مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

سخنی با کاربران سایت و مخابراتی ها؛ از خدا جوییم توفیق ادب.

چرا اینقدر بی حوصله شده ایم؟

مخابرات ما(سردبیر)- سخنی با کاربران سایت و مخابراتی ها، از خدا جوییم توفیق ادب. این مطلب نوشته نویسنده تازه وارد ماست. امیدواریم همچنان پرانرژی و تازه بماند.او نیشتری در دست گرفته و زده بر دمل های بدخیم روابط انسانی در مخابرات.

 

مخابرات ما (مردانی) – وقتی وارد صفحه های پردازش سایت شدم آیکون دیدگاه ها توجه ام را جلب کرد و نگاهی گذرا به آن انداختم…
خواستم چیری نگویم و بی خیال از کنارش بگذرم ولی دلم به درد امد…
عزیزی در یادداشتی حرف تندی به مدیران شرکت زده است…. با درست و غلطش کاری ندارم اما ادبیاتی که به کار برده کمی تند است. حتی اگر خودش هم جای آن مدیر  باشد دل خودش از این نوشته به درد و رنج خواهد آمد. اصلاً قصدم نصیحت و یا فخر ادب فروشی به کسی نیست اما چرا اینقدر بی حوصله شده ایم؟ زود می رنجیم و واکنش های تندی را به معرض نمایش می گذاریم… بعد هم در کمتر از یک دقیقه از کرده خود پشیمان می شویم!

.

کسی که در هر ارگانی مسئولیتی بر گردنش نهاده شده دشمن همکاران اطرافش نیست. البته شاید خیلی دوست کسی نباشد اما سر جنگ با زیر دست را ندارد چون تمرکز خودش هم به هم خواهد خورد و شیرازه ی کار از دستش در می آید. اگر هم خلاف این باشد بکار گیری الفاظ نامناسب و نامربوط ما را تا حد جنگ بی حاصل و نابرابر رئیس با زیر دست پائین آورده و از جایگاه والای انسانی مان می کاهد.

.
یکی از سنگرهای ایمن در برابر اشتباه های گفتاری و یا رفتاری دیگران سکوت است.شاید بهترینش باشد.

جواب ندادن به مطلبی برای خودش به نوعی جواب حساب می شود!

کار ما نباید به انتقام گیری، هتاکی و بد کلامی منجر شود. بجای اینکه از کسی کینه به دل بگیریم و در نتیجه با گفتار و کردار ناروا دیگران را آزار دهیم حداقلش این است که او را به محکمه عدل الهی بسپاریم. هر چند که در حد توان باید برای رسیدن به حق خود تلاش کرد. صرفا سپردن کار به خدا، نشانه سلامت ما نیست.

.

دست در دست هم، همه ی همکاران و اطرافیان را به صلح و آرامش، کلام درست و دقیق دعوت کنیم و از امکان ایجاد شده در جهت خدمت به خلق خدا استفاده کنیم.

فرصت زندگی در حد یک پلک بر هم زدن است. مولانا جلال الدین رومی یا همون مولانا در این باب می گوید:

هر چه بر تو آید از ظلمات و غم
آن ز بی‌باکی و گستاخیست هم

هر که بی‌باکی کند در راه دوست
ره‌زن مردان شد و نامرد اوست

از ادب پرنور گشته‌ست این فلک
وز ادب معصوم و پاک آمد ملک

نکته آخر اینکه استفاده از کلمات نامناسب و لعن و نفرین دیگران، باعث نمی شود کسی حق را به ما بدهد. بر عکس دیگران حوصله خواندن اینگونه نوشته ها را در دراز مدت ندارند چرا که اثر مخربی بر روح خواننده و نویسنده خواهد گذاشت.

.

این کلام را بیشتر نصیحتی برای خود نوشتم.شما لطفا به دل نگیرید.

 

ممکن است دوست داشته باشید
4 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  رسالت رسانه ولو هر چند کوچک شفاف سازی است نه سانسور
  البته من به شما حق میدهم چون برای ادامه کارتان نیاز به حمایت کسانی دارید که حق و حقوق و زحمات پرسنل را به نا حق پایمال کرده اند.شما از پرسنل بازنشسته می خواهید که صبور باشند این صبوری به چه قیمتی باید تمام شود وقتی مدیری یا مدیرانی قول می دهند نه اصلا حرف زده اند که پاداش را تا آخر خرداد پرداخت میکنند (دقت کنید تا آخر خرداد نا آخر خرداد. یعنی تا آخر خرداد باید تمام بازنشستگان حق و حقوق شان را کامل دریافت می کردند) اما الان که به انتهای تیر نزدیک میشویم شما هنوز نتوانستید به تعداد انگشتان دست آدم پیدا کنید که حقش را گرفته باشد. باشد صبوری باز هم صبوری ولی دیگر پراید ۲۰ میلیونی نداریم الان ۵۰ میلیون هست شاید زمانی که پول ما رو بدهند دیگر پراید ۵۰ میلیونی نداشته باشیم

 2. ناشناس می گوید

  اگر مرد هستید تمام نظرات را چاپ کنید نه فقط مویز گویان را

 3. رصدگر می گوید

  خدا عمرت بده برادر. مطلب خوبی بود.
  می دونی من هر روز به تعداد عمر همه این همکاران دیدگاه های حاوی انواع و اقسام فحش ها به انواع ادم های ریز و درشت رو می خونم.

 4. ناشناس می گوید

  صحبت های قشنگ با قشنگ صحبت کردن فرق میکنه. من مطمئنم قسط شما عقب نیافتاده
  بدهکار نیستی شرمنده زن و بچه ات نیستی اگر راست میگی بیا داخل کوزه ببینم بازم می تونی شعر بگی. وقتی مدیری رییسی یا نه یه نفر که ادعا میکنه مسلمانه حرفی میزنه ولی عمل بهش نمیتونه بکنه بهش میگن دروغگو
  کسی مجبور شان نکرده بود اعلام بازنشستگی با پاداش را بکنند مگر اینکه ریگی به کفش داشته باشند مدیری که از بودجه خودش اطلاع نداشته باشد به نظر شما لیاقت مدیریت چنین شرکت بزرگی را دارد.

  بازنشسته ۹۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: