مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

دو مدیر عامل و یک معاون در یک قاب! (یادی از مهندس پوررنجبر و مهندس صدری!)

مخابرات ما (سردبیر) – هیچکس برای ما پوررنجبر نمی شود در فضای مجازی. کسی که تک تک کامنت ها را میخواند و اگر می شد خودش جواب می داد اگر هم نمی شد به ما اشاره ای می کرد.

بعدش هم از او خواهش می کردیم یک روز اداری, خارج از وقت اداری, جوانان آزمونی را به دفترش راه بدهد! کسی مثل مهندس زمانی هم مثل شیر پشت این ها ایستاده بود تا بتوانند وارد و خارج شوند و کسی مزاحمشان نشود.

یک وقت نیمه شب می دیدی در گروه یا سایت پیدایش شده است و جو گفتگو را بدست گرفته است.او بود پوررنجبر! در کنار ما در فضای ما. هرگز او را جدا از خود ندانستیم.

البته گمان نکنید که همیشه برایش نوشابه باز می کردند.آدم های تند و خشن هم بودند. افرادی که عصبانی شده بودند و حرفهای دیگری می زدند.او به همه حق می داد.

دلم می خواهد دو مورد از خاطراتم را با ایشان، این مرد بزرگ برایتان تعریف کنم .

.

سالها بعد از مدیر عاملیش در مخابرات، فکر می کنم عضو هیئت مدیره بود. روزی در دفترش به دیدنش رفتم. تعداد زیادی نشسته بودیم. برای این حرف ها حداقل 5-6 نفر شاهد دارم!  از او پرسیدم “آقای مهندس! توهین هم خواندی یا شنیدی؟”

گفت : ” انصافا مخابراتی ها مودب ترین آدم هایی هستند که من دیده ام. البته تو گاهی حرف های نامربوطش را در می آوردی ولی بطور کلی من حتی یک مورد هم ندیدم که کسی توهین کرده باشد. عصبانی می شدند ولی توهین نمی کردند.”

راست می گفت. ولی من به کامنت ها دست نمی زدم. بندرت کلمات سخیف در آن بود که حذف می شد اما عموما کلمه ای خارج از ادب در آن دیده نمی شد. ولی انتقاد، وحشتناک مطرح می شد!

حالا روزهای اول مدیریت مهندس صدری را بیاد بیاورید.

درست همان حالت آن روز هم بود.

.

خاطره دوم من از او به زمانی برمی گردد که برای کارهای خاص و خوبش خواننده ها از او تشکر می کردند.

ابتدا گمان می کرد من تشکر ها را می گذارم توی سایت. اما به اوگفتم هرگز نه بخاطر او و نه بخاطر هیچکس دیگری دست به کامنت ها نبرده ام و یا کامنت دلخواه مدیری ننوشته ام. هر چه هست، خوب یا بد کار خواننده هاست.

وقتی این را از من شنید که به او گفتم: “خب خواننده ها از کارهای خوبتان تشکر می کنند!”

او گفت: “برای انجام وظیفه نیازی به تشکر نیست! وظیفه ماست! مدیران را به تشکر بابت انجام وظیفه عادت نده!”

برایش توضیح دادم که من تشکر نمی نویسم ولی اگر سلیقه خواننده باشد من دست نمی برم در آن.ضمن اینکه تشکر باعث می شود شما مدیران کارهای خوبتان را تکرار کنید.

سری تکان داد و حرف مرا قبول کرد.

.

همیشه با صمیمیت صدایم می کرد و می کند. می گوید :” آرشیان! ……” کلماتش با اول شخص شروع می شد و با فعل مفرد ختم می شد لذا خود را با او نزدیک می دیدی!

یادش بخیر!

مهندس زمانی اصفهانی معاون او بود. او به من می گفت :” فلانی! وقتی مدیران مخابرات، از دور به تو فکر می کنند از تو می ترسند! چهره وحشتناکی داری! ولی وقتی یک بار با تو حرف می زنند نمی خواهند از تو جدا شوند!”

راست می گفت! خودم فرار مدیران را حس می کردم. در مقابل اولین گفتگو, دیدار و یا مکالمه من با آنان شاید ساعت ها طول می کشید! حتی اولین مکالمه! … باور کنید!
.

امشب باز مهندس صدری خاطرات گذشته را برایم زنده کرد خاطرات برخورد با مدیر عاملی خونگرم و مجازی بنام مهندس پوررنجبر!

مهندس صدری بی خبر به گروها می رود. مطالبشان را می خواند گاهی هم سلامی می کند و می رود وگاهی هم می ماند و با آنان حرف می زند. چه کسی خود را در معرض این برخوردها قرار می دهد غیر از پوررنجبر و صدری!؟

شب گذشته به گروه مخابرات ما- قراردادی ها رفته است و با آنان چند کلامی صحبت کرده. اما بنظرم احساس کرده حرف نزده ای باقی مانده, لذا  باز امشب به دیدارشان رفته و حرفهای دیشبش را مهربانتر کرده است!

باور کنید آدم های مهربان را هرگز به ظاهر نمی توان شناخت. پوررنجبر ظاهر آرامی دارد و مهربان است. اما صدری ظاهری مبارز دارد اما بسیار مهربان است.

می دانم که روزی باز خاطرات خود را با مهندس صدری برای شما خواهم نوشت و از مدیر عامل همان زمان خواهم خواست قدری تغییر رفتار دهد اما چرا باید ما همیشه خارج از وقت حرف بزنیم و همه اش از گذشته بگوییم!

بگذارید از همین حالا حرف بزنیم و به مهندس صدری بگوییم این رفتار شما در فضای مجازی بی مثل و مانند است. “هر کاری برای ما بکنی یا نکنی حرف دیگری است اما این رفتار شما شایسته تشکر است.”

از این سردبیر پیر دیگر گذشته است تا به مصلحت حرف بزند یا مسیر باد را تشخیص دهد. لذا بی پیرایه از مهندس صدری بخاطر رفتار احترام آمیزش با کارکنان, بخاطر حضورش در بین کارکنان, بخاطر پاسخگویی به رسانه و کارکنان, بخاطر مردمی بودنش بخاطر سادگی و صداقتش تشکر می کنم.

امیدوارم عمر مدیریتی او هر قدر که باشد با همین رفتار ادامه پیدا کند.

هر کسی عیب و حسنی دارد.هیچکس فیکس-صد نیست.مدیریت هر کسی بنا به محدودیت های عصر خودش نواقصی دارد. صدری هم چنین است.اما ما او را با همه این رفتارهایش دوست می داریم.

 

امروز مدیر گروه (مخابرات ما- قراردادی ها) پس از حضور مهندس صدری در گروه خودشان نوشت:

بدینوسیله از جناب مهندس صدری مدیر عامل محبوب و متفاوت شرکت مخابرات ایران به دلیل حضور صمیمی در بین کارکنان علی الخصوص کارکنان قراردادی و کم کردن فاصله بین مدیران و کارکنان تقدیر و تشکر به عمل می آوریم. امید است با حضور مداوم حضرتعالی و ایجاد انگیزه، مشکلات شرکت به دست متفاوت ترین تیم تاریخ مخابرات یکی پس از دیگری حل گردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
11 نظرات
 1. مش ماشاالاه می گوید

  دو مدیر عامل و یک معاون در یک قاب! (یادی از مهندس پوررنجبر و مهندس صدری!)

  عجیبه ها !!! آخه چجوری سه نفر تو یک قاب! 😂
  اونم دو تا مدیرعامل!!! و یک تا معاون !!! 😁😁😁
  چجوری جاشدن!!
  مگر اینکه کوچیک باشن!!! اونم که نمیشه آخه تو دیار ما مدیرعامل و معاون مگه میشه اینقدر کوچیک باشن که تو یک قاب! جا بشن!!!
  اونم سه تاشون تو یه قاب!!!😁😁😁
  بابا اینجور آدما تو خودشون هم جا نمیشن! چه برسه تو خونه و شرکت و صد تا قاب!!!😁

  از آقای بهلول دانا بپرسیم .
  مش ماشاالاه : آقای بهلول دانا چطور دو مدیرعامل و یک معاون در یک قاب!؟

  بهلولی دانا : قابش خیلی بزرگ است !!!!
  میدونید اونها هر کدوم به تنهایی خیلی بزرگند !! و سه تا هم هستند
  پس یک قاب! دسته جمعی سه نفره بزرگه

  یک تابلو !!!!! 😁😁😁😁😁

 2. بازنشسته می گوید

  با سلام
  بنده کارت ایثارگری دارم ….

  1. سردبیر می گوید

   در پاتوق خودتون مطرح کنین لطفا

 3. شركتي منتظر می گوید

  جناب آقاي مهندس صدري مدير عامل دوست داشتني مخابرات
  سلام و خسته نباشيد. من هم به عنوان عضو ١٢ساله اي از مجموعه مخابرات و يك نيروي كارشناس و متخصص با كار مرتبط هستم. كسي كه يك سال گذشته رو با اميد به اجراي طرح طبقه بندي گذرونده و بي نهايت منتظر اجراي اين طرح هست. آقاي مهندس امروز به خدا نوبتي هم كه باشه نوبت اين بچه هاي بي گناه شركتي هست كه ساليان سال از عمرشون رو در اين سيستم و با اين تبعيض هاي وحشتناك گذروندن. به خدا انصاف نيست هربار كار اونها در ته صف قرار بگيره . به خدا نميتونين تصور كنين من كه سال ٩٢ ، ٧ سال سابقه داشتم (بيشتر از سابقه فعلي بچه هاي قراردادي سال ٩٢) و در آزمون هم قبول شدم ولي يكي از همين قراردادي ها با سهميه نامعلوم از خارج از سازمان جايگزين من شد چه حالي شدم؟؟؟!!!!! من كه هميشه جزو كارمنداي خيلي خوب سازمان بودم (به گفته روسا و مديران خودم) . الان وقتي نگراني شما رو در ارتباط با بچه هاي قراردادي ميبينم در حالي كه نيروهايي مثل ما تو سازمان دارين واقعا دلم ميشكنه. به خدا الان كه دارم براتون مينويسم پر از بغضم . ما بايد به كجا جز خدا پناه ببريم ؟؟؟ كي اين كابوس براي ما تموم ميشه؟ گناه ما چيه مهندس صدري ؟ شما رو به خدا داريم به همه چيز بدبين ميشيم. همه عالم و آدم زورشون فقط به ما ميرسه . حالا بعد از اين همه مدت كه طبقه بندي داره به نتيجه ميرسه ببينين دارن چقدر سنگ اندازي ميكنن ؟؟؟؟؟؟ فقط به ما بگين گناه ما نيروهاي متخصص شركتي چيه ؟ كي قرار هست به داد ما برسين؟ به خدا بعد از اين همه سال نوبت ماست سيد بزرگوار شما به داد ما برسين. كه اين روزا چشم اميد ما به شماست.

 4. بدبخت می گوید

  سلام سردبیر عزیز شما خیلی زحمت میکشین ممنونم که صدای ما رو به گوش بالایی ها میرسونید فقط میخوام یه چیزی بگم میدونید چرا واسه شرکتی ها کاری انجام نمیدن چون اینا منظور مسئولای پیمانکار رو عرض میکنم واسه خودشون درامد درست کردن با پیمانکار خودشون شخصی قرار داد میبندن و قرارداد رسمیشون هم فقط سر ما و اداره رورشیره میمالن تا مچ اینا گرفته نشه ما هیچ وقت به خواستمون نمیرسیم فقط کسی نیست به حساب کتاب اینا رسیدگی کنه وااای بر ما

 5. سعیدی می گوید

  سلام با توجه به اوصاف تحسین برانگیز ذکر شده به این نتیجه میرسم که اساسا هیچکدام از ایشان تاکنون نامه ها وایمیل های بنده را نخوانده اند وگرنه حتما یه جواب حتی توهین امیز نثار من مینمودند خدایا مگه داریم مگه میشه

 6. دوستدار همراز می گوید

  سلام ، در مورد دو بزرگوار همگن و بی مانند (آقایان پوررنجبر و صدری عزیز) کاملا حق مطلب را ادا فرموده اید ، بنده به نوبه خود با کمال افتخار حقیرانه دست شان را میبوسم و آرزوی سلامتی و موفقیت شان را دارم اما ایکاش از نزدیک روزی برسد که حضورا احساس مان را به خدمتشان ابراز نمائیم . از خداوند سبحان برایشان عزت ابدی آرزومندیم .

 7. بازنشسته مخابرات می گوید

  با عرض سلامت خدمت سردبیرمحترم..و جناب مهندس صدری مدیرعامل محترم شرکت مخابرات ایران..ما هم به نوبه خود واز طرف تمام بازنشستگان مخابرات از برادر عزیزمان جناب مهندس صدری به خاطر اخلاق خوب وپیگیری کارها..از ایشان کمال تشکر سپاسگزاری داریم واز خداوند بزرگ براشون آرزوی سلامتی وموفقیت داریم…..ازاستان فارس…

 8. محمود4آزی می گوید

  سردبیر عزیزم در این روزگار پر از رنج و هزینه چه زیبا و کم خرج مارو به سفر میبرین.
  دورانی طلایی که برای اولین بار مدیریت ارشد شرکت تابو شکنی کرده بود و به میان کارکنان آمده بود. الحق که تمام کارکنان از اون دوران همیشه به نیکی یاد میکنن و چه پاداشی بالاتر از این که نام شما به نیکی جاودان شود.
  البته جا داره از جناب احمدیان رئیس حراست وقت مخابرات ایران هم یادی کنیم. برخورد گرم و پیگیری مجدانه ایشان در امور به هر کس القا می‌کرد که از غیب برایش پارتی گردن کلفت فرستادن. چنین انسان هایی(همچنین سردبیر عزیزمان) همیشه الگوی ما هستند و خواهند بود. کاش میشد هر از چند گاهی از این عزیزان تقدیر و تشکری درخور به عمل بیاوریم. هر جا هستند همیشه شاد و سلامت و موفق باشن

 9. آریانی می گوید

  با سلام خدمت مهندس صدری عزیز . همیشه در هر پستی که گذاشتید گفتم که چقدر افتخار می کنم و چقدر خدا رو شکر می کنم که دوره ی مدیریت شما رو تجربه کردم . حتی اگه مشکل دائمی شدن ما هم حل نشه بخاطر اینکه با ما بودید و نحوه ی مدیریت فوق العاده و خلاقانه ای که داشتید برای ما بسیار ارزنده است . هرگز فراموش تون نمی کنم و به عنوان تنها مدیر واقعی مخابرات ایران در ذهن من ثبت شدید . نمیدونم بعد از شما چه جور مدیری میاد اما مطمئنم شما برای ما الگوی برجسته و ماندگار خواهید بود . من که هرگز این بخت رو پیدا نمی کنم مدیر بشم اگه یه روزی در رویاها چنین اتفاقی بیفته دوست دارم مثل شما رفتار کنم و محبوبیت و مقبولیت شما رو به دست بیارم . از سعه ی صدر شما و تحمل تون نسبت به ما تشکر میکنم . ان شالله همیشه در صدر باشید .

 10. مایسا می گوید

  باسلام به سردبیر مخابرات ما
  باز هم نشد بی تفاوت از مطلب تون بگذرم ؛ ممنون از مهندس صدری که در عمل ثابت کردند متفاوت از مدیران قبلی هستند ؛ چند مدت پیش در گروه بازنشتگان و رسمی ها و الان هم قراردادی ها؛ باز هم خدا را شکر که مهندس صدری این بخش از نیروها را فراموش نکردن و هراز گاهی سری به انها می زنند و پای درد دل هاشان می شینند ؛ اما باز هم مظلوم ترین نیرو های کار مجموعه، هنوز انچنان مورد توجه مهندس صدری قرار نگرفتند؛ یکسال از تصدیگری ایشان بر سکان مخابرات می گذرد؛ اما نیروی های شرکتی مخابرات به حداقل ترین خواسته شان ( طرح طبقه بندی ) نرسیدند ؛ ایا هنوز به نظر مهندس صدری وقت اجرا و پایان انتظار این گروه سر نیامده ؛ چرا مهندس صدری مثل حضور در گروه های نام برده ؛ در گروه نیروهای شرکتی نمی آیند ( با اینکه من خودم در این گروه عضو نیستم ) و دلیل این همه تاخیر را بیان نمی کنند ؛ نیروها وقتی مطلبی را از زبان عالی ترین مقام سیستم بشنوند ؛خیلی بهتر برایشان قابل هضم هست ؛ خدایش خیلی چرا ها وجود دارد؛ که کسی درست پاسخگو نیست ؛ شاید مهندس صدری بتوانند به این گروه از نیروها هم یک ارامش بدهند ؛ من خودم در عجب هستم که چرا بررسی کارشناس ها ؛ استان به استان انجام نمی شود که درصد خطا پایین بیاید ؛ این چه نظری هست که کلیه استان ها باید با هم به اجرا طرح برسند نه اینکه؛ از این ایده اینطور برداشت میشود که سنگ بزرگ دلیل نزدن هست ؛ اگر واقعا نیت به اجرا هست چرا استان هایی که مشکل ندارند را جناب مهندس؛ دستور اجرا آن را صادر نمی کنید ؛ همان طور که ما دوست داریم همه همکارها به حق خود برسند ؛ ایا واقعا حق نیروهای آن استانها ؛که مشکل اساسی ندارند این وسط ضایع نشده و نمی شود ؛ خدا کند جناب مهندس صدری این مطلب را بخوانند و فکر اساسی کنند؛ الان هنوز نصفه ماه آذر هستیم و وقت زیادی تا پایان برج مانده ؛ امیدوارم این ماه لااقل استان هایی که مشکل ندارند را جناب مهندس دستور پرداخت و اجرا طرح ؛ بدهند و این قشر مظلوم شاغل در مخابرات را ؛ نیز خوشحال کنند ؛ ممنون باز هم که نگاهتون و دیدگاهتون با مدیران قبل بسیار متفاوت هست و جزء محدود مدیرانی هستید که بعد خصوصی سازی به نیرو انسانی و حل مشکلات انها پرداخته اید ؛ باز هم ممنون از شما مدیر عامل محترم و ارزوی برگشت روزهای خوب مخابرات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: