مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

مشکل بیمه های تامین اجتماعی و کارکنان شرکتی و تمدید دفترچه های آنلاین

مخابرات ما- حقوق کارکنان شرکتی در مخابرات برای دو شرکت شسکام و خدمات اول پرداخت شد اما مشکل باقیمانده دفترچه های خدمات درمانی است که تمدید نمی شود.

مخابرات ما– یک تماس تلفنی با ما می گفت:

نفر ما استان …. در حال حاضر به علت یک حادثه معمولی مثل بریدن دست با شیشه به اورژانس و بیمارستان رفته است اما بیمارستان از پذیرش او خودداری کرده و گفته شرکت خدمات اول پول بیمه را نداده است لذا دفترچه برای گرفتن خدمات تایید نشده است.حالا او باید همه پول را از جیبش بدهد…

بیمه تامین اجتماعی تایید دفترچه های درمانی را آنلاین کرده است.یعنی بیمارستان یا مطب در لحظه با سایت تامین اجتماعی تماس می گیرد اگر تاییدیه دفترچه درمان را نگیرد به او خدمات نمی دهد.

 

چرا دفترچه تایید نشده؟

تماس ما با شرکت خدمات اول مخابرات به این نتیجه رسیده که:

حقوق کارکنان پرداخت شده اما برای پرداحت سهم بیمه اردیبهشت ماه کارکنان، تا یکم تیر فرصت داشته ایم چون پرداخت نشده بیمه هم از دادن خدمات خودداری می کند.

شرکت خدمات اول منتظر است پولی از مخابرات ایران برسد تا بتواند پول بیمه را پرداخت کند.در واقع باید مخابرات پول حقوق را (شامل پرداختی به بیمه) به شرکت خدمات اول می داده است.

 

تا اینجا، مخابرات باید به تعهد خود عمل می کرده است.حالا هم باید به سرعت سهم بیمه را پرداخت کند تا کارکنان بیشتری دچار مشکل نشوند.

 

اما اجازه بدهید سری هم به تامین اجتواعی بزنیم.

وقتی شرکتی مثل مخابرات با تاخیر بیمه را پرداخت می کند، تامین اجتماعی مبلغ روزهای تاخیری را با جریمه دریافت می کند.

این جریمه برای چیست؟

اگر قرار است تامین اجتماعی در ایامی که کارفرما تاخیر داشته سرویسی به بیمه شده ندهد پس چرا هم مبلغ بیمه را می گیرد هم جریمه اش را؟
در حقیقت جریمه برای تاخیر دیرکرد است.چرا که تامین اجتماعی مجبور بوده به بیمه شده سرویس بدهد در حالی که کارفرما به او پولی نداده!

اما وقتی مثل امروز به کارکنان ما سرویس نداده چرا هم پول بیمه این ایام را می گیرد هم جریمه اش را؟

 

اجازه بدهید سری به قانون بزنیم.

 

با مطالعه کامل تصویر بالا متوجه می شویم که کارگر باید همیشه سرویس بگیرد و سرویسش قطع نشود.اما تامین اجتماعی برای دریافت میزان بیمه باید برنامه هایی اجرائی داشته باشد.

اما:

شیوه های ما همیشه مردم را مجازات می کند! چرا؟

 

منتظر پاسخ شرکت مخابرات ایران، شرکت خدمات اول، و تامین اجتماعی می مانیم.

 

ممکن است دوست داشته باشید
4 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  سلام سردبیر محترم.
  لطفا از مخابرات بخواهید جریان بیمه که قراربود مخابرات ( یا شرکت خدمات اول مخابرات ) با بیمه قراردادبیمه دندان بببندد.چی شد ؟

 2. رساگو می گوید

  سلام سردبیرعزیز،برای بیمه پرسنل ،کارفرما۲کاربایدانجام دهد۱.ارسال لیست بیمه۲.واریزحق بیمه،بعبارتی باارسال لیست ،سازمان تامین اجتماعی میبایست به پرسنل خدماتدهدواگر وجه بیمه بعدازمدت قانونی،تااخرماه بعدحقوق،پرداخت نشد،سازمان جریمه تاخیرمیکند

 3. دانیال می گوید

  سلام سردبیر
  این فقط مشکل همکاران شرکتی نیست .
  متاسفانه خود مخابرات هم حق بیمه کارکنان رسمی و قراردادی را پرداخت نکرده است .
  واقعا کارکنان چه رسمی و چه شرکتی چه گناهی کرده اند که گیر این آقایان افتاده اند.
  اون از وضع حقوقشون اینم از وضع بیمه.

 4. حسین رجبی می گوید

  باسلام و احترام اولا برای سردبیر محترم آرزوی سلامتی میکنم چقدر خوب که سلامتی خود رابه دیت آوردید همیشه سلامت وحامل خبرهای خوب برای همه ما باشید بیمه اردیبهشت ماه ازطرف خدمات اول من که درسایت نگاه کردم سابقه خودم را دیدم که حق بیمه اردیبهشت ماه راپرداخت کرده است نمیدانم که این خبر را درست رسانده اند یا……

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: