آمار سرقت کابل بالاست! اینها همه هزینه است. – مخابرات ما
مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

آمار سرقت کابل بالاست! اینها همه هزینه است.

مخابرات ما- خبری امروز در رسانه ها منتشر شده بود که توجه مرا جلب کرد.در این خبر نوشته شده است که در یک استان (خراسان شمالی) روزانه ۲۰۰ تا ۵۰۰ مشترک بعلت سرقت کابل تلفنشان قطع می شود:

این خرابی ها جدا از هزینه اعزام همکاران شبکه به این نقاط، هزینه کابل هم دارد!

وقتی می گویم کابل، همزمان باید عزای عمومی هم اعلام کنم! مخابراتی ها می دانند چه می گویم.خرید کابل این روزها واقعا مشکل بزرگی شده.

اینک سالهاست که بطور روزانه با این مشکلات درگیریم.

مدیر یکی از مناطق در این باره می گوید:

علیرضا هاشمی مدیر منطقه خراسان شمالی گفت: برای حفاظت فیزیکی هر سایت بی.تی.اس، یک تا یک و نیم میلیارد ریال هزینه می شود اما سارقان برای سرقت تجهیزات، با تخریب وارد می شوند و متاسفانه تخریب های زنجیره ای که خسارت های زنجیره ای به همراه دارد، محاسبه ریالی زیان وارد شده از دست خارج کرده است.
وی گفت در هر سرقت ۷۰۰ میلیون ریال تا یک میلیارد ریال خسارت به تجهیزات وارد می شود یک ماه قبل شبکه کشوری سرقت سایت بی. تی. اس کشور را از خراسان شمالی نیروهای انتظامی و امنیتی استان رصد و در کرج دستگیر شدند.

این هزینه ها باعث می شود بفکر کاری اساسی باشیم.

همراه اول پول دارد و می تواند با استفاده از دوربین و امکانات خاص اموراتش را بگذراند  اما حتی این شرکت هم وقتی تمامی تجهیزات ضبط تصویرش را با خود ببرند کاری از پیش نخواهد برد!

بنابراین ثابت و سیار باید با هم در اندیشه کاری دیجیتالی و جدی باشند.مثلا وقتی یک مرتبه در سالن دستگاه  یا ام.دی.اف الارم خرابی برای ۲۰۰ – ۳۰۰ شماره می آید شاید بتوان بسرعت وارد عمل شد.

باز هم عرض می کنم شاید. کارشناسان باید در این مورد نظر بدهند.

راستی! در صندوق پیشنهادات مخابرات استانها حتما پیشنهاداتی برای این مورد وجود دارد. بهتر است مراجعه ای به این پیشنهادات داشته باشیم و آن را از صف انتظار بررسی خارج کنیم.

 

5 comments

  • سلام یکی از کارشناسان مخابرات هستم دهها بار پیشنهاداتی در این مورد جهت حفاظت سایتهای بی تی اس ارائه نموده ایم از جمله نصب دوربین – نصب سیستم های هشدار دهنده ولی مخالفت شده است . بله هزینه هایی در حدود دویست میلیون تومان جهت حفاظت فیزیکی سایتها پرداخت و اجرا شده ولی سارقین با در دست داشتن انواع تجهیزات پیشرفته اقدام به شکستن قفلها و بریدن اتصالات و ورود خسارت حدود ۷۰ میلیون تومان به هر سایت می کنند . گفته می شود این سایتها دارای بیمه سرقت می باشند و هر بار مبالغ سرقت با گواهی صورتجلسه پلیس اخذ می گردد . بنده در نهایت قصور و کوتاهی مدیران همراه اول را باعث و بانی این کار می دانم ضمنا سرقت باعث خدشه وارد شدن به امنیت عمومی می گردد .

  • سلام اقای سردبیر پیشنهاد می کنم مسائل و مشکلات به شفافی گفته شود و الا با محافظه کاری مشکلی حل نمی شود .

  • سردبیر جان در کشوری زندگی میکنیم که اگر پارتی نداشته باشی ظرف نذری رو هم پر نمیکنن یکی از همکارای ام دی ام یک سیستم ساده ولی کار امد طراحی کرده بود که وقتی کابل مرکزی یا کابل هوایی پرزوج قطع میشد الارم در مرکز به صدا در اماد و منطقه سرقت را مشخص میکرد ولی چون کسی رو نداشت که پشتیبانی کنن اصلا نگفتن تو چی میگی سیستم دستی طراحی کرده بود که درب هانت ها از داخل قفل میشد و بصورت الکترونیکی باز میشد دیگه سارقان نمیتونستن قفل رو بشکنن و باتری سرقت کنن مخابرات حاضره صد برابر برای سرقت پرداخت کنه ولی برای پیشگیری هزینه نکنه

  • سلام سردبیرمحترم وعزیزمخابرات من میگم اگر حق وحقوق کارگروکارمنددرست و کامل باشدسرقت صورت نخواهد گرفت ولی به دست اندرکاران همراه اول هشدارمیدهم درآینده نزدیک شما هم درامان نخواهیدبودفکرمیکنیدهمین طوری درامداستانها را بردارید وببریدوپیش خودفکرکنیدکه سودمیکنیدازمن گفتن نگوییدنگفتیداین سودهای شمامقطعی بوده و تداوم نخواهدداشت اگر کمی واردمحدوده کارکنان پیمانکاری شوید متوجه خواهید شد سرقت های کابل به دست چه کسی خواهدبود.همانطوری که یک کارخانه چندصدمیلیاردی به خاطرجمع وسرقت کابل مسی به یک آهن پاره تبدیل شده چه دوربین و پلیس اضافه کنیدنمیشودچون تفکرکارکنان کارگرانی است که این مال ما نیست باید این تفکرعوض شودبابگیروببندراه به جای نمیرسدبایدبه کارگرسود برسد.

  • سلام سردبیرمحترم اگر قابل انتشار است منتشر کنید
    ولی این یک حقیقت است مخابرات درسال ۸۹ با تمام امکانات فنی و دستگاه داخل یک گونی بزرگ ریخته شدویکجا به … رفت دیگر چیزی نمانده که برود.