر سنگ بیاندازیم، باید با کسانی که با هم نان و نمک میخوریم و به آنها زحمت می دهیم، مهربانتر باشیم و از آنها حمایت کنیم، تا آنها هم دردشان تسکین پیدا کند.
    با تشکر از شما و سردبیر عزیز

    پاسخ
 14. 2

  ناشناس

  تا زمانی که فاصله طبقاتی در کشور این همه باشد از این بهتر نمیشود اگه حقوق کارمندان زیاد بشه پاداش روسا کم میشه بعدا زن و بچه های بیچاره ها گرسنه میمانند
  .

  پاسخ
 15. 1

  ساروی

  و همچنین مخابراتی هایی که با رفتن به سازمان تنظیم مقررات، هم حقوق بالاتر و هم سهام ترجیحی گرفتند. فقط برای روز کارمند ۵۰۰ تومن دادن بهشون. دیگه قیاس کنین …

  پاسخ

لغو پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به مدیر سایت, ***** هرگونه کپی برداری از مطالب بدون ذکر نام سایت ممنوع است.