مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

۵شنبه ۵تیر روز وزیر ارتباطات(۹)- چرا دولت نمی تواند زیرساختهای استانی را از مخابرات بگیرد؟

مخابرات ما- به دلیل انتشار تمامی مطالب در خصوص گفته های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مجلس شورای اسلامی یک روز را به وزیر جوان اختصاص دادیم.در بین نوشته های نویسندگان سایت موردی بسیار مهم مطرح شد که اینک سردبیر بطور ویژه به آن پرداخته است.

 

مخابرات ما (سردبیر) – استقبال بی نظیر شما و نویسندگان سایت از نامگذاری این روز به نام وزیر جوان، باعث شد مطالب قابل توجهی به دست ما برسد.تعدادی را منتشر کردیم تعدادی هم مانده.

اما در باب مطالب منتشر شده گاهی حق مطلب ادا نمی شود.یعنی لازم است توضیح بیشتری داده شود تا موضوع کاملا جا بیفتد.

نویسنده محترم مخابرات ما در یکی از نوشته هایش آورده است:

 

شبکه درون استانی طبق پروانه شرکت مخابرات و با پرداخت کامل هزینه های پروانه انجام شده است و امکان واگذاری ن به دولت وجود ندارد مگر اینکه با موافقت شرکت مخابرات وسهامداران و سایر ارگانهای مرتبط و پرداخت کامل هزینه های بستر درون استانی به شرکت مخابرات صورت بگیرد . صحبت وزیر مبنای کارشناسی و حقوقی ندارد

در اینصورت کارکنان این بخش بایستی مجدد به بخش دولتی منتقل شوند که اساساً دولت هم چنین تصمیمی ندارد.

 

شبکه های استانی، طبق پروانه شرکت مخابرات ایران، بطور مستقل و جداگانه و با پرداخت تمامی هزینه های آن بطور قانونی و پس از خصوصی سازی توسط دولت و وزارت ارتباطات به شرکت مخابرات استانی واگذار شده است!

 

چگونه است که دولت پس از گرفتن آن همه پول بابت پروانه و مخلفاتش، از شرکت مخابرات ایران و شرکت های مخابرات استانی بطور جداگانه، حالا و  با این سرعت پشیمان شده و قصد دبه دارد!

 

آیا هر وزارتخانه ای می تواند با استفاده از فشارهای بیرونی مانند مجلس شورای اسلامی و یا قوانین قوه قضائیه شرکتی را وادار به تمکین کند؟

 

البته وزارت ارتباطات در این باره، یعنی ایجاد فشار توسط اهرم های بیرونی بسیار مستعد عمل کرده است! از جمله حذف آبونمان تلفن ثابت!

مهمترین هنر وزارت ارتباطات برای استفاده از فشار مجلس شورای اسلامی، انداختن بیش از ۶ هزار نیروی کارگزار روستائی به مخابرات است در حالی که دولت خود وظیفه داشت این نیروها را ساماندهی کند.

 

حالا به ما حق بدهید که نسبت به هر حرکت دولت و هر نظرش حساس باشیم و وزیر ارتباطات را در فضای مجازی هم دنبال کنیم!

اعلام یک روز بنامروز وزارت ارتباطات و جناب وزیر کاملا بموقع و بجا بوده است.

 

ممکن است دوست داشته باشید
9 نظرات
 1. عزیز می گوید

  کسی نمی تواند خانه کسی با جان دل ساخته ازش بگیرد و صاحبش شود مخابرات روستایی را کارگزاران با سخت کوشی تا اینجا رساندن وبرای مخابرات درامد زایی دارند مثل کسانی نیستند که سر سفره اماده نشستند وراحت میخورند کارگزلر از اول با مخابرات بوده وخواهد بود مخابرات کم لطفی میکند که حق وحقوق کارگزار را درست نمی دهد.

 2. مهدی می گوید

  با سلام
  نه عزیزم مخابرات آنقدر نیرو داشت که به وضعیتشون برسه که شما توشون گم بودید!
  بندگان خدا شما باید جزوی از بدنه پست و به تبع اون دولت میشدید وضعتون هم صد برابر بهتر از الان بود و جزو کارکنان دولتی میشدید (نه کارگر) با این کار مجلس عملا به شما خروس قندی داد!!

 3. ایمان می گوید

  مسثله اینجاست که این نیروها و حقوق اونها که جزو uso و در مناطقی است که زیانده است باید حقوق اونها توسط وزارتخانه و دولت تامین شود نه اینکه مخابرات بار آن را بدوش بکشد طبق قانون هم کارگزاران عزیز باید حق و حقوقشونو از دولت مطالبه کنند که وظیفه سرویس دهی به مناطق محروم را دارد نه اینکه فقط هزینه ها بدوش شرکت باشد و جایی هم اگر درآمدی است از جیب مخابرات بکشند بیرون اونموقع دیگر قادر نیست حقوق هیچکدام از همکاران مخابراتی را بدهد در اینصورت کل کارکنان مخابرات را هم اگر می تواند بعهده بگیرد

 4. ناشناس می گوید

  ربطی به این جایی اونجایی بودن نداره وقتی مخابرات واگذار شد دولت خودش متقبل مخابرات روستایی شد .البته آن زمان خریداران کلا ه گشادی سر دولت گذاشتند.

 5. همکار می گوید

  نه بابا مخابرات ارث پدری عده ای خواص است که باید قو ه قضاییه وارد شود وفیشهای نجومی ومال واموالی را که بدست آوردن و براهمه فاش کنه

 6. ناشناس می گوید

  مهم ترین هنر مخابرات این است که از ” حکایت شتر مرغ.”
  درجهت منافع خودش استفاده کند.

 7. کارگزارمخابرات می گوید

  ببخشید طوری حرف میزنین انگارمراکزمخابرات روستایی براکشوردیگه ای بوده که به مخابرات انداختن یامخابرات ملک شخصی عده ای خاص بوده اینگونه صحبت کردن یک نوع دهن کجی به روستائیان عزیزاست

 8. همکار می گوید

  سلام -طوری میگین این ۶هزارکارگزارو به مخابرات انداختن انگاری اتباع خارجی بودن این ۶هزار نفرم هوطن منو جنابعالی که اکثریت ابالای ۲۵سال سابقه کاردارن

 9. ناشناس می گوید

  آب روبریزاونجایی که …

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: