مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

آقای معاون مالی! این خبر در مورد حق جذب درست است یا خیر

مخابرات ما- کامنتی به مخابرات ما رسیده که شبهاتی ایجاد کرده است.بدنبال پاسخ آن هستیم.

مخابرات ما- از افراد مطلع هم شنیده بودیم اما باورش نکردیم. راستش نمی شد این خبر را باور کرد! یعنی ….

اصلا با هم این کامنت را بخوانیم تا بدانید در مورد چه چیزی حرف می زنم.

رساگو

۱۳۹۹/۱۲/۰۱ در ۱۰:۳۰ ق.ظ

سلام به همکاران عزیز فقط جهت اطلاع وتصمیم گیری برای بازنشستگی وبرنامه ریزی برای دریافتی ماهانه عرض میکنم،دیگر جذب دراضافه کار وپاداش پایان خدمت تاثیرنداردولی دربیمه تاثیر دارد،ان شااله سلامت وشاد باشید

 

گفته شده حق جذب در اضافه کار و پاداش پایان خدمت تاثیری ندارد ولی در بیمه موثر است!

قابل باور نیست! لذا منتظر پاسخ مدیران مالی و معاون مالی شرکت مخابرات هستیم!

 

ممکن است دوست داشته باشید
29 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  معاون مالی کاره ای نیست و‌جوانتر و‌ناپخته تر از این که فکر‌میکنید، وگرنه با محاسبه ۸۰۰میلیارد تومان ذخیره پاداش پایان خدمت در صورتهای مالی آذر زیان ۹۰۰میلیارد تومانی نمی ساخت!! اگر نمیخواستی تاثیر حق جذب را در سنوات کارمندان پرداخت کنی چرا ذخیره گرفتی!!!؟
  مشاور نا آشنای معاون مربوطه عظمت مخابرات را با جای دیگر‌اشتباه گرفته و‌ فکر‌ میکند پرداخت حقوق کارمند مخابرات صدقه است.
  نه خیر برادر عزیز ، زمانیکه مخابرات را به ثمن بخس خریدند از عدم پرداخت حق و‌حقوق همین شاغلین و بازنشستگان چکهایشان را پاس کردند و اگر بعد از ۱۰ سال حقوق معوقه را پرداخت میکنند لطفی در حق‌کارمند نکرده اند .

  1. ناشناس می گوید

   اصلا ایشون با ارائه صورت مالی درج بعضی از هزینه های پرداخت نکرده به بورس باعث سقوط ارزش سهام اخابر نیز شد . از دانش زیادشه.ایشون قبلا بعنوان حسابرس وبازرس مالی زبده ازش یاد میشده . ظاهرا ملا لغت بازی ایشان دامن پرسنل را گرفته .

 2. بابک می گوید

  سلام خدمت سردبیر محترم و کلیه همکاران عزیزم
  در این مدت بیش از ۱۰ سال که سایت مخابرات ما به پشتوانه دوستان و سردبیر محترم راه اندازی شد، پایگاهی اجتماعی برای کارکنان شده است که نظرات و پیشنهادات دلسوزانه خود را منتشر می کنیم و امیدواریم تا نتیجه مناسبی را هم بگیریم.
  به چند نکته اشاره می کنم و امیدوارم همکارانی که این کامنت را مطالعه می کنند نظرات خود را مطرح تا به یک اجماع نظری مناسب در این شرایط بحران زده شرکت برسیم.
  ۱٫ جدا از هرگونه موضوعاتی که جای بحث، کارشناسی و پیگیری دارد، قبول کنیم که در این مدت ۱۱ سال خصوصی شدن شرکت و با آمدن و رفتن انواع و اقسام مدیران، تنها تیم مدیریتی که پشتوانه اجرا و نهادینه شدن مصوبه آذرماه سال ۹۸ شد، تیم آقای صدری بود. زمان دوری نگذشته است. درست است که بدقولی هایی هم از جانب ایشان شده است ولی نفس کار مدیریت قبلی بسیار بهتر از تیم مدیریتی جدید بود.

  ۲٫ بعداز خصوصی سازی شرکت تنها دوره ای که بالاترین مقام مالی مجموعه مخابرات ایران، حقوق ممتاره کارکنان را که دریافت حق قانونی و حقوق ماهانه است کمک معشیت نامید و توهین به شعور کارمندان است، متاسفانه این تیم مدیریتی جدید است که هیچ تجربه و برنامه مدیریتی برای پیشبرد شرکت ندارد. ادب مرد به ز دولت اوست.

  ۳٫ جدا از هرگونه کم و کسری هایی که در دوران آقای سرائیان بود، لااقل تیم مدیریتی ایشان و شخص آقای سرائیان با یک برنامه مدون و مشخص شده جلو آمد و اگر دوستان خاطرشان باشند در یک کنفرانس به همراه آقای قنبری نسبت به تشریح برنامه خود اقدام کردند که جای بسی تشکر دارد. موضوعی که از هرمدیری انتظار می رود. برنامه این تیم مدیریتی چیست؟ اهداف استراتژیک شرکت کدام است؟

  ۴٫ زمان آقای پوررنجبر روح تازه ای به شرکت دمیده شد. مشاورانی آمدند و موضوعاتی را مطرح کردند. چه در حوزه تجاری و چه در حوزه منابع انسانی و …. . دوستان و همکاران عزیزم حتماً پروژه سیمرغ را بخاطر دارند. با تمام نقایص و هدررفت ها، لااقل تیم مشاوره ای در کار بود که هم تجربه داشت، هم مؤدب بودند و هم راهگشای کار بودند نه گره کور کن همانند مشاورانی که با این تیم مدیریتی در مخابرات آمده اند.

  ۵٫ عزت نفس و روح خدمت در تمام کارکنان این شرکت وجود داشته است و هیچ دورانی مثل این زمان، خدشه دار نشده و مستمسک دست مشاوران و تیم جدید مدیریتی قرار نگرفته بود. درست است که صورت همکاران با سیلی مشاوران و نابلدان سرخ نشده است ولی با عملکرد بسیار ضعیف این تیم مدیریتی، بگونه ای نقره داغ شده اند که شرمسار دوران جوانی و نیز عزت و جلال از دست رفته شرکت خودشان، گشته اند. قسم به همان قلم که خداوند بدان اشاره کرده است و این متن را نگارش می کنم، باور کنید عمر ما مهلت امروز و فردا نیست که بفهمیم این تیم کاره ای نیست. تا به کی باید سرافکندگی را تحمل کرد و گوش به حرفهای منشوری و شعارهای فریب کارانه و توخالی داد؟؟؟
  وقت آن نیست از حیثیت و از عظمت شرکت، یکبار که شده دفاع کنیم و خواستار تغییر تیم مدیریتی باشیم؟

  ۶٫ هرگاه که تیم مدیریتی با دولت به مشکل بر میخورد و به اصطلاح گلاویز و تیکه پرانی ها شروع می شود، هیچ کسی به اندازه کارکنان در این مناقشه های سهم خواهی متضرر نمی شوند. باور کنید نه دولت و وزیر جوان دلش به حال مخابرات می سوزد و نه سهامدار عمده که شرکت را دستگاه چاپ اسکناس فرض کرده و هیچ تعهدی به کارکنان مجموعه شرکت مخابرات ایران ندارد.
  آقای سردبیر شما یک رسانه پرطرفدار دارید، لطفاً کاری کنید تا دیر نشده. اگرچه تا حالا هم خیلی دیر شده….

 3. علی می گوید

  عیدی دادند نزدیک عید بهمون .تاثیر منفی این تصمیم دامن خودشون رو میگیره دیگه انتظار افزایش درآمد رو از کارکنان نداشته باشند.

 4. م.م از همدان می گوید

  متاســـــــــــــــــــفم….ســــــــــــــــــــــــــــردار!!!

 5. علی بیغم می گوید

  با سلام در خصوص کامنت درج شده که توسط مخابرات ما تیتر شده ذکر یک مطلب ضروری است و آن اینکه منبع خبر چقدر موثق است که تایید یا تکذیب را مطالبه کنیم اگر خبری منبع موثق ندارد جز شایعه و خالی کردن دل همکاران سودی ندارد
  امیدوارم که مسئولین امر هر چه سریعتر نسبت به پرداخت حقوق همراه با جذب اقدام کنند و تاثیر مثبت آن بر سایر اقلام ذکر شده مشاهده شود تا این موضوع بکلی از ذهن همکاران خارج گردد.
  نکته مهمی را که می خواهم عنوان کنم این است که چون ذینفع این کار همه ی همکاران و علی الخصوص مدیران (با حقوق های بالا ) هستند اجرایی شدن جذب حتمی است و جای نگرانی ندارد

 6. ناشناس می گوید

  این معاونت مالی لوح سیمین دریافت نموده( از قول سایت مخابرات ایران)واقعا حقش لوح زرین بوده حالا کو تا کشف بشه !!!!!!!!!!

  1. ناشناس می گوید

   بله دربهبودمنافع بالایی ها نه پرسنل

 7. ناشناس می گوید

  حالا کو حق جذب…..

 8. ناشناس می گوید

  اگر در حکم دقت کرده باشید حق جذب جز آیتم هایی است که جزء حقوق مبنا نبوده و همانند حق عائله مندی سمت چپ حکم میباشد و این مربوط به تصمیم کنونی مدیر مالی نیست. اگه حکم های سالیان قبل هم ملاحضه کنید حق جذب از ابتدا جزء حق مبنا نبوده .بنابراین در پاداش پایان خدمت و پاداشهای سالیانه و اضافه کاری ساعتی نیز بی تاثیر است.

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   در سال ۹۸ دیوان عدالت اداری حکم جدیدی داده

   1. همکار بازنشسته می گوید

    دیوان زیاد رای میدهد.سه تا رای عمومی دیوان برای اینکه پرداخت پاداش باید بر اساس حقوق کسور بازنشستگی باشد نه مزد مبنای تنها…. اما مخابرات وقعی به ان نگذاشته است و حتی جناب سردبیر شما هم آنرا نشر ندادید. حال از رای ۹۸ دیوان می گویید ان یکی رای ها چه شد؟!!!!!

 9. ناشناس می گوید

  اضافه کار چی چی هه؟

 10. ناشناس می گوید

  این معاون مالی میتوانست رل یک مشاور خوب را ایفا کند ولی مدیریت کردن و سازماندهی چیز دیگری ست .

 11. ناشناس می گوید

  اگه قراره حقوق رو دیر پرداخت کنند چرا گفتن برین بانک تجارت حساب باز کنین؟؟آقا حقوق کی میدن
  آدمو به مرگ میگیرن به تب راضی شه
  انقد دیر حقوق میدن میگیم حق جذب توسرشون بخوره ……..متاسفانه

 12. همکار می گوید

  با سلام وخسته نباشی خدمت همه همکاران
  این مطالب را صرفا جهت اطلاع میگویم در جایی توی اینترنت دیدم که هیات عمومی دیوان عدالت اداری برای رسیدگی به یک شکایت درخصوص حق جذب کارکنان مشمول قانون کار تشکیل شده بود گفته بود(در جلسه ۲۹ بهمن ۹۸)
  اولا: طبق قانون در کارگاه های دارای طبقه بندی مشاغل ،فوق العاده جذب جزء مزد مبنا نیست ولی جزء مزد یا حقوق است و ملاک محاسبه اضافه کاری میباشد.
  ثانیا: به استناد ماده ۲۴ قانون کار مبنای محاسبه مزایای پایان کار آخرین حقوق میباشد. واز سوی دیگر با صدور دادنامه شماره ۱۸۶ دیوان عدالت اداری،مبنای محاسبه حق سنوات، مطلق آخرین حقوق و مزد تعیین شده است لذا در محاسبه مزایای پایان کار(سنوات) حق جذب نیز مبنای محاسبه میباشد.
  حالا اگه اقایون بخواهند طبق نظر خودشان غیر از این اعمال کنند یه کار غیر قانونی کردند که ان شاءالله اینطور نباشد.

 13. همدان می گوید

  از وقتی که بی تجربه ها و زیادی جوانها عهده دار مسوولیت سنگین بشن همین میشه

 14. مهدوی از ایلام می گوید

  باسلام مجدد، توجه خوانندگان عزیز را به دادنامه ۹۹۰۹۹۷۰۹۰۶۰۱۰۸۵۸ هیات محترم تخصصی تامین اجتماعی و کار دیوان عدالت اداره جلب می نمایم.

 15. مهدوی از ایلام می گوید

  باسلام ، مفاد کامنت کاملا درسته و اساس آن رای اخیرالصدور هیات عمومی دیوان عدالت اداری هست.
  جستجو کنید وجود دارد

 16. تیزبین می گوید

  سلام همکاران ارجمند
  نکته ای که اشاره شده ظاهراً در قوانین کار ذکر شده و البته این را هم می دانیم که مدیران ارجمند ما ید طولانی در کشف قوانینی که اجرای آن به ضرر کارکنان است دارند هرچند این قوانین منسوخ شده باشند.

 17. همکار می گوید

  سلام خدمت سردبیر گرامی
  من قبلا گفته بودم که حق جذب کنونی در پاداش سنوات تاثیری ندارد چون سمت راست حکم است و بعد از مزد مبنا و طبق آیین نامه مزد مبنا است که پاداش سنوات بر اساس آن محاسبه میگردد البته اگر احکام اولیه بعد از خصوصی سازی را نگاه کنیم یعنی سال ۸۹ و ۹۰ آیتم جذب سمت چپ بود که با زیرکی در سالهای بعد به سمت راست انتقال داده شد تا چنانچه حق جذب برقرار شود بار مالی کمتری بازنشسته شدن همکاران برای شرکت داشته باشد مطمئنا این تصمیم اتاق فکر می خواهد

 18. کیوان می گوید

  بازم خداراشکر در حقوق بازنشستگی موثر هست البته امیدوارم هم واسه صندوق کشوری وهم تامین اجتماعی باشه نه فقط تامین اجتماعی

 19. ناشناس می گوید

  سلام سردبیر ناخدا گاه این شعر برام تداعی شد :

  هردم از این باغ بری میرسد

  نغزتر از نغزتری میرسد

  رشته جانها که درین گوهرست

  مرسله از مرسله زیباترست

  راه روان کز پس یکدیگرند

  طایفه از طایفه زیرک‌ترند

  عقل شرف جز به معانی نداد

  قدر به پیری و جوانی نداد
  …………………………………

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   چه خوب

 20. ناشناس می گوید

  چهارتا آدم درست و حسابی برای این مخابرات داغون انتخاب کنید

 21. ناشناس می گوید

  بعنوان بازنشسته می خواهم: پرداخت کامل مطالبات( محاسبه گروه ها ، حق جذب ،سکه پایان خدمت و … ) مطابق آیین نامه استخدامی از تاریخ اجرا ( ۱۸/ ۸ / ۸۸) تا تاریخ بازنشستگی با اولویت پرداخت فوری سهم کسورات بازنشستگی به صندوق های بازنشستگی جهت اصلاح حقوق

 22. ناشناس می گوید

  با سلام
  تصمیم معاون محترم مالی شاید ناشی از جوانی ایشان است . قطعا خلاف قانون نمیشود تصمیم گرفت امیدوارم تجدید نظر فرمایند والا از طریق قانون مجدانه پیگیری خواهیم کرد.

  1. محمد ذاکری می گوید

   سلام و سپاس از همه کسانیکه پیگیر حقوق کارمندان و کارگران مخابراتی هستند، خدا قوت، خسته نباشید.
   مخابرات را به بهای اندک خریدند، بماند؛ اقساط خرید را از محل سود خود شرکت دادند، بماند؛ به حق و حقوق ما هم رحم نکردند.

 23. کارگر بیچاره بدبخت می گوید

  سکوت ما کارکنان نشانه رضایت ما از شرایط موجود است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: