مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما

سردبیر سلام می کند- سردبیر شما را به نجات مخابرات فرا می خواند!

مخابرات ما (سردبیر) – سلام می کنم خدمت شما دوستان بزرگوار. خبرهای موثقی که از اطراف مخابرات به ما می رسد بشدت ما را نگران کرده است.در عرصه رودررویی گروه های مختلف, فقط این مخابرات است که آسیب می بیند.

این مطلب ها احتمالا دنباله دار خواهد بود. پس از اینکه انشا الله سه شنبه آینده از مسافرت برگشتم ادامه اش را خواهم نوشت اما آنچه امروز و در این موقعیت مرا واداشت به نگارش این نوشته, عمق نگرانی من از شرایط جاری است.

ابتدا چند خط و چوب خط با هم بکشیم:

1- مدیران ناراضی مخابرات گمان نکنند با خالی کردن زیر پای دیگران در آینده مخابرات جایگاهی خواهند داشت.این زیر پا کشی ها, مخابرات را نابود خواهد کرد یعنی مخابراتی نخواهد بود که مدیریتش به شما برسد. می دانید که همه همدیگر را می شناسیم. براحتی می شناسیم. بنابراین در پس پرده بازی کردن فقط سر در برف فرو بردن است.

2- هیچ گروهی به تنهایی نمی تواند مخابرات را نجات دهد.هیچ گروهی! بنابراین گروههای مختلف سهامداری از دولت و سهامدار عمده, هیچکدام گمان نکنند می توانند مخابرات را به تنهایی نجات دهند. بخاطر آورید همین دوران دعوای اخیر را که چه صدماتی داشت.

3- اگر می خوایم همه چیز درست شود باید همه تن به قانون بدهیم. هر کسی بر سر جایگاه قانونی خود بنشیند و به همان اندازه نیز پاسخگوی افکار عمومی باشد.

4- سودهای کاغذی دردی از مخابرات دوا نمی کند! این سودها به پول منتهی نشده است! اقایان بزرگوار! عزیزان! با بیرون کشیدن نقدی این سودهای کاغذی به مخابرات آسیب می زنید.

5- همه ذی نفعان مخابرات باید بدانند زمان اخذ تصمیمات بزرگ و کلان در مخابرات است. اگر دوران ریاضت است به همه انتقال دهید. اگر دوران آرامش و سودبری است به همه بگویید تا کارکنان نیز از آن نفعی ببرند! نمی شود سهامداران و دولت سود ببرند ولی کارکنان ضرر کنند!

6- روز به روز مخابرات نابودتر می شود.دوستی می گفت در همین لحظه اگر 6000 میلیارد تومان نقدی به مخابرات تزریق شود به نقطه صفر خواهیم رسید! حالا در نظر بگیرید که بیش از 2000 میلیارد تومان بعنوان سود از مخابرات ببریم!

7- لطفا با هم نجنگید! به آنچه در راه است فکر کنید! حداقل 1400 میلیارد تومان باید عطف بماسبق شود و از حساب مخابرات بدلیل صدور دستورات قانونی و قضائی خارج شود. ضمن اینکه سالانه 700 میلیارد تومان هم از درآمد مخابرات کم می شود!

چه کسی این را جبران می کند؟! به جای اینکه به یکدیگر بپردازیم با ارگانهای قانونی و قضائی گفتگو کنیم و از همه قدرت و نفوذ معنوی خود استفاده کنیم تا شاید این روزها از راه نرسد!

8- ….

حرف زیاد است!

بسیار زیاد!

اجازه بدهید در رفتار شما سهامداران نگرانی برای مخابرات را ببینیم. ببینیم و بعد خودمان هم تصمیم بگیریم برای خاطر مخابرات از سهم و حق خود بگذریم.

اما تا وقتی که شما ذی نفعان با هم بجنگید و ته مانده صندوق مخابرات را به سمت خود بکشید هیچکس از جمله کارکنان مشکلات فعلی مخابرات را باور نخواهند کرد.

در این موقعیت هرگز , هیچ چیزی از کارکنان و بازنشستگان و شرکتی هانخواهم خواست چرا که شما را باور نکرده ام!

آقایان! بر شما باد مخابرات, مخابرات, مخابرات! شما را چه می شود!؟

سردبیر – آخرین روزهای تابستان 97

ممکن است شما دوست داشته باشید
17 نظرات
 1. همکار رسمی می گوید

  عزیزم مخابرات را داره اب می بره شما می گویید شسکام و دیگری می گوید طبقه بندی مشاغل و دیگری از رفاهیات حرف می زنه . خدایا بدادمون برس. چی فکر می کردیم چی شد .

 2. منصور می گوید

  با سلام خدمت سردبیر محترم
  برگه های قرارداد نیروهای tct طبق گروه ۶ دقیقا مانند قراردادهای قبل با تاکید بر امضای سریع توسط کلیه نیرو ها به استانها ارسال شده .
  و احتمالا این یعنی اینکه خبری از اجرای طرح طبقه بندی نخواهد بود.

  1. زنبور می گوید

   وقتی دیوان عدالت میاد آب و نان (ابونمان ) مخابرات را ممنوع میکنه و سریع حکم اجراش را میده و همش زورش به اداره مخابرات میرسه طبقه بندی نیروهای شرکتی سهله فکر کنم دیگه حقوق ها هم جمع نشه. راجع به طبقه بندی نه اداره برق نه آب ، آموزش پروش بیمارستان و نفت و ایران خودرو سایپا و … هیچکدوم اجرا نکردن هیچکی هم حریفشون نیست وزیر چکاره هست آخه!!!

 3. بازنشسته از شیراز می گوید

  سلام دوست عزیز
  فکر نمیکنم به ما برسه انشاالله به بچه ها و نوه هایشان میرسه

 4. حامد می گوید

  سلام/سردبیر جان از طرح طبقه بندی چه خبر?
  مهربانم چند وقتی هستش که خبری نمیدی?

 5. از همه جا رانده می گوید

  سلام
  سردبیر عزیز:
  نگران کردی ما را!؟باز چه خبری شده؟ وقتی شما اینجوری حرف میزنی تجربه به ما نشان داده که اتفاقات تلخی در راه هست!
  هنوز داشت مخابرات به سمت آرامش حرکت میکرد که با این حرف های شما ظاهرا خیلی ها دارند تلاش میکنند که قطاری که هنوز اول حرکتش هست همون ابتدا از ریل خارج کنند!!!
  نمی دانم برای خودم نگران باشم که هنوز قراره چند سال دیگه در این شرکت کار کنم یا برای همکارانی که در آستانه بازنشستگی قرار دارند و منتظر طرحی برای بازنشستگی خود هستند؟

 6. ناشناس می گوید

  سلام بر سردبیر گرامی ، واقعاً جای تأسف دارد ، از چه جایگاهی به کجا داریم میرسیم ، سیاست خصوصی کردن مخابرات ،یک کار بسیار اشتباهی بود ، کشورهای جهان اول، برای این جور تغییرات سالها تحقیق می کنند و زیر ساخت ها و تفکر ها را برای محیط جدید ایجاد می کنند، بعد به سوی تحول می‌ روند و ما چه کردیم یک شبه تصمیم به خصوصی سازی گرفتیم و بدون هیچ ذهنیتی تن به این تحول دادیم و تا الان هم شکست خوردیم در اجرا ،و تنها کسانی که سود کردند همانهایی هستند که دست روی این شرکت گذاشتند ، و شرایط نیروها روز به روز بدتر میشود ، در یک شرکت بزرگ و سود ده وقتی توازن بین دو طرف وجود ندارد این می شود شرایط !!! همیشه یادمون باشه برای بدست آوردن هر سود باید هزینه ای کرد ، اما انگاری سهامداران یادشون رفته اگر برای زیر ساخت ها و نگهداری ،داشته ها هزینه نکنند ، سودی هم نخواهند داشت ، پس خدا کنه قبل از اینکه دیر بشود ،نگرش ها تغییر کنند

 7. پیرمرد می گوید

  با سلام سردبیر جان دلم به حالت میسوزه …عکست رو که دیدم یاد بعضی از همکاران خودم افتادم ….صداقت…….متاسفانه این صداقت توی این دوره زمانه اصلا” تاثیر نداره …… با این حجم از مشگلات معمولا” شرکتها اعلام ورشکستگی و انحلال میکنندو طبق قوانین انحلال روال ان طی و شرکت جدیدی رونمایی میشود……

 8. محمد می گوید

  سلام سردبیرجان. راجع به همه موضوعی بحث میشه ولی راجع به لغو قراردادپیمانکار محلی و قرارداد با شسکام هیچ صحبتی نمیکنید لطفا جواب بدید که وضعیت قرارداد با شسکام چی شد ایا اون 2ماه که مهندس صدری گفتند حتما باید ظرف این مدت پیمانکار محلی حذف بشه هنوز نرسیده؟

 9. همکار شرکتی می گوید

  سلام آقای سردبیر شمارو به امام حسین یه اطلاعات دقیق از طرح طبقه بندی بزارید یه خبرهایی شنیدیم که طرح به دلیل بار مالی برای مخابرات لغو شده هر استانی که مدیر منطقه اش قبول نکنه طرح برای اون استان اجرایی نخواهد شد و هر استانی قبول کنه مثله اردبیل و سمنان اجرایی خواهد شد آیا حقیقت داره؟؟؟؟؟

 10. مهندس می گوید

  احسنت ….چند جمله حرف حساب..به امید پیدا شدن گوش شنوا

 11. خدمات اولی می گوید

  سلام سردبیر ، با این تفاسیر کلا طرح طبقه بندی که باید اجرا میشد چی میشه؟ چه به سر ما شرکتی های چندرغاز حقوق میاد؟ طرح طبقه بندی چه خبرررر؟؟

 12. نسرین - خراسان شمالی می گوید

  سلام

  امروز مدیر منابع انسانی استان اعلام کردن که طبقه بندی مشاغل برای نیروهای تحت امر پیمانکار خدمات اول به دلیل بار مالی بصورت کامل کنسل شده

  این مورد رو هم با تمام توان مدیران مخابرات زحمت کشیدن جلوش رو بگیرن و گویا موفق شدن

  سردبیر محترم ، انشاالله سفر خوش بگذره و به سلامتی برگردید
  هر موقع فرصت شد ، جویا این صحبت هم بشید
  واقعیت فرآیند اجرا و یا عدم اجرای طبقه بندی

 13. همکار تبریز می گوید

  این حرفها را به مدیران باند باز مخابرات در استانها به خصوص آذربایجان شرقی بفرمائید که شعارشان یا با ما یا بر ما میباشد
  کسانی که فقط به نفع منافع باندیشان می نگرند

 14. حسین می گوید

  سلام
  سردبیر
  نمی دانم می دانی یا نمیدانی اگر میدانی بدا به حالت اگر نمیدانی نادانسته هایت را سعی کن به دانستن نزدیک کنی بارها من پیغام دادم این مخابرات جز نفاق ودروغ چیز دیگری نداره شما گفتی ن این طور نیست من گفتم شما هم دانسته یا نادانسته ! داری تو زمین این ازخدا بی خبرا توپ میزنی عزیز من از قدیم گفتن تا نباشد چوب تر فرمان نبرد گاو خر حکایت مخابرات تا زور نباشه مثل اینکه چیزی رو متوجه نمیشه الان حدود یک ساله طرح طبقه بندی کزایی رو راه انداخته حالا هر روز به عنوانی اون رو عقب میندازه این خبر شما هم بوی خیانت مخابرات به نیروهای شرکتی میده واین که این نیروها باز بازیچه شدن بترسید از روزی که این اتش زیز خاکستر نیروهای شرکتی مجدد شعله ور شود مخابرات چندین سال کارگزارها رو دربدر کرد نهایتش مجلس و مراجع قضایی رای به رسمی شدن و دریافت کلیه مطالبات اونا داد نوش جونشون و…. هرچی مدیر خائن به این ملک و مملکت که همین خائنین باعث نارضایتی مردم ار انقلاب و رهبر عزیزمان می شوند عمکرد منفعت طلبانه ودوراز انسانیت همین مدیران خائن وضع مخابرات وسایر بخش های مملکت را به اینجا رسانده ن تحریم

 15. شسکامی می گوید

  ما میگیم نره تو میگی بدوش
  ما میگیم مخابرات داره از بین می‌ره تو میگی افزایش رفاهیات بازنشستگان چه شود

 16. بازنشسته می گوید

  با سلام
  افزایش رفاهیات بازنشستگان به کجا رسید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: