مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

سردبیر سلام می کند- گاهی مهم نیست حق با کیست باید گذشت داشت

مخابرات ما- سلام دوستان گرامی پایگاه خبری مخابرات ما .این روزها موردی موجب ناراحتی یکی از ایثارگران گرامی شده بود.ظاهرا در زمان مکالمه با مدیر امور ایثارگران مخابرات ایران جملاتی بین آنان رد و بدل شد (هر یک فقط یک جمله) که شان طرف مقابل در نظر گرفته نشده بود.

 

کاملا به تحقیق پیرامون موضوع پرداختم.اتفاقا گزارش کاملی هم نوشتم که به عنوان فردی بی طرف به تمام جوانب پرداخته بود اما از دیشب تا همین لحظه هر چه با خودم کلنجار می روم راضی به انتشارش نمی شوم.

موضوع به خودی خود، در شان آدم های مورد بحث و جدل نبوده است.از سویی طرح آن در یک رسانه رسمی موجب طرح و بسط آن می شود.یعنی از موضوعی دو نفره به جنگی بزرگ بین ایثارگران تبدیل می شود. بدون آنکه ضرورتی داشته باشد.

 

من به عنوان مسئول یک رسانه، باید بسیار خرسند باشم که سوژه ای داغ پیدا کرده ام که می توانم حداقل یک هفته سایت را درست و درشت نگه دارم. اما به عنوان یک مخابراتی و دوست مخابرات، بسیار متاسفم که در اخلاقی ترین نقطه سیستم، در جایی که هیچ امتیازی تقسیم نمی شود، در حالتی که باید بهترین کلمات رد و بدل شود به چنین وضعی گرفتار آمده ایم که کسی از زبان ما برنجد.

 

در کشورمان بارها و بارها شنیده ایم که گفته اند “در موقعیتی خطیر هستیم” یا گفته اند “در این وضعیت …”، و صد البته از ما خواسته اند ساکت باشیم.

لذا من نمی خواهم این جملات را تکرار کنم. اما توجه همه را به چند نکته جلب می کنم:

۱- بگذارید و بگذرید! با بزرگ کردن موضوعی شبیه این، همه ما اخلاق را باخته ایم! پر واضح است که دو نفر در این سطح هرگز نباید از کلمات نامناسب استفاده کنند.

۲- پیگیری مایه اتحاد نمی شود بلکه گروه موجود -حتی ایثارگران – را متفرق خواهد کرد.

۳-ادامه شرایط فقط به دشمنی ها دامن می زند ظاهرا برای هر دو طرف، رسیدن به هدف با هر قیمتی تعریف می شود.امری که در شان آنان نیست.

۴-ما موضوعاتی “حل نشده ” داریم! اگر دعوا به ابن نقطه برسد، موضوعات حل نشده در سایه این درگیری ها فراموش خواهد شد.

لذا به هر دو طرف توصیه می کنم منتی بر این سردبیر پیر بگذارند و ماجرا را ختم کنند.ختم ماجرا نشانه بزرگواری تلقی خواهد شد. در غیر اینصورت چنانچه هر دو طرف اصرار بر انتشار ماجرا داشته باشند قطعا به داوری خواهم نشست و انتظارات خود را از دو بزرگوار بی پرده بیان خواهم کرد.

 

عزیزان!

ما در مخابرات ما ، مصلحت مخابرات را حتی بر نفع شخصی ارجح  دانسته ایم.ضمن اینکه حق کارکنان (از هر نوعش) برای من خط قرمز است حتی اگر به مصلحت مخابرات نباشد. لذا در مقطع فعلی خواهش می کنم به ماجرا دامن نزنید!و در اعمال و رفتارتان خدا را مد نظر قرار دهید.

حق نگهدارتان

سردبیرتان – ۲۲مهر

ممکن است دوست داشته باشید
13 نظرات
 1. سعید می گوید

  سلام این حقوق کارگزاران روستایی چقد هستش که همه ناراضی هستن ؟

 2. ناشناس می گوید

  سلام بعضی مواقع ادم از حرفهای شما خنده اش میگیره شما یکی به میخ میزنی یکی به نعل میخواهی دو طرف ناراحت نشن نه عزیز اینطوری که شما نوشته اید نیست بحث دو نفر مطرح اولا با اون بیانیه دروغکی که از طرف ایثارگران چاپ کردید که همین موضوع نشان داد اون اقایی بیانیه داده بود نماینده ایثارگران نبود دوما این موضوع قانون و مقرراتی که تاکنون از زمان خصوصی سازی اجرا یا بصورت ناقص اجرا شده که با جلسات متعدد به نتیجه نرسید در یک جلسه نمایشی و بی نتیجه مجدد نمایندگان شرکت نکردن که مورد تهدید و توهین قرار گرفتن شما چطور این مسئله را کوچک جلوه میدهید تا الان هر کدام مصوباتی که در حالا اجرا است اگر پیگیری همکاران از بیرون نبود و این فشارها نبود هرگز به نتیجه نمیرسید خیلی از قوانین ایثارگران اجرائی نشده انصافتان کو کسی که متولی امورایثارگران هستش که از بیرون امده ان شاءالله بهت دوستان و نمایندگان ایثارگر از طریق مجرای قانونی در حال پیگیری هستن تا حصول نتیجه یا حق

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   قربون شکلت
   هر وقت رسما اومدی گفتی چه سمتی داری و از طرف کی حرف میزنی بعدا میتونیم با هم صحبت کنیم
   اینا حرف خودته یا حرف یک تشکل؟
   اگر حرف خودته اشکالی نداره
   اگر حرف تشکله، چرا تا بحال به من نگفتن و چیزی ننوشتن.
   اگر کسی اطلاعیه الکی منتشر میکرد قطعا باید می آمد پاسخ میداد
   پس لطفا اجازه بده ببینیم میشه از تاری که همین نگاه های مسموم به دور مخابرات تنیده بیرون آمد و رفاقت رو حاکم کردیا نه

   1. ناشناس می گوید

    من در خدمتم بنده افتخار جانبازی دارم هم نماینده جمعی از ایثارگران دارم شماره تلفن بده تا مفصل با هم صحبت کنیم یا علی مدد منتظرم

 3. رضا می گوید

  کار خوب باید بیان شود !
  مَنْ لَمْ یَشْکُرِ الْمُنْعِمَ مِنَ الْمَخْلُوقِینَ لَمْ یَشْکُرِ اللَّهَ عَزَّ وَ جَل‏ ، امام رضا (ع)
  امروز تصادفا حکم افزایش حقوق را در کارتابلم مشاهده کردم ، یکی از آیتم ها مربوط به ماده ۵۱ ام قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران بود . آن هم به استناد صورتجلسه ۲۱ تیر ۹۹ ! این یعنی سهامدارن ، اعضا هیئت مدیره و مدیرعامل ماه هاست تلاش میکنند که حقی را که قانونا متعلق به ایثارگران بوده و مدت هاست با بروکراسی و سیاسی بازی از این قشر مظلوم دریغ شده بود در این وانفسای بی پولی و مشکلات شرکت زنده کنند . لذا به عنوان یک رزمنده و جانباز دفاع مقدس اصلا توهین و هجمه به چنین تیمی را صلاح نمیدانم و لازم میدانم از تلاش آقای صدری و هیئت مدیره محترم و سهامداران شرکت صمیمانه تشکر کنم .

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   ما همیشه بخاطر کارهای خوب باید از دیگران تشکر کنیم
   به اندازه ای که لازمه

  2. ناشناس می گوید

   بله اجرا شده ولی ناقص

 4. حی علی خیرالعمل می گوید

  سردبیرعزیزسلام: این فرزندان مخابرات چون نان این مجموعه راخوردند وباخون دل این سیستم رابه اوج رساندندتاحالادندان روی جگرگذاشتندوگرنه جوری دیگری عمل میکردند باکسانی که حق اینان راپایمال کنندوباگذشت بیش ازسه سال هیچ پاسخی نمی دهند وبلکه بخواهند خدای ناکرده علاوه برآن بی احترامی به همکاران بشود ولی لذتی که درگذشت است درانتقام نیست%

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   بی نهایت از شما سپاسگزارم که نذاشتین حرف این سردبیر پیر زمین بماند.
   در همین مورد من هم حرفهای زیادی داشتم.خیلی زیاد.
   اما ترجیح دادم این حرفها رو دفن کنم و هر دو طرف رو تقوا دعوت کنم.
   باز هم ممنونم

 5. سیدمجتبی می گوید

  سلام اقای مخابرات ، چگونه هست هر زمان ، هر کدوم از شماها زیر منگنه قرار می گیرید و راه فرار ندارید به این حرفهایی که اصلا اعتقادی بهش ندارید رو میارید . اون زمان که چهار نعل دارید می تازونید نه صدای کسی رو شنوا هستید یا از در دفتر و ساختمونتون میخواهید بیرون بیایید از ارباب و رجوع رو برمی تابانید اصلا انگار شماها تشریف اوردید برای اجنه و اموات کار کنید . ماشالله الحمدلله تا چشم کار میکنه طیف وسیعتان مثل کرونا همه جا فراگیر هم شده . یکزمان قراردادهای منعقدشده خودتان را با مردم عامه یک طرفه تغییر میدید اونجاها خدا و پیغمبر و قران و تعهدات شرعی ( نعوذ به الله ) همه کشک ، اما الان که مردم راسخانه میخوان هیچ کدومتون ر‌ا نبینند این حرفهای مفت و صد من یه غاز رو می زنی ‌. ایکاش دمال فیل این همه بزرگ نبود .

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   ها؟!
   جانم؟!
   سید مجتی!؟
   جان ما اینا رو برای جای دیگه ننوشتی؟
   جان ما بگو دلت از کجا پر بوده!

 6. ا_س می گوید

  سلام
  سردبیر گرام خسته نباشی ،میخوام از ظلمی که به کارمندهاش مخابرات میکند بگم،و اون اینه که بنده و امثالهم طبق احکام مخابرات با گذراندن دوره های آموزشی مشخص و دادن امتحان کتبی کاردان شدیم ولی متاسفانه موقع بازنشستگی ما را به صندوق بازنشستگی دیپلم معرفی کردند و ما الان حقوق دیپلم میگیریم در صورتی که در آموزش و پروش امثال ماها باگذراندن آموزش ضمن خدمت دارند در بازنشستگی حقوق کارشناسی می گیرند،از اون گذشته بسیاری از روسای خودمان در مخابرات با گذراندن ساعاتی در مرکز مدیریت دولتی از همین مدارک استفاده می کنند‌ کوتاه کنم واقعا ظلمی فاحش است خواهشمندم صدای ما را به گوش مسئولین برسانید،البته اگر گوش شنوایی یافتید با تشکر تعدادی از بازنشستگان اراکی

 7. مهدوی از ایلام می گوید

  اینجانب نظر مهدوی از ایلام ( بازنشسته ۹۲)هر چند که در شب گذشته در این خصوص به نمایندگی از خود نظر خودم را به صراحت اعلام نمودم همه فکر کنم بدانند ان مسول شرکت مخابرات ایران کی هست و به قول همه ان ایثار گر که مورد بی حرمتی قرار گرفته چه کسی ودر چه استانی حضور دارند اما با صرف نظر از این حرفا اینجانب حاضرم از غرب کشور ( ایلام) با ماشین خودم ( پرایدی بیش نیست وبه نک مدادی هم مشهور هست) از طرف خودم وهمجنین اون اقای مسوول که یکبار هم در اتاقش در رابطه ماده ۵۱ ایثارگران گفتگویی بی حاصل داشته و مهمانش بودم ؛ حال که بنابر هر دلیلی از هر گونه اظهار نظر مبنی بر رد یا تایید گفتگوی تلخش با ان مسول استانی امتناع میکند ؛ به شهر محل اقامت مسوول استانی (گل و……. )رفته وبا تمام وجودم از ایشان سر تعظیم فرود اورم و بر دستانش با افتخار بوسه زنم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: