مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

در حالی که کارگزاران در ۴ دسته طبقه بندی می شوند، نیروهای شرکتی کاملا طرد شده اند

مخابرات ما – اخیرا شرکت مخابرات ایران اعلام کرده است که نیروهای کارگزار روستایی را در ۴ دسته طبقه بندی می کند.امری پسندیده است.هر کسی کار می کند باید بتواند متناسب با اهمیتش برای سیستم حقوق بگیرد.

نیروهای کارگزار که به لطف نمایندگان مجلس و   وزیر ارتباطات به مخابرات آمدند – در حالی که باید به وزارت ارتباطات می رفتند توانسته اند بخشی از حقوق خود را بگیرند.

من اصلا مخالفتی با این موضوع ندارم.نوع ورود آنان را هم کنار می گذارم.اهمیت  آنان را برای سیستم در نظر نمی گیرم. فقط مثل سردبیر معتقدم هر کسی کار می کند باید حقوق مناسب بگیرد. یا نباید کسی را بکار گرفت یا اگر وارد سیستم کاری شد باید زندگیش تامین شود.این سیاست کلی نوشته های ما در مخابرات ماست.

 

اما از مدیر عامل شرکت مخابرات ایران یک سوال  دارم! فقط نیروهای کارگزار روستایی  باید طبقه بندی شوند؟

 

متاسفانه باید گفت مخابرات در حکم پرنده مادر است! هر یک از جوجه هایش بیشتر دهان باز کند، هر کدام هتاک تر باشد، سهم بیشتری خواهد گرفت.

 

من در میان کارگزاران دوستان بسیاری دارم.درست مانند سردبیر اعتقاد دارم آنان باید کارمندان دولت می شدند نه اینکه به مخابرات خصوصی شده بچسبند! حق آنان به مراتب بیش از این است و سرشان کلاه رفته.

پس نیروهای کارگزاری از من ناراحت نشوند  و روی اعصاب سردبیر نروند.

حرف من چیز دیگری است!

 

چرا هرگز و هیچ امتیازی به نیروهای شرکتی نمی دهند؟

اگر مخابرات قدرت آن را دارد که یک مرتبه ۷-۸ هزار نفر نیروی کارگزار روستایی را به خدمت گزاران مردم اضافه کند، چرا یک هزار نفر از نیروهای شرکتی را قراردادی نمی کند؟

 

تکلیف این جوانان را روشن کنید! خدا را خوش نمی آید بیش از این آنان را به نفرت بکشانید!

درآمد ندارید؟ نمی توانید برای آنان کاری کنید؟ از همانجایی که به کارگزاران می دهید به شرکتی ها هم بدهید! حتما باید در جلوی مجلس جمع شوند و …….. !

 

اعتقادم این است مهندس صدری زحمات زیادی کشیده است دلم نمی خواهد حرفی بزنم که دلگیر شود اما هرگز فراموش نکند که از سازماندهی نیروهای شرکتی در دو شرکت شسکام و خدمات اول و نجات آنان از پیمانکاران محلی  شروع کرد و اینک دوباره به  سپردن آنان به پیمانکاران  محلی اقدام کرده! یعنی همان یک فقره کار مفید را هم خنثی کرد.

این همه فشار از کجا وارد شد و چرا جواب داد؟ هرگز نمی خواهم باور کنم مدیر عامل ما فرد ضعیفی است و زیر فشارها کوتاه آمده!

 

ممکن است دوست داشته باشید
23 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  من نمی‌دونم تو یه شرکت آدم بیست سال شرکتی باشه هیچ کسی بدارد پرسنل نمیرسه و تبدیل وضعیت نمیشه واقعا هیچ مقام بالایی نداریم هر کی به هرکیه، ما واقعا تو کشور بزرگ نداریم یا اگه داریم طرفدار سرمایه دارهاست بداد ملت برسید

 2. ناشناس می گوید

  سپاه اگر مخابرات را ول کند و دل بکند همه استخدام میشن

 3. شرکتی می گوید

  سلام خیلی تشکر که از زبان حال ما صحبت کردین
  ما که دارد جوانی مان تباه می شود و حقمان بسیار ضایع
  امیدوارم بزودی یک فکر اساسی به حال ما بکنند وگرنه دود این حق خوری و بی عدالتی به چشم آن مسولان مخابرات خواهد رفت…

 4. ناشناس می گوید

  سلام جناب فنی من بیست ساله مخابراتم اخه ضوابط تو سر مخابرات بخوره پول مفت میدن میگن دولتی هستیم بخشنامه میدن برای تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی میگن دستگاه اجرایی نیستیم مخابرات صاحبش مشخص نیست با این همه درآمد سخته بهشون که نیروهای شرکتی که ۸۰درصد کارهای اجرایی رو انجام میدن تبدیل وضعیت بکنه این سیاستشون با این دروغها و اخراج کردنها حکومت میکنن

 5. ناشناس می گوید

  سلام کارگزاران روستایی هیچ کاری نمیکنند هر وقت هم در مرکزشون کار داری میری تا در بسته و نیستن از کوچکترین کاری در حق مشترکین دریغ میکنند.ان شالله که به همین قانع باشند نمیدونم که اقایون مدیران چه استدلالی دارن که این تصمیمات رو میگیرن نیروی شرکتی که در هر شرایطی کار کرده بخدا ظلللللمه

 6. با افتخار ،(کارگزارم) می گوید

  تا زمانی که مخابرات از زیر بار حقوق و مزایای چند طبقه نیروهای رسمی خود که به غیر از تحمیل هزینه و ادعاهای تمام نشدنی و شکم سیر نشدنی شون هیچ چیزی واسه مخابرات ندارن و هر روز به فکر دسیسه جهت اخازی هر چه بیشتر از مخابراتن خلاص نشه وضع سایر نیروها،خصوصا شرکتیا همینه که هست .
  یه مطلب خیلی ساده عرض میکنم، تمامی دوستان شرکتی تو هر اداره از زیر مجموعه مخابرات تو سطح کشور که باشن فقط کافیه حقوق خودشونو با یکی از این به اصطلاح رسمیا مقایسه کنن تا عمق فاجعه دستشون بیاد تو شهری که ما شاغلیم به خداوندی خدا قسم همکار رسمی داریم که حقوق یک ماهش با حقوق ۴ نفر نیروی شرکتی برابره و ادعاش با کل استان همتراز.
  پس دوست عزیز بی خودی کارگزارو مقابل شرکتی قرار نده ،شایدم این سیاستی واسه مشغول کردن نیروهای کاری شرکت مخابرات و مشغول کردن اونا به هم که شما به طرح تفرقه افکنی و حکومت کردنتون برسین!!!!!
  خدا داند ایشالا که مطلب و نظرتون برداشت خودتون باشه .
  در نهایت برادر بزرگوار مشکل از جایه دیگست آدرس غلط نده لطفا.

 7. ناشناس می گوید

  با سلام خدمت شما عزیزان من یکی از نیروهای شسکام در استان یزد هستم که بعد از بیست سال کار کردن در شبکه دوباره کار را به پیمانکار محلی واگذار کردند که هنوز نیامده شروع به اخراج نیروهای کارکشته کرده است فقط میخواهم بگوییم در این شرایط اقتصادی نان بریدن چند خانواده کار درستی نیست وآقایان مسوول جواب ان را در آن دنیا خواهند داد واگذارشان کردیم به خدا فقط همین در ضمن کارمندان رسمی مخابرات یزد بچه های خود را وارد مخابرات کرده و هیچ کس هم نمیتواند چیزی بگوید عجب بلبشوییه در مخابرات

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   سلام
   میتونی مستندات و اخبار واقعی بدی تا ما بتونیم پیگیری کنیم؟
   مثلا دقیقا بگی چه کسانی اخراج شدن . یا پیمانکار محلی از چه زمانی آمده

 8. راستین می گوید

  باسلام
  و تبریک به کارگزاران روستایی عزیز

  برپایه دین،اعتقادات،باور، عرف و حتی انسانیت
  هرکسی مسئولیت جایگاهی را قبول میکند در برابر تمامی اتفاقات و حوادث مربوط به جایگاه خود مسئول است.
  وچه اتفاقی بزرگتر از حقوق و کیفیت زندگی خانواده های کارکنان عزیز شرکت مخابرات باهر سمت و نوع قراردادی که بااین شرکت دارند وجود دارد.
  هرگونه کوتاهی و اغماض در این رابطه باعث میشود تا هر مسئولی به اندازه جایگاه،اختیارات و دایره توانایی و قدرت خود در پیشگاه خداوند جوابگو باشد.
  به همین دلیل خیلی از زمانها خوشحالم که دراین سیستم عریض و طویل فقط یک نیروی شرکتی ساده هستم.
  شبها بافکر مشکلات و کمبودهای زندگی خود میخوابم اما بدون عذاب وجدان

  کاش خداوند در زندگی مدیران و مسئولین پر رنگتر بود.

 9. ناشناس می گوید

  قانونه هرکی بیشتر کار کنه سوارش بشن

 10. همکار می گوید

  ضمن سلام خدمت همکاران گرامی هم انگونه که مستحضرید کارگزاران روستای درمصوبه مجلس شورای اسلامی وقبل از خصوصی سازی انجام گرفت بگذریم از اینکه چند سال از مصوبه گذشت وانجام گرفت واما اینکه شرکت مخابرات باید برنامه ای را تدوین کند که پرسنل محترم شرکتی که امروزه بعنوان یک نیروی غیر مستقیم مخابرات است بتواند در عرضه قراردادمستقیم نیروهایی دست بکار شود که قبل از ورود به شرکت مدارک مثبته تحصیلی خود را داشته باشد نه اینکه امروزه کسانی مدعی شدند که درحین کار مدارک دانشگاهی در یافت نمودند لذا چنانچه شرکت این اقدام را بکند مطین باشید حق این قشر تحصیل کرده ضایع نخواهد شد ودروهله دوم اینکه قانون جامع ایثارگران که متاسفانه درمخابرات تاکنون عملی نگردیده که انشاالله دذشرف قرادادمستقیم این اقشار است که باید این دوگروه را در اولویت کاری قرار دهند
  در مورد خودروهای استجاری که باید گفت کسانی هستند که شغل دومشان می باشد وافرادی از این قشر می باشند که از نظر سن وسابقه بیمه بازنشسته هستند که بزرگواران شرکت مخصوصا استانها وشهرستانها هیچ گونه ترتیب اثری نداده اندوفقط سیاه کشکری بیش برای خودشان درست نکرده اند که نیاز به بازنگری می باشدومی توان بامدیریت عالی دراینده مشکلات همه را رفع نمود جالبه بدانید طبق بررسیها مثلا شهرستانی با تعدادچند خودرو که می نوان از مازادی ان در بخشهای مختلف از این پرسنل استفاده کافی برد شاید این مطالب برای یک سریها ناخوشایند باشه اماواقعیت این است که حقوق خیلی ها بخاطر موارد فوق ضایع می گردد

 11. اکبر می گوید

  سلام احتراما نترسین پیمانکادان محلی هم میان شرکتی میشن .هیچ پیمانکارمحلی بیکارنمیشه توکل کنید.

 12. احمد می گوید

  سلام .من سوال از سردبیر و نگارنده این متن دارم .لطفا پاسخ دهند در غیر اینصورت باید رسانه ایی پاسخ گو باشند …شما بر چه اساس میفرمایید کارگزاران می بایست به وزارت می چسبیدند نه شرکت خصوصی ؟؟؟،در صورتیکه کارگزاران حتی از سال ،۶۰و ۶۵وارد مخابرات شده اند و همانند رسمی ها ولی با این تفاوت انها حقوق کامل و مزایا ولی این بندگان خدا مفتی کار کردن
  ۲٫شما بر اساس کدام منطق و قانون میفرمایید کارگزاران که از اول به مخابرات وارد شدند و حتی تعدادی ۳۵سال سابقه دارند .متعلق ب مخابرات نیستن ولی نیروی شرکتی که اسمش همراهش هست الان چند سالی اونم با رابطه و اکثرا از وابستگان خود کارمندان رسمی هستند شده اند صاحب خانه و کارگزار ۳۰سال سابقه شده غریبه ؟؟؟؟
  ۳٫از لحاظ قانون و خدا و رسول خدا نیروی شرکتی یعنی نیروی یک شرکت پیمانکار که پیمانکار خدمات و اداری یه شرکت بنام مخابرات رو برداشته و نیرو گرفته پس ربطی به مخابرات ندارند گرچه خودشان را میخواهند قالب مخابرات کنند .
  در صورت عدم پاسخ این سوالات .متن شما را و سوالات خود را از طریق .رسانه و روزنامه شرق منتشر و انجا باید پاسخ دهید .چون قطعا از دوستان شما نیروی شرکتی هستند وگرنه وجدان خودرا زیر پای نمیگذاشتبد

  1. طلا می گوید

   سلام.اینحا سایت همکارن مخابرات است ومحل درد دل و اطلاع رسانی.نیاز به جبهه گرفتن بحث و ایجاد ختلاف و در پی فتنه نیست شماهم نگران نباشید همگی عضو جامعه کشور وقصد خدمت وارتزاق هستند ود رپی رفع مشکلات خانوادگی .رورنامه شرق اگر پیگیر هست هزاران هزار مشکل تو جامعه هست اونا رو پیگیری کند..یاحق دوستتان داریم.

  2. رضا می گوید

   سلام : اینکه ما بیایم اینجا با هم دیگه بحث کنیم اصلا درست نیست ولی : دوست عزیز درمورد گفته شما در مورد پرسنل شرکتی در زمان دولتی کارگزاران امروزی هم نیروی پیمانکار مخابرات بودن که خودشون دستیار داشتن وواسش لیست بیمه رد میکردن وقراردادپیمانکاری داشتن وحال اینکه خوشبختانه تونستن به حقشون برسن خیلی خوبه ولی لطفا بدون مطالعه صحبت نکنید.چون شما هم نیروی پیمانکاری بودین هنوز قراردادها تون هست .حالا کار ندارم به هرطریقی تونستید خودتون رو قالب مخابرات کنید نوش جونتون .

 13. افرا می گوید

  ممنون سر دبیر عزیز
  ممنون که بالاخره حرف دل ما رو زدید
  ممنون که به فکر نیروهای شرکتی هستید و هزاران هزار تشکر دیگر که زبان از گفتن ان قاصر است

 14. ناشناس می گوید

  چوپان دروغگو سه بار دروغ گفت شد چوپان دروغگو،تا کنون چند بار صحبت از طبقه بندی شده است و کاری انجام نشد،مگه میشه با این حقوق ها زندگی کرد میدانید در خورد خوراکشان شرکتی ها مانده اند،لاقل کاری کنید از گرسنگی نمیریم زندگی کردن پیش کشمان

 15. ایمان می گوید

  من نیروی رسمی مخابرات هستم و به شخصه امیدوارم که به زودی شرایطی فراهم شود که شرکت مخابرات مجددا آزمونی صرفاً برای همکاران شرکتی ما فراهم کند و بر اساس سابقه و مدرک تحصیلی بخشی از این همکاران را به عنوان نیروی قراردادی در آورد تا موجب تقویت روحیه این همکاران و بارقه امیدی برای آینده شغلی شان باشد من و بسیاری از همکاران رسمی از این اتفاق استقبال کرده و شادی شما ما را هم خوشحال خواهد کرد و قطعا اتفاق مثبتی برای مخابرات و افزایش انگیزه همکاران است .

 16. طلا می گوید

  سلام.هزار بار به مدیران اعلام واخطار وزنگ خطر را نواختیم ولی واقعا گروهی قوی وغدار و از طرفی بی غم. بسیار بسیار خرسند که شرکت مخابرات را به قعر دره پرتاب کنند.اقایان کاملا روشن هست ۹۰%نیروهای رسمی بازنشسته شدند کارگزاران عزیز در روستاها انجام وظیفه ولی بقیه کارهای شرکت بدست جوانان عزیز وزحمتکش شرکتی اداره میشود واقعا چرا .چرا. اهمیتی نمی دهید وتلاشی برای بهبود وامرا معاششان نمی کنید.ظاهرا دیگه زندانها هم تکمیل وظرفیت ندارند پس جامعه را به سوی بزه سرقت ادم کشی و…..سوق ندهیم به خدا قسم فرصتها مثل ابر می گذرد و این میزها وقدرتها ومال و ثروت به کسی وفا نکرده.موجب دلگرمی و ثبات خانواده انهارا فراهم کنید.حق نگهدارتان…مردان شجاعی که قدمی برای بهبودی. امور فرزندان شرکتی این اب وخاک بر می دارد..

 17. کارگزار می گوید

  دوست عزیز اولا هفت هشت هزار نیست نزدیک ۴هزار نفرهست دوما کارگزاران نورچشمیای رسمیا نبودن ونیستن وازطریق کانال باباشون وارد مخابرات نشدن هرکدومشون بالای ۲۰سال سابقه دارند یک خورده اطلاعاتت و ببر بالا برادر

 18. ناشناس می گوید

  سردبیر مگر شما چیزی بگید تا به آقایانی که خودشان را به خواب زده اند تلنگری زده بشه. درد شرکتیها رو میبینند و سکوت میکنند واگذارشون میکنیم به خدا

 19. فنی می گوید

  دوست عزیز در هیچ اداره ای نیروی شرکتی رو بدون ضابطه تبدیل نمیکنند بلکه اگر آزمونی برگزار شد (که حالا حالا دیگر برگزار نمی‌شود )ضریبی بهشون اختصاص می‌دهند و سهمیه ای براشون در نظر میگیرن ولی اینکه بخوان کسی که نیروی پیمانکار هست رو یک شبه تبدیل وضعیت کنن کار منطقی نیست بلکه باید ضوابطی باشه

  1. شرکتی می گوید

   ظاهرا شما دوست عزیز توی مخابرات کار نمیکنید که حرف از ضابطه میزنید
   شاید منظور شما از ضابطه مثلا استخدامهای ۹۲ هستش،فرزند همکار،نوه فلانی،نتیجه فلان ایثارگر.بالاخره همه و همه به جز نیرویی که ۱۵ الی ۲۰ سال تو مخابرات زحمت کشیده و یاد گرفته
   یا شاید شما اصلا اطلاعی از ادارات دیگه ندارین که آزمونشون رو تو این چند سال اخیر فقط از شرکتیاشون گرفتن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: