مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

همه پیمانکاران در مناقصات شرکت می کنند.

مخابرات ما- بنا به اطلاع، از این پس تمامی پیمانکاران از جمله پیمانکاران محلی و شرکتهای شسکام و خدمات اول مخابرات می توانند در مناقصات شرکت کنند.

پیش از این -از دو سال قبل تا امروز – مناطق مخابراتی استانی می توانستند با شرایطی امورات خود را با درصدهای مشخصی به شرکتهای شسکام و خدمات اول بسپارند چرا که حدود ۵۰ درصد از سهام این شرکتها به مخابرات تعلق دارد.

اخیرا چند مورد پیش آمده است که می تواند اثرات خود را  در فعالیت های مخابراتی بگذارد.

اول- شرکت مخابرات ایران دستور جدیدی به شرکتهای خدمات اول و شسکام داده است و آن اینکهاینان  باید فعالیت های خود را به تمامی ارگانها و ادارات و شرکتهای سطح کشور گسترش دهند یعنی فقط متکی به مخابرات نباشند.با این کار هم درآمد این شرکتها افزایش پیدا می کند هم کارکنان با درآمدهای بیشتری در این شرکتها مشغول کار خواهند بود.

در مورد شسکام، احتمال دارد اگر بتواند از جاهای دیگری کار بگیرد برای فعاللیت های جدید، افراد مورد نیاز خود را از میان سهامداران و خانواده آنان تامین کند یعنی به اساسنامه قبلی خود برگردد. (منظور من فقط در جاهای جدید و غیر از مخابرات است نه مخابرات).

.

دوم – به مخابرات استانها توصیه شده است شرکتهای پیمانکاری   با مبالغ واقعی در مناقصه شرکت کنند.یعنی انان را وادار نکنند با کاهش مبلغ مناقصه حقوق کارکنان را کم کنند.

.یعنی سودشان را با کاهش حقوق کارکنان تامین نکنند.

سوم-نظارت بر شرکتهای پیمانکاری از سوی مخابرات بسیار شدیدتر خواهد شد تا بهیچ وجه حقی از کارکنانشان ضایع نشود.

.

چرائی این امر را باید در فشار نمایندگان مجلس و پیمانکاران محلی از طریق سازمان های استانی دانست. ضمن اینکه شکایت های نیروهای شرکتی هم بسیار موثر بوده است. یعنی ارگانهای نظارتی با سپردن کار به دو شرکت مخابراتی مشکل داشته اند و شکایتهای نیروهای شرکتی باعث شده مخابرات راه حلی جایگزین پیدا کند.

هر چند که با این شویه واگذاری امور پیمانکاری در کل کشور توزیع خواهد شد اما باز هم رد پای فشارهای بیرونی مطرح است.

 

.سود و زیان ورود پیمانکاران محلی

البته فعلا هنوز بسیار زود است که از سود و زیان این امر صحبت کنیم اما گذشته تاریک کار با پیمانکاران محلی باعث شده است حساسیت بیشتری ایجاد و نگرانی های زیادی در بین نیروهای شرکتی پیدا شود.

در گذشته حتی پیمانکاران محلی حقوق حداقلی را نیز به درستی پرداخت نمی کردند بطوریکه هنوز هم شکایت های مفتوح در حوزه های قضائی وجود دارد.

چنانچه نظارتهای قوی و گشاده دستی در واگذاری پیمانها بر استانها حاکم باشد می توان به این طرح امیدوار بود.یعنی با افزایش حقوق نیروها ضریب امیدواری را بالا برد. اما اگر باز هم استانها دنبال کاهش هزینه باشند متاسفانه گذشته تکرار خواهد شد و باز روزگار تلخ تکرار می شود.

 

مخابرات ایران و استانها، نظارت بیشتر

مخابرات ایران قصد دارد با نظارت محکم و دقیق به اجرای این طرح بپردازد.در حقیقت نیروهای رسمی و قراردادی و بخشی از نیروهای شرکتی بعنوان ناظر بر عملکرد پیمانکاران بطور جدی نظارت خواهند کرد.

آیا این نظارت کافی خواهد بود؟

 

 

ممکن است دوست داشته باشید
43 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  خوب خانواده هزار فامیل باید چکارکنه؟؟!!
  بالاخره باید به نحوی پاشون تو مخابرات بازبشه!!!!!
  افتاد!!!!

 2. ناشناس می گوید

  مگه پیمانکاری هم مونده شماها که همه پیمانکارها رو جذب شسکام کردین
  نکنه باز باید به این طریق پای فامیلهاتون باز کنین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: