مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

اجرای بیش از ۳۰۰۰ کیلومتر فیبر نوری در قزوین

سه هزار و Û²Û°Û° کیلومتر شبکه فیبرنوری در قزوین اجراشده استkAÀ~Ÿ¨

مخابرات ما- سرپرست اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات قزوین با اشاره به اجرای سه هزار و ۲۰۰ کیلومتر شبکه فیبرنوری مخابرات در این استان گفت: با تکمیل پروژه فیبر روستایی، خدمات الکترونیکی، تلفن ثابت و همراه و همچنین اینترنت در مناطق شهری و روستایی استان توسعه می‌یابد.
مخابرات ما

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین، مرتضی شهامی سرپرست اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، گفت: اجرای طرح توسعه فیبر نوری در استان بر اساس برنامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سه فاز در مرحله اجرا است که فاز اول قزوین تا طارم سفلی، فاز دوم قزوین تا الموت و فاز سوم شامل مناطق فاقد فیبرنوری در بویین‌زهرا و آوج می‌شود.

سرپرست اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: طبق دستورالعمل ابلاغی وزارت، به‌محض اتمام هر فاز، مراحل بعدی توسعه فیبرنوری در استان شروع می‌شود. شهامی افزود: شرکت مخابرات استان هم‌اینک در حال اجرای ۱۲۰ کیلومتر فیبر نوری در مناطق کوهستانی منطقه طارم سفلی شهرستان قزوین است و مشکلاتی در خصوص اخذ مجوزهای لازم از اداره‌ کل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای وجود دارد که با دستور مساعد استاندار محترم در حال حل این مشکل هستیم.

شهامی همچنین افزود: تاکنون سه هزار و ۲۰۰ کیلومتر شبکه فیبرنوری در سطح استان قزوین توسط شرکت مخابرات اجراشده که حدود ۸۰ درصد آن به‌صورت خاکی و بقیه هوایی اجراشده است و تاکنون یک هزار و ۱۰۰ مشترک خانگی از این فناوری استفاده می‌کنند و در صورت استقبال متقاضیان از این فناوری جدید، در هر یک از مناطق استان برای توسعه آن اقدام می‌شود.

ممکن است دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: