مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما
انالله وفات

سردبیر سلام می کند- بزرگان مخابرات روز یکشنبه در جلسه ستاد اجرائی چه می کنند؟

مخابرات ما- ادامه جلسه ستاد اجرائی به صبح یکشنبه موکول شد. در همین باره ذکر چند نکته از سوی سردبیر مخابرات ما می تواند مفید باشد.

 

مخابرات ما (سردبیر) – سردبیر سلام می کند به افرادی که با اتخاذ تصمیمات شجاعانه کارها را از بن بست خارج می کنند.

امروز شنبه جلسه مهمی در ستاد اجرائی برگزار شد. در این جلسه دکتر سیدهاشمی معاون فرهنگی ستاد، دکتر صفری رئیس هیئت مدیره مخابرات ایران و نماینده اعتماد مبین در هیئت مدیره مخابرات ایران ، مهندس صدری مدیر عامل شرکت مخابرات ایران و تعدادی از مدیران ستادی مخابرات و ستاد اجرائی حضور داشتند.

در حقیقت ستاد اجرائی میزبان  شورای عالی هماهنگی تشکل های کارگری مخابرات ایران  بود و آنان را دعوت کرده بود تا در مورد کلیه مطالبات کارکنان از زمان خصوصی سازی تا امروز بحث شود.

گفته می شود تا کنون و تا این لحظه در مورد اجرایی کردن بند ۶ مصوبه هیئت وزیران در اصل ۴۴ توافق حاصل شده است.یعنی بقول یکی از بزرگان، مقرر شد بند ۶ را مبنای انجام کارهای خود قرار داده و عملیاتی نمایند.اما  جزئیات این اصل و چگونگی  اجرای آن، زمانی که به روی کاغذ بیاید و بصورت عدد و رقم خودش را نشان بدهد موضوع جلسه فردا یکشنبه خواهد بود.

قطعا پیش از جلسه فردا گروه هایی که دسته ای از سهام را در اختیار دارند به جلسات هماهنگی بیشنری با یکدیگر نیاز دارند.از جمله روز یکشنبه باید وزارت ارتباطات دارنده ۲۰ درصد از سهام مخابرات به نمایندگی از دولت با وزارت اقتصاد دارنده ۲۰ درصد از سهام عدالت پیش از جلسه  تکلیف خود را روشن کنند.ضمن اینکه اعتماد مبین دارنده ۱۹ درصد از سهام مخابرات باید سهامداران ۳۱ درصدی دوم را با خود هماهنگ کند.وگرنه صرفا اعلام موافقت از سوی دارنده ۱۹ درصد از سهام  یا ۲۰ درصد از آن دردی از کارکنان دوا نخواهد کرد.

.

آنچه امروز دیدیم عزم جزم ستاد اجرائی برای تعیین تکلیف مسائل مالی کارکنان و بازنشستگان است.دلیل واضح آن نامه ای است که اعتماد مبین پیش از این جلسه برای مدیر عامل مخابرات ایران ارسال کرده و در آن با پرداخت مطالبات کارکنان و بازنشستگان به میزان سهم ۱۹ درصدی خود موافقت کرده است.

.

امروز از اتفاق حضور مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره مخابرات در جمع مدیران ستاد اجرائی خوشحال شدیم که دقیقا درخواست ما در مطلب دو روز گذشته سردبیری بود.

اما قبول پرداخت مطالبات کارکنان به میزان سهام دفتری کمی نگران کننده است چرا که مسئولیت واقعی این سهامداران به میزان سهام مدیریتی آنان است مثلا اگر قرار باشد ستاد اجرائی بقدر ۱۹ درصد و دولت بقدر ۲۰ درصد پاسخگو باشد پیشرفتی در اجرای توافقات حاصل نخواهد شد.

مورد بعدی که باید سردبیر آن را مطرح کند داستان مالی این توافقات است.

همه می دانیم شرکت مخابرات ایران -منحصرا در بخش تلفن ثابت- حقوق جاری کارکنان را به سختی پرداخت می کند.گذاشتن بار بسیار سنگین مطالبات روی درآمد ناچیز مخابرات عملا مانند مخالفت با پرداخت آن است.بنابراین  ابتدا باید هر مطالبه ای به عدد و رقم تبدیل و سپس  محل تامین هزینه آن دقیقا مشخص گردد.

.

یکی از مواردی که حتی از بند ۶ اصل ۴۴ مهمتر است و نباید مغفول بماند وضعیت نیروهای شرکتی مخابرات و در کنار آن تعیین وضعیت نیروهای قراردادی است.یا باید همه با هم به آرامش برسند، یا هیچ گروهی به تنهایی به آرامش نخواهد رسید.این باید آویزه گوش همه ما باشد.

.

اما سخن آخر…

این جلسات نباید فقط نوعی اعلام موافقت با مطالبات کارکنان باشد.بلکه باید شیوه های پرداخت مطالبات نبز به طور صریح و روشن ذکر گردد.

.

لازم است بگویم اقدام اخیر ستاد اجرائی در کنار تصمیمات هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت مخابرات ایران اقدامی بسیار شجاعانه بوده است.هر چند که باید تکلیف این شجاعت را از نتیجه جدا کنیم.همین اقدام خود به تنهایی قابل تقدیر است . مطمئن هستیم که حاصل اقدامات شجاعانه و جسورانه چیزی جز موفقیت نیست.

 

سردبیر- ۱۶ آذر ۱۳۹۸

 

ممکن است دوست داشته باشید
14 نظرات
 1. همکار می گوید

  بزک نمیر بهار میاد کمپوزی با خیار میاد!

 2. بخش خصوصی مظلوم.. می گوید

  با سلام و تشکر از زحمات شما جناب آقای سردبیر
  ما جمعی از نیروهای شرکتی خدمات اول از شما خواهش می کنیم که کسانی که مانع از اجرای طرح کارشناسی حرفه ای برای استان ها می شوند را معرفی کنید .البته همه جا صحبت از معاونت توسعه سرمایه انسانی و یکی از اداره کل های آن مجموعه می کنند و البته شنیدم که در آن مجموعه برای کلیه نیروهای شرکتی طرح کارشناسی اجرا شده و گروه ۱۲ هستند .
  اکنون خواسته ما این است که اگر برای ستاد شرکت مخابرات ایران طرح کارشناسی از سال ۹۶ اجرا شده چرا برای مناطق مخابراتی نباید اجرا شود ؟؟؟ و اگر کارکنان شرکتی ستاد مخابرات ایران هر ماه بهره وری ،کارانه و …و سایر مزایا می گیرند چرا نیروهای شرکتی استان ها باید تنها حداقل حقوق کارگری دریافت کنند ؟؟؟ چرا نباید یکپارچه سازی شود ؟؟ از شما خواهش می کنیم که پیگیر این قضایا باشید .خدا خیرتان بدهد.

 3. شرکتی می گوید

  تورو خدا وضعیت نیروی شرکتی و در اولویت بگذارید نه اینکه باز یک چیزی بگید اجراش بمونه شش ماه بعد همین الان ما لازم داریم امروز برامون از فردا بهتره.این ساعت از یک ساعت بعدی برامون حیاتی تره

 4. میلاد می گوید

  سلام
  بر سر دبیر عزیز
  شرکتی ها رو در یابید ما هم هستیم جناب مهندس صدری داریم جون می کنیم
  به اداراتی که اصلا در آمدی ندارند نگاه کنید یک کارمند که نصف ما هم ساعت کاری نداره بالای پنج تومان حقوق میگیره اونوقت نیروی شرکتی مخابرات با این همه حجم کار و ساعت کاری بالا و درامد زایی مخابرات ماهی دو میلیون
  به داد بچه های شرکتی برسید
  شرکتی دیگه از هر چی کلمه شرکتیه بدمون میاد همش ظلم

 5. ناشناس می گوید

  امیدوارم در مورد کسانی که قبل از خصوصی سازی قراردادی بودند و بعد شرکتی شدند نیز تصمیماتی بگیرند

 6. ناشناس می گوید

  سلام وتشکر این جلسه به نظر ازتدابیر مهندس سید …. باشد به موقعیت زمانی تشکیل جلسه دقت فرمائید به موضوع پرداخت از سهم ۱۹ درصدی توجه فرمائید این جلسات بدون حضور تمام سهامداران اصلی فاقد اعتبار اجرایی وقانونی است و صرفا به پرداخت های جزیی ختم شده تا مسئله به بعد از انتخابات مجلس برسد این حرکت ها در شرکت توسط مهندسان…. دارای پیشینه می باشد از ماگفتن بود انشالله چنین نشود

 7. ناشناس می گوید

  پس تفاوت رفاهیات (بن خواربار ) بازنشستگان مربوط به سال ۱۳۹۷ که مبلغ ۲٫۵ میلیون تومان است کی پرداخت میشود ؟؟

 8. ناشناس می گوید

  با سلام
  ما بازنشسته ها میخواهیم حقوق ما افزایش پیدا کند آن هم ار طریق قانونی
  اگر شرکت مخابرات ایران آئین نامه حقوق ودستمزد کارکنان مصوب سال ۱۳۸۹ وتصویبنامه هیئت وزیران مصوبه سا ل ۱۳۸۵ (هرآنچه زمان دولتی میگرفتیم عینا در زمان خصوصی سازی منتقل گردد )را اجرا کند مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی افزایش پیدا میکند بدلیل اینکه از رفاهیات ماهیانه مبلغ ۲۷ درصد کسر وبه حساب تامین اجتماعی واریز میشده است الان هم باید تفاوت رفاهیات از سال ۱۳۸۹ برمبنای آئین نامه حقوق ودستمزد کارکنان مخابرات اجرا واحکام بازنشستگان صادر و۲۷ درصد به حساب تامین اجتماعی واریز گردد تا مستمری افزایش پیدا کند.
  ۳/۴ خدمت سربازی بازنشستگان -گروه جبهه-گروه بسیج (گردان عاشورا )-گروه برجستگی و……. داده شود .و۲۷ درصد به حساب تامین اجتماعی واریز گردد.

 9. ناشناس می گوید

  سلام
  از این عدد و رقمهای ۱۹ درصد و … بوی سرکار گذاشتن یا کم کردن پرداختها میاد

 10. از دیار تربت حیدریه می گوید

  سلام سردبیر جان
  این ها با این شکم های گنده اشون که باعث شده دستشون به میز نرسه !! چطور میخوان درک کنند وضعیت کارکنان و نیروهای شرکتی رو !! اینها به همه ما به چشم برده نگاه میکنند !! به کجا چنین شتابان …..

 11. کارمند کوچولو می گوید

  سلام مسئله مهم در این تقبل این است که تفسیر آقایان از حقوق قانونی چیست؟
  بنظر میرسد منظور آنها نه پذیرش اجرای بدون کم وکاست حقوق مندرج در آئین نامه استخدامی سال ۸۹ قبل از دستکاری مخابرات ایران وبا هماهنگی اداره کار است بلکه منظورشان حقوق قانونی مطابق آنچه هیئت مدیره مخابرات ایران هر سال تصویب کندمی باشد چرا که ایشان آن دستورالعملی را قانونی می داند که آقایان با هماهنگی اداره کار دستکاری کرده اند و در آن آورده اند که هر گونه افزایشی مطابق آئین نامه باید به تصویب هیئت مدیره مخابرات ایران برسد لذا آن چیزی که خواسته کارکنان وبازنشستگان ونمایندگان آنها در شوراهای کارگری وصنفی وانجمن اسلامی می باشد که همانا “اجرای بدون کم وکاست آئین نامه سال ۸۹ بدون دستکاری واجرای اتوماتیک آن در هر سال بدون نیاز به تصویب مقادیر افزایشات در هیئت مدیره ” است متاسفانه مورد قبول این آقایان نیست
  لذا بهتر است نمایندگان محترم که امروز یکشنبه با کارفرما جلسه دارد این مهم را جا بیاندازد و تائید آقایان کارفرما را بگیرد که اجرای موارد تصریحی در آئین نامه سال ۸۹ باید بصورت اتوماتیک در ابتدای هر سال اجرا شود ونیازی به تصویب هر ساله هیئت مدیره ندارد
  انشاا… خداوند به ایشان توفیق دهد تا بتوانند حقوق قانونی همکاران مطابق آئین نامه مذکور نثبیت کنند

 12. محمد می گوید

  تو رو خدا نیروهای شرکتی رو در یابید
  از آه ما که نمی ترسید از آه بچه های معصوم ما بترسید

 13. ناشناس می گوید

  سلام بر سردبیر
  نیروی شرکتی

  1. رصدگر می گوید

   سلام بر تو ای جوان?

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: