مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

مروری بر کتاب «پیاده‌سازی امنیت در لایه شبکه»

مخابرات ما- «پیاده‌سازی امنیت در لایه شبکه» کتابی کاربردی برای کاربران فضای مجازی است که به قلم «امیرامین مقدسی» نوشته شده و از سوی انتشارات «بامداد کتاب» روانه کتابفروشی‌ها شده است.

مخابرات ما-مطالب این کتاب ۹۲ صفحه‌ای که با شمارگان یک‌هزار نسخه به چاپ رسیده و با قیمت هر جلد ۱۵ هزار تومان عرضه شده، در هفت فصل با عنوان‌های درآمد، مدل ios، امنیت شبکه، لایه‌های امنیت شبکه، فایروال، IPSEC۱۰ و امنیت شبکه لایه‌بندی ارائه شده است

در فصل اول علاوه بر درآمدی بر فضای مجازی، پیرامون شبکه‌های کامپیوتری و اجزای آن توضیحاتی ارایه شده است.

فصل دوم کتاب به صورت تخصصی به شرح مدل ios پرداخته و آن را با مدل‌های دیگر مقایسه کرده است ضمن آنکه حوزه‌ای از سرویس‌های تخصصی و پروتکل‌های آن‌ها را ارایه کرده است.

در فصل سوم نویسنده کوشیده مفهوم امنیت و گستره شبکه‌های کامپیوتری ر ا شرح دهد و علاوه بر آن در خصوص امنیت و ICP/IP مطالبی ارایه کرده است.

در فصل چهارم کتاب لایه‌های امنیت شبکه‌های کامپیوتری بررسی شده و پردازه تشخیص نفوذ عنوان شده است و در فصل پنجم نیز مقدمه‌ای بر فایروال، انواع آن و موقعیت‌یابی برای آن ارائه شده است.

فصل ششم کتاب نیز توضیحات تخصصی و مشروحی برای انواع IPSEE VPN و ساختار آن ارایه شده و در فصل هفتم نیز رویکرد امنیت لایه‌بندی شده شبکه‌های اینترنتی در سطوح امنیت پیرامون، امنیت شبکه، امنیت میزبان، امنیت برنامه کاربردی و  امنیت دیتا عنوان شده و شیوه‌های دفاع در حملات و تهدیدها بیان شده است.

در مقدمه این کتاب آمده است: مهمترین وظیفه شبکه کامپیوتری فراهم سازی امکان برقراری ارتباط بین گروه‌ها در زمان‌ها و شرایط گوناگون است و برخی محققان امنیت در یک شبکه را معادل استحکام و عدم بروز اختلال در آن می‌دانند.

امنیت اطلاعات و شبکه موضوعی پیچیده و با اهمیت است که هدف از آن حفاظت از ارتباطات امن و بدون درز از سیستم‌های ناهمگن دولت، ارتباطات شبکه‌های بی‌سیم، مسیریاب‌ها، سوئیچ‌ها و فایروال است به‌طوریکه خطر دسترسی غیرمجاز از منابع خارجی به صفر و یا حداقل برسد.

ممکن است دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: