مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

مخابراتی ها در جلوی خانه قدیمی خود، این بار برای یک تجمع

مخابرات ما- مخابراتی های قدیمی امروز در جلوی خانه سابقشان تجمع کردند تا این بار مطالباتشان را از نماینده دولت پیگیری کنند.

مخابرات ما-  خبرنگار مخابرات ما در گزارش اختصاصی از جلوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می نویسد مخابراتی ها بدنبال طولانی شدن و یا عدم امضای مصوبه ۱۷ آذر و خبرهای پیرامون آن امروز در جلوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تجمع کردند. افراد این گروه بیشترشان بازنشسته های سال های اخیر و دوران خصوصی سازی بوده اند. اما تعدادی هم از شاغلین در جمع حاضر دیده می شدند.

بیشتر، بازنشسته ها و کمی هم شاغلین، در دسته های مختلف از استانها به تهران آمده بودند و برای ساماندهی اولیه در پارک کنار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جمع شده بودند.این افراد با انبوهی از پلاکاردها که تقاضاهای صنفی خود را روی آنها نوشته بودند ابتدا در یک نقطه ایستادند تا یک نفر با صدای بلند تقاضای آنان را برای همه اعلام کند.:  اجرای بدون تنازل آیین نامه استخدامی و حقوقی مخابرات مصوبه سال ۱۳۸۹٫

سپس با پیاده روی کوتاهی به سمت وزارت ارتباطات حرکت کردند و شعارهای مختلفی را تکرار کردند. این شعارها به نشانه نارضایتی حاضرین از وعده های پیشین وزارتخانه و سهامداران مخابرات بوده است.

در حالی که انبوهی از افراد به سمت وزارت ارتباطات حرکت می کردند مهندس صدری مدیر عامل شرکت مخابرات ایران و مدیران دیگر از جمله دکتر صفری به وزارتخانه آمدند. گروه حاضر با شعارهای مختلف سعی داشتند قول ها و وعده ها را یادآوری کنند.

 

یک مورد جالب در پلاکاردها و صحبت های حاضران اعتراض به بند ۱۱ از گزارش حسابرسی به سازمان بورس بوده است. در این بند از گزارش  پرداختی ها به بازنشستگان موضوعی اختیاری توسط مخابرات اعلام و مطالبات اخیر تقریبا غیرقانونی اعلام شده است.

 

ساعتی بعد، اعضای شورای عالی هماهنگی تشکل های کارگری مخابرات ایران و شورای هماهنگی انجمن های بازنشستگی مخابرات کشور به همراه مهندس صدری و دکتر صفری – و گفته می شد اعضای هیئت مدیره مخابرات ایران- برای گفتگو وارد وزارتخانه شدند. از این گفتگو هیچ گزارشی تاکنون منتشر نشده است.

 

تعدادی از کارکنان استان تهران در حال خروج از محل تجمع دیده شدند. این گروه می گفتند انجمن صنفی استان تهران اعلام کرده است که با حل مشکل نیازی به ادامه تجمع نیست. اما تا این لحظه روی خروجی انجمن صنفی استان تهران چنین چیزی ندیده ایم.

 

به گزارش خبرنگار مخابرات ما از محل تجمع،  افراد حاضر حدود ۲۰۰۰ نفر تخمین زده می شدند که اغلب آنان بازنشستگان بودند. شاید تعدادی از افرادی که در پیاده روها ایستاده بودند شاغلین مخابرات باشند. ضمنا جانبازان و ایثارگران نیز در میان جمع کاملا دیده می شدند و حرفی برای گفتن داشتند.

 

در ساعت مخابره این خبر، مهندس صدری مدیر عامل شرکت مخابرات ایران در میان حاضرین با صدای بلند صحبت می کند.

نتایج این تجمع و خروجی آن در خبرهای بعدی خواهد آمد.

با انتشار عکس های اختصاصی مخابرات ما از این تجمع به اطلاع می رسانیم که فیلم ها و عکس های دیگری نیز تهیه شده که در حال آماده سازی برای انتشار است.

ممکن است دوست داشته باشید
11 نظرات
 1. علیرضا قدیمی شاغل 32 ساله وایثارگر 8ساله دفاع مقدس می گوید

  از همکاران عزیز وگرامیکه جهت احقاق حقوق پایمال شده در طی ده سال گذشته تلاش و کوشش کردند و به وظیفه ذاتی یعنی دفاع ازمطالبات سال ۸۹ تاکنون پرداختند تشکر نموده و به غیرت و وجدان بیدارشان هزار آقرین عرض مینمایم

 2. حامی بازنشسته می گوید

  تشکرتشکر

 3. م.م از همدان می گوید

  فایل متصل-

  هاراکیری یا سپّوکو یا شکم‌دری (به ژاپنی: 切腹, Seppuku) نوعی خودکشی تشریفاتی ژاپنی با روش دَریدن شکم است.
  هاراکیری در ابتدا مختص به سامورایی‌ها بود. به عنوان بخشی از آیین سامورایی‌ها، هاراگیری نوعی مرگ شرافتمندانه محسوب می‌شود، به جای آنکه یک سامورایی به‌دست دشمن بیفتد. نوع دیگر هاراکیری زمانی رخ می‌دهد که یک سامورایی عمل خطایی انجام داده که مستوجب مرگ است. در هاراکیری، فرد هاراکیری‌کننده شمشیر را در شکم خود فرومی‌کند و آن را به چپ و راست حرکت می‌دهد.

  هاراکیری قرن‌هاست در میان سامورایی‌ها مرسوم است و برای حفظ شرف و وفاداری و ایمان انجام می‌شود.[۱] در سال ۱۸۷۳، هاراگیری به عنوان یک مجازات قضایی در ژاپن منع شد، ولی حتی پس از فرمان منع به‌کارگیری آن به عنوان مجازات این کار در میان نظامیان و دیگر مردم ژاپن به عنوان نمادی از شرافت ادامه داشت. بسیاری از سربازان شکست‌خوردهٔ ژاپنی در پایان جنگ جهانی دوم دست به خودکشی به این سبک زدند تا به تسلیم‌شدن کشورشان در جنگ اعتراض کنند.

  این واژه در زبان فارسی، به منظور به‌گویی (حسن تعبیر)، معمولاً به‌صورت «هاراگیری» تلفظ و نوشته می‌شود. اصطلاحِ ژاپنیِ «سِپّوکو»، به‌عنوان معادل «هاراکیری»، که در بسیاری از زبان‌ها رایج است، در فارسی چندان رواج ندارد.

  1. رصدگر می گوید

   ها؟ یک خورده بیشتر توضیح میدین؟

 4. بازنشسته اخیر می گوید

  آفرین به غیرتتان

 5. ناشناس می گوید

  درود به شرفتان

 6. کارشناس می گوید

  سلام
  آقا بازم سرمان را شیره مالیدند . نوشته افزایش رفاهیات بر اساس مصوبه سال ۱۳۸۹ برای سال ۱۳۹۹!!!! توسط هیات مدیره امضا شد . یعنی سال آینده دوبار باید برای افزایس رفاهیات بجنگیم؟

 7. حمید می گوید

  سلام احتراما الکل استانهابودن یااملاک مازادبدین بجای پاداش تشویقی معوقات.یا بالای ۳۰سال را پاداش تشویقی صندوق ۶درصد وپاداش تشویقی بدین بزن.

 8. فنی می گوید

  کارکنان چرا نرفتن فقط بلدن بیان اینجا دستور بدن؟برادری که میخوای ایین نامه برات اجرا بشه اگر میخوای مطالبه ت اجرا بشه بیا بیرون و از خودت مایه بذار وگرنه سی سال دیگه هم چیزی گیرت نمیاد

 9. ناشناس می گوید

  ماشالله به غیرتشششششششششششششششششون!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. راهی سفر. می گوید

  خدا خیرتان بدهد با شرایط فعلی ام قبل از اجرای مصوبه حتما ندای حق را لبیک گفته ام.لیکن ملالی نیست شما براهتان ادامه بدهید وعده دیدار نزدیک است یاران مژده باد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: