مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

آیا آبی در رودخانه توسعه تلفن ثابت جاری خواهد شد؟

مخابرات ما- آیا آبی در رودخانه توسعه تلفن ثابت جاری خواهد شد؟ فروش املاک برای توسعه به کجا رسید؟ نویسنده در این باره حرف می زند.


نویسنده: سردبیر

مخابرات ما- دست مایه اولیه این نوشته یک خبر بود روی سایت کدال:

شرکت مخابرات ایران ۹۷ مورد از املاک خود را به ارزش ۱۱۴ میلیارد تومان فروخته است تا در مسیر توسعه تجهیزات از آن استفاده کند.

مهندس صدری مدیر عامل مخابرات ایران پیش از این بارها و بارها بصورت شفاف و روشن چنین مسیری را ترسیم کرد.او قول داده است از این پول فقط برای توسعه استفاده کند و لاغیر.

.

ما مخابراتی ها کمی کم صبریم.البته آن هم دلایل بسیاری دارد. یکی اینکه آنقدر اوضاع بر ما در بخش ثابت و فیبر و کابل سخت می گذرد که هر دقیقه اش برای رسیدگی به این وضعیت بسیار دیر است.

امروز جلسه ای با همکاران داشتیم.باور کنید وقتی حجم برنامه شرکت مخابرات ایران را می بینم و در مقابل دست های خالی مدیران برای رسیدن به این برنامه ها را در نظر می گیرم  نمی دانم چه بگویم.

حجم سنگینی که مخابرات ایران برای برنامه هایش اعلام کرده است بدون توسعه ممکن نیست.امکانات موجود را نیز بارها و بارها تراشیده ایم. مگر چند سال می توانیم از مدیران و روسای مراکز و شهرستانها بخواهیم از امکانات موجود معجزه کنند!
یک سال, دو سال, سه سال! الان جند سالی است که درهای توسعه بسته است.فعلا که هم تحریم هستیم و هم پول نداریم.

فقط در سال آخر مدیریت دکتر سرائیان بود که حجم زیادی در مسیر توسعه شبکه فیبر هزینه شد.کار او هدفمند بود.کار مدیریتی او اشکالی نداشت اما آنچه در خیابان های شهر پاشیدیم فقط هزینه بود! از آن بهره برداری نکردیم چرا که FAT ها در جاهایی درآمد که به درد کسی نمی خورد!کار تبدیل شد به یک مسابقه.

حالا باز نمی خواهیم آن روزها تکرار شود لذا از مهندس صدری حالا که بحث توسعه شده چند چیز ساده می خواهیم:

 • این پول که از فروش املاک می آید فقط در توسعه کلان هزینه نشود.منظورم این است که یک مرتبه خود مخابرات ایران اقدام به خرید لوازم پر هزینه نکند.اجازه بدهند نیازهای اولیه توسعه حل شود.کابل نداریم! فیبر مورد نیاز است.کارتهای adsl و مشترکین و …. جزو نیازهای اولیه است.باز نرویم همه اش را برای خرید یک سرور هزینه کنیم و بگوییم توسعه داده ایم.
 • باید توسعه برای همه قابل درک شود.از ستاد مخابرات ایران تا رئیس مرکز در یک خیابان شهر.همه باید این توسعه را لمس کنند.
 • باید توسعه به شکلی هزنیه شود که روحیه ها هم بازیابی شود.بدون تعارف امروز همه خسته ایم.آنقدر از توسعه با تجهیزات موجود نشده ایم که خسته شده ایم.
 • بخشی از آن را به استانها اختصاص دهند تا به اختیار خود خرید نمایند.
 • آنچه متخصصین کلا ستادی می خرند متناسب با ایده آلهای خودشان است.ما حرف از کف خیابان, مردم و کارشناسان می زنیم.یک مورد مثال بزنم! وقتی کافوهای نوری خریده می شود تجهیزاتش کامل باشد مقدای هم یدکی در نظر بگیریم.نه اینکه بعدا بفهمیم کابل فلانش را سفارش نداده ایم!

اجازه بدهید همین جا بحث را ببندم و با در جمله حرفهایم را خلاصه کنم:

کاری کنید که توسعه برای همه در مخابرات قابل درک باشد.همه اثری از توسعه را ببینند!

 

 

ممکن است دوست داشته باشید
3 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  سلام
  قول های ….

  1. سردبیر - مخابرات ما می گوید

   یه ذره از کلمات درست استفاده کنی که قابل انتشار باشه چی میشه؟
   خداییش از اینکه زحمت منو زیاد کنی خوشحال میشی؟ یا دلت خنک میشه؟!
   اینا که محض مزاح بود عزیزمن.
   ولی باور کنید گفتار و نوشتار نشان شخصیت خود ماست.روی ما قضاوت میکنن
   اگر من اینجا فقط فحش بدم شما دو روز میخونی! روز سوم با خودت میگی این هم روحیه ما رو خراب میکنه و دیگه نمی آیی!
   نکن! دوستت دارم اخوی ولی نکن!

 2. سجاد می گوید

  “”””مهندس صدری مدیر عامل مخابرات ایران پیش از این بارها و بارها بصورت شفاف و روشن چنین مسیری را ترسیم کرد.او قول داده است از این پول فقط برای توسعه استفاده کند و لاغیر.”””” این آقا صدها جمله ی قصار داره که در حد حرف مونده! چطور به سخن مدیرعامل استناد میکنید!!؟؟؟؟؟؟؟ اصلاً یه سوال شفاف و صریح میپرسم که امیدوارم سانسور هم نشه، مدیرعامل مخابرات ایران، حالا نه مهندس صدری بلکه هر شخص دیگه ای، مگه چه کاره ست که از جانب خودش حرفی بزنه؟ الان میپرسید از کجا مشخصه مدیرعامل از جانب خودش حرفی زده، پاسخ روشنه، ایشون شهره آفاقه در این زمینه، در یک سال و اندی مدیریتش بر مخابرات ایران اونقدر از جانب خودش حرف زده و بعد به در بسته خورده که دیگه قابل شمارش نیست و معمولاً کسی، احتمالاً روی حرفش حساب نمیکنه! هر موقع ستاد اجرایی در مورد مخابرات نظری داد و از سید هاشمی یا حداقل در بدترین حالت از نماینده ش در مخابرات یعنی صفری چیزی بیان شد، اون رو جدی بگیرید.

  در ضمن لازم به ذکره که مبین حتی از وام های مخابرات سهم بر میداره چه برسه یه این که عایدی فروش اموال مخابراته،
  خواهشمندم بدون تغییر منتشرش کنید، شاید مدیرعامل ببینه و دست از این نوع سخنرانی های بی پشتوانه برداره!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: