مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

اعتراض کارشناسان تهرانی سبب برگشت احکام کارشناسان ستاد مخابرات ایران

مخابرات ما- اعتراض تهرانی ها باعث شد حکم  امتیاز سرپرستی منزلت شغلی که اخیرا برای کارشناسان ستاد مخابرات ایران صادر شده بود باطل شود.

 

مخابرات ما- مقرر شده بود بر اساس آخرین مصوبه هیئت مدیره مخابرات ایران که در نامه های معاونت توسعه نیروی انسانی ثبت شده از روز چهارشنبه احکام جدیدی برای کارشناسان و کارشناسان مسئول در سطح مخابرات ایران و استانها صادر شود.

بر اساس این حکم همانطوری که در تصویر می بینید امتیاز کارشناسان شاغل در ستاد مخابرات ایران ۶۰ منظور شده است

با مقایسه مفاد تبصره در بالا و ردیف های ۱۳ و ۱۳ در می یابیم که امتیاز کارشناسان شاغل در ستاد مخابرات ایران ۱۵ امتیاز بیش از کارشناسان هم تراز خود در تهران و استانهاوهمچنین ۵ درصد بیش از کارشناس مسئول دیگر مناطق محاسبه شده است.

دلیل این امر عدم وجود پست کارشناس مسئول در ستاد مخابرات ایران ذکر شده است.کارشناسان حوزه ستادی، به دلیل آن که خود بطور مستقیم با روسا و مدیران کار می کنند به جای کارشناس مسئول نیز فعالیت دارند.

البته این مورد در صورتی می توانست قابل دفاع باشد که پست کارشناسی در ستاد  معادل کارشناس مسئولی در جاهای دیگر محاسبه می شد اما اگر از کارشناس مسئولان هم بالاتر بگیرد دیگر جای دفاع را محدود می کند.

دامنه این اعتراضات در شبکه های اجتماعی از جمله گروه های تلگرامی مخابرات ما  گسترده شد تا اینکه امروز احکام کارشناسان حوزه ستادی مخابرات ایران از روی سیستم نرم افزاری Hr  برداشته شد و هنوز جای حکم جدید در Hr  خالی است.

شنیده ها حاکی است حکم جدید با ضریب ۴۵ برای ستادی ها صادر خواهد شد.

 

 

ممکن است دوست داشته باشید
30 نظرات
 1. رساگو می گوید

  سلام همکاران محترم ستاد،اولا درمناطق هیچگونه اضافه کاری یاپاداش فیکس نیست،ثانیا بدون غرض بگویم هرکاری میخواهد در ایران وستادانجام شود بامشورت همکاران تهران میباشدثالثاوام مسکن و..درستادمیدهندچندین برابر بقیه مناطق است،رابعا..این مواردزیادهست برای گفتن اماسعی کنیم منطقی وواقعی ازعملکردخودمان دفاع کنیم

  1. ناشناس می گوید

   صرفا جهت اطلاع : در حوزه فن آوری اطلاعات کار مناطق تمام شد.همه چیز یا متمرکز شده یا دارد می شود و صرفا همکاران محترم ناظر یا مجری سیاست های ستاد هستند و عملا زیر مجموعه ستاد هستند.منطقه تهران یه زمانی برای خودش منطقه تهران بود دیگه این حرف ها نیست.البته حوزه شبکه و … را خبر ندارم.ولی در فن آوری اطلاعات نوشیدن یک لیوان آب هم با اجازه ستاد شده و هیچ مشوتری هم نیاز نیست چون اکثرا گارشناسان تهران در ایران مستقر شده اند.

   1. ناشناس می گوید

    در حوزه شبکه هم همین اوضاع برقرار میباشد. به ظور کلی شبکه در شرکت مخابرات ایران مدتهاست در انحصار نام معاونت شبکه یا آقای خلیلی ست و ایشون و زیرمجموعه مدیریتیشون از کارامدترین نیروهای فنی مخابرات ایران هستند، همه میدونیم ایشون در زمانی که شرکت قدرتمند مخابرات استان تهران وجود داشت معاون شبکه مدیرعامل استان تهران بود ولی پس از یکپارچه سازی به مخابرات ایران منتقل شد و تقریباً تمام زیرمجموعه مدیریتی خودش رو هم به مخابرات ایران انتقال داد و الان تقریباً از اون مجموعه توانمند کسی در تهران نیست و به واقع شبکه به شکل تجمعی از مخابرات ایران اداره میشه.

 2. ناشناس می گوید

  به طور کلی ستاد از لحاظ مسئولیت در سطحی بالاتر از مناطق قرار دارد و این مورد در تمام ارگان ها در حقوق تأثیر دارد که نیروهای ستاد و یا هلدینگ به واسطه مسئولیت بالاتر، یک حق مسئولیت دریافت میکنند، ولی در مخابرات نه تنها این مورد و مسئولیت دیده نشده بلکه با انتقال به ستاد شاهد کاهش در آیتم های حکم هم هستیم! نه فقط کارشناسان، بلکه به عنوان مثال عرض میکنم روسای ادارات ستاد هم سطح مسئولیتی بسیار بالاتر از مناطق دارند! از لحاظ سختی کار شاید کار روسای ادارات در مناطق سخت تر هم باشد اما از لحاظ مسئولیت شکی نیست که روسای ادارات ستاد مسئولیت بالاتری دارند، رئیس اداره ای که با اعضای هیئت مدیره جلسه برگزار میکند و از یک پروژه چند ده میلیاردی حمایت میکند، طبیعی است که مسئولیت سنگینی دارد! اما باز هم شاهدیم که حتی در این سطح هم روسای ادارات ستاد از همتایان مناطق درآمد کمتری دارند! باید برای این موضوع و در حقیقت ظلم، فکر و چاره اندیشی شود! سردبیر جان اگر شما به مدیران ارشد مخابرات دسترسی دارید این متن رو براشون ارسال بفرمایید، لطف بزرگی در حق نیروهای شاغل در ستاد میفرمایید.

 3. ناشناس می گوید

  سردبیر جان امتیاز حق سرپرستی رده های بالاتر از کارشنا س مسئول را قرار دهید

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   اونا نداشتن
   حداقل در اینجا نداشتن و من ندارم

 4. ناشناس می گوید

  سلام
  کارشناسان ستاد به ازای هر گزارش و جمع آوری اطلاعات در خصوص پروژه ای کشوری با ۳۱ استان کشور در سطح معاونت و رییس اداره در تماس هستند تا اطلاعات لازم رو جمع آوری و تبدیل به گزارش مورد نیاز مدیران بالا دستی کنند.
  در بخش فنی نیز رابط پیمانکاران با استان ها هستند و مشکلات متعدد پروژه ها در سطح کشور را بررسی و پیگیری میکنند.
  کنترل پروژه های کشوری، مکاتبه و پیگیری های پر تعداد و پر حجم در سطح ۳۱ استان، ارتباط با بخش های مختلف مناطق جهت گزارش گیری تنها بخشی از وظایف آنهاست.
  در ضمن همه این موارد بدون در نظر گرفتن اضافه کار ثابت و امتیازاتی است که مناطق دریافت میکنند و من به عنوان کارشناس ستاد از آنها بی خبرم!!!

 5. ناشناس می گوید

  متاسفم مدتی در منطقه تهران کار کردم با همکارانی این چنین
  از ماست که بر ماست

 6. تهروونی می گوید

  یکی از مزایای تهران نسبت به ایران: در اکثر مراکز تهران ورود و خروج با کارت انجام می شود. از این رو معمولا خیلی از همکاران به جای هم کارت می زنند. اما در ایران، سیستم بیومتریک است و ورود و خروج ما کارکنان با اسکن چشم و صورت انجام می شود. نمی توانی چشم یا انگشت ت را بدهی دست هم کارت تا برایت حضور بزند. مزیتش خیلی بیشتر از ۱۶۰ هزارتومان در ماه است.

 7. ناشناس می گوید

  مدیران دیمی کارشناسان دلخواه خود را کارشناس مسول می کنند .اکثرا خانمها را مخصوصا‌.
  انگیزه بهتر کار کردن را از آدم گرفتند با این کارهاشون.کارشناس مسول من لیسانس نرم افزار
  آزاده. و من دانشجوی دکتری نرم افزار دولتی.سابقمون هم یکیه.

 8. احسان - همدان می گوید

  حالا چرا اونا رو باطل و کم کردن ؟
  خب میومدن بقیه رو هم مثل اونا ۶۰ یا ۶۵ میدادند

 9. ناشناس می گوید

  این اعتراض فقط از بابت ۱۶۱۰۰۰ تومان بوده که باعث ناراحتی همکاران تهران شده درصورتی دوستان عزیز شما اضافه کار فیکس معادل همین مبلغ ، پاداش های موردی در هرماه دارید واقعا انصاف نبود دوستان نسبت به همکاران خودشون اینقدر بی مهر باشن . درست مثل کاری که همکاران قراردادی قدیم در تبدیل وضعیت قراردادی های ۹۲ کردند نتیجه چه شد معلق ماندن تبدیل وضعیت همه دوستان

 10. ناشناس می گوید

  سلام و احترام .
  مدیریت مناطق اختیارات ادارات مخابرات شهرستانها را سلب نموده و کار به صورت متمرکز از مناطق اداره می شود . شهرستانها دارای چارت سازمانی بسیار ضعیفی هستند . برای نمونه یک شهرستان تنها دارای سه نفر نیروی رسمی است . در حوزه نگهداری حق تعویض حتی یک دستگاه یونیت شارژر را ندارند . چرا که یونیت در اختیار انها قرار نمی گیرد . در مناطق تجمع نیرو بسیار زیاد است . اتاقها اکثرا پرشده است . تعداد زیادی از اقوام و نزدیکان خود را در شرکت های اقماری به استخدام درآورده اند . مدیریت متمرکز هزینه زیادی برای شرکت دارد . باید دراین روش تجدید نظر نمایند . چارت سازمانی مناسب برای شهرستانها تدوین نمایند . کارشناس نیرو و انتقال و سوییچ ضروری است .هزینه های ماموریت در استانها بسیار بالاست .
  مهم ترین و اصلی ترین وظیفه مدیر عامل باید اصلاح ساختار باشد .
  فاصله مرکز استان تا شهرستانها حداقل سه ساعت است و گاهی خرابی دو روز طول می کشد تا برطرف شود .
  رفع سریع خرابی و کاهش هزینه با اصلاح ساختار محقق می شود .

 11. ناشناس می گوید

  آقا اینقدر سخت نگیرید همش چهارصد تومنه حالا پنج در صد کم یا زیاد.حالو اونایی میبرند که با بک پله بالاتر از کارشناس مسئول امتیاز شون چهارصده نه شصت.

 12. ناشناس می گوید

  دوستان واقعا نمیدونم راهنمایی کنید کجا باید اعتراضمون رو بابت این تغییر اعلام کنیم . نامه ای که به عنوان دستورالعمل به مناطق و ستاد ابلاغ شده دوستان تهرانی مطمئن باشن کار کارشناسی روش انجام شده و به هزاران علت که شاید شما مطلع نباشید امتیازی به کارشناسان ایران که هرگز نمیتونن کارشناس مسئول بشن چون چنین ردیفی وجود نداره داده شده برای جبران بخشی از مسئولیت های بی مزد اونها بی انصافی کردید دوستان الان تو منطقه تهران اضافه کار فیکس دارید چیزی که در ستاد اصلا وجود نداره . الان کارشناس ستاد با مدیران مناطق ، مدیران ستادی دیگر در ارتباط هست خب این خودش نشون دهنده مسئولیت کاری و به تبع اون استرس کاری بیشتر هست حالا واقعا در نظر گرفتن ۱۵ امتیاز با وجود همه این موارد خیلی زیاد هست من واقعا راضیم اگر دوستی از تهران موافقت کنه جام رو باهاش عوض کنم

 13. ناشناس می گوید

  پس به بازنشستگان مخابرات (تامین اجتماعی) چه چیزی رسید ؟؟؟

 14. تی‌سی‌تی‌ من سابق می گوید

  بنده اخیرا از تهران به ایران منتقل شده‌ام. حقوق‌ام ۱۷۰ هزاتومان کمتر شده است.
  ما تبصره نمی خواهیم. حداقل از حقوق مبدا خود محروم نباشیم. اضافه‌تر نمی خواهیم.
  گرچه رده‌ شغلی‌ام تغییر کرده، اما دقیقا به واسطه سابقه فنی‌ام در تهران، در ایران پذیرش شده‌ام.

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   سلام
   چه آیتمی تغییر کرده که باعث کاهش حقوق شده؟
   احتمالا اونجا کارشناس مسئول بوده اید؟
   در سیستم اداری از این تغییرات هست.همیشه باافزایش همراه نیست.مثلا شما در تهران رئیس اداره هستید انتقالی میگیرید برای ایران، و می پذیرید که با سمت کارشناسی کار کنید
   اینجا کاهش قطعیه دیگه

   1. تی‌سی‌تی‌من سابق می گوید

    در تهران کارشناس فنی بودم. در ایران کارشناس سیستم‌ها شدم و کارم نیز مستقیما در ارتباط با شبکه‌های مخابراتی و زیرساخت است. داشتن سابقه فنی، شرط جذب در ایران بود.

   2. ناشناس می گوید

    برای من آیتمی که سبب این کاهش حقوق شد تغییر در مزایای ماندگار شرایط کار بود! علیرغم اینکه در هر دو پست کارشناس فنی و در زمینه نسبتاً مشابه داشتم و دارم ولی نزدیک به ۲۰۰ تومن کاهش ناشی از این آیتم دارم! در ضمن همکارانی که در فناوری تهران کار می کردند و به واسطه تغییرات اجباری به معاونت فناوری مخابرات ایران منتقل شدند هم با وجود پست مشابه شاهد کاهش در حقوق بودند! دوستان فنی دیگری هم دارم که به معاونت شبکه منتقل شدند و شرایط مشابهی دارند! اصولاً اشل حقوقی تهران از ستاد مخابرات ایران بهتر می باشد.

   3. وحید می گوید

    این اتفاق بسیار رایج هستش برای همه کارشناسانی که به ستاد مخابرات ایران منتقل میشوند، به دلایل مختلف: جبران خدمات مثلا استان تهران میدن، بعضا اضافه کاری، حق فنی اگر از معاونت شبکه منتقل شوید، یا مثل من اگر قبلا کارشناس مسئول بودید اینجا وجود نداره و حقوق الزاما کمتر میشه ، کلا بسیار مظلوم هستن کارشناسان ستاد مخابرات ایران، حجم و فشار کاری زیاد و مسئولیت وحشتناک بابت هر کلمه از حرف هاشون ، ولی متاسفانه همکاران تهرانی خیلی کم لطفی کردن به ما و اعتراضشون به نفع خودشون نبود و فقط به ضرر ما بود، بقول ضرب المثل معروف برای همسایه ات چراغی آرزو کن، شاید حوالی خانه تو ام روشن شود.!!!

 15. کارشناس می گوید

  با سلام
  همانطور که همکارانم در بالا عنوان کردند در منطقه تهران دریافتی کارشناسان بیشتر از کارشناسان مخابرات ایران است به چند دلیل یکی از آن دلایل این است که اضافه کاری می گیرند در حالیکه به طور مثال در فناوری اطلاعات مخابرات ایران تمام سیستمها به صورت متمرکز در مخابرات ایران نظارت می شود و استانها فقط پشتیبانی سطح ۱ انجام می دهند.

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   سلام
   اضافه کاری که جزو حقوق نیست
   هر ماه ممکنه کم و زیاد بشه
   اون آیتم های حقوقی رو بفرمایید بگین که موجب کاهش میشه لطفا

 16. پیگیر موضوع می گوید

  باسلام
  بنده باهمکاران ستاد ارتباط دارم وهم وظائف دوستان درمنطقه را می بینم از هر طرف که می بینیم کار غلط بوده چه امتیاز ۶۰ و چه حذف آن دوستان مشکل در جای دیگر است بایستی در حوزه تعیین وظائف بازنگری صورت گردد الان پتانسیل بالایی در مناطق در حوزه های منابع انسانی وفنی وجود دارد بایستی مناطقی در کل کشور به عنوان معیین تعیین شده و وظائف ستاد تا حد امکان تفویض گردد به نحویئکه ستاد تنها با چند منطقه به عنوان معین سرو کار داشته باشد با این روش، فشار کار از روی ستاد کاسته شده وبه نظر در صورت برنامه ریزی درست کار سریع تر وبا نظر کارشناسی بهتر انجام می پذیرد

 17. بازنشسته اخیر می گوید

  بارها گفتم همه هرج و مرج ها در حوزه نیروی انسانی مخابرات از بدو تصدی آقای فرقانی شروع شد.من تا بحال حتی عکسی از ایشان ندیدم و هیچ برخوردی هم نداشتم که بخواهم کینه ورزی داشته باشم فقط بر اساس تجربه ای که از تصمیمات مدیریتی ایشان در چند سال اخیر دارم دریافتم ایشان هیچ هنری در حوزه نیروی انسانی ندارد و معتقدم ایشان بزرگترین ضعف کابینه آقای مهندس صدری و باعث و بانی بی عدالتی در حوزه انسانی شرکت است. هنوز باید منتظر احکام حذب بود که اختلاف فاحش امتیازات چگونه به اختلافات و اعتراضات دامن خواهد زد.امیدوارم صدای من بازنشسته به گوش آقای صدری برسد و یک تصمیم جدی در این خصوص بگیرد.فراموش نکنیم در تمام شرکتهای بزرگ و موفق دنیا داشتن نیروی انسانی با انگیزه و با نشاط حرف اول را می زند.

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   دوست خوب من
   معاون توسعه نیروی انسانی از خودش که نمی تونه تصمیم بگیره
   من دقیقا نفهمیدم مشکل شما چیه و چرا فکر میکنید مشکل از فرد نامبرده است
   هر کاری مصوب شده به دو شماره انجام داده
   جلوتر از سیستم هم نمی تونه حرکت کنه بنده خدا
   اگر اشکالاتی منطقی دارید بگین تا به خودش بگیم جواب بگیریم

 18. ناشناس می گوید

  این روش منسوخ در کشور ما رایج است.کسی خودش دستش به جای نمی رسد تمام تلاشش را می کند به دیگری ضربه بزند.نمونه بارز آن وطن فروشی تعدادی از هواداران تیم فوتبال … که چون خودشون به جای نرسیدند هر کاری کردند تا پرسپولس را به زیر بکشند .زمانی هم که چند سال قبل خواستند قراردادی های با آزمون را رسمی کنند اینجانب همکار قراردادی را دیدم که بدون آزمون وارد شده بود در منطقه تهران نامه نوشته بود به هر دری زد از بازرسی گرفته و جمع آوری امضا و … تا آخر توانست جلوی رسمی شدن همکاران دیگر را بگیرد الان هم کلی به خودش افتخار می کنه!!!

  1. فنی می گوید

   بله همین حرف شماست قانون و ایین نامه مخابرات (وحتی مدیریت کشوری هم )میگه کسی که با ازمون اومده باید تبدیل بشه ولی عده ای نگذاشتن مشکلات زیادی متاسفانه داریم با دوستان حسود و کارشون هم نمیشه کرد همون کسانیکه بدون ازمون اومدن خیلی کم دیدم اگر اینجا نبود میتونستن جای دیگه ای برن سرکار ولی خیلی هم ادعاشون میشه

 19. ناشناس می گوید

  چرا این احکام یک طرفه فقط به خاطر اعتراض همکاران منطقه تهران برداشته شد درصورتی که من با همکار ورودی خودم در تهران از لحاظ دریافتی بسیار تفاوت دارم ولی بچه های ستاد که نه تنها از پست کارشناس مسئول هم محروم بوده بلکه از همکاران هم ردیف خودشون در تهران دریافتی کمتری دارن هیچ وقت راضی به کم شدن همکاران خودشون در جاهای دیگر به منظور یکسان شدن حقوق نشدن .
  همین عوامل باعث شده که هیچ یک از همکاران تهرانی حاضر نیستند به ستاد منتقل شوند چون هم اعتراف میکنند مسئولیت کاری در ستاد بیشتره هم دریافتی ها کمتر

 20. ناشناس می گوید

  بنده خودم هم در ستاد شاغل هستم، سابقه اشتغال در مناطق رو هم دارم، و قبول دارم که کارشناس ستاد مسئولیتی دارد که فراتر از مسئولیت کارشناسی ست، کارشناسان ستاد برخی اوقات با مدیران مناطق طرف هستند! اما این روش درستی برای جبران مسئولیت نبود، باید اقدامی قانونی صورت بگیرد و نه تبصره ای! اگر رئیس و یا اعضای هیئت مدیره و یا مدیرعامل و یا هر یک از معاونین مدیرعامل اعتقاد دارند که کارشناسان ستاد کاری فراتر از کارشناسی انجام می دهند و وظایف و مسئولیتی فراتر از کارشناسی به آنها سپرده شده، باید پست کارشناس مسئولی برای ستاد تعریف شود و کارشناسان ستاد به کارشناس مسئول ارتقا پیدا کنند و از امتیازات مربوطه بهره مند شوند، نه اینکه یک کارشناس در ستاد از یک کارشناس در مناطق منزلت شغلی بیشتری بگیرد! یا حداقل کارشناسان رو طبقه بندی کنند، بلاخره باید اتفاقی بیافتد که قانونمند باشد نه اینکه بر اساس حرف باشد، اعتراض در این شرایط حق طبیعی افراد است.
  در ضمن لازم به ذکر است که کارشناسان منطقه تهران از ستاد مخابرات ایران دریافتی بالاتری دارند، بنده پس از انتقال به ایران حکمم کاهش پیدا کرد و الان هم مزد شغلم از همکاران مشابه در منطقه تهران پایین تر است! تقریباً اکثر افرادی که از منطقه تهران به ستاد مخابرات ایران منتقل شدند با کاهش در احکامشون مواجه شدند! این منزلت شغلی بالاتر در بهترین شرایط فقط میتوانست این کسری را جبران کند!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: