مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

خبر خوب، دستور صریح مدیر عامل مخابرات ایران، اجرای بدون تنازل آیین نامه حقوق و دستمزد

مخابرات ما– مهندس صدری از معاون مالی خود خواست آیین نامه حقوق و دستمزد را بدون تنازل اجرا کند.

مخابرات ما– امروز نامه ای از سوی مهندس صدری مدیر عامل شرکت مخابرات ایران خطاب به مهندس راسخ معاون مالی این شرکت صادر شد که در آن از او خواسته است آیین نامه حقوق و دستمزد سال ۸۸ را بدون تنازل برای کارکنان اجرا کند.

آنچه کارکنان رسمی شرکت مخابرات ایران در طی ده سال گذشته به دنبال آن بودند اجرای این آیین نامه بود چرا که بر اساس همان مصوبه تصمیم گرفته بودند که در مخابرات بمانند یا در بخش دولتی مشغول شوند.

سال ها این بحث مورد توجه تشکلات کارگری مخابرات و محل اختلاف آنان با سهامداران عمده بود.

اینک پس از ده سال، بار دیگر مدیر عامل مخابرات ایران با موافقت سهامداران عمده این شرکت، اجرای بدون تنازل این آیین نامه را از معاون مالی خود خواسته است.

این خبر قطعا مایه خوشحالی همکاران مخابراتی است.نظر به اهمیت خبر و منبع آن، از مخابرات ایران اجازه می خواهیم بخشی از این نامه را منتشر کنیم.

مهندس صدری به معاون مالی خود نوشته است که تمامی مفاد آیین نامه استخدامی و پرسنلی و سیستم حقوق و دستمزد کارکنان شرکت مصوبه سال ۸۹ را بدون تنازل و کم و کاست از ابتدای سال ۱۳۹۷ اجرا کنید.

این مصوبه فقط یک سال پس از تصویب اجرا شد.پس از آن مدیران وقت و اعضای هیئت مدیره بدون اعلام به کارکنان اجرای آن را متوقف و بخش های مهم آن را حذف کردند.

سال هاست تشکل ها و کارکنان رسمی و بازنشسته در پی اجرای این مصوبه بوده اند.چندی پیش سهامداران عمده از جمله ستاد اجرائی و وزارت ارتباطات با اجرای آن موافقت کردند و خواسته سال های اخیر کارکنان را اجرا کردند. قطعا نام سهامداران عمده، مدیران این دوره و نمایندگان تشکل ها در یادها خواهد ماند.

حالا شما نظرتان را بنویسید تا بدانیم افکار عمومی خوانندگان سایت در این باره چه نظری دارند.

 

ممکن است دوست داشته باشید
58 نظرات
 1. بدبخت فلک زده می گوید

  کمال قدردانی را ازمدیران نظام جمهوری اسلامی داریم که پس از ده سال باز هم وعده وعید میدهند!!!!!!!!! علی برکت الله!!!!

 2. مژده به مدیر عامل می گوید

  مدیر عامل جان حقوق که ندادید نگران نباش ۵ روز دیگه یارانه محمود به حساب میاد.ففط ۵ روز دیگه وعده بده این ماه هم میگذره بعدش خدا کریمه

 3. حسن روحانی می گوید

  همکاران توجه دارید با این وعده ها دیگه کار مدیران به جایی کشیده که پرسنل رو موردتمسخر خود قرار داده اند!

 4. دروغگوی بزرگ می گوید

  سلام ،قدیمیا هر چبز میگفتن با حکمت بود.
  سنگ بزرگ نشانه نزدن است.
  جمله حکیمانه دیگری که می گفتند که خیلی قابل تامل است:همیشه دروغ بزرگ بگویید که دیگران باور کنند.
  سردبیر جان دلتون خوش است ۵ ام ماه است هنوز حقوق برخی استانها داده نشده حال میان …

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   ببینید
   حرف حساب جواب نداره
   این سنگ بزرگ با تیروکمان این درآمدها قابل پرداخت نیست.
   باید فکری به حال مخابرات بشود تا درآمدش بالاتر برود
   حرفتان حسابی است ولی باید پرداخت شود

 5. رضا ممقانی می گوید

  یا سلام
  واقعا اینها مدیران آقای روحانی هستند .چطور که آقای روحانی طوری کرد که به یارانه نیازی نمانده است. یه زمانی هم اگر مطالبات در زمان خودش پرداخت میشد شاید می توانست یک گره هی را بگشاید. الان یک دهم ارزش آن باقی نمانده است. دیروز یک خمیر دندان ۱۰۰گرمی سنسوداین را با هزار زحمت بزور توانستم به ۷۷ هزار تومن تهیه کنم در حالی قبلا حدود ۱۷ هزار تومن قیمت داشت. حالا شرکت میخواهد با هزار منت یک دهم پول مارا بدهد آن هم اگر بدهد انتظار دارند برایشان هورا بکشیم .واقعا که چه مردم مظلوم و تو سری خوری هستیم. الان حتی تو خود جمهوری اسلامی اگر بخواهید زنتان را طلاق بدهید مبلغ مورد نظر توسط دادگاه بروز رسانی میشود.

 6. ناشناس می گوید

  خدا کنه این خبر درست نباشه

 7. جلال می گوید

  این ایین نامه از تاریخ تصویب قابلیت اجرایی دارد وباید اجرا میشداگ دستورش رامبنی براجرا ازابتدای سال ۹۷اصلاح نکندازش شکایت میکنم حق ندارد برای چاپلوسی سلیقه ای عمل کند همه اینکارو بکنن

 8. جلال می گوید

  بازنشسته ها راهی جز طرح شکایت ندارند همین

 9. ali1343 می گوید

  چرا از سال ۹۷.قرار بود از سال ۸۹ باشه

 10. حمیدرضا خائفی می گوید

  با عرض سلام
  سئوال اینجاست که تاریخ اجرای این مصوبه چرا از سال خصوصی سازی (سال ۸۹) نباشد تا همه کسانی که حدود چندین سال حقوقشان در این رابطه تضییع شده به حق و حقوقشان برسند.
  جناب آقای صدری ودیگر شرکا اگر بخواهند عدالت را رعایت کنند باید از تاریخ خصوصی سازی چه برای شاغلین و بازنشستگان این مصوبه را اجرایی کنند.
  با عنایت باینکه وزیر محترم ارتباطات و ستاد اجرایی امام در رابطه با پرداخت حق وحقوق کارکنان و بازنشستگان نظر مساعد دارند لذا از جناب آقای صدری انتظار میرود از تاریخ خصوصی سازی این مصوبه را اجرایی نمایند.
  امیدواریم که خواسته بحق تمامی بازنشستگان و شاغلین هر چه زودتر عملی گردد.
  با سپاس فراوان

 11. ناشناس می گوید

  دروغگویی در مملکت باب شده ،
  در رسانه حرف های قشنگ امام علی پسند می زنند
  در عمل به ریش همه می خندند

 12. ناشناس می گوید

  بدون حکم، دستور پرداخت چه معنی ای میده؟ یا دستوری هم برای معاون توسعه سرمایه انسانی رفته ولی عمومی نشده، که بعیده! یا کلاً یک نامه سرکاری زدند، دیگه اینقدر سطح کارکنان رو پایین دیدند که به سخیف ترین و ساده ترین ترفندها سعی میکنند زمان بخرند و ما رو فریب بدن! الان اگه از مالی بپرسید میگن دستور صادر شده و منتظر صدور احکام هستیم تا پرداخت بر اساس احکام صورت بگیره، از منابع انسانی بپرسید میگن دستوری نیومده که حکم صادر کنیم!!!! پیدا کنید پرتقال فروش رو!

 13. بینام زجر کشیده می گوید

  سلام
  دریک جمله سر بازنشسته ها بی کلاه ماند به حق اربعین
  امام حسین روز خوش نبینن

 14. گیلان - کرونا می گوید

  همیشه همچی واسه اونایی هس ک انقلاب کردن و اولین هایی بودن ک سر سفره نشستن .
  بعد اون هرکی اومد نون خشک نصیبش شد.
  خوشبحالتون

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   منظورتوندسر سفره خصوصی سلزی بود؟
   یا سر سفره های دیگری مثل جنگ و گلوله و دشمن؟
   این موضوع هیچ ربطی به انقلاب نداره

 15. محمود می گوید

  با عرض سلام حضور محترم سردبیر گرامی و همه باز نشستگان و شاغلین عزیز ما که نفرین میکنیم همه کسایی را که باعث و بانی پایمال شدن حق و حقوقمان در خوده شرکت و تامین اجتماعی شدند اینجانب سال ۹۷ باز نشسته شدم و از سال خصوصی شدن مخابرات گروه جبهه و حق ایثارگریم حذف شد و در طول ۱۰ سال هیج ارتقاء گروه دریافت نکردم و حکم کارگرینیم ثابت مثل یک قاب عکس به دیوار چسبیده ماند و همین پایمالی حق و حقوق به بازنشستگیم نیز اثر گذاشته و حالا باید تا اخر عمرم این ضرر و زیان را تحمل کنم به نظرم همه این مشکلات از عدم اعتقاد به پس دادن حساب و کتاب و عدم اعتقاد به وجود جهانی بعد از این دنیاست به ظاهر خیلی معتقدند ولی هیچ اعتقاد قلبی به اخرت ندارند

 16. محمد می گوید

  سلام.
  هزاروعده خوبان یکی وفا نکند

  1. نصف جهان می گوید

   اینها همه لالایی خواباندن ما بود

 17. ناشناس می گوید

  چقدر بدبخت شده ایم آیین نامه ای که حقمان بوده است ،حق،جز ئ شرایط بیع که با ابطال آن شاید معامله فسخ و حرام باشد،حال شاید بعد از ده سال، آنهم نه از روزی که معامله بر اساس آن انجام شده که از ده سال بعد میخواهند اجرا کنند باید به شادی برخیزیم هل هله کنان آواز “خر برفت وخر برفت” سر دهیم.بدا بحال آنانکه با خیال راحت این ده سال را سر کشیدند،تا این حرام خوردنها از کجا سر درآورد.

 18. م.م از همدان می گوید

  بسمه تعالی
  تا عایدی دریافت نگردد-خرج نکنیم -ماه بعد از حقوقمان کسر نشود-در ماه های بعد از اولین پرداخت باز هم پرداخت گردد چیزی دریافت نکرده ایم.
  تا به حال که این موضوع اتفاق نیافتاده است – پس یعنی هیچی به هیچی.
  تاریخ و سابقه نشان داده است که مخابرات دست به کم کردن و ندانش محشره ولی تو پرداختی ها مفلوک و مفلوجه… همین حقوق این ماه رو ببنید تاآخر قضیه بخونید…
  هنوز خیلی ابهامات توی پرداخت هست…
  بزرگترینش حق جذب که خودتون حواشی هاش رو می دونید… کارشناس مثل تراکتور کار کنه با ده درصد و رئیس و مدیر بخوره و بخوابه با ۹۰ تا ۱۱۰ درصد…
  آیتم بعدی الگوریتم و چارت نیروی انسانی هست که با اون شرکت شخم میخوره….
  خود دانید…
  بیشتر شبیه سرابه تا چیز دیگه…. شاید هم دوروغه…
  خدا به خیر کنه…

 19. علیرضا می گوید

  ای بابا از این موافقتها زیاد دیده شده
  همه هم گفتن میدیم ولی هیچ وقت خبری نشده
  اینقدر بد قولی و بد عهدی از این مدیران نالایق دیدیم که دیگه هیچ چیز رو باور نمی کنیم

 20. همکار می گوید

  با سلام
  نامه ای است برای انداختن توپ به زمین دیگران. یک کارمند با حداقل سنوات دیگر از این موضوع آگاه است که ابتدا بایستی احکام حقوقی از جانب نیروی انسانی صادر گردد تا بر اساس آن معاونت مالی عمل نماید. وقتی در بوق و کرنا می کنید که بر اساس آیین نامه استحدامی می خواهیم ارتقاء گروه بدهیم، ضرایب سرپرستی را اصلاح نماییم، حق جذب بدهیم ولی هنوز نامه آن جهت اخذ تاییدیه به وزارت کار ارسال نگردیده است از معاونت مالی چه انتظاری دارید. آقای صدری اگر قصد اجرای آیین نامه را دارد چرا حق جذب را پرداخت نمی کند و سپس دنبال تاییدیه باشد. مگر در حال حاضر که معاونین مدیر عامل، مدیران مناطق و مشاورین مدیر عامل حق جذب می گیرند دارای تاییدیه از وزارت کار می باشند. در مورد سایر آیتم ها هم قضیه دقیقا همین است و بس . اگر اراده به پرداخت باشد آقای صدری این کار را با صدور یک حکم انجام می دهد نظیر احکام مشاوری که اخیرا برای آقایان بیدخام، احدی، حیدریان و…. صادر کرده اند و مشمول حق جذب شده اند.
  راستی جناب آقای صدری آیا معاون نیروی انسانی به شما اطلاع داده اند که حداقل حقوق در تاریخ ۹۹/۴/۱ تغییر یافته است و قانونا بایستی اقلام رفاهی مجددا بر اساس آن افزایش یابد؟
  این قصه سر دراز دارد و من هم زیاد نمی خواهم سر همکاران و مدیران ارشد شرکت را به درد آورم، مسایلی نظیر بیمه دندانپزشکی که هم پیاز را می خوریم و هم چماق را، سرانه بیمه تکمیلی ایثارگران که قریب ۹ سال معاونت مالی بر اساس مصوبه هیات مدیره سهم ایثارگران را پرداخت می نمود و حالا بر اساس یک فایل ناقص که از معاونت نیروی انسانی ارسال گردیده است نزدیک چند هزار نفر از ایثارگران را بدهکار نموده است و باعث نارضایتی……
  می بینم هر چقدر که بنویسم تمامی ندارد و این قصه سر دراز دارد …..
  راستی جناب اقای صدری اگر مدیران جنابعالی خصوصا نیروی انسانی مقداری ریشه ای تفکر می نمودند و به جای کشتن پشه ها به فکر خشک کردن مرداب بودند الآن جنابعالی هم در گیر این مسایل نبودید و وقت و انرژی خود را صرف تعالی سازمان می نمودید .
  امیدوارم مجددا شاهد تعالی شرکت باشیم و همکاران همانند زمان های نه چندان دور با افتخار اعلام کنند که از کارکنان شرکت مخابرات می باشند.
  به امید آن روز

  1. کارمند دلسوز می گوید

   همکار گرامی سلام ، ممنون ، متن نوشته شما بسیار دقیق و عالی همه موارد رو مشخص کرده. معاونین مدیر عامل و مشاورین و مدیران مناطق سالهاست که حق جذب دریافت میکنند پس هم مجوز وجود دارد و هم منابع .معاونت مالی هم ریالی بدون حکم ارسالی از طریق منابع انسانی پرداخت نمی کند. برای خود من مشکلی در حکمم بوجود امده بود مالی گفت ما فقط بر اساس اعلام منابع انسانی در سیستم hrپرداخت یا کسر میکنیم. نامه سر کاری هست و یا واقعا مدیر عامل از روال کار شرکت خبر ندارد و این همه معاون و مشاور ، یک نفر هم این اشتباه رو‌گوشزد نکرده اند.

 21. خدمات اولی می گوید

  سلام سردبیر محترم
  خب خداروشکر ولی خواهشا از ما نیروهای مظلوم مخابرات فراموش نکنید
  چرا واقعا طبقه بندی … دیگر خبری از اجراش نیست ؟
  آیا خدمات اول مخابرات میخواهد حذف شود و همه شسکامی میشویم ؟
  آیا شسکام در قرار جدید با نیروهای تی سی تی طبقه بندی قول داده شده آقای صدری را اجرا خواهد کرد ؟؟
  لطفا پیگیری بفرمایید ……..

 22. منصور می گوید

  با سلام
  پس تکلیف قبل از سال ۹۷ چه میشود
  یعنی ۹ سال گذشته را نمی دهند اینجوری که سر باز نشستگان بی کلاه میماند
  وفقط برای رسمی ها خوب است اگر اینجوری باشد که واقعا جناب صدری زحمت کشیده اند

 23. دوست شما می گوید

  پس اون ۸۹ تا ۹۷ چی میشه؟ برای ما که بازنشسته شدیم که فرقی نمی کنه ، آخه کجا خبر بود اکثر ذینفعان الان بازنشسته هستن که فرقی به حالشان ندارد وقتی از ۹۷ به بعد قابل اجرا شده

 24. کمال شاهرودی می گوید

  باسلام و تشکر
  اول/ بنظرم مدتی قبل هم مشابه همین دستور را صادر کرده بود….
  دوم/ مگه از سال۹۷ این ایین نامه بازاجرا نشده؟
  سوم/قبل از ۹۷ پس چی..؟ مگه مصوب نکردند که معوقات آن دوره را نیز طی چند مرحله پرداخت کنند….. پس دستور اون چی..؟ هنوز رو هواست..؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: