مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

معاون استانداری تهران : ابتلا به کرونا در بانک ها و مخابرات بیش از موسسات دیگر است

مخابرات ما- معاون استانداری تهران اعلام کرد مخابرات و بانک ها بیشترین ابتلا به کرونا را داشته اند.در این مطلب نگاهی داریم به دلایل این امر.

 

مخابرات ما – بالاخره یکی پیدا شد که با اشاره واقعی به آمار اعلام کند وضع ما در مخابرات خوب نیست و بیشترین آمار کرونایی ها (حداقل در پایتخت )مربوط به مخابرات و بانک هاست. اما ما اعتقاد داریم که آمار مبتلایان به کرونا در استان ها اگر بیشتر از تهران نباشد کمتر هم نیست.

 

به بانک ها نگاه کنید! تقریبا ۹۰ درصد افراد بانک ها بطور مستقیم با مردم در ارتباط هستند.حائل بین آنها و مردم فقط یک تکه پلاستیک است. اما در مخابرات اوضاع کمی متفاوت است در مخابرات بخشی بسیار اندکی از کارکنان در پاسخگویی حضور دارند که بطور مستقیم با مردم در ارتباطند. پاسخگویان اصلی در ۱۱۸ و ۲۰۲۰ و … بصورت غیر حضوری به پاسخگویی مشغولند.  و البته تعداد کمی از کارکنان مخابرات نیز در بخش شبکه مراکز وجود دارند که بطور مستقیم در خیابان کار می کنند.

 

پس چرا کارکنان مخابرات مانند  بانک ها دارای ابتلای بیش از حد به کرونا هستند؟

 

با توجه به آمارهایی که از چند استان مختلف و از بین کامنت ها استخراج کرده ایم به نظر می رسد که مبتلایان به کرونا بیشتر در بخش های اداری مشغول به کار بوده اند! و واحدهای مالی و حراست بیشترین آمار ابتلا را داشته اند.به گونه ای که مدیران این واحدها نیز (که هرگز با مردم در تماس نیستند) بیمار شده و بعضافوت کرده اند.

 

شرکت مخابرات ایران با تشکیل کمیته پیشگیری از کرونا، جزو پیشتازان اجرائی شیوه های مقابله با کرونا بوده و در بخش مدیریت ارشد مخابرات، برنامه ریزی همه جانبه اعم از پیش بینی دورکاری و  تحویل ماسک و مواد ضدعفونی به کارکنان دیده شده است.دورکاری در روزهای ابتدایی الزامی بود اما بعدها اختیار و مجوز صدور آن به مدیران استانی سپرده شد.

 

با وجود ستاد پیشگیری از کرونا چرا ما بیشترین آمار کرونایی ها را داریم؟

ساده و مختصر و مفید باید بگوییم اگر با وجود این همه دفتر  و کمیته، دچار مشکل شده ایم فقط دو دلیل باقی می ماند:

۱-  بدترین و قویترین ورژن کرونا در مخابرات رواج پیدا کرده است!

۲- مخابرات در اجرای مصوبات پیشگیری مشکل دارد. به بیان دیگر در استانها این مصوبات اجرا نمی شود!

 

مهمترین مصوبات کمیته پیشگیری از کرونا:

 • تصویب دورکاری برای هر کسی که بتواند کارش را در منزل انجام دهد
 • تصویب دورکاری برای بیماران در خطر
 • تصویب کاهش ساعت کار برای مادرانی با فرزندان زیر ۶ سال
 • توزیع ماسک و مواد ضد عفونی کننده حداقل برای مشاغل دارای ارباب رجوع

 

مروری بر نحوه اجرایی شدن مصوبات فوق الذکر کافی است تا دلیل شیوع کرونا در بین مخابراتی ها مشخص گردد.

 • در بسیار از استانها دورکاری کاملا لغو شده است.
 • بیشترین میزان دورکاری در استانها هفته ای یک روز است.
 • در شهرستانها به بهانه یک نفره بودن برخی مشاغل، حتی مادران از کاهش ساعت کار خود محروم مانده اند.
 • توزیع لوازم بهداشتی کاملا منسوخ شده است.
 • در مشاغل اداری به دلیل تراکم بیش از حد کارکنان در یک اتاق ، امکان پیشگیری وجود ندارد.
 • بدلیل کمبود امکانات و نیروی انسانی امکان دورکاری در برخی مشاغل  وجود ندارد.لذا صاحبان آن مشاغل وادار به حضور دائمی می شوند.

دربارهاین  اتفاق شرح و تفسیر فراوان است. که همه را بارها گفته ایم.

شما نیز اگر نظری در این باره دارید آن را برای ما  بنویسید.

 

 

 

ممکن است دوست داشته باشید
19 نظرات
 1. مخابراتی می گوید

  در این که دورکاری دیگر اجرا نخواهد شکی نیست چون اکثر کسب و کارها دارن با نیروی کامل کار می کنند و شاید برخی سازمانها هم لزومی برای اجرا نمی بینند.
  ولی
  خود اسم دورکاری هم مشکل داره. وقتی زیرساخت لازم یا کار لازم برای انجام در خانه نباشه یعنی دور کاری قابل اجرا نیست. و اگه از رییس یا مدیری درخواست دور کاری کنیم در پاسخ خواهد گفت که چه کاری برای شما در خانه تعریف کنم؟
  هیچ راهی جز تعطیلی کامل کشور به مدت چند روز و ممنوعیت تردد وجود ندارد چون نتیجه چنین کاری را در نوروز دیدیم.

 2. همکار می گوید

  اقای صدری ترا به پیر وپیغمبر جانبازان وازادگان ومعلولین در شرایط بد کرونا قرار دارند باتوجه به شرایط جسمانیشان یا مرخصی یا دور کاری یا هرشرایطی که می دانید بابا این بندگان خدا اکثرا مشکل ریوی واسم وشیمیایی هستند به فریاد این قشر برسید از رییس ایثار گران درخواست رسیدگی داریم

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   این گروه بدلیل در خطر بودن قطعا باید دورکازی کنن
   کی گفته این گروه بیان سر کلر؟
   طرف ما با مجوز پزشک همه شون دورکارن ربطی هم با جانبازی نداره
   گذشتهداز اون ایثارگران شرایط خاص دارن که باید برن دورکاری

 3. همکار بازنشسته می گوید

  دولت به دنبال همه گیری گله ای است زیاد خودتون رو خسته نکنید.کاری هم ازش بر نمیاد.

 4. ناشناس می گوید

  دوستان در اداره ما بدون توجه به کرونا در آشپزخانه غذای گرم برای صبحانه درست می کنن و چای دم میشه…اصلا کسی توجه نمی کنه.هر چقدر هم گفتم بابا جان صبحانتونو خونتون بخورین یا حداقل شخصی با خودتون بیارین.چایی رو تعطیل کنین.اصلا کسی توجه نمی کنه حتما باید کسی بمیره تا تعطیلش کنن.

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   واقعا کار وحشتناکی میکنن
   ببخشیدها
   یک جو عقل هم خوب چیزیه!
   حداکثر باید آب جوش از آشپزخونه بگیرن با فلاکس چایی بخورن
   این چه کاریه آخه؟
   آسیب این کار فقط به خودشون نیست برای دیگران هم خطر داره.
   بنظرم مدیران باید جلوشو بگیرن

 5. همکار بازنشسته می گوید

  من میدانم چرا در مخابرات کرونا بالاست بخاطر اینکه تضییع حقوق کارگر و بازنشستگان در آن زیاد است. و ایام در ظاهر به کام مدیران است.

 6. پیکان وانت می گوید

  من شبکه کار میکنم با دو تا از همکاران یعنی سه نفر تو یک پیکان وانت .به پیمانکار گفتیم ما یک مزدا دو کابین میاریم چون استهلاک مزدا بالاتر است هزینه ماشین رو بیشتر واریز کنه. در جواب ما فرمودنند در شهرستان های دیگر ۵ نفره سوار ماشین میشن برو خدارو شکر کن شما سه نفر هستید.

 7. عباس می گوید

  سلام
  سر دبیر جان
  اکثر همکاران بازنشسته اند در ادارات یا مراکز تعداد انگشت شماری کارمند است که جندین کار(امورمشترکین- آبونمان- سالن دستگاه – شبکه – واگذاری -MDF ) را باهم انجام میدهند کرونا را این کارمند مخابرات شکست میدهد

 8. همکار حقوق نگرفته می گوید

  چون بی در و پیکر تر از همه جا مخابرات است و بس
  اشتباه کردم درجوانی که بانک و اداره گاز و مخابرات قبول شدم امدم مخابرات .خریت شاخ و دم ندارد
  والسلام

 9. It man می گوید

  سلام از همدان دارای فرزند زیر ۶ سال قانون کاهش ساعت کاری از ابتدای شروع کرونا به دلیل کاهش ساعت کاری برای بانوان حذف شده ماسک تنها دوبار دوتا دونه دادن و دورکاری هم برای نورچشمی هاست ….
  در یه فضای کوچک سه نفر کار میکنیم خدا کمک کند که کرونا نگیریم
  بارها هم سردبیر عزیز مشکل را با شما در میان گذاشتم

 10. ناشناس می گوید

  با عرض سلام و درود . متاسفانه معاونت مالی نسبت به معاونت های دیگه بیشترین درصد ابتلا رو داره چونکه دورکاری بر عکس معاونت های دیگه براشون اعمال نمیشه

 11. کارمند دون پایه می گوید

  سلام در مرکز ما دستگاه ساعت زنی (حضور و غیاب ) در اطاق نگهبانی نصب شده که این اطاق چهار متر است حدود سه ماه است به بازرسی و حتی خود حراست گفته ایم در انجا تجمع زیاد میشود ولی کو گوش شنوا( هم کتبی و هم شفاهی اطلاع داده شده ) %%%حدودا ۶۰الی ۷۰ نفر در انجا موقع ورود و خروج جمع میشوند نگهبان از ترس اطاق ترک میکنه تازه هوا گرم است اگه سرد بشه درب را هم نمیتوان باز گذاست تا هوای اطاق ۴ متری تهویه شود%%% در ضمن جای مناسب دیگری هم برای دستگاه وجود دارد ولی نمیدانم چرا پافشاری بی خود میکنن و جای دستگاه را عوض نمی کنن %%%

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   تقریبا همه جا همینه و این بسیار خطرناکه

 12. مخابرات اشغالی می گوید

  از ابتدای شروع بیماری تا الان که حدود هشت ماه می شود اداره به ما تنها یک عدد ماسک داده است !! این در حالی است که بزرگترین تولید کننده و وارد کننده ماسک، ستاد اجرایی است!!

  1. ایلام می گوید

   در ادراه ما هم چند روز پیش ماسک دادن البته به این صورت که واسه همه یک بسته اورده بودن داخل نگهبانی کنار دست نگهبان هرکسی ازونور میومد دست میبرد داخلش دو تا ور میداشت کاملا بهداشتی !!!!

 13. ناشناس می گوید

  مخابرات با این همه پول باید از روز اول همکاران را جهت تست می فرستادند شناسایی افراد آلوده جلو شیوع را میگرفتند.یادش به خیر مخابرات زمانی تو این کارها پیشتاز بود.از آزمایش کامل همه همکاران در بیمارستان رضوی تا واکسیناسیون هپاتیت ووووو.

 14. همراه اول می گوید

  سلام به مخابرات مایی های عزیز
  بنده از کارکنان امور مشترکین تلفن همراه استان هستم.با توجه به مبتلا شدن چندین نفر از همکاران این اداره متاسفانه اداره نیروی انسانی این منطقه می فرمایند دورکاری تنها شامل کسانی می شود که vpn داشته باشند.
  هرچقدر می گوییم مهندس عزیز، مدیر محترم معاون، ارجمند همکاران مشترکین تلفن همراه با ماژول و ایمیل انجام وظفه می کنند اما با توجه به داشتن بیشترین ارباب رجوع و بیشترین آمار ابتلا در اداره تلفن همراه (۴ نفر از ۲۶ نفر)کو گوش شنوا
  سردبیر عزیز خواهشمندیم لطفا پیگیری نمایید

 15. گل می گوید

  سلام سر دبیر‌جان خسته نباشی
  من خودم تو امور مشترکین کار میکنم هر روز بدتر از دیروز شلو غ هستش .
  اگه هم به مشترکی میگی پاسخگویی بدون ماسک ممنوع. ازطرف رییس اداره تذکر کتبی میگری. و این برای من خیلی درد ناکه . برای رییس اداره مهم نیست ما به کرونا مبتلا بشیم یا نشیم. چون خودشون تو محیط شلوغ نیستن. ای کاش یه قانونی باشه ما هم بتونیم راحت حرفمون رو بزنیم . مثال گوشی تلفن تو اداره که مختصص من کارمند هستش با فشار رییس اداره به من کارمند که گوشی رو به مشترک بدم . رییس اداره تو فکر این نیست که شاید مشترک ناقل باشه. و من کارمند از فشار رییس اداره گوشی رو به مشترک دادم . بعد میگن رعایت کنید . طبق پروتکل بهداشتی این کار درست نیست.( ای کاش یه قانونی باشه تا همه رعایت کنن)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: