مخابرات ما
تم مجله نهایی برای وردپرس.

احداث شبکه‌‌های برق با کابل فشار قوی بدون نیاز به تونل

مخابرات ما-احداث شبکه‌‌های برق با کابل فشار قوی نیاز به حفر تونل داشته و از آنجا که عملیات حفاری در کشور بسیار هزینه بر بوده این اقدام در صورتی مقرون به‌صرفه است که تونل عبوری کابل فشار قوی به صورت تونل انرژی (عبور کانال‌های آب، برق، گاز، مخابرات و …) مورد بهره‌برداری قرارگیرد.

شرکت سیم و کابل ابهر با تکیه بر توانمندی داخلی اقدام به بومی­‌سازی تکنولوژی ساخت انواع کابل‌های فشارقوی با روکش کورگیت در رنج‌‌های ولتاژی مختلف کرده است.

صبوری قائم‌مقام مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت در این خصوص گفت: این شرکت از سال ۷۳ شروع به فعالیت کرده و تاکنون تمامی کابل‌‌های فشارقوی و متوسط از رنج ولتاژی ۶۶ کیلوولت به بالا در کشور تولید می­کند.

وی افزود: با توجه به هزینه‌های بالای حفاری تونل در کشور و عدم امکان حفر آن در نقاطی از شهرهای پر­جمعیت و متراکم از جمله تهران این شرکت اقدام به تولید انواع کابل‌های فشارقوی با رنج ولتاژی۶۶، ۱۳۲، ۲۳۰ و ۴۰۰ کیلوولت با روکش کورگیت کرده است.

صبوری تصریح کرد: کابل‌‌های مذکور این قابلیت را دارند که با حفر یک کانال ساده و دفن کابل زیرخاک با هزینه بسیار کمتر مورد بهره‌برداری قرار گیرند.

وی اضافه کرد: کابل‌‌های تولیدی این شرکت از قابلیت اسکن آنلاین به منظور عیب‌یابی برخوردار هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: