مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

در شهرهای کوچک قوانین نیروی انسانی اجرا نمی شود.چرا؟

مخابرات ما- پیام ها، تماس ها و ارتباطات فراوانی که هر روزه از شهرهای کوچکتر با پایگاه خبری مخابرات ما گرفته می شود، نشان از عدم اجرای درست قوانین در این شهرها دارد.

مخابرات ما- کم کم باید به این نتیجه  رسید که مخابرات ایران به شکل جزیره ای، الگوی اجرای تمامی دستورالعمل های قانونی است.یعنی این که هر قانون مصوب و یا اعلامی از سوی مدیر عامل این شرکت، در محدوده ستادی به سرعت اجرائی می شود. اما کمی که پایین تر می رویم کمربند رانندگی اجرای قوانین در مناطق مخابراتی کمی شل می شود.

به شهرهای کوچکتر که می رویم، کسی کمر بند قانون نمی بندد! انگار قوانین برای ستادی ها مصوب شده است.

بگذارید مثالی بزنم.

مادرانی که دارای فرزند زیر شش سال هستند طبق قانون، روزانه از امتیاز کاهش ساعت کاری استفاده می کنند.اما همین دیروز تماسی از شهرهای دورترداشتم  که بدنبال اجرای دورکاری بود.وقتی مشخصاتش را پرسیدم متوجه شدم فرزندی ۲ ساله دارد ولی تا بحال از قانون مادران دارای فرزند خردسال استفاده نکرده است.

قوانین دیگر هم تقریبا مشابه مثال بالاست و کمتر اجرا می شود.

مدیران استانی به دو شکل از زیر بار قانون امتیاز کاهش ساعت کاری مادران دارای فرزند زیر شش سال شانه خالی می کنند.ابتدا قانون را به بهانه اینکه شامل رسمی هاست برای نیروهای شسکام و خدمات اول مخابرات اجرا نمی کنند . به رسمی ها هم اجازه نمی دهند از این قانون استفاده کنند به بهانه اینکه (تو تنها نفر این پست هستی و نمی توانیم از حضورت چشم پوشی کنیم!)

 

اجازه بدهید همین جا پاسخ این بهانه را بدهیم! سیستم به بهانه اینکه فقط یک نفر برای پستی دارد نمی تواند کارمند و یا کارگر را از حقوقش محروم کند! پس هنگامی که این فرد به مرخصی می رود چه می کنند؟ آیا جلوی مرخصی وی را می گیرند؟

ضمن اینکه مدیران می توانند با کارمند صحبت کنند! حق قانونی اورا بپذیرند، ضرورت ها را برایش توضیح دهند و در مقابل حضور مازادش به او اضافه کاری بدهند!

چرا وقتی به کارگر  می رسیم براحتی حقش را زیر پا می گذاریم اما از حقوق خودمان بشدت دفاع می کنیم؟

 

از این موارد زیاد است.در طی ده روز آینده از مدیران استانی خواهش می کنیم این مشکلات را بررسی و حل کنند.که پس از گذشت ده روز پیام ها و کامنتهای رسیده را با نام استان و شهر منتشر و از بازرسی مخابرات ایران خواهیم خواست عکس العمل مناسبی نشان دهند.

 

حرف آخر ما با مخابرات ایران است.

 • آقای مدیر عامل! اگر امروز کارگری به اداره کار شهرش مراجعه و  به دلیل اجرایی نشدن قانون خودتان، شکایت کند انصافا ناراحت نمی شوید؟
 • اقای مدیر عامل! چرا پیش از اداری شدن شکایت ها ، بازرسی مخابرات ایران نسبت به این حقوق عکس العمل نشان نمی دهد؟
 • آقای مدیر عامل! در سیستم مخابرات ایران، پناه کارگر کجاست؟ باید برای درد دل و اعلام یک شکایت به کجا مراجعه کند؟

ما از مدیران بزرگ انتظار کارهای بزرگ داریم!

اعضای هیئت مدیره، مدیر عامل , مدیران مناطق،معاونین مدیر عامل و مدیران بازرسی و حراست و … مردان بزرگ جامعه ما هستند لذا انتظار بزرگی از آنان داریم.انتظار داریم پناه ما باشند.

امیدواریم دیگر این جمله را نشنویم که کارگر و یا کارمندی از ترس اخراج هرگز به مدیر مسئولش شکایت نکرده است!

 

 

ممکن است دوست داشته باشید
15 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  سردبیر محترم
  باسلام و درود فراوان برشما
  من مادر دو فرزند خردسال هستم و بدلیل عدم موافقت مدیر مشمول دورکاری نمیشوم و لی همکاران خانم و آقا در حوزه های دیگر به راحتی از این امکان دورکاری استفاده می کنند. امثال من حتی به ساعت ارفاقی فرزندان زیر شش سال هم راضی بودیم ولی حتی اون رو هم در استان ما برای ما حذف کردند ودلیلشون اینه که بخاطر کرونا ساعت کاری کم شده و حق ما که داری فرزند خردسال هستیم داره ضایع میشه .واقعا تا کی باید شاهد این بی عدالتی ها باشیم تورو خدا به فکر ما شهرستانیها هم باشید و مدیران رو ملزم به اجرای قانون کنید .

 2. هژبر می گوید

  سلام سردبیرمحترم
  ممنون . ممنون که بالاخره یکی پیداشددرد دل مانیروهای شرکتی روباز و به گوش مقامات برسونه
  انشااله که طی این ده روز پیوست پیگیریهای جنابعالی مشکل حل شود
  مطمئنآ اگرنیرودرحین کارآرامش روحی داشته باشدبازده ای هم افزایش خواهدیافت گرچه الان هم بهترین کاروداریم تحویل میدیم
  موفق وسربلندباشید

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   سلامت باشید
   من همینقدر کار ازم بر میاد
   انشا الله مفید باشه

 3. ناشناس می گوید

  سلام‌ خسته نباشین سر دبیر محترم لطف کنین بیمه معلم هم برای خدمات اول پیگیری کنین الان چند ماهه بیمه تکمیلی پرداخت نمی کنه میگه شرکت به ما پولی پرداخت نکرده با شرکت تماس می گیریم می گن پرداخت کردیم خیلی از هزینه ها رو‌که قبول نمی کنن اونهایی هم‌که قبول می کنن کلی از سر وتش می زنن باقیمانده ناچیزی هم که می خوان پرداخت کنن الان‌دو‌ماه هست که پرداخت نکردن پول روز به روز داره بی ارزش تر میشه از ماداره ماهیانه کم‌میشه ولی برای برگشتش باید التماس کنیم‌لطفا پیگیری کنین‌که این‌وسط کی داره دروغ می گه بیمه معلم‌یا شرکت خدمات اول ولطفا پیگیری کنین‌که زودتر مطالبات پرداخت بشه ماهی سه میلیون حقوقمونه الان سه میلیون از بیمه طلبکار هستم‌ یعنی حقوق یک ماه ممنون از پیگیریتون

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   جشم همین الان برای مدیر مالی خدمات اول میفرستم منتظر جواب میمونم

 4. پانته آ می گوید

  سلام
  حالا من ,وقتی این قانون اجرایی شد دیگه بچم زیر ۶سال نبودولی از وقتی که کرونا شروع شده به دلیل اینکه تنها نیروی اداره برای پاسخگویی امور مشترکین ثابت وهمراه وبیلینگ وفروش adsl هستم حتی یه ساعت نه دور کاری داشتم نه شیفتی چون کسی نیست که کار این واحدها رو انجام بده حتی دریغ از یه ساعت اضافه کاری آیا نباید فرقی بین کسی که از دور کاری وشیفت استفاده میکنه با ما که جونمو کف دستمون گذاشتیم روزی با دهها نفر برخورد داریم وهر لحظه احتمال ابتلا به کرونا روداریم در حالیکه هیچ وقت هیچ ماسک ووسیله ضدعفونی هم دریافت نکردیم هر ماه باید کلی برای این وسایل هزینه کنیم باشه بخدا تواین مخابرات فقط داریم عذاب میکشیم هرروز هزار بار میمیریمو زنده میشیم تورو خدا پیگیری کنید حداقل برای نیروهای که امکان دور کاری وشیفت ندارن اضافه کاری بدن که حداقل با پولش بتونیم ماسک بخریم

 5. ناشناس می گوید

  من نمیدانم بانوان را چرا استخدام میکنند یا پست های ریاستی میدهند.یا سبمرخصی شیر دارند یا بچه دارند یا مرخصی زایمانند.اخلاقها هم همه افتضاح.حداقل پستهای حساس ندهید آقایان.نه کار بردند و نه می‌خواهند یاد بگیرند . فقط فکر قر زدن اند و تعریف و تلفن حرف زدن.

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   در مورد خانم خودت؛ خواهر دختر و مادر خودت هم همینطوری حرف میزنی؟
   زشته! زسته آدم اینقده بی ادب باشه!
   یه حرف رو هزار جور میشه زد. دقیقا همین حرف رو اگر در مورد خانم خودت بهت بگن خوشت میاد؟
   نه حدی میگم ها!

 6. امیدوار می گوید

  سلام سردبیر عزیز
  تورو خدا یه پیگیری کنید برا مادران دارای فرزند زیر دو سال کاهش ساعت کاریشون چطوریه نه از دور کاری استفاده می‌کنیم نه کاهش ساعت کاری داریم تکلیف ما چیه خدا شاهده من خودم و اعضای خانوادم یه بار مبتلا شدیم به کرونا ، خدا لطف کرد در حقمون دیگه واقعا میترسم از ابتلای مجدد _ خدا خیرتون بده،

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   چی رو پیگیری کنیم؟
   ها؟!
   خب ما از مدیر عامل و معاونت نیروی انسانی پیگیری کردیم
   تا قانون بشه
   و قانون مصوب شه
   حالا باید قانون اجرا بشه
   اون مدیر باید قانون رواجرا کنه
   من به کی بگم؟ ها؟
   شما کجا هستید/

 7. کارگزارمخابرات می گوید

  سلام- ای باباجناب سردبیرحرفا می زنیا مگرنمی دانی مخابرات به چندگروه تقسیم شدن مدیران ستادی.مدیران منطقه. مدیران شهری.کارمندان رسمی.کارمندان قراردادی. پیمانکاران.کارمندان شرکتی.کارگران قراردادی شرکتی .کارگزاران دائمی .مدیران شستگام .مدیران تی سی و………….هرکدوم براخودشون قانونی دارن که به آخرینهاچیزی نمی ماسه هرچه قانون خوبه براازما بهترونه برادر

 8. ناشناس می گوید

  سلام آقای سردبیر محترم
  من هم یک مادرم.. وکودک زیر ۶سال دارم ممنون از پیگیرتان

 9. کارشناس می گوید

  سلام
  قانون کاهش ساعت کاری بانوان از زمانی که ساعت کاری به خاطر کرونا کاهش یافته واین قانون اجرا نمی شود …

 10. کسری افرا می گوید

  سر دبیر سلام
  حرف دل ما رو گفتید بخدا برای مرخصی باید ثابت بشه حضور ما برا شخص رئیس ضرر داره یعنی مریضی ما اون رو هم مریض می کنه تا موافقت کنه
  دوم هم به مدیر مربوطه زنگ زدیم می گه شخص باید از یک کاهش استفاده کنه وقتی ساعت کم شده دیگه نمی تونید از قانون فرزندان زیر شش سال استفاده کنید
  بعدش گناه من چیه که تک نفرم و کار کل اداره رو دوش منه ایا بجای قدر دانی باید ما رو از حق قانونی خودمون محروم کنم
  ممنون ممنون ممنون که لا آقا شما درک می کنید

 11. ناشناس می گوید

  جالبه خیلی جاها پستها رو هم صلاحش رو دادن دست مدیرمنطقه و مدیر منطقه هم فک و فامیل خودشو آورده کرده تی سی تی و شسکام و به بهانه اینکه کسی نمیخواد این پست رو پر کنه یکی از اقوام خودش یا فرماندار و فلان مسول رو به طور غیرقانونی در یک ردیف و پست رسمی ها قرارداده که فقط باید نفر کارمند مخابرات اون ردیف رو پر کنه مثل رییس شهرستان اما هیچ بازرسی و حراستی این مسئله رو پیگیری نمیکنن و همه میگن مدیره دیگه زورمون بهش نمیرسه واقعا اوضاع در مخابرات تاسف بار است ما همه اینا رو از چشم صدری میبنیم چون این مدیران نالایق رو ایشون نگهشون داشته وگرنه دو قران نه سواد دارن نه منطق

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: