مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

هتل مخابراتی های اصفهان در مشهد، باز هم در متن یک خبر

مخابرات ما- هر از چند گاهی هتل کارکنان مخابرات اصفهان در مشهد خبر ساز می شود. حالا باز هم به رصد رسانه ها آمده است.

مخابرات ما- به عنوان سردبیر مخابرات ما از سال ۱۳۹۲ وارد ماجرای هتل اصفهان شدم.در آن زمان یکی از معاونان مهندس پوررنجبر مدیر عامل وقت شرکت مخابرات ایران و مدیر عامل سابق استان اصفهان توسط خوانندگان اصفهانی مورد سوال واقع شد. ایشان در زمان مدیریت در اصفهان تصمیم گرفته بود با پول صندوق شش درصد هتلی در مشهد بسازد تا به نوعی آینده کارکنان را تضمین کند.در آن زمان و طی سال های بعدش، کارکنان زیادی از این تصمیم انتقاد می کردند.

این هتل با سختی های فراوان  ساخته شد.واقعا با پول شخصی ساختن چنین هتلی سخت است چه برسد به ساختنش با پول کارکنانی که ناراضی هم بوده اند. مدیران اصفهانی بنظر می رسد توانسته اند کار جالبی بکنند.

طبیعی است که حالا کارکنان اصفهان متقاضی فروش ملک باشند.

تا بحال این ملک چند بار برای فروش آماده شده است.

یک بار توسط شرکت املاک مخابرات ایران در لیست فروش قرار گرفت.همان زمان بشدت اعتراض کردیم.فروش توسط مخابرات دست و پا گیر است و محدودیت های بسیاری دارد.ضمن اینکه باید مالکان ملک یعنی کارکنان استان اصفهان باید برای فروش تصمیم بگیرند نه مدیران مخابرات ایران. نمیدانم به چه دلیلی، ولی شاید به دلیل اعتراضات ما هم، این ملک از لیست مزایده مخابرات ایران خارج شد.

 

مدتی بعد دیدم در تابلوهای راهروهای مخابرات مشهد اطلاعیه فروش این هتل نصب شده.مخابرات خراسان رضوی بعنوان نماینده مخابرات استان اصفهان، نماینده فروش این ملک شده بود.

باز هم مخابرات ما معترض شد.باز هم همان اعتراض قبلی. پرسیدیم نمایندگان کارکنان استان اصفهان کجایند؟چرا باید خراسانی ها ملک اصفهانی ها را بفروشند؟ آن هم در عصر اطلاعات که فاصله بین شهرها برداشته شده است.

خوشبختانه باز هم فروش انجام نشد.

 

یکی دو روز پیش مهندس صدری مدیر عامل شرکت مخابرات ایران در اینستاگرامش مطلبی گذاشته بود که من بلافاصله ذهنم به سمت هتلی اصفهانی ها در مشهد رفت.

 

مدیر عامل شرکت مخابرات ایران در اینستاگرامش نوشته بود:


‌‌‌دیشب به من گزارش دادند در یکی از مناطق مخابراتی کشور، ملکی را زیر قیمت کارشناسی به فروش گذاشته‌اند. این ملک از سهمیه صندوق ۶ درصد کارکنان و بازنشستگان ما بوده و متاسفانه با این اقدام، شاهد کوتاهی و قصور در این زمینه بودیم.
سریعا اقدام کردیم و برای حفظ حقوق شاغلین و بازنشستگان محترم مانع این کار شدم و در حال حاضر روند فسخ این قرارداد درحال انجام است.این قول را به همه کارکنان بویژه بازنشستگان عزیزمان می‌دهم که با کسانی که بدون مسئولیت و توجه به حقوق پرسنل نسبت به این امر اقدام کردند، برخورد قاطع می‌شود و امیدوارم از این پس شاهد تکرار این موضوعات نباشیم.

 

باز هم ناخواسته وارد ماجرای هتل اصفهان شدیم. تمام ماجرا را پیگیری کردم و تقریبا برای رسیدن به حقیقت با هر کسی  صحبت کردم.اما واقعا قصد نداشتم در این باره حرفی بزنم جز اینکه خبرش را بنویسیم. چرا که در دوران نقاهت و پس از عمل جراحی کار کردن و پیگیری خبرها بسیار دشوار است.اما نشد …

بگذریم!

داستان چیست؟

 

به مهندس صدری مدیر عامل شرکت مخابرات ایران خبر می دهند که ملکی با سرمایه صندوق ۶ درصد کارکنان اصفهان در مشهد ساخته شده ولی حالا حداقل چهل میلیارد تومان زیر قیمت فروخته می شود.

 

مدیر عامل شرکت مخابرات ایران ملک را کارشناسی می کند و با اطمینان به این نتیجه می رسد که ارزش ملک بیش از مبلغ تعیین شده است.لذا به مدیران اصفهان می گوید معامله را فسخ کنند تا در این میان ضرری متوجه کارکنان و بازنشستگان اصفهانی نشود.

 

من با دوستانی در اصفهان صحبت کردم.کسانی که سهامدار این ملک بودند ولی در فروش آن دخل و تصرفی نداشته اند.این دوستان می گویند سال هاست که ما چند نفر را بعنوان هیئت امنای ملک تعیین کرده ایم و به ایشان اختیار فروش داده ایم.

حرف دیگر این دوستان این است که این ملک شخصی است و نباید مخابرات در فروش آن دخالت کند یا مانع فروش آن شود.ضمن اینکه معنقدند هرگز کمتر از قیمت واقعی فروخته نشده.

 

از سوی دیگر، مهندس صدری معتقد است بعنوان مدعی العموم کارکنان و بازنشستگان می تواند در این معامله و هر معامله ای که برای کارکنان و بازنشستگان مخابرات باشد دخالت کند ضمن اینکه کارشناسان رسمی تعیین قیمت کرده اند و ارزش ملک را چهل میلیارد تومان بیش از این تعیین کرده اند.او می گوید اگر کارکنان بدانند ارزش ملک بیش از این قیمت است قطعا با نظر من همراه می شوند.

 

حالا کار بالا گرفته است.

مدیران اصفهان بین دو مجموعه گرفتار شده اند. بین مدیر عامل شرکت مخابرات ایران که معتقد است باید معامله را فسخ کنند و بین هیئت امنای این هتل که می گوید مخابرات حق ورود به معامله ملک را ندارد.

 

این تمام ماجراست.

به نظر من هم مخابرات نباید وارد این ماجرا شود و در فروش ملک تصمیم گیرنده نهایی باشد.این ملک هیئت امنا دارد که نماینده همه است  اما معنی حرف من این نیست که مخابرات یک گوشه بنشیند و فقط نگاه کند.

با این وجود  اگر من ملکی داشته باشم  که حتی یک نفر عبوری  به من بگوید سرت کلاه رفته و چهل میلیارد ارزان تر فروخته ای، حتما ملک را دوباره کارشناسی خواهم کرد.این کار حداقل باعث می شود که همه بدانند من بعنوان هیئت امنای صندوق تصمیم درستی گرفته ام.

 

ممکن است دوست داشته باشید
8 نظرات
 1. عضو صندوق می گوید

  فایل متصل-  sandough.zip

  سلام بر سردبیر و اعضای صندوق اصفهان
  حالا که شکر خدا و بعد از کلی نذر و نیاز و پس از چند سال دوندگی بالاخره هتل مشهد توسط گروهی از خبرگان و نمایندگان هیات امنا صندوق بفروش رسید و پول آن به حسابهای صندوق واریز شده است وقت آن است که با کمترین تاخیر سهم اعضا بصورت نقد و وام به ایشان پرداخت شود.
  در ایامی که مدیران وقت مخابرات استان با اعتراضهای پیدا و پنهان فراوانی از جانب کارمندان و بازنشستگان اصفهان مواجه بودند و در سال ۹۴ و در یک اقدام فرار به جلو ، اطلاعاتی از دارایی های صندوق و نمایی از چگونگی تقسیم اصل و سود مایملک صندوق را برای توجیه تاخیر و بدقولی های خود و سرد کردن آتش خشم اعضا از طریق سایت داخلی روابط عمومی مخابرات استان اطلاع رسانی و شفاف سازی کردند.
  این اطلاعات در قالب یک مصوبه و یک جدول و سند تشریح آن در ذیل این مطلب گذاشته شده است و میتواند تا حدودی مشخص کننده چگونگی توزیع پول واریز شده به صندوق باشد.

  بنده نیز ضمن برائت از مدیران اسبقی که باعث و بانی بلوکه شدن اموال صندوق در ۸ سال گذشته در هتل مشهد شدند و با تشکر از مدیران فعلی و بطور اخص از گروهی که زحمت فروش هتل را در این چند سال اخیر متقبل شدند و با رد ادعای مدیرعامل فعلی مخابرات ایران مبنی بر اشکال داشتن این معامله که نشان میدهد ایشان بدون اشراف نسبت به شرایط ملک و بازار اماکن اقامتی در مشهد و بدون در نظر گرفتن لبریز شدن صبر اعضای صندوق چنین دلسوزی غیر متعهدانه ای را انجام داده اند، امیدوارم مسئولین امر هر چه سریعتر تکلیف توزیع مبلغ را روشن نموده و خیال همگی اعضا را از این بابت راحت نمایند.

 2. ناشناس می گوید

  با سلام
  لطفا گرای غلط ندهید هیت امنا نماینده همه اعضا نیستند بلکه منتخب بعضی ها هستند و ترکیب آن هم با توجه به سوابق کاری قبلی آنها براحتی نتیجه را از قبل مشخص مینمود (شکست در فروش شاید برای اهداف بعدی)

 3. ناشناس می گوید

  سلام
  برخی مطالب در خصوص هتل مشهد را می توانید در صفحه های زیر پیگیری کنید:
  https://mokhaberatema.com/?p=60690
  https://mokhaberatema.com/?p=100708
  https://mokhaberatema.com/?p=108150

 4. ایمان می گوید

  بنظر من مدیرعاملی که در آن زمان این تصمیم را برای صندوق کارکنان گرفته کار عاقلانه ای کرده که ثمره اش مشمول حال کارکنان و بازنشستگان شده است یک فکر اقتصادی برای پول راکد . در اقتصاد یک اصل است که همه تخم مرغ هایت را در یک سبد نگذارید بعبارتی سرمایه اتان را در جنبه های مختلف سرمایه‌گذاری کنید تا اگر در جایی مثلا خرید طلا ضرر کردید در جایی که زمین خریده اید سود کنید در بورس هم از این اصل تبعیت می شود ضمن اینکه با توجه به وضعیت تورم در کشور ما در هر حالت گردش پول سدرآور است اقدام مدیرعامل مخابرات هم قابل تقدیر است که در دفاع از کارکنان و بازنشستگان اصفهان بوده است

  1. ناشناس می گوید

   سلام ایمان خان
   از شما بعیده!
   چگونه سبد سرمایه گذاری برای ساختمان مشهد و ساختمان ناهید تهران را متفاوت می دانید؟
   هر عقل سلیمی متوجه خواهد بود که ارزش افزوده یک ساختمان ۵ طبقه در خیابان ولی عصر تهران بیشتر از یک ساختمان هتل در مشهد بوده است. مضاف بر اینکه افت قیمت نسبی هتل در مشهد در ایام کرونا ارزش ساختمان مشهد را در مقابل مهمانسرای ناهید بیش از پیش نمایان نموده است.

 5. بنگاهدار می گوید

  ممکنه قیمت ملک در فاصله زمانی دو کارشناسی تغییر کرده باشه چون ظرف دو ماه گذشته قیمت ملک در برخی مناطق مشهد ۶۰ تا ۷۰ درصد افزایش پیدا کرد.

 6. بازنشسته ۹۳ ای می گوید

  سلام،آقا ماهم یه هتل آسمان ویه متل اشکان داریم تومشهد که به اسم کارمندان است و به کام دیگران !!!من بعنوان یکی ازاین سهامداران خواهش میکنم تکلیفشو روشن کنن ،

  1. مردماني می گوید

   سلام
   یکی از مشکلات ما اصفهانی ها در این چند سال اخیر اینه که شما مشهدی ها به سرکردگی آقای سردبیر هر موقع اومدیم سخنی از مشکلاتمان در خصوص هتل مشهد بگوئیم شما جبهه گرفتید و عنوان کردید که وضعیت ما بهتر از شماست چرا که پول صندوق شما در اختیار اعضا نبوده است و مدیران مشهدی با پول شما سرمایه گذاری هایی که کارکنان منتفع شوند نکرده اند و این سرمایه گذاری ما اصفهانی را ایده آل فرض می کنید.
   مشهدی های عزیز!
   مسئله و مشکل ما کارکنان و بازنشستگان اصفهان با شما متفاوت است. لطفا مقایسه نکنید.
   سردبیر عزیز لطفا مشکل هتل اصفهانی ها را طبق ملاکهای خودتان در نظر نگیرید و صرفا مطالب را منعکس نمائید.
   شما به ناحق در دوره های مختلف که مشکل مطرح می شود به سمت مدیران متخلف اصفهانی متمایل می شوید و خودتان را بین کارکنان و آن مدیران قرار می دهید.
   خدا نکند که متوجه شویم که از ایشان خط می گیرید که خیلی برای شما قشنگ نخواهد بود.
   آنچه بطور کلی می توان گفت این است که مدیران اسبق و سابق مخابرات اصفهان بدون رضایت کارکنان، ساختمانی با ارزش در تهران را فروخته اند و بجای آن سرمایه گذاری مجددی را در مشهد انجام داده اند که در حین این ساخت و ساز حیف و میل زیادی شده است و وقت و فرصتهای کارکنان را در این هشت سال اخیر از بین برده اند.
   آنچه در حال حاضر در این بازار بساز و بفروشی و بنداز بنداز مشهد به نفع اعضای صندوق می باشد فروختن سریعتر ساختمان و بازگرداندن پول آن به بازنشستگان و اعضای صندوق می باشد. حالا چند میلیارد کم و زیاد اهمیتی ندارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: