مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

مشترکان همراه اول و ایرانسل چگونه گوشی به سرقت رفته خود را ردیابی کنند؟

4 1 رای
Article Rating

مخابرات ما کاربران گوشی‌های هوشمند می‌توانند از طریق خدمات اپراتورهای تلفن همراه دستگاه خود را ردیابی کنند.

مخابرات ما (مالکی)-به گزارش ندای اصفهان، سرقت گوشی‌های هوشمند یکی از بزرگ‌ترین معضلات شهروندان در کشورهای مختلف دنیاست و همه روزه سارقان برای دزدیدن گوشی‌های کاربران دست به اقدامات خطرناکی می‌زنند. در شرایط اقتصادی کنونی سرقت گوشی می‌تواند فشار مضاعفی را به کاربران وارد کرده و موجب از دست رفتن حجم بالایی از اطلاعات ذخیره شده در دستگاه شود. از همین رو شرکت‌های همراه اول و ایرانسل روش‌های خاصی برای ردیابی گوشی‌های سرقت شده اعلام کردند.

ردیابی گوشی مشترکان همراه اول

مشترکان همراه اول می‌توانند پس از سرقت گوشی خود از طریق کدهای دستوری ستاره ۱۱۱ ستاره ۲۱۴۱ ستاره کد ۱۵ رقمی نوشته شده روی(IMEI) مربع و ارسال عدد ۲۱۴۱ به شماره ۱۱۱ سرویس ردیابی گوشی را فعال کنند. مشترکان این اپراتور می‌توانند در صورت پیدا نشدن گوشی پس از فعال‌سازی سرویس‌های ردیابی در سامانه همیاب ۲۴ ثبت نام کرده و تا ۱۰ روز منتظر ردیابی دستگاه خود باشند. البته ثبت‌نام در این سامانه ملزم به پرداخت هزینه مشخصی است و در صورتی که پس از ۱۰ روز گوشی پیدا نشد کاربر می‌تواند به صورت رایگان مجدداً درخواست ردیابی خود را اعلام کند.

ردیابی گوشی مشترکان ایرانسل

مشترکان ایرانسل برای ردیابی گوشی هوشمند خود در اولین گام باید از اپراتور بخواهند سیمکارت مورد استفاده را مسدود کرده و پس از ۵ روز کد #۶۱۰۱* را شماره‌گیری کنند. پس از تماس با این کد دستوری سامانه از شما می‌خواهد سریال ۱۵ رقمی هک شده روی جعبه گوشی را وارد کنید. با ثبت این کد سامانه به مدت ۴۸ ساعت دستگاه شما را ردیابی می‌کند و در صورتی که ردیابی موفقیت‌آمیز باشد پیامکی حاوی نتیجه جست‌وجو را دریافت می‌کنید. اگر نتیجه ردیابی منفی بود مجدداً پس از ۵ روز امکان ثبت درخواست ردیابی وجود دارد.

4 1 رای
Article Rating
عضو
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد های داخلی
همه دیدگاه ها را ببینید
ستاره
ستاره
5 روزهای پیش

این روش دیگه قابل استفاده نیست کسی هم جوابگو نیست در استان
من و مشترک های موبایل مفقود شده سر در گمیم.خیر سرم راهنمای مفقودین موبایلم اما سمتم حسابداره و ره به جایی ندارم

1
0
تصورات و ایده های خود را در دیدگاه بنویسیدx
()
x