مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

۵شنبه ۵ تیر- روز وزیر جوان(۲) – سلمنا جناب وزیر!

مخابرات ما- اولین نوشته و یکی از زیباترین نوشته هایی که خطاب به مهندس آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نوشته شده متن زیر است.  لطفا این نوشته را نیز بخوانید.

 

نویسنده متن: مخابراتی

خطاب به آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از سخنرانی در مجلس شورای اسلامی

*******

سلام جناب وزیر جوان
در مجلس صحبت از شکستن انحصار مخابرات کردید و گفتید باید میدان برای شرکتهای خصوصی باز شود.

سلمنا
اما از شما که فردی باهوش و اقتصادی هستید بعید است که ندانید بین شرکت مخابرات با حدود ۱۰۰ هزارنفر حقوق بگیر ماهیانه و یک شرکت fcp یا … با زیر ۵ هزار نفر کارمند، آن هم موقتی و قراردادی،  باید تفاوتی قائل بود.
باشد شما انحصارات مخابرات را بشکنید و همه را بدهید به fcp مورد علاقه خودتان.
اما قبل از آن فکری برای منبع درآمد مخابرات برای این همه حقوق بگیر بکنید
مثلا کارمندان مخابرات را هم به fcp ها منتقل کنید.
یا این که از بودجه عظیم وزارتخانه خود که نیمی از ناخالص درآمد مخابرات را می بلعد مطالبات ایشان را بدهید و حقوق ماهیانه وضع کنید.
آپارتاید بد است و کسی هم با آن موافق نیست، اما اینکه یک شرکت قربانی حساب و کتابهای نامشخص دیگران بشود، عین نامردیست.
درست است مخابرات در چند سال اخیر در تامین تجهیزات عقب افتاده، ولی کارشکنی ها و دعواهای صوری در آن بی تاثیر نبوده است.
در آخر سفارش میکنم، هرخوابی را که برای مخابرات دیده اید تا تعیین تکلیف کارکنانش آن هم یکبار و برای همیشه به تعویق بیاندازید تا هم خلق راضی باشد و هم خدای خلق،.

و العاقبه للمتقین

 

 

ممکن است دوست داشته باشید
6 نظرات
 1. همکار می گوید

  همکار
  با سلام خدمت سردبیر محترم وآرزوی سلامتی کامل برای ایشان
  خدمت سردبیر آگاه ومحترم می رساند.مدیر عامل مخابرات بطور غیر مستقیم توسط همین وزیر تعیین شده وهمه دست شان در یک کاسه هست.وفقط با سیستم وکارکنانش بازی می کنند .تا برای مقاصد از پیش تعیین شده در آمد کسب وخرج کنند.بیان این مطالب خوب است ولی برای کارکنان یک ریال ارزش ندارد.من با سی سال سابقه کاری هیچ دلبستگی وامیدی به روسای سیستم مخابرات ووزارت ودلسوزی آنها ندارم.

 2. یاحق می گوید

  دلیل۱۰۰هزارنفرپرداختن به حقوق انان کاراسونی نیست اما اینجا مشکل مخابراته به این دلیل که اولا بازنشستگی کارکنانش را روی سی وپنج سال منظور کرده دوما بسیار زیادی از نیروهای شرکتی را حذب مخابرات کرده که هرروز یک گربه از محراب در می اورند وبسیار زیاد توسط پارتیها جذب مخابرات شدند ثانیا انقدر بیش از حد قرارداد خودرو بستند که نصفشان بیکار واتلاف در مخابرات هستند مخصوصا در شهرستانها ثالثا مدیران ومعاونان وروسا ی مخابرات هنوز نتوانسته بواسطه لابیگران انان را از چرخه مخابرات رها سازند که خود بزرگترین معضلی در شرکت شده اند که کسی نیست وجرات ندارد بگوید چرا یک مدیر باید سی وسی وپنج سال هنوز میز مدیریت را رها نکند خامسا شش هزار کارگزار روستایی که توسط مجلس در سال ۹۶مصوب گردید که مشغول کار شوند هنوز در نقطه ابهامی قرار گرفته که ایا استخدامند یا نه جالبه حقوقشان از یک نیروی شرکتی هم کمتر است ضمن اینکه با همه این مشکلات دوهزار نفر از این پرسنل استخدام قرارداد مخابرات شده اند که تعدادی از انان می توان مدیریت کار را به انان سپرد خوانندگان درمتن یک تحلیلی بکنند که چند درصد این پرسنل شرکتی در شغل منشی ودربان ودفتردار مدیران شدند در صورتیکه قسمتهای مختلف شبکه مخابرات با کمبود نیرو وپرسنل مواجه هستند واما چراهای دیگری وجود دارد که از گفتن ان سر باز می زنیم ومی پردازیم به نظر همکاران گرانقدر

 3. همکار بازنشسته می گوید

  صحبت از مصوبه ۱۷ آذر تنها راه فراری برای مخابرات است. آنچه کارکنان و بازنشستگان باید پیگیر باشند آیین نامه سال ۱۳۸۹ دستمزد و شروط واگذاری شرکت است. شروط واگذاری یک پشتوانه قانونی محکم است.شرط و شروط پایه و اساس اجرای یک قرارداد است. وقتی مخابرات آنرا نقض کرده اصل واگذاری را نقض کرده است. همکاران آنرا ول کرده اند به یک مصوبه ۱۷ آذری بی ارزش متصل شده اند !!!!!!که یک شبه توسط چند نفر امضا شده و پشتوانه قانونی هم ندارد.!!!!!
  وقتی کسی به قانون کشور عمل نمیکند معلوم است حال و روز یک نوشته ی یک شب امضا شده را!!!!!!!!

 4. حسن چوپک می گوید

  سلام سردبیر و رصد گر محترم :مخابرات شد همان طعمه تپلی که گفتم هر چشم ناپاکی به آن نظر دارد . چطوریه هر کسی از این طعمه تپل حقی دارد و سهمی از بازنشسته گرفته تا ۷ پشت بعضیها سهامدار ثابت و سیارند و حقوق و مزایای چند برابری من شرکتی میگیرند بچه هاشون رو هم که در استخدام ۹۲ موروثی وارث مخابرات کردند .حالا هم که fcp دیگه ما شرکتیها آخر شانسیم . شرکتیهای عزیز در تمام کشور فقط با امضا نکردن قرارداد ۸۹ روزه و تسویه ندادن همگی سه ماهه کارتون درست میشه نه اعتصابی میخواد نه مجلسی ۳ماه فقط. این حتما جواب میده.

 5. ناشناس می گوید

  گل گفتی…جانا سخن از زبان ما میگویی

 6. مریم می گوید

  سردبیر خب از انحصار در بیاد بهتر. به ما ربطی نداره این سیاست خودشون و زد و بند خودشون هست سر اینترکانکشن بین اپراتوری با هم به توافق میرسند. شما پیگیر مصوبه ۱۷ آذر باشید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: