مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

سردبیر سلام می کند- پس دردهای ما چه زمانی پایان می یابد

مخابرات ما -سردبیر- روزهای سنگین محرم است.دردها محاصره مان کرده بطوری که دمی رهایمان نمی کند!پس این دردها چه زمانی باید پایان یابد؟

 

یک روز آرام چنان برایت به هم می ریزد که اشک ها امانت نمی دهد.کافی است اولین تماس را پاسخ بدهی یا اولین پیامک را بخوانی.

این بار دوست نازنینم مهندس زمانی(مشهد) روزم را به درد و اشکی نشاند که امانم را برید.پسر جوانش به یک باره پس از یک تب و لرز به کما می رود! انگار سالهاست که خوابیده! کافی است این پسر را یک بار دیده باشی!جوانی بلند بالا با روح و روانی بسیار لطیف و مهربان! ….

این خبر باعث شد پیوسته از او خبر بگیرم و از رنج های یک همراه در بیمارستان مطلع شوم …

در چنین مواقعی درد بیماری برای خانواده کافی است اما تنها دردی که به آن فکر نمی کنند بیماری عزیزشان است.چرا که هزاران حاشیه از مجوز ورود به بیمارستان گرفته تا رفتن به آی سی یو و از پرسیدن حال بیمار گرفته تا برخورد با پرستار و دکتر، از دنبال دارو و درمان گشتن تا درد پول و ….. !

رنج های بیماری به کنار، این حاشیه هاست که ما را از پا در می آورد.

به ندرت کسی را پیدا می کنید که درست جواب شما را بدهد.

این مختص بیمارستان نیست!همه جا همین شده ایم! در ادارات معمولی مثل مخابرات و برق و پست و در مراکز حساس مثل بیمارستانها و مراکز امنیتی! همه چا همین شده ایم!

چرا؟

چون ما این هستیم! ما این شده ایم! ما بد شده ایم!

روزی روزگاری نه چندان دور که هنوز ما این(!) نشده بودیم به دوستی گفتم: اثر رفتار بد تو به خودت برمیگردد! این اثر پروانه ای به سرعت جابجا می شود و موجش خودت را نیز می گیرد!

 

حالا دیگر این اثر پروانه ای، این موج وحشتناک رفتارهای نامناسب ما، همه جا را فرا گرفته و هیچیک از ما از آسیبش در امان نیستیم!

 

امنیت اجتماعی، همگانی است! اگر باشد برای همه است! آسیب اجتماعی هم همگانی است! وقتی فرا برسد پولدار و بی پول نمی شناسد!

وقتی خدای نکرده مشکلی پیدا می کنید-تصادف می کنید- و به بیمارستان می روید، در لحظه های حیاتی نجات،پول تو کار نمی کند! آن اخلاف اجتماعی است که ممکن است به داد تو برسد! آن امنیت اجتماعی است که می تواند تو را نجات دهد یا به مرگ بکشاند!

 

همه ما بد شده ایم! هر یک به نسبتی! می دانید بدترین جای کار کجاست؟

آنجاست که وقتی زشتی و پلیدی می بینیم خود را پاک و منزه نشان می دهیم و همه اشکالات را به دیگران نسبت میدهیم!

 

بدترین جای کار همین است!

وقتی چنینیم، اصلاحی در کار نیست! امیدی به نجات هم نیست!

 

هر کسی آینه ای در دست دارد و فقط به سمت دیگران نشانش می دهد! … این نمی شود!

 

عزیزانم! برادرانم! خواهرانم! فرزندانم! همه ما در خطریم!در خطر یک رفتار زشت اجتماعی! برای اولین بار بگذارید از شما خواهش کنم ابتدا به خود بیندیشید و زشتی ها را از خود دور کنید!

از خود و فرزندان خود!

از خود و اداره خود!

از خود و محیط کا رخود!

از خود و حقوق اجتماعی خود!

 

اول بدهی خود را به جامعه و دیگران بپردازیم! آنگاه همه چیز درست خواهد شد!مثل ابتدای سال ۵۷ و دهه ۶۰!

 

دردها اینک به شدت ما را محاصره کرده است! راه نجاتی برای ما نمانده! بجز خوداصلاحی!

بله! دیگران هم بسیار زشت برخورد می کنند! بسیاری از حقوق اجتماعی شخص شما را نادیده گرفته اند! اما … این چه ربطی دارد به اخلاق اجتماعی شما و من، چه ربطی دارد به وظایف معمول شما و من!

 

باید اصلاح جامعه را از خود شروع کنیم!

بفرمایید ببینم چه می کنید ………………….

ارادتمند شما- سردبیر شما

محرم ۱۳۹۹

ممکن است دوست داشته باشید
17 نظرات
 1. حمید می گوید

  محرم درس گذشت.معرفت .انسانیت است .نه حق راناحق کر ن .امریه معروف میگیم میدن زندان .آواره گی.دوسال.کارمندانتقادمیکنه بجای گوش دادن حکم تبعید.تهدیدپرونده سازی .برای اباعبدالله سباه میپوشین عمل نمیکنن بعضی مدیران چراعاشورا عزاداری میکنیم برای اجرای عدل وقسط وحق رادادن نه خفه کردن حرف حق زده شده راکه واقعا خفه کردنش

 2. عبدا... می گوید

  باسلام
  این همان پیام محرم وخواست اباعبدا…(ع)است .اگر بپذیریم وعمل کنیم میشود مدینه النبی.

 3. سالاریان می گوید

  یامن تحل به عقدالمکاره ویامن یفثاء به حدالشدایداللهم اشف مرضانا خدایابه آبروی امام حسین وبرادر عزیزشان عملدارکربلاهمه مریضان بویژه میوه دل جناب حاج آقا زمانی عزیز (شهاب جان)شفای عاجل وکامل عنایت فرمایدانشاا،،،اگر امکان داشت سردبیرعزیزازبهبودوضعیت بی خبرمان نگذارید هرکه دراین بزم مقرب تراست جام بلا بیشترش میدهند

 4. ناشناس می گوید

  خدا رو شکر

 5. ناشناس می گوید

  سردبیر میدونید تا چه حد بارزشه که خودتونو شریک درد و ناراحتی دیگران میبینید امیدوارم روزی برسه که راه حل تمام بیماریها پیدا بشه و ادمها انسانهای بهتری بشن

 6. ناشناس می گوید

  ببخشید سردبیر جان
  این ابتدای سال ۵۷ودهه ۶۰رو از کجا آوردید؟؟
  واقعا به این فرمایشاتون اعتقاد دارید
  یا یکی از راههای موندگاری توی عرصه رسانه داری هست؟؟

 7. فنی می گوید

  همه اینا به کنار درد اصلی ما بی در و پیکری اداره س

 8. باز نشسته مخابرات گیلان می گوید

  تشکر جناب سردبیرباادب و درد کشیده.
  فو ق العاده بود. رسا و تاثیر گذار .اشاره کردید بشود روزیهای ما همانند سالهای اوایل ۵۷ و ۶۰
  یعنی بک جای کار اشتباه هست که امروز جامعه اینگونه شد.فبول دارید. به باور من طی این سالیان برای اخلاق مداری . شعور وفرهنگ و.. جامعه.کاری نشد اگر میشد این جوری نبود.فقط تظاهر، دروغ و ریا و مصلحت اندیشی پر رنگ تر وبر جامعه حاکم وغالب شد. انگاه شرایط به سمتی رفت که هر کس در هر کجا هست برای خودش باشد.وبس .خروجی اینگونه رفتاردر جامعه مساویست با منیت ، خود خواهی خود شیفتگی، برای خود خواستن ودیگران هیچ.
  وبلاخره باید ریسه یابی شود چه عوامل هایی در جامعه قبل از دهه ۶۰ حاکم بود که به قول و فر مایش شما آنگونه بود که دلهای شما ومن و همه برای آن سالها بی تابی میکند.
  بامید روزها وسا لهای بهتر. ارادتمند باز نشسته مطالبه گر سال ۹۷ مخابرات گیلان

 9. کارشناس می گوید

  با عرض سلام خدمت سردبیرمحترم وهمکاران وشفای عاجل برای همکاران بیمار ،خدمت دوستان عرض شودکه تمامی نظرات همکاران وموضوع بحث سردبیرمحترم قابل قبول میباشدولی اکثرمادرخانه پله داریم وازطریق این به طبقات میرویم آیامیشودپله هاراازپایین تمیزوپاک کنیم نخیرنمیشودفقط خودمان راخسته میکنیم بایدشروع ازبالا به پایین باشدواصلاح یک جامعه زمانی درست میشودکه آدم های بزرگ وکسانی راس کارهستندوالگوی جامعه ومردم هم دنباله روی آنهاباشندچون زمانی که مایک وزیریایک نماینده یایک فرمانده نظامی یامدیر عامل راانتخاب میکنیم معیارچیست وبرتری این آدم نسبت به آحادجامعه چیست باییستی اینها الگوی جامعه باشندومردم هم ازآنهاتبعیت کنندواین دوگانگی گفتاروعمل چون درتضادهستندمردم هم اعتمادخودرانسبت به آنهاازدست داده اندواین موضوع اعتمادخیلی خطرناک هست .

 10. کارشناس شبکه می گوید

  درود برشما، کاملا” با شما موافقم، ما نباید منتظر منجی باشیم و از خودمان رفع مسئولیت کنیم، پس وظیفه ما چیست، البته به نظر من هیچ وقت بر ای هیچ کاری دیر نیست، باید اصلاح فرهنگی را شروع کنیم، من خودم با کارهای ساده ایی همچون مطالعه کتاب در جمع خانواده، بیان مکارم اخلاق در جمع، تقویت روحیه فداکاری و از خودگذشتگی، احترام متقابل، کمک بدون چشم داشت به اطرافیان، انجام وظایف اداری به بهترین شکل، گشاده رویی با دیگران، انظباط کاری و …..شروع کردم همچنین از هر فرصتی برای یادآوری مسئله مهم مسئولیت پذیری در اجتماع استفاده میکنم، بهر حال با ناراحت شدن و دست روی دست گذاشتن هیچ اتفاقی نمی افتد، باز آموزی فرهنگی یک ضرورت انکار ناپذیر است در این مورد هم به نظر من یکی از بهترین مراجع گلستان بسیار زیبای شیخ بزرگوار سعدی شیرازی می باشد، خواندنش را به همه همکاران عزیزم توصیه میکنم.

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   سپاسگزارم از اعلام نظر محبت کردید

 11. ناشناس می گوید

  از درد و بیماری و فقر به خدا پناه میبریم.

 12. مطهری می گوید

  امن یجیب المضطر اذا دعاه و یکشف السوء
  من هم امروز صبح با پیام التماس دعای دوست عزیزم مهندس زمانی در جریان قرار گرفتم خداوند تمام مرضا بویژه مهندس شهاب عزیزمان را بحق آبرومندان درگاهش شفا دهد.

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   سپاسگزارم ابراز نظر کردین آقای مهندس

  2. همکار می گوید

   ان شاالله

 13. سعید می گوید

  خداوند این برادر عزیز رو برای ما نگه داره. همه برای سلامتی ایشون دعا کنیم

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   انشا الله

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: