مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

شرحی بر شیوه نامه اجرائی ارتقای گروه، رتبه سنواتی و پذیرش مدرک تحصیلی -۴

مخابرات ما- بخش پنجم از شرح ویژه ما بر بحث ارتقای شغلی د رمخابرات و دستور العمل اجرائی آن را بخوانید.

شیوه+نامه+ارتقاء+گروه++۹۹٫۰۷٫۱۴_۴

شرحی بر شیوه نامه اجرائی ارتقای گروه، رتبه سنواتی و پذیرش مدرک تحصیلی -۰

شرحی بر شیوه نامه اجرائی ارتقای گروه، رتبه سنواتی و پذیرش مدرک تحصیلی -۱

شرحی بر شیوه نامه اجرائی ارتقای گروه، رتبه سنواتی و پذیرش مدرک تحصیلی -۲ 

شرحی بر شیوه نامه اجرائی ارتقای گروه، رتبه سنواتی و پذیرش مدرک تحصیلی -۳ 

شرحی بر شیوه نامه اجرائی ارتقای گروه، رتبه سنواتی و پذیرش مدرک تحصیلی -۴

شرحی بر شیوه نامه اجرائی ارتقای گروه، رتبه سنواتی و پذیرش مدرک تحصیلی -۵ (آینده)

دسته چهارم  قسمت چهارم -دو گروه مانده به سقف

این بخش شامل کسانی است که مدرک تحصیلی جدیدی ارائه داده اند ولی گروهی نگرفته اند.

این افراد در تاریح ۹۸/۱۱/۲۲ یک گروه اضافه بابت مدرک تحصیلی خود می گیرند.چنانچه گروه آنها به حداکثر رسیده باشد یک رتبه می گیرند.

پس از آن نیز مطابق مدرکشان گروه یا رتبه می گیرند.

فرضا: یک نفر مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد خود را در سال ۹۴ به مخابرات داده است،وضع او چگونه است؟

در ۹۹/۱۱/۲۲ یک گروه می گیرد و از آن پس هر سه سال یک گروه دیگر.هر گاه به سقف  گروه رسید رنبه می گیرد.افزایش گروه هایش کلا از ۹۹/۱۱/۲۲ محاسبه می شود یعنی گروه بعدی او سال ۱۴۰۲ خواهد بود.

نباید انتظار داشته باشد چون ۹۴ مدرک گرفته گروه بعدیش سال ۹۷ بوده باشد.

 

متن کامل از قسمت چهارم:
-۱آندسته از شاغلینی که به واسطه ارائه و پذیرش مدرک تحصیلی مرتب و مطلوب و تغییر شغل به مشاغل کاردانی و
کارشناسی از هیچگونه ارتقای گروه بهره مند نگردیده اند در تاریخ ۹۸/۱۱/۲۲چنانچه در سقف گروه ها (مطابق جدول شماره ۶
روند ارتقاء گروه ) نباشند از یک گروه بابت پذیرش مدرک تحصیلی برخوردار می شوند و در غیر اینصورت جایگزین گروه از
رتبه برخوردار خواهند شد. همچنین از بابت سنوات خدمت در شغل کاردان به ازای ۶سال یک رتبه و در شغل کارشناس به
ازای ۴سال و شغل کارشناس با مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر به ازای هر ۳سال سابقه، مشمول ارتقاء به یک گروه بالاتر در
تاریخ مذکور مطابق روند پیش بینی شده در جدول شماره ۶می گردند. مشروط بر آن که تا تاریخ فوق خدمت آنان زیر ۳۰سال
باشد .

دارندگان مدرک کارشناسی ارشد در صورت ارائه مدرک دکترا به لحاظ عدم تفاوت در گروه ورودی از گروه بابت ارائه
مدرک تحصیلی برخوردار نمیگردند و صرفاً در صورت مطلوب و مرتبط  بودن مدرک دکترا با شغل آنان، مدرک مربوطه در
حکم کارگزینی آنان درج میگردد.


ایثارگران مشمول جزء ۶بند ث ماده ۸۸قانون برنامه ششم توسعه که در تاریخ ۹۸/۰۲/۲۲بابت احتساب مقطع تحصیلی
بالاتر صرفاً مشمول ۳٫۶درصد گردیده اند و یا به علت قرار داشتن در سقف ۵۰درصد فوق العاده ایثارگری مشمول
هیچگونه افزایشی بابت احتساب مقطع تحصیلی نشده اند از تاریخ ۹۸/۱۱/۲۱مبلغ مربوط به ۳٫۶درصد آنان قطع و از
تاریخ ۹۸/۱۱/۲۲مشمول ارتقاء یک گروه بابت احتساب مقطع تحصیلی می گردند. و بابت ایام کارکرد در شغل کارمندی
مشمول دریافت دو رتبه سنواتی و در شغل کاردانی مشمول دریافت یک رتبه سنواتی می گردد.


-۴آندسته ازکارکنان که به واسطه ارائه و پذیرش مدرک تحصیلی مرتبط و مطلوب و در کف گروه مشاغل برابر ضوابط و طرح طبقه
بندی مشاغل می باشند و همچنین ایثارگران مشمول جزء ۶بند ث ماده ۸۸قانون برنامه ششم توسعه که مشمول ارتقاء به
مقطع تحصیلی بالاتر شده اند و به مشاغل کاردانی و کارشناسی تغییر شغل یافته و حداقل به یک گروه بالاتر ارتقاء یافته اند
چنانچه در سقف گروه های جدول نباشند در شغل کاردانی به ازای ۶سال کسب تجربه  برابر روند پیش بینی شده در جدول
شماره ۶و در شغل کارشناس با مدرک لیسانس به ازای ۴سال و با مدرک کارشناسی ارشد به ازای ۳سال کسب تجربه  مشمول
ارتقاء به یک گروه بالاتر میگردند. مشروط بر اینکه تا تاریخ ۹۸/۱۱/۲۲خدمت آنان زیر ۳۰سال باشد.


-۵آندسته از شاغلینی که از محل مصوبه ۲۰درصد مجوز هیئت مدیره وقت شرکت در مهر ماه ساال ،۹۲به مشاغل کاردانی و
کارشناسی ارتقاء یافته اند و از هیچگونه ارتقای گروه شغلی بالاتر بهره مند نگردیده اند در تاریخ ۹۸/۱۱/۲۲در مشاغل کاردانی
مشمول ارتقاء به یک گروه بالاتر و در مشاغل کارشناسی از دو گروه بالاتر برخوردار می گردند و ضمناً از تاریخ تغییر شغل (مهر
ماه ساال )۹۲کاردان ها به ازای هر ۶سال سایقه خدمت و کارشناسان به ازای هر ۴سال سابقه خدمت با شرط رعایت ۳۰ساال
خدمت در تاریخ ۹۸/۱۱/۲۲از گروه دوم برخوردار خواهند شد

نوشته بالا بصورت تصویری در اصل مصوبه می بینید.

ممکن است دوست داشته باشید
6 نظرات
  1. ناشناس می گوید

    با سلام خدمت سردبیر محترم
    اینکه میگویم به شاغلین که ۳/۴ خدمت سربازی دارند یک مقطع تحصیلی بالاتر میدهند چرا به بازنشستگان نمیدهنددیدم اجکام صادر شده است مثلا کارمندی ورودی ۱۳۶۹ بوده ومیتوانسته با خدمت سربازی بازنشست شود چرا بازنشست نشده است الان که بازنشست شود میتواند ۳۵ روز حقوق از تامین اجتماعی بگیرد ولی ما ۳۰ روز حقوق دریافت میکنیم ایشان یک مدرک بالاتر (مثلا فوق دیپلم باشد گروه ۱۴ است ولی لیسانس محسوب شود گروه ۱۷ میشود ) این تفاوت سه گروه ومبلغ ایثارگری خیلی بیشتر از آن میباشد که بازنشسته میگیرد بهر حال میبینم حق بازنشسته ضایع شده است وباید یک مدرک تحصیلی بالاتربه بازنشستگان نیز پرداخت شود نمیدانم آیا حق مطلب ادا شد یا نه ؟

  2. مهدیه می گوید

    سلام
    یه مثال برای کسی سال ۸۸/۱۱/۱ مدرکش را ارایه داده بزنیند
    در مورد گروه ها

    1. حسین از فارس می گوید

      سلام باتوجه به شیوه نامه مدرک شما از ۲۲بهمن ۹۸ حساب میشه و یک گروه میگیری و گروه بعدی باید مدت سنوات چندساله براساس مدرک و … برای گروه طی بشه تابه گروه بالاتر ارتقا یابد لطفا اگر کسی بهتر اطلاع دارد پاسخ فرماید

  3. ناشناس می گوید

    جناب سر دبیر محترم بحث تشویقی یک جنب و بحث تفاوت بین دو رزمنده و ایثارگری که در یک جبهه بودند یک بحث گناه ان رزمنده که محروم می ماند بازنشسته شدن می باشد و بحث تشویقی اختیاری بوده این ملاک شما دور از انصاف می باشد

  4. ناشناس می گوید

    چرا به بازنشستگانی که خدمت سربازی را در جبهه های نبرد گذرانده اند یک مقطع تحصیلی بالاتر محسوب نمیشوند ولی شاغلین رسمی یک مدرک بالاتر میدهند مثلا به کسیکه مدرک لیسانس داشته باشد وشاغل باشد حقوق فوق لیسانس میدهند آخر ما بازنشستگان مخابرات خدمت سربازی را ۲۲ماه در جبهه گذراندیم و۳۰ سال گرد وخاک مخابرات را خورده ایم !!!!!!!!
    آیا گناهی کرده ایم ؟؟؟

    1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

      دوست خوبممن نمیدونم این امتیلز رو به شاغلین میدن یا نه اما با شما موافقم که هر امتیازی باید به بازنشستگان داده بشه
      البته بازنشستگی تشویقی در حقیقت بجای این امتیازات از دست رفته بوده
      کما اینکه در حال حاضر دیگه تشویقی وجود نداره
      اینجوری شاید بشه کمی به خودتون دلداری بدین
      اونایی که مونپن و حالا یازنشست میشن امتیازات شما زو ندارن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: