مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

نیمی از مردم جهان به اینترنت دسترسی ندارند

مخابرات ما- به گزارش خبرنگار ایرنا ، «رامین قلی زاده» وزیر حمل و نقل ،ارتباطات و فناوری پیشرفته جمهوری آذربایجان ، روز چهارشنبه در کنفرانس بین المللی نوآوری خزر در باکو ، افزود: ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون انسان به اینترنت دسترسی ندارند و دلیل آن گران بودن استفاده از فناوری اطلاعات و زیرساخت‌های آن است.
وی افزود: بر اساس برآوردهای این اتحادیه، برای دسترسی یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون نفر به اینترنت نیاز به ۴۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری است.
وی با اشاره به توسعه خدمات ارتباطی در جمهوری آذربایجان ، گفت: شمار سیم کارت تلفن همراه در جمهوری آذربایجان ۶ درصد بیشتر از جمعیت این کشور است.
قلی زاده گفت: بیش از ۸۰ درصد جمعیت کشور آذربایجان، کاربر اینترنت و ۶۸ درصد از خانوارها دارای کامپیوتر و سهم کاربران بی سیم باند پهن ۷۳ درصد است.
کنفرانس بین‌المللی نوآوری خزر همزمان با برپایی بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی ارتباطات و نوآوری‌های نوین ‘ باکو تل-۲۰۱۸’ ،در شهر باکو برگزار شد. موضوع این کنفرانس «ارتباطات دیجیتالی برای توسعه پایدار» است و وزیران ارتباطات و فنآوری اطلاعات جمهوری آذربایجان ،ترکیه ، روسیه ، بلاروس ، لیتوانی ، افغانستان و محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و نیز مسئولان و نمایندگان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات ۱۴ کشور دیگر در آن حضور دارند.
نمایشگاه بین‌المللی « باکو تل -۲۰۱۸» که روز سه شنبه آغاز شده است به مدت چهار روز در شهر باکو پایتخت جمهوری آذربایجان بر پا خواهد بود.
در این نمایشگاه ۲۰۰ شرکت از ۲۰ کشور جهان ،از جمله ۱۴ شرکت ایرانی حضور دارند.

0 comments