مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

تسریع در توسعه شبکه ملی اطلاعات با فعالیت های زیرساختی شرکت مخابرات در استان سیستان و بلوچستان

مخابرات ماسلطانی اعلام کرد: تسریع در توسعه شبکه ملی اطلاعات با فعالیت های زیرساختی شرکت مخابرات در استان سیستان و بلوچستان

مخابرات ما-مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با تشریح فعالیت های زیرساختی در بخش توسعه ارتباطات روستایی استان سیستان و بلوچستان ، اظهار داشت: با کمک و حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از محل طرح USO، توسعه شبکه ملی اطلاعات و توسعه ارتباطات تلفن ثابت و دیتا از طریق ۱۱۹۷ کیلومتر فیبرکشی، به عنوان یکی از اولویت های مهم در خصوص محرومیت زدایی و گسترش عدالت ارتباطی در این استان تعریف شده که در سه مرحله انجام می شود.

به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، مجید سلطانی ضمن اعلام مطلب فوق بیان کرد: شرکت مخابرات ایران با فعالیت های گسترده در استان سیستان و بلوچستان، توسعه شبکه ملی اطلاعات و برقراری ارتباطات تلفن ثابت و اینترنت در روستاهای این استان را به عنوان یکی از مهم ترین اولویت ها با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تعریف کرده ودر حال اجرا و پیاده سازی طرح های ارتباطی این استان است.
وی افزود: بر اساس فعالیت های برنامه ریزی شده ، شرکت مخابرات ایران در سه مرحله مجموعا اجرای ۱۱۹۷ کیلومتر فیبر از محل اعتبارات خدمات عمومی اجباری (USO) و همچنین اعتبارات و منابع و زیرساختهای موجود شرکت مخابرات ایران را برای استان سیستان و بلوچستان طراحی نموده که به مرور انجام و اجرایی می شود. ضمن اینکه همزمان با اجرای فیبر ، شبکه انتقال استان هم جهت پوشش و رفع نیاز سرویسهای ثابت و اپراتورهای سیار توسعه داده میشود.
سلطانی همچنین خاطرنشان کرد: شرکت مخابرات ایران اجرای ۱۱۹۷ کیلومتر فیبر نوری را با همکاری قرارگاه خاتم الانبیا (ص) به منظور توسعه پوشش ارتباطی انجام می دهد که در اولویت اول، ۶۶۴ کیلومتر فیبر در این استان اجرا خواهد شد. در مرحله دوم،در ۷ مسیر ، ۴۱۷ کیلومتر و در اولویت سوم در ۷ مسیر ۱۱۶ کیلومتر فیبرکشی انجام می شود.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: در کنار این فعالیت ها، برای اینکه مسیرهای فیبر پایدار مانده و با خرابی احتمالی در یک مسیر، ارتباطات شهری و روستایی همچنان برقرار و پایدار بماند، طرحی تهیه شده که در شهرها و شهرستان های مشمول پروژه، با طراحی مسیر پشتیبان ، ارتباطاتی پایدار و بدون قطعی داشته باشیم.
وی افزود: همچنین، ۶۹ روستا در استان سیستان و بلوچستان که بالای ۵۰۰ خانوار هستند با کمک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از محل طرح uso و همچنین با استفاده از زیرساختهای موجود استان، از طریق فناوری جدید FTTX دارای تلفن شده و به این ترتیب به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند. با اجرا و پیاده سازی کامل این طرح، میزان ۱۱۹۷ کیلومتر فیبر در استان اجرا و همچنین با توسعه شبکه انتقال توسط شرکت مخابرات ایران در سطح استان،سایت های جدید و موجود اپراتورهای سیار فعال در منطقه به این شبکه بزرگ متصل و پوشش ارتباطی توسط اپراتورهای سیار در روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان ایجاد شده و به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند. ضمنا برخی از روستاهای زیر ۲۰ خانوار نیز با هم پوشانی سایت های همراه، دارای ارتباط با شبکه ملی اطلاعات می شوند.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران تصریح کرد: در ایام سفر مهندس جهرمی وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان سیستان و بلوچستان، به اتفاق کارکنان مخابرات منطقه و هماهنگی بخش ستادی، از عملیات اجرایی برقراری ارتباط در روستاهای شهرستان های زاهدان، هیرمند، هامون، زابل، دلگان، سراوان، چابهار و فنوج بازدید به عمل آمده و عملیات تکمیل ارتباطات مخابراتی این مناطق در حال اجرا است.
گفتنی است در حین این سفر، اقدامات و تصمیم گیری های انجام شده، به کمیته ای در اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات این استان ارجاع داده شده و نشستی به ریاست مهندس آذری جهرمی تشکیل شد که در این نشست، مشکلات ارتباطی استان به طور کامل احصا شده و به ویژه در مورد شهرستان ایرانشهر مسائل مربوط به اتصال تلفن ثابت و اینترنت این شهرستان مورد بررسی و اقدام قرار گرفت.
ممکن است دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: