مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

شما نوشته اید – بی نظمی در پرداخت حقوق و رفاهیات بازنشستگان آزار دهنده است

مخابرات ما- داستان هر ماهه ما همین است.ابتدا حقوق شرکتی ها نمی رسد بعدش به رسمی ها حقوق نمی دهند آخر سر هم حقوق رو رفاهیات بازنشسته ها را نمی دهند! ۱۵ روز کار ما همین است.

متنی که می خوانید صادقانه از سوی یکی از عزیزان بازنشسته مخابراتی نوشته شده است. خطاب او به کسانی است که نیازی به حقوق ماهانه ندارند ولی برای حقوق من و او تصمیم می گیرند!

محمدی

در پاسخ به همکار بازنشسته.

چراحقوق مابازنشستگان استان تهران را یکجا پرداخت نمی کنندورفاهیات را هرماه تعویق میندازه بااین کاربرنامه ریزی زندگی ماخراب میشه.

بعضیها قسط دارن آبروشون می‌ره رحم کنید بعدازسی سال کارمندی وآبرووقناعت چرا با ما این کار را میکنید مگر خودشون خانواده ومخارج ندارن

درک کنید ما بازنشستگان که یه پامون بیمارستانه یه پامون درمانگاه ،ادم که پیر میشه بیشتر خرجداره نه کمتر که شما همین حقوق هم صدقه سری می دین

 

ممکن است دوست داشته باشید
25 نظرات
 1. همکار می گوید

  باسلام و خسته نباشید
  سردبیر گرامی دراین شرایط که هیچ چیز شفافی در جهت صدور احکام وجود ندارد و همه چیز با قوانین و تاریخهای مصلحتی صادر میشود
  اگر در مناطق اشتباهی صورت بگیرد ویا ابهامی وجود داشته باشد باید به چه کسی ویا به کجا رجوع کرد که پاسخ شفافی بدهندنه جواب از سر واکنی

 2. سالی می گوید

  سلام سردبیرجان
  میشه لطف کنید اماکن رفاهی مخابرات رو یه پیگیری کنید که آقایون قصد بازکردنشون رو ندارن؟ از اولین روزهای کرونا بسته شده ما هر چندبار از رفاه منطقه مون پیگیری کردیم تو این مدت گفتن دستور تهرانه. الان من دچار افسردگی شدم و یه سفر بخوام برم هزینه خیلی بالا است حداقل اماکن مخابرات بخشی از این هزینه رو پوشش میداد. واکسن خارجی تاییدشده، هم که به لطف مسولین با درایت حالا حالاها باید خوابشو ببینیم. الان که همه جا با رعایت پروتکل بازه بعد از یکسال اماکن رو برای ما باز کنن با مسولیت خودمون یه سفر بریم اگر اتفاقی برام افتاد امضا میدم که مسولیتش با خودمه.
  ممنونم ازتون.چون این اماکن رفاهی موضوعیه که کاملا مسکوت مونده گفتم شاید از این دریچه یه نگاهی بهش بشه.
  بیمه دندونپزشکی هم هزینه های ما رو نداده ممنون میشم این مورد هم …

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   سلام
   چشم اینو جداگانه هم میخواستم پیگیری کنم
   چشم حالا سریعتر میرم دنبالش

 3. محمد می گوید

  سلام
  استاد یه پیام گذاشته بودم با نام محمد
  لطفا درج کنید ممنون

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   شد برادرم

 4. کارشناس شبکه می گوید

  سلام
  به نظرم مشکلات پرسنل شرکت مخابرات ایران باید مستقیم به اطلاع رهبر انقلاب رسانده شود معنی نداره با اعصاب و روان حدود یکصد هزار کارمند و بازنشسته بازی کنن.

 5. https://t.me/stafcenter می گوید

  گروه حقوقی کارکنان خدمات اول
  برای پیگیری و رسیدن به حق و حقوق طبقه بندی روی لینک کلیک کنید و به عضویت کانون حقوقی خدمات اول مخابرات درآیید . https://t.me/stafcenter

 6. ناشناس می گوید

  امروزهم خبری از خوار وبارنشد ، هیچکی هم پاسخگو نیست که نیست، هزینه های درمان هم که افتاده رو دوش خودمون، دردمونو به کی بگیم، تو رو خدا یه کاری کنین…

 7. حی علی خیرالعمل می گوید

  باسلام: این یک حقیقت است بازنشسته فرزندان عروس وداماد ونوه هامی آیندبا اینکه درآمدوتوان کار کمترشده واقعا سخت است که حساب(جیب) خالی باشد وهم مریض باشی وهزینه درمان راهم ندهندوام صندوق هه بعداز ۴۰ماه پرداخت نشودمدیرعامل محترم فکری کنید عزیزم که نیروها شرمنده خانواده نشوند۰۰۰

 8. ناشناس می گوید

  سلام .اگه قراره حق جذب بدن اولین الویت باید پرداخت حق جذب بازنشستگان باشد چرا که زودتر شامل حال این قشر زحمت کش میشده .ضمنا چون بازنشسته پول ندارد .به طبع صبر وقرار نیز ندارد .پس بخاطر دلجویی هم شده باید اولین پرداخت برای بازنشسته ها باشد .وبه مرور به کارکنان نیز پرداخت شود چرا که برای پرداخت به کارکنان وقت زیاد هست

 9. ناشناس می گوید

  کارها را بازنشسته ها انجام دادند تجمع-اعتراض-راهپیمائی و……..
  ولی سود را شاغلین کردند حق جذب اجرا شد -حق سرپرستی تغییر کرد و………….

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   این حرف رو نزنید
   بازنشستگان که اون روز در تجمع دیده شدن خوب حرف زدن و …. هر کاری کردن تا شاغلین دیده نشن!
   گله تون برای چیه؟
   همون زمان اگر شاغلین یه حرکتی نزده بودن باخته بودن!
   ولی خب هوشمندی کارها رو درست کرد دوباره
   نگین این حرفها رو
   در مخابرات اگر یک شاهد باشه که همه جا رو دیده باشه من هستم

 10. ناشناس می گوید

  tabnak-adv
  tabnak-adv
  tabnak-adv
  tabnak-adv
  صفحه نخست » اجتماعی
  ۸۷۲ بازدید
  ‍ پ
  نگاه تبعیض‌آمیز دولت به بازنشستگان تامین اجتماعی
  رئیس کانون عالی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی، گفت: بی‌توجهی و نگاه دوگانه و تبعیض‌آمیز مسئولان به بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی پذیرفتنی نیست.
  کد خبر: ۱۰۲۶۹۴۵
  تاریخ انتشار:
  ۲۱ دی ۱۳۹۹ – ۰۸:۱۶
  ۱۰ January 2021
  نگاه تبعیض‌آمیز دولت به بازنشستگان تامین اجتماعی

  به گزارش «تابناک»، علی‌اصغر بیات در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: متأسفانه در شرایطی به سر می‌بریم که برای تأمین درخواست‌های حداقلی و مطالبات قانونی خود دچار مشکل و نگرانی هستیم و این حاصل نگاه دوگانه و تبعیض آمیز مسئولان به مشکلات بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی است.

  وی ادامه داد: وضعیت کنونی مناسب شأن و منزلت کسانی نیست که بهترین سال‌های عمر خود را صرف سربلندی و سازندگی کشور کرده‌اند.

  بیات گفت: برخی مسئولان با بی توجهی، بی تدبیری و غفلت خود نمک به زخم بازنشستگان و مستمری بگیران می‌پاشند.

  وی همچنین با انتقاد از بی توجهی دولت و مجلس به مطالبات برحق و قانونی مستمری بگیران افزود: تورم افسار گسیخته، مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها برای همه هست. اما چرا باید بازنشستگان ما بیشترین سهم این مشکلات را به دوش بکشند؟ امروز بازنشستگان تأمین اجتماعی از هر زمان دیگری سرخورده و ناامیدند. روزی نیست که مشکلی بر مشکلاتشان اضافه نشود و صدای اعتراضشان شنیده نشود. چرا باید شاهد دوگانگی در اجرای یک قانون در صندوق‌های بازنشستگی باشیم؟

  بیات یادآور شد: در موضوع افزایش مزد سال ۹۹ که به نحو مؤثری بازنشستگان تأمین اجتماعی از آن متأثر هستند، اتفاقات عجیب و غریبی افتاد که هنوز هم تبعات زیانبار آن ادامه دارد.

  وی اضافه کرد: افزایش غیر منطقی و غیر کارشناسی مزد که هیچ تناسبی با نرخ تورم، سبد معیشت و خط فقر نداشت، مشکلات معیشتی کارگران و بازنشستگان را چند برابر کرد. البته اجرای متناسب سازی به عنوان یک مطالبه ۱۲ ساله که پس از خون دل خوردن‌های بسیار محقق شد، جای تقدیر و تشکر دارد. اما متأسفانه دولت روش اجرایی مناسبی برای بازنشستگان تأمین اجتماعی نداشت. به عنوان مثال در صندوق بازنشستگی کشوری اجرای متناسب سازی به نحو قابل قبولی انجام شد. یعنی پوشش ۹۰ درصدی حقوق مستمری بگیران بر اساس شاغلان انجام شد. اما در سازمان تأمین اجتماعی اگرچه از محاسبات و ساز و کارهای متفاوت بیمه‌ای در برقراری مستمری برخوردار است، انتظارات برآورده نشد و حتی اعتراضات هم بیشتر شد.

  رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی گفت: سازمان تأمین اجتماعی یکی از بزرگترین طلبکاران دولت است و این طلب به دلیل اهمال، قانون گریزی و فرار از پرداخت تعهدات قانونی دولت به سازمان هر سال بیشتر و انباشته می‌شود. حتی با وجود این بدهی سنگین، در سال‌های گذشته برخی قوانین و تعهدات بیمه‌ای بدون پیش بینی بار مالی به سازمان تحمیل شد. البته این انتقاد به مجلس نیز وارد است.

  وی خاطر نشان کرد: اگرچه بخشی از این بدهی‌ها در سال جاری به سازمان پرداخت شد و برای متناسب سازی هزینه شد، اما نحوه پیش بینی منابع برای تداوم آن در بودجه ۱۴۰۰ دارای ابهام است و آوردن چندین میهمان ناخوانده بر سر سفره طلب سازمان تأمین اجتماعی از دولت ما را نگران کرده است، چرا که بر اساس بررسی کارشناسان، سازمان تأمین اجتماعی به تنهایی مبلغ ۸۰ هزار میلیارد تومان برای تداوم متناسب سازی در سال آینده نیاز دارد. این ایراد مهم در کلیات بودجه ۱۴۰۰ را بارها یادآور شدیم و جلساتی هم با نمایندگان مجلس در این خصوص برگزار کرده‌ایم. ما انتظار داریم کمیسیون تلفیق ورود جدی به این بحث داشته باشند و ایرادات را برطرف کنند.

  بیات تاکید کرد: جمعیت چند میلیونی بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی بویژه ۶۰ درصد حداقل بگیران در وضعیت نابسامان و بغرنجی به سر می‌برند و در مسابقه وعده و وعیدهای توخالی و افزایش هزینه‌ها و تورم سرسام‌آور سرگردان و حیرانند. بسیاری از اقلام ضروری و مایحتاج اولیه زندگی و مواد غذایی از سفره آنها حذف شده است.

  به گفته وی، طبق اعلام رسمی، خط فقر ۹ میلیون تومان است و با این شرایط بودجه، امید چندانی به کنترل تورم در سال آینده هم نیست. حالا آقایان مسئول خودشان بدون بازی کردن با آمار و ارقام و واقع بینی بگویند چطور اقشار حداقل بگیر تأمین اجتماعی با این مبالغ ناچیز مستمری‌ها زندگی کنند؟ حتی با اجرای متناسب سازی و افزایش سالیانه مستمری بازنشستگان در سال آینده هم نمی‌توان دلخوش به بهبود اوضاع باشیم.

  بیات خاطرنشان کرد: مهمترین درخواست بازنشستگان و مستمری بگیران در این شرایط دشوار اقتصادی توجه به وضعیت معیشتشان است و این انتظار زیادی نیست.

  وی در پایان گفت: ما شرمنده روی بازنشستگان و مستمری بگیران بویژه حداقل بگیران هستیم و با وجود همه مشکلات تمام توان خود را به کار خواهیم گرفت تا مشکلات آنها را کاهش دهیم.

 11. ناشناس می گوید

  همه بازنشستگان عزیز پیگیر شویم که مخابرات گذاشت خوب نیروها بروند و یکی یکی قوانین لغو شده از جمله گروه ها و حق جذب را مجدد اجرا کند شاید شما مدیران و سهامداران عمده بتوانید با یک تاریخ اجرا ی من در اوری خودتان حق ما را از بین ببرید ولی بالاخره قانون تکلیف شما را روشن خواهد کرد می دانم که به قیامت و حق الناس هم اعتقا دی ندارید با تشکر

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   همه حرفهاتونو زدید ما هم منتشر کردیم
   میشه ازتون خواهش کنم دیگران رو قضاوت نکنید؟
   با اعتقادات دیگران چکار دارید؟
   قیامت و حق الناس … یعنی ما خودمون آنقدر کارمون درسته که برای بهشت و جهنم دیگران هم نظر میدیم؟
   در مورد نحوه کار کردن نظر میدیم و دیگر هیج!
   باشه دوست من!

 12. ناشناس می گوید

  با سلام
  بی نظمی پرداخت بن خواربار مخابرات از یکطرف -همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از یک طرف (به حقوقم در همسان سازی ۵۰۰ هزار تومان اضافه شد ) در صورتیکه حقوق بازنشستگان کشوری ۲ میلیون اضافه گردید میخواهم دختر شوهر بدهم هزینه های سنگین جهازیه از یکطرف کمرم را خم کرده دیروز خانم گفت سهام مخابرات رابفروش وبرای دختر جهازیه جور کن میبینم سهام مخابرات از مرداد ۱۳۹۹ از ۳۲۰۰ تومان به ۱۲۰۰ تومان رسیده است عیال دیروز از من گلایه میکرد چرا نیم کیلوشرینی گرفته ای ؟ این نیم کیلو به کی میرسد حتی نفزی ۱/۲ شرینی هم نمیرسد گفتم عیال حقوقمان نمیرسد مخابرات هم که بن خواربار را تاکنون نداده است چه کنم ؟ از دست زمانه چه بگویم ؟؟؟؟

 13. ناشناس می گوید

  دوستان عزیز سلام پیشنهاد تجمع اعتراضی میدم این چه معنی داره که هر ماه با ما برای پرداختی به حقمان اینطور رفتار میکنن؟ پرواخت معوقات که جز محالات شده حق گرفتنی است نه دادنی

 14. ناشناس می گوید

  چرا مخابرات ایران خواست ومابازنشسته شویم وحق ده ساله ما را ضایع کرد حالا میخواهد حق جذب اجرا کند اگر ما میدانستیم تا چهل سال خدمت در مخابرات میماندیم / حالا هم کارکنان رسمی بااین مزایای جدید اصلا دلشان نمیخواهد بازنشسته شوند ؟حق جذب باید از سال ۱۳۸۹ اجرا گردد.

 15. ناشناس می گوید

  میگم شاید این مدیر عامل جدید خبر نداره خواروبار آذر پرداخت نشده لطفا یکی بهش بگه

 16. ناشناس می گوید

  امروز یکشنبه ۲۱ دی ماه ۱۳۹۹ میباشد هنوز بن خواربار ماه قبل بازنشستگان پرداخت نشده است آخر ما بازنشستگان زن وبچه وعیال وداماد وعروس ونوه داریم چک دادیم آبرویمان میرود پیش زن وبچه خجالت زده ایم چرا مخابرات با ما این رفتار را میکند ؟ سی سال گرد وحاک محابرات را خورده ایم و……….

 17. بازنشسته می گوید

  این از ما بهتران دارند چکار میکنند چرا خودشان را به کری زده اند دیگد چقدر بگوییم زندگی ما بسته به این حقوق ناچیز ماهیانه است در طی چهل سال کار وبازنشستگی حق غائله مندی بوده که این ماه آن را هم حذف کرده آن هم برنامه درمان و غیره شان والله که دیگر جون به لب شدیم تکانی به خود بدهید وگر نه به کلی حذف مان میکنند

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   انشا الله از ماه دیگه روبراه میشه
   این ماه هم لطفا تحمل کنید
   قولشو دادن

 18. محمد می گوید

  آقای محترم منظور برای همه بازنشستگان سراسر ایرانه نه تهران…. شهرستان ک کلا انداختین دور
  منظور کل شهرهای ایرانه ک اینطور ظلم میشه.. این همه توی تلویزیون منم منم میکنید از پس حقوق کارمند و بازنشستگان برنمیاید… پس ککوووو
  آقایون دست بنجنبونید برسید ب داد همه علی الخصوص بازنشستگان ک حقوقاتشون از زیر دستانتون رد میشه..
  مطمئنم خودتون رو ب هیچ وجه کم نمیذارید و یه روز هم دیرتر حقوقتون پرداخت نمیشه
  چون دیدیم
  آقایون بازنشسته حرکتی ب خودمون ندیم هیچ ب هیج
  از قدیم گفتن بچه ای ک گشنه اش میشه گریه نکنه سیر نمیشه
  باید داد و هوار کرد باید صدامونو بشنوند.. ما جیز زیادی نمیخوایم فقط حقمونو میخایم

 19. صنوبر می گوید

  دوره جوانی کلی از مخابرات استفاده کردید مثلا ده سال حالا استفاده نکردید ولی پول بازنشستگی تشویقی گرفتید و یادمه هول میزدید از مخابرات برید دیگه تموم شد. و هیچ وقت هم بازنشستگی تشویقی وجود نداره! !! و کامل حذف شده . بعضی هاتون هم نابغه های فرزندتان را سر کار اوردید حالا هم دوباره طلبکار شدید و بفکر ازدواجشان هستید چقدر پر توقع هستید شما بیست سال تمام حق جذب گرفتید چرا اینقدر گیر میدید که اجرا نشه. بگذارید بقیه هم استفاده کنند خواهشا.

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   صنوبر؟
   کاش حرفتون رو بهتر می زدید؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: