مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

مطلب وارده- فروش املاک و به حراج گذاشتن سرمایه های شرکت راه حل نیست

مخابرات ما- این مطلب در کامنتها ذکر شده است. حرفهای جالبی برای گفتن دارد اما نظرات نویسنده است نه موضع رسمی مخابرات ما.

بابک

۱۳۹۹/۱۱/۲۰ در ۹:۰۲ ب.ظ

چند سال پیش که شرکت مشاوره اینونتیو در طرح تجاری مشغول بکار بود، من شخصا خیلی مخالف بودم که چرا پول رو حیف و میل میکنند؛ ولی با این تیم جدید و این مشاوران و عدم تعلق سازمانی، عدم تجربه در سطح کلان مدیریتی در حوزه تلکام افسوس می خورم و با خودم میگم ای کاش همون مشاوران بیگانه بودند. لااقل ۴ تا مطلب ازشون یاد گرفتیم. لااقل تجربه در چند حوزه تلکام در کشورهای مختلف داشتند‌. لااقل امکان پایه ریزی حوزه تجاری رو انجام دادند.
این حرف من مطمئنا به گوش مدیران ارشد نخواهید رسید ولی یادگاری همینجا بمونه که این تیم مدیریتی همچون قبلی اینکاره نیست و چه بسا فاجعه آمیز تر . لااقل تیم قبلی سابقه مخابراتی داشتند.

کارهای بزرگ را به افراد کوچک و کارهای کوچک را به افراد بزرگ سپردن، نتیجه ای جز نابودی نخواهد داشت و هم اکنون جلوی چشممان شاهد سقوط این شرکت هستیم.

باور کنید که شرکت خصوصی در حوزه ارتباطات نیاز مبرم به توسعه داره، نیاز به بروز رسانی داره، نیاز به تخصص و دانش حرفه ای داره.

بخدا قسم فروش املاک و به حراج گذاشتن سرمایه های شرکت جهت پرداخت حقوق و مزایا، یعنی نیستی شرکت در آینده.

خوشحال شدن بابت گرفتن حقوق با وام سر ماه، پیامد خوبی برای آینده نیست، آن هم برای شرکتی که درآمدش از خودش هست و درآمدش هم نه تنها کم نشده بلکه در این یکسال بسیار افزایش داشته.

ضعف مدیریتی بوده، هست و خواهد بود ولی دوستان یک دقیقه به وضعیت نابسامان و آینده شرکت فکر کنید. عادی انگاری و اینکه حقوق و عیدی رو بدن، حق جذب رو بدن و …. تیشه به ریشه آینده است. البته که باید پرداخت شود ولی نه اینکه سرمایه به باد برود.

مخابرات نیاز به تیم مدیریتی تخصصی، حرفه ای، با سواد و باتجربه دارد. زمزمه افرادی شنیده میشود که شایعه سکانداری معاونت تجاری را دارند، همان افرادی که نتوانستند حرفی برای گفتن در سمت مدیرعاملی تهران داشته باشند و به حیاط خلوت کافی شاپ رفتند.

شرکت نیاز به دلسوز داره
شرکت مدیر و مدبر میخواد
آدم کاری نه آدم احساسی
مدیر جوان کاربلد و باتجربه، نه ….

شرکت محل رزق جمعیت بسیاری است. شرکت را به تیم مدیریتی با تجربه و کاربلدتری بسپارند.

مدیرانی که اینکاره نیستند مانند موریانه، کم کم شرکت را از داخل متلاشی میکنند.

از ما گفتن بود. نیازی به دو سال صبر کردن و نتیجه را دیدن نیست. همین مشاوران و همین انتصابات جدید و همین تفکرهای خام و احساسی مدیریتی، خود گواه خیلی چیزهاست.

 

ممکن است دوست داشته باشید
20 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  به یاد حکایت مورچه و ضرب المثل اونقت که جیک جیک مستونت بود فکر زمستونت بود میفتم که الان اموال و دسترنج سالهای مخابرات را به فنا می دهند یا وامهای سنگین میگرند تا به جای افزایش درامد به این روش حقوق پرسنل را بدهند یا جای دیگری خرج کنند فردا چه کنیم

 2. جلالی می گوید

  حق حذب باید عادلانه باشد نه خائنانه
  عدالت در مخابرات مرده
  اما سروقت بشتابید بسوی نماز که خداوند عادل است
  کجانوشته اینقدر فاصله طبقاتی
  اندیشه کنید وفکری هم بحال ۴۰درصدیها بکنید نه ۱۲۰درصدیها

 3. ناشناس می گوید

  چند روزی هم با فروش املاک زندگی سر می کنیم ولی با این اوضاع و ناکارآمدی بایستی منتظر ناگوارترین روزها در مخابرات باشیم روزی که سود وام‌های پرداخت حقوق را هم نمی توانیم بدهیم چه رسد به حقوق و طلبکاران شرکت

 4. ناشناس می گوید

  آینده مبهم مخابرات با تصمیمات نابجا و بی خردانه که نگرشی به آینده ندارند تیره و تارتر میشود

 5. ناشناس می گوید

  فروش املاک به نام مخابرات و به کام بعضی ها

 6. ناشناس می گوید

  مشکل مخابرات در مدیریت مخابرات است و کرنه کارکنان همیشه بوده اند
  فروش اموال مخابرات برای دادن حقوقرنیاز به فکر ندارد هر بی فکری به جای افزایش درامد چنین کاری میکند

 7. ناشناس می گوید

  سلام
  مخابرات مشکل درآمدی ندارد و در مجموع مثل سایر شرکتهای بزرگ ایرانی به کار خودش ادامه میدهد.سوء مدیریت و بیعدالتی هم کم و بیش در همه جای مملکت هست
  فقط دو تا مشکل ساده را اگر حل کنند مخابرات به حیاتش ادامه میدهد:
  یکی ادغام در همراه اول که از ابتدا هم قرار نبود جدا شوند. تمام خدمات ریز و درشت فنی و تجاری همراه اول را کارکنان زحمتکش مخابرات در سراسر کشور انجام میدهند و همراه اول مبلغ ناچیزی طبق تفاهم نامه به مخابرات مناطق پرداخت میکند .این نه قانونیست و نه عادلانه.
  مورد دوم افزایش تعرفه های تلفن وابت است. البته این افزایش و پیشنهاد قیمت کاری بسیار سخت و نیاز به تخصص بالایی دارد تا مانند زمان هم کدی پزارتخانه مجددا کلاه سر مخابرات نگذارد!
  اگر این دو مسیر پیگیری شود مشکل همه شاغلان و بازنشستگان و مشکلات توسعه شبکه و مردم حل میشود
  وگرنه با این طرحهای فروش و املاک و …. مشکلات همچنان پابرجاست

 8. ناشناس می گوید

  آقایان و مشاورین، مخابرات را به حال خود رها کنید بی زحمت

 9. ناشناس می گوید

  ضعف قسمتهای تجاری و راهبردی و فناوری مخابرات ایران بر هیچکس پوشیده نیست دقیقا نقاطی که در ایجاد درآمد و افزایش آن در خط مقدم هستند
  متاسفانه انقدر ضعیف هستند که داد استانها را دراورده اند
  و فاجعه امیزتر اینکه مدیریت جدید افراد بازنشسته ،سفارشی، ضعیف تر و ناتوان تر را جایگزین خواهد کرد
  به نظر کارمندان بایستی فراخوان حضور در مقابل ستاد اجرایی برای انتخاب مدیران شایسته را برنامه ریزی کنند تا امثال اقای سلطانی نتوانند به همراه دوستانشان مخابرات را نابود کنند و دوباره به شرکتهای خودشان برگردند و مخابرات نابود شده برای کارمندان بماند

 10. حدمات اولی می گوید

  به نظر شما چه کاری از است کارکتان مخابرات بر میاد بجز اینکه ببینن و دم نزنن اون اقایون مدیران عالی رتبه مخابرات خودشون برا هزار کارکنان شرکت تصمیم میگیرن و اعین دوره ی طاغوت ارباب رعیتی هست ما جرات نداربم اعتراض کتیم خودشون میبرن و میدوزن فقط جیببهاشون پر بشه دیگه مهم نیست چه بلایی در اینده سر شرکت بزرگی مثل مخابرات میاد روزی میرسه مثل سرکت ایرانسل باید بریم برا جا و مکان کارمندان و دکل های مخابرات از ملت اجاره کنیم فقط میتونم بگم خدا به داد این افرادا برسه که بخاطر منافع خودشون اینده شرکت و کارکنانشونو به فنا میدن انشالله …… اگه همچین نیتی دارن پی نابودی شرکت مخابراتن

 11. ناشناس می گوید

  را حل افزایش مکا لمات داخلی و برگشت کدهای بین شهری یا افزایش ابونمان چرا اب برق گاز مبالغ خود را گران اما وقتی به مخابرات رسید صدای همه در می اید این جا باید مدیریت هنرش را نشان دهد نه با فروش املاک

 12. ناشناس می گوید

  سلام به همگی عزیزان چندروز پیش یکی از عزیزان همکار پیش بنده بود بخدا قسم میگفت خدا را شکر که بنده سال ۹۷ بازنشسته شدم و پول تشویقی و سنوات را گرفتم بردم زمین خریدم ۷ برابر پول زمین به من سود میدهند کار خوبی کردم که رفتم وگرنه گروه و حق جذب چقدر به درد من میخورد نوش جانشان دمشان گرم سلامت باشند همیشه .

 13. ناشناس می گوید

  در خصوص مدیریت مخابرات توسط افراد کاربلد و حرفه ای با شما موافقم ولی باید در نظر داشته باشیم که تکنولوژی تلفن ثابت رو به زوال است یعنی طی ۱۰ سال آینده مشتریان تلفن ثابت قطعا کمتر از امروز خواهد بود و به تبع آن درامد خالص نیز به نسبت کاهش پیدا خواهد کرد برای مثال در کشور کانادا در سال ۲۰۱۳ تعداد ۲۲ میلیون تلفن ثابت وجود داشت ولی طی آمار ۲۰۲۰ به حدود ۱۳ میلیون پورت کاهش پیدا کرده است قطعا کشور ایران نیز همین روند را دنبال خواهد کرد کشورهای فرانسه و انگلیس نیز وضعیتی مشابه با کشور کانادا دارد.نسبت درآمد به هزینه در سال آینده در مخابرات بازهم کاهشی خواهد بود بنابراین وقتی منابع کاهش پیدا کند جهت افزایش منابع چاره ای جز فروش دارایی دیگر وجود ندارد و جهت کاهش هزینه،کاهش تعداد نیروها ، در آینده الزامی است (ایجاد بسته های تشویقی طرح بازنشستگی)

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   بنظر می رسه میتونید بصورت تحلیلی و آماری این اطلاعات رو بدین
   براتون زحمت داره ولی ارزش داره
   اگر میتونی این اطلاعات رو جمع کنید ما منتشر می کنیم
   مجموعه جالبی میشه

  2. علی می گوید

   دوست خوبم
   فرهنگ استفاده از هر چیزی در هر قشری متفاوت است. الان برای آسانسور هم سازمان استاندارد گفته باید یک تلفن ثابت در آن دایر باشد. شما وقتی خانه میخرید حتی اگر ۲۴ ساعت با موبایل کار کنی باز هم دنبال خرید و دایر کردن تلفن ثابت در منزلت خواهی بود.
   موردی که شما فرمودی کاملاً صحیح ولی فروش و حراج سرمایه و اتکا به آن جهت ارتزاق کاری بی نهایت نابخردی است. تا کجا باید نفت فروخت تا چرخ اقتصاد بچرخد؟۱؟ تا چه زمانی باید منابع را فروخت برای پرداخت حقوق و مزایا؟!؟ بعدش چه باید کرد؟!؟
   آیا تلفن ثابت درآمدزا نیست؟۱؟ { منطقی کردن هزینه ها مطمئناً آن را سودآور میکند}
   اطمینان، امنیت شبکه، دسترس بودن شبکه ، ارائه خدمات ارزش افزوده روی خط تلفن ثابت؛ کم ایجاد درآمد کرده است؟!؟
   همان کشورهایی که شما بعنوان نمونه مطرح فرمودید آیا توسعه و بروزرسانی شبکه داشته اند یا خیر؟ فقط از جیب دارن میخورن؟
   وقتی صحبت از بروزرسانی میشه یعنی همه چیز. بروز شدن در شبکه و زیرساخت؛ در آموزش؛ در بازاریابی و فروش، در خدمات پس از فروش و ….
   امسال نسبت به پارسال چه تغییر محسوسی دیده شده؟ سال گذشته نسبت به سال قبلش و همین زنجیره تا سنوات خیلی دور که توسعه در شرکت خیلی خوب و روتین بود.
   شرکت خصوصی باید خودش ایجاد درآمد کند، نه اینکه سرمایه را بفروشد تا حقوق بدهد. بروز شدن یعنی تفکر جدید و ایجاد راه حل های جدید در خصوص جریانهای درآمد جدید و تداوم آن.
   آیا این شرکت با این تعداد مشترک و با این پتانسیل در حوزه تلفن ثابت باید به قهقرا برود؟ چون نمیدانیم که چه باید بکنیم!!!
   لطفاً اگر قرار است مقایسه و الگو برداری بشه، پراید را در مقیاس بنز نبینید.
   شرایط موجود را بهتر باید کرد. علمی و برمبنای ایجاد درآمد باید حرکت کرد. بینش کسب و کار را باید رونق داد و ….
   شما چه مواردی دیده اید؟ فرض یک منزل مسکونی داردید. خانه تان را میفروشید تا در بورس سرمایه گذاری کنید؟ واقعاً این حد ریسک منطقی است؟ یا بجای بیشتر کارکردن زمین می فروشید تا گرنه نمانید؟
   اگر سرمایه را به سرمایه تبدیل کنیم عالی است. ملک را بفروشند و مطمئناً در محل توسعه هزینه کنند که درآمد آن به نفع شرکت برگردد. نه اینکه….

 14. ناشناس می گوید

  وقتی بخوان حقوق های کلان کلان به رسمی ها بدن چون خودشون رسمی هستن می خوان جیبشون پر بشه همین میشه دیگه ,چرا به شرکتی ها که می رسن می گن پول نیست تو را به هر کی که می پرستین واعتقاد دارین قسمتون می دم یه فکری به حال شرکتی ها بکنید کمرمون از این همه تبعیض خم شده تفاوت حقوق حداقل سه برابر خب یه برابرش کم کنین از اونها به شرکتی ها اضاف کنین تا کمی عدالت برقرار بشه

 15. ناشناس می گوید

  آئین نامه حقوق ودستمزد کارکنان شرکت مخابرات ایران مصوب سال ۱۳۸۹ بدون تنازل وبا حق جذب باید از سال ۱۳۸۹ اجرائی گردد

 16. ناشناس می گوید

  مخابرات ایران میخواهد چراغ خاموش حق جذب شاغلین را بدهد وکلاه بزرگی سر بازنشستگان بگذارد .

 17. ناشناس می گوید

  فروش املاک ،مثل این میباشد که فردی مرده وزمین ویابنایی به وراث کم عقل وتنبل بجا مانده که درزمان نیاز بفروش رسانده وخرج عیاشی وامرارمعاش کنند بدون اینکه تلاش داشته باشند

  1. ناشناس می گوید

   حق کارمند را ندن خوبه !
   حق و حقوق خانواده ما را پایمال کنند خوبه!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: