مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

باز هم نگهداری ضعیف تجهیزات مخابراتی

مخابرات ما – واکنش مدیرکل امور استان های وزارت ارتباطات به موج توئیتری دکل رانتی

مخابرات ما ( محمد – دانا) – در پی سقوط یک دکل مخابراتی در شهرستان دلگان و قطع ۴۰روزه ارتباطات در این شهرستان، فعالان فضای مجازی سیستان و بلوچستان با راه اندازی موج توئیتری #دکل_رانتی ضمن اعلام گلایه نسبت به عملکرد وزارت ارتباطات خواستار رفع فوری این مشکل شدند.

بر پایه این گزارش؛ مهرداد ترابیان؛ مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان های وزارت ارتباطات و مجری طرح توسعه ارتباطات در مناطق محروم در واکنش به مشکلات آنتن دهی خطوط ارتباطی در سیستان و بلوچستان و همچنین ماجرای قطع ۴۰ روزه خطوط مخابراتی در شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان در پاسخ به یکی از کاربران منتقد به این موضوع در صفحه توئیتر خود نوشت: بعد از افتادن دکل نیاز به اجرای فونداسیون دکل جدید دارد که همین حدود اجرای مجدد زمان میبره.

وی ادامه داد: به مخابرات و همراه اول اعلام کردم هر چه سریعتر مشکل را برطرف کنند.

شایان ذکر است به دلیل افتادن این دکل در شهرستان دلگان و روستای چاه شور این شهرستان مردم برای برقراری ارتباط تلفنی ناچار هستند بر روی پشت بام، تیرهای برق و یا نقاط مرتفع بروند تا امکان تماس برایشان فراهم شود و این امر مشکلات زیادی را برایشان به همراه داشته است.

در همین رابطه فرماندار دلگان در تاریخ ۱۲خرداد ماه جاری  گفت: مکاتبات متعددی با مخابرات انجام داده ایم و مسولان امر قول مساعد برای رفع مشکل داده بودند ولی متاسفانه تاکنون اقدام موثری در این خصوص صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه شهرستان دلگان دارای ۳۰۰ آبادی و روستا است، گفت: این امر می طلبد تا شرکت مخابرات، شرکت زیر ساخت و شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات سیستان و بلوچستان اجرا و تکمیل فیبر نوری دلگان را سرعت بخشند چرا که مردم این شهرک قریب به یکماه است که پس از سقوط دکل همچنان قادر به برقراری ارتباط نیستند و خطوط ارتباطی آنان آنتن نمی دهد.

این مسئول با بیان اینکه در شهرستان دلگان مشکلات مخابراتی عمیق تر از این است، ادامه داد: شرکت مخابرات باید شبکه فیبر نوری را که سال گذشته با تلاش فراوان شروع شد تکمیل کند؛ همچنین در سال های قبل فیبر نوری که هوایی کار شده بود با اندک بارندگی، وزش باد یا توسط سارقین دچار مشکل شده و پل ارتباطی مردم قطع می شود که باید این مهم تبدیل به فیبر نوری زمینی شود که طرح آن را هم به دست اندرکاران امر ارائه کرده ایم.

وی بیان کرد: شرکت مخابرات، شرکت های فناوری اطلاعات و زیرساخت ها تعهداتی نسبت به اینترنت در روستاها مبنی بر اینکه حجم خوبی از فیبر نوری به شهرستان اختصاص پیدا کند، داده بودند که این مهم نیز محقق نشده است، همچنین محور جلگه به دلگان که تا پایان سال گذشته قول آنتن دهی آن را داده بودند که مشکل را برطرف کنند هم تاکنون آنتن ندارد.

***
ممکن است دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: