مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

سردبیر سلام می کند- افزایش مبالغ حق جذب و منزلت، یک قدم دیگر تا آرامش

مخابرات ما- پس از سالها اینک یاد گرفته ایم با گفتگو و محاسبه مالی به سمت مشکلات حرکت کنیم.این بار مخابراتی ها برای اصلاح و افزایش مبالغ حق جذب و منزلت شغلی جلسه ای برگزار شده است.

مخابرات ما (سردبیر) – سلام می کنم خدمت همه دوستان گرامی. از اینکه پس از مدتی برای نوشتن سرمقاله دست به قلم شده ام دو دلیل دارد.یکی را می توانم بگویم.دیگری را هفته آینده خواهم گفت.

 

در خبرهای امروز خواندیم که مدیرعامل شرکت مخابرات ایران اعلام کرده است:

حق جذب کارشناسان و دیگر سطوح شغلی کارکنان در شرکت، به صورت کامل اصلاح و مصوب شد.

در بین تمام امتیازاتی که بر سر آن اختلاف وجود داشت این یکی مستقیما به کارشناسان و قشر زحمتکش جامعه مخابراتی مربوط بود.در قوانین قبلی، از مجموع حق جذب، قشر  کارشناس ۱۰ درصد می گرفتند.  اختلافش با ضریب مدیران بسیار زیاد بود.

اما اینکه این ضریب ها برای کارشناسان افزایش یافته، نقطه امید زیادی در قشر زحمتکش مخابرات ایجاد می کند.اما مهمتر از تصویب این مهم، گزارش مهندس صدری است.بخوانید:

در نشست دیروز دکتر سعیدی عضو محترم هیئت مدیره به نمایندگی از اعضای هیئت مدیره ، معاونت سرمایه انسانی و نمایندگان شورای هماهنگی تشکلهای صنفی حضور داشتند .

حضور این افراد در یک جلسه، یعنی دوباره شرکت نفس می کشد.یعنی دوباره با هم سر یک میز برای اعتلای مخابرات و کارکنانش هم دل شده اند.یعنی اتحادی دوباره. این کلمات گزارش مدیر عامل معانی بسیار خوبی برای من دارد و از این جهت بسیار خوشحالم.

راستش پیش از این،  یک نگرانی بزرگ ما را به ساحل دلهره نزدیک کرده بود.اما با حاضران جلسه گزارش مهندس صدری، تا حد زیادی به آرامش رسید. تا حد زیادی!

یک جمله مهم دیگر در گزارش مدیر عامل وجود دارد که قابل تامل است :

در این نشست جدول حق جذب آیین نامه استخدامی و پرسنلی شرکت اصلاح شد .

به همین سادگی! یکی از مهمترین خواسته های کارکنان و تشکل ها انجام شد. آیین نامه استخدامی و پرسنلی هم شرکت اصلاح شد. بر سر همه این حرفها تا چندی پیش دعوا بود اما مهندس صدری همان زمان قول داد به اصلاح این ضرایب خواهد پرداخت.اینک او به قولش عمل کرده ضمن اینکه همه می بینند اصلاح مصوبه آیین نامه استخدامی و پرسنلی امری محتمل و در دسترس است.

 

بگذارید پیش از پایان این مطلب  خاطرنشان کنم دو موضوع دیگر هنوز باقی است تا همه کارکنان شاغل به ساحل آرامش برسند و با شرکت آشتی کنند.

 • درخواست نیروهای شرکتی
 • درخواست نیروهای قراردادی

اطمینان دارم درایتی که در طول این یک سال در مدیران ارشد و صاحبان سهام دیده ایم باز هم تکرار خواهد شد.وقتی نیت ها به سمت خیر باشد مشکلات یک به یک حل خواهد شد.این دو مسئله هم حتما در مسیر حل خواهد بود انشا الله.

 

ممکن است دوست داشته باشید
27 نظرات
 1. قراردادی های مظلوم می گوید

  سردبیر جان عزیز سلام
  تورو خدا هر خبری میزاری مشخص کن به ما خدمات اولی ها و قراردادی های ستم دیده هم تعلق میگیره یا نه ،بخدا هر خبر افزایش حقوقی که هست ماها جزوش نیستیم

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   چشم
   من که می نویسم به کی مربوط میشه

 2. همکار آذربایجانی می گوید

  با عرض سلام خدمت کلیه همکاران گرامی، امروز که تورم سر سام آور است و دلار نزدیک سی هزار تومان شده ، با این افزایش ها بقول ما ترکها « فاطیا تومان اولماز» دوره اول احمدی‌نژاد یک وخرده ای حقوق می‌گرفتیم و با دلار ۹۹۵ تومان آنروز ها نزدیک ۱۲۰۰ دلار کف حقوقمان بود، حالا آقایون منت گذاشتند و ولخرجی مکنند ، اگر امروز حتی بهر کارمند سی ملیون مابه التفاوت بدهند انگار یک ماه حقوق آن روزها را داده اند، ….

 3. ناشناس می گوید

  مطمئن باشید اجرا نخواهد شد ، فقط در حد یک کاغذ بازی باقی خواهد ماند

 4. ناشناس می گوید

  سلام سردبیر جان خدا قوت
  بعضی ها می گویند احکام مصوبه ۱۷ آذر تاریخ اجرا معلوم نیست حال به هر دلیل ،
  وقتی اجراشدن آن حداقل در زمان نزدیک قابل اجرانیست دلیل اینکه شما در مخابرات ما چاپ می کنید چیست چون مخابرات ما مرجع قابل اعتماد برای عموم همکاران می باشد با تشکر از حسن نیت شما

 5. ناشناس می گوید

  سلام. وقتی امروز ۵ مهر ماه هنوز حقوق رسمی ها پرداخت نشده، آیا واقعا این شرکت میتونه به این وعده ها عمل کنه و بدهی هاشو هم بده؟؟!!!!!

 6. هما می گوید

  باسلام وخسته نباشید
  حق جذب از چه تاریخی پرداخت میشه معوقات هم پر اخت میشه یا از الان پرداخت میشه؟
  ممنون

  1. Glum in Galiver می گوید

   دلت خوشه ها

 7. کارمند رسمی شاغل. می گوید

  هر موقع پول به حساب کارمند اومد آدم احساس آرامش می کنه.هنوز دو سوم تفاوت رفاهیات سال ۹۳ منو بخاطر یه اشتباه شرکت ندادن.!!!

 8. کارمند رسمی شاغل. می گوید

  با سلام.هر موقع پول تو حساب اومد آدم احساس آرامش می کنه.!هنوز دو سوم تفاوت رفاهیات سال۹۳ منو به خاطر یه اشتباه ندادن.!!!

 9. حسین می گوید

  آقای سردبیر با سلام.استان بوشهر هنوز حقوق رسمی پرداخت نشده لطفاً پیگیری نمایید.با تشکر

  1. چشم به راه می گوید

   عزیزم فارس هم ندادن.

 10. ناشناس می گوید

  مخابرات حق جذب و منزلت هم به همکاران میداد خبر نداشتیم بعد این همه سال!!!
  بعد سالها یک ریال اضافه تر از قانون کار عاید نیروهای شرکتی با سالها سابقه و تحصیلات عالی نشد،آرزوها یکی به یکی به گور برده شد،لااقل حق کفن و دفنی که بعد ۱۲۰سال عمر به رسمی ها میدید رو به شرکتی ها هم بدید ،بقیه پیشکش….
  و همچنان عده ای بر طبل بکوبند آینده از آن جوانان است،گور خودمون رو بعد سالها اینجا کندیم ،چاره ای جز زنده زنده وارد گور شدن هم نداریم….

  1. ناشناس می گوید

   شما چون چند سال بیشتر نیست اومدی آیین نامه رو نخوندی ما الان یک سوم حقوق براساس آیین نامه میگیریم

 11. ناشناس می گوید

  خداروشکر
  ای کاش نظرلطف و کارگشایی هم به سوی نیروهای شرکتی شود
  حقوق بخش خصوصی با این همه تورم خیلی خیلی کم هستش

  1. همکار غم خوار می گوید

   سلام ان شالله لطف خدا شامل شما شود.

 12. هادی می گوید

  کم کم تا ۲۰ سال دیگه اجرایی میشه
  سرعت رو کند کردن و با تغییرات پیاپی زمان رو می کشند وقتی هم صدری رفت بازی از اول شروع میشه
  سردبیر عزیز این حرف ها رو باور نکنید

 13. ناشناس می گوید

  سلام سر دبیر محترم خسته نباشید
  حق جذب باز هم برای اجرا نیاز به موافقت هیئت مدیره دارد یا مرحله نهایی رو گذراند و برای اجرا ابلاغ میشود .

 14. ناشناس می گوید

  سلام اگه مشکل کسورات بازنشستگی صندوق ۹ درصد همانند کسورات تامین اجتماعی هم حل میشد بسیار ممنون بودیم

 15. ناشناس می گوید

  بزک نمیر بهار میاد خربزه وخیار میاد خخخخخخخخخخ به عمل کار براید به سخندانی نیست لطفا اول عمل کنید وبعد ……

 16. ناشناس می گوید

  دوستان هنوز یکم زوده که باور کنیم
  لطفا هر موقع که حکم ها تغییر کردن باور کنید
  مصوبه های قبلی که تایید کرده بودن کو ؟کجاست؟؟

 17. همكارخدمات اولي می گوید

  باسلام درموردنیروهای خدمات اول هم صدق میکند؟؟

 18. ناشناس می گوید

  کسانیکه آزمون دادن واقعا حقشون نیست طبق مفاد خود آیین نامه رسمی بشند؟ من سه سال پیش وزارت نیرو قبول شدم ولی شوربختانه نرفتم دوستان من که اونجا موندن شش ماه بعد حکم رسمی شون صادر شد اما من پس از گذشت قریب به ۸ سال از آزمون ۹۱هنوز قراداد موقتم واقعا ظلمه از سید عزیز جناب صدری خواهش میکنم نسبت به احقاق حق بنده و بقیه دوستان لطف بفرمایند

 19. مسیح می گوید

  با سلام خدمت سردبیر گرامی و همکاران عزیز: مبلغ پرداختی حق مسکن پس از اعمال کسورات قانونی (بیمه و مالیات) می باشد. یعنی یکبار کسورات قبل از اعمال تو فیش حقوقی کسر گردید و پس از ثبت در فیش و جمع با سایر اقلام مجددا کسورات بیمه و مالیات ازش کسر گردید. با توجه به ایجاد شبهه ونگرانی ما همکاران از سردبیر گرامی خواهشمندیم نسبت به اصل مبلغ وکسورات اصلاع رسانی بفرمایید . شما از کدام آرامش صحبت میکنید
  حالا شما میگین اطمینان دارم درایتی که در طول این یک سال در مدیران ارشد و صاحبان سهام دیده ایم . از کدام اطمینان. اطمینان دارید که حق مارو تو روز روشن میدزدن بله سردبیر همین اطمینان شما بود.

 20. امیدوار می گوید

  با سلام
  درخواست نیروهای قراردادی ؟
  درخواست نیست سردبیر جان
  درخواست یعنی یک روند مسیر مشخصی نداشته باشد وقتی به بن بست می رسد بنشینند برایش فکری کنند
  اتفاقا اگر هر چیز سر جایش بود در شرکت
  این اولین تکلیف نیازی به هیچ جلسه ای نداشت
  وقتی تمام مسیری که نیروهای رسمی قدیم مخابرات جهت ورود به مخابرات طی کرده اند
  از آزمون. مصاحبه. گزینش و …. در سال ۹۲ با ورژن صد هزار متقاضی انجام گرفته و تعداد ۱۸۰۰ نفر جذب شده اند لاجرم دایمی شدن آنها در همان چند صفحه اول آیین نامه هم آمده است
  یا بقیه قراردادی های سال قبل که این مراحل را انجام داده اند همان زمان می بایست رسمی می شدند

  حالا از گذشته از اینکه درخواست هست ، خواهش است ، لطف است

  یکبار برای همیشه اینکار رو انجام دهند

 21. ناشناس می گوید

  مطمئن باشید هیچوقت عملی نخواهد شد

 22. ناشناس می گوید

  اطمینان داشتی که طرح کارشناسی اجرا می شی ولی نشد و مدیر عامل نذاشت و شما به کما رفتی دیگر چیزی ننوشتی حالا که کم کم مساله تجمع کارکنان شرکتی داره بالا می گیری میخواهی بنویسی که دارند یک کارهایی می کنند صبر کنید ولی این مدیریت نشان داده که اصلا بفکر پرسنل شرکتی نیستد حتی اجازه نمی دهند که اسم کارکنان شرکتی در فرم ارمدار بنویسند چه برسه ب به چیز دیگر واقعآ این ها به خدا ایمان دارند می نمی گویند که ما پیرو امام علی هستیم مگه امام علی نگفته آنچه را برای خود می خواهید برای دیگران هم بخواهید ولی همه چیز رای برای خود می خواهند ولی این بدانید که این دنیا چند صباحی بیشتر نیست آنچه را جمع می کنند بدردشان نمی خورد آنچه می ماند پندار و عمل نیک است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: