مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

وزیر ارتباطات ۷- رگولاتوری برای اداره فضای ICT به مخابرات فشار وارد می آورد

مخابرات ما- این مطلب در مورد رگولاتوری و شرایط اداره فضای ICT  در کشور است.به دقت بخوانید.

منتقد

۱۳۹۹/۰۴/۰۴ در ۱۰:۱۳ ق.ظ

اگر رگولاتوری بخواهد حوزه ICT را اداره کند- وظیفه اش هم همین است- ناگزیر از ارائه این تیپ مصوبات است چرا که این امکانات فقط در اختیار مخابرات ایران است.

مدیران مخابرات بلافاصله بعد از خصوصی سازی باید این موضوع را تشخیص می دادند و راهکاری می اندیشیدند که می توانستند هم نیاز رقبا را تامین کنند هم منافع خود را.

مخابرات ایران همیشه سعی کرده رقبا را محدود کند در محدوده زمانی خاصی رگولاتوری سمت مخابرات بوده و رقبای مخابرات هم به این حد و قواره نبودند اما رفته رفته بدلایل متعدد از جمله اهداف سیاسی وزرا و دولت ها ورق برگشت و رگولاتوری برای اجرای سیاست های بعضا یک جانبه گرایی مقلدانه خود مخابرات را به کنج راند و هروقت خواست بر مخابرات فشار آورد.

این فضای الاکلنگی ادامه خواهد داشت.

ابهامات واگذاری مخابرات هم وزن سمت رقبای مخابرات را سنگین می کند تنها درایت مدیران مخابرات می تواند با تحلیل SWOT صحیحی این تهدیدات را به فرصت تبدیل کند به شرطی که فضای کارشناسی جایگزین فضای سیاسی بشود.

نکته مهم تر این که FCP ها و برخی از ارگانهای عمومی و دولتی مثل شهرداری ها و وزارت های راه و نیرو و … اقدام به ایجاد شبکه انتقال کرده و می کنند که بنوعی ایجاد محدودیت برای مخابرات است.

مطلب آخر اینکه در مخابرات فرصت سوزی های زیادی شده و هنوز هم فرصت سوزی می شود.

با این سبک مدیریت نمی توان انتظار داشت که بتواند با استفاده از نعمات موجود مخابرات بهره وری سیستم شرکت مخابرات را بالا ببرد. وقتی کارکنان و حتی مدیران ارشد شرکت مخابرات بلافاصله بعد از بازنشستگی در محاکم قضایی علیه سازمان خود که زندگی شان از آن شکل گرفته صف می کشند و شکایت می کنند وقتی بخش اعظم کارکنان آن هر سال با اضطراب تغییر پیمانکار و قرارداد سر می کنند و چشم به حداقل حقوق تعیینی وزارت کار می دوزند وقتی …….. دیگر امیدی به بهبود شرایط داشتن آب در هاون کوبیدن است .

خفته را می توان بیدار کرد اما کسانی را که خودرا به خواب زده اند نمی توان.

 

ممکن است دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: