مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

سردبیر- طعم تلخ بی اثری حق جذب در محاسبه تبعات مزدی

مخابرات ما- در تحلیل موج جدید خبری و عدم تاثیر حق جذب بر بازنشستگی، مطلبی کامل و جداگانه داریم اما اینجا سردبیری فقط یک سوال ساده دارد: چرا؟

مخابرات ما (سردبیر) – سلام دوستان! راستش من با یک سوال اساسی روبرو شده ام! در حقیقت دچار نوعی تضاد شده ام!

چرا؟ واقعا چرا؟

چرا هر گاه طعم شیرین یک کار خوب مخابراتی در زیر زبان ما مزه می کند، بلافاصله مدیران ارشد کاری می کنند که طعم تلخ یک کار نامناسب جای تمام شیرینی آن را بگیرد؟

یعنی زمان نمی دهند! بلافاصله اقدام می کنند!…. پیک موتوری دم در دارند!

نمونه های زیادی داریم اما اجازه بدهید مثالی ملموس بزنیم!

حق جذب بازار کار بعد از ده سال شامل حال کارشناسان و مدیران میانی شد! حقی که ده سال داده نمی شد با همراهی سهامداران مصوب شد.

کار بزرگی بود و بسیار ارزشمند! کاری که در سایه رضایتمندی کارکنان و آرامش خاطر آنان می توان به افزایش درآمدهای جاری و …. فکر کرد!

اما هنوز پرداخت حق جذب عملیاتی نشده بود که مشاوران کاردان(!) کار خود را کردند! در اقدامی کاملا نامانوس حق جذب در محاسبه تبعات مزدی (اضافه کاری، نوبت کاری، مزایای پایان خدمت، عیدی و پاداش و…) بی اثر شد!

باور کنید فقط باید صاف ایستاد و نگاه کرد به چشم ها و چهره ی کسی که چنین طرحی را می آورد و مصوب می کند!

اجازه بدهید سوال قبلی را با سوالی جدید کامل کنم!

هدف از برقراری حق جذب چیست؟ رضایتمندی شاغلین یا پول زور؟!

به نظر می آید از دید مدیران مخابرات پول زور است و باید از آن به هر طریقی کم کرد!!!!

 

حرف ساده سردبیر در پایان این است:

وقتی مدیرانی غیر مخابراتی و مشاورانی مستعفی از اداره کار می آورید و بر مقدرات مخابرات حاکم می کنید ذره ای دلسوزی نسبت به کارکنان و مخابرات در آنان احساس نمی شود لذا پیوسته دنبال کاهش هزینه ها و زدن از پرداختی ها هستند! یعنی حقوق را هم پول زور می دانند! اگر این مشاوره ها درست بود تا بحال اداره کار همه چیزش روبراه بود نه اینکه کارگران برای ابطال آرایش دست به دامان دیگران بشوند!

 

فقط می توانم بگویم: موفق باشید! 

ضمن آن نیز باید عرض کنم: شما که دیر یا زود دوباره مجبور می شوید محاسبات را به شیوه درست برگردانید و حق جذب را در تبعات مزدی اثر بدهید، پس چرا هم خود را اذیت می کنید هم ما را!؟

 

ممکن است دوست داشته باشید
18 نظرات
 1. طلبکار از مخابرات می گوید

  سلام من از کسانی هستم که امسال بازنشسته میشم ششم فروردین ۱۴۰۰ از مخابرات بخاطر تضعیع حق و حقوق چندین ساله ام شکایت میکنم و تا آخرین ریال حقم را ازشون میگیرم تا فکر نکنند زرنگ تشریف دارند و از همه عزیزانی که شرایط منو دارند هم همین تقاضا را دارم

 2. میخوام برای همیشه از مخابرات برم می گوید

  سلام سر دبیر عزیز
  لطفا این کامنت را تیتر کنید
  جنابان مدیران مخابرات لا اقل ی جوابی بدید ما الان یکسال است بهره وری دوم ۹۸ را طلب داریم بهره وری ۹۹ را هم احتمالا قرن بعدی راجع بهش صحبت کنیم معوقات را هم که فعلا خبری نیست
  پول پیمانکاران را هم که نمی دید
  پول دولت راهم نمی دید
  پول برای توسعه ی مخابرات هم که خرج نمی کنید
  کلی سهام بصورت سکوک پارسال فروختید
  سود سهام مخابرات را ۵۰ درصد تعدیل کردید برای تسویه حساب بخشی از بدهی های کارمندان که باز هم میگید نداریم
  دیتا در دوران کرونا کلی فرصت ایجاد کرده و کسب درآمد پولش کجاس میره
  مراکز تلفنتان به ویرانه تبدیل شده
  همراه اول را صوری از مخابرات جدا کرده اید و حیاط خلوت شما شده
  با خودتون رو راست باشیدحداقل به شعور ما کارمندان که میدانیم چه خبره توهین نکنید و حق و حقوقمان را بدهید
  کدام مدیر مخابراتی میتونه به سوالات بالا جواب قانع کننده بده

 3. نا شناس می گوید

  سلام. روزتون بخیر.
  آقای سردبیر برای خانم هایی که در مرخصی زایمان هستن مبلغی که باید از بیمه بگیرن براساس احکام قبلی هست؟

 4. از اصفهان می گوید

  سلام از اول اینطوری بوده به گفته وزیرپیشین مخابرات ما خوب بستون و بد بدهی هست

 5. بی پول می گوید

  حقوق امد

 6. ناشناس می گوید

  طعم تلخ نامدیریتی و بی کفایتی در مخابرات بهتره

 7. صادق می گوید

  سلام و خداقوت عرض میکنم خدمت سردبیر محترم .حق جذب یکی از بدهی ترین اجزاء حقوق کارگر است که متاسفانه ۱۰ ساله مدیران از پرداخت آن طفره رفته اند و می خواهند روال را به سیاق گذشته طی کنند که این امر محال است و درحال حاضر با استنکاف از موضوع هر بهانه ای را در این امر دخالت می دهند که حق جذب را پرداخت نکنند ولی باید گفت جون کندنی را باید کند پس چه بهتر که هر چه سریعتر این کار انجام شود.

 8. رضا می گوید

  سردبیر گرامی عرضی داشتم.من اطلاعات مالی قوی ندارم اما فکر می کنم از اول هم مشخص بود که وقتی آیتم حق جذب را در ستون سمت راست فیش گذاشته اند یعنی در زیر مجموعه سمت چپ فیش و آیتمهای اصلی حقوق قرار نداده اند خوب صبیعتا حق جذب تاثیری در تبعات مزدی ندارد و یک مبلغی است که همینطور تک و تنها در فیش ما جا خوش کرده.البته حتی در این حالت هم باید در بازنشستگی موثر باشد اما ……. جناب سردبیر گرامی من مطمئنم شما باهوش تر از ما هستید و خوب می دانید ریشه همه این مسائل برخلاف کامنتهای همکاران نه درسوءمدیریت بلکه در ذات خصوصی سازیه . من خیلی خیلی کفری می شم که می خوانم همکاران هی می گن سوء مدیریت!سوء مدیریت! بابا کدام سوءمدیریت؟ طرف خیلی هم خوب حالیشه و خوب میدونه چکار کنه اما یکنفر را گذاشته اند اونجا و چندبرابر حقوق ما را بهش می دهند و میگن بهر طریقی که شده هزینه ها را کم کن. از هر راهی که بلدی هزینه ها را کم کن.این یعنی خصوصی سازی که البته در ایران شده خصولتی سازی!اصل مطلب اینه بقیه حاشیه است!!!!

 9. يك شخصي كه زندگيشو فداي مخابرات كرده می گوید

  سلام
  بخش خصوصی چه گناهی کرده که باچندر غازی که بهشون می دن که هرکدام بالغ بر ١٧سال شایدم بیشتر در مخابرات سابقه دارن و واقعا خیلی کار می کنن ولی هنوز تو سری خور هستن تا کی این ناحقی ها باید باشه یک روزی باید ازاین دنیا خداحافظی بکنین و هیچی جز حق الناس بردوشتون نیست بیاین یک فکری به حال نیروهای بخش خصوصی بکنین که اینها سرمایه های شرکتها هستن خواهشا مطلب منو بذارین /یک دوست :کسی که عمرشو در مخابرات گذاشته

 10. سردبیر - مخابرات ما می گوید

  سلام
  اگر اسمشو اعتراف نذارین
  بله حق میدم

 11. علیرضا می گوید

  مدیران مخابرات عادت کرده اند به به زور گرفتن حق

 12. ناشناس می گوید

  جناب سر دبیر این حال گیر ی ها مخابرات شامل ما بازنشستگان شده مورد اول که این حق ده ساله به اعتراف شما به ما تعلق نگرفت دوم اون گروهای تشویقی که جناب صدری و شما و شاغلین عزیز توی بوق و کرنا کردید به علت واهی سقف دریافتی به ما تعلق نگرفت و سوم اصلا خبری از اجرای مصوبه ۱۷ اذر نیست باز به شما حق جذبی دادند پس حالا به ما بازنشستگان هم حق می دهید ناراحت باشیم با تشکر

 13. ناشناس می گوید

  سوء مدیریت شرکت را بیچاره کرده است

 14. مهدی می گوید

  باعث شرمساری است

 15. همکار می گوید

  به نظرم کسانی که این طرح ها را می ریزند فقط خودشان را گوشت تلخ می کنند و انرژی منفی این تصمیم دامن خودشان را هم می گیرد .تنگ نظری هم اندازه ای دارد.

 16. ناشناس می گوید

  ایراد از مدیران سطح بالا نیست آنها تخصصی ندارند ایراد از برخی ازهمکاران خودمان است که در قسمت‌های حقوق و دستمزد افاضات اضافی در جهت بادمجان دور قاب چینی می فرمایند و ذهن مسئولین عزیز را مشعشع می کنند.

  1. رساگو می گوید

   تاانجایی که من درجریانم دوستان پرداخت حقوق خیلی سعی کردند تااین کارنشودولی کو گوش شنوا

  2. همکار می گوید

   آره این درسته ، بعلاوه از این که بعضی هم تو اون بالا بالاها واقعا هیچی رو نمیفهمن . سخت است فهماندن حقایق بر آنانی که نمیخواهند آن را بفهمند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: