مخابرات ما
خبرگزبری مخابرات ما
جشن هدر

شما نوشته اید- بزرگترین مشکل مدیران استانی تامین منابع مخصوصا منابع نقدی می باشد

مخابرات ما – در پایین مطلبی که با این عنوان نوشته شده بود: مدیران مناطق بر اساس عملکردشان سنجیده می شوند.

این کامنت ثبت شده است که در نوع خود انتقادی و جالب است. اطمینان میدهیم هر مطلبی که نویسنده برای آن زحمتی بکشد بقدر کافی به آن اهمیت خواهیم داد. ایده ها هم آزاد است و لزومی ندارد با نظرات نویسنده های ما یکی باشد.بخوانید و در موردش نظر بدهید. 

نشانه سلام
درست است که یکی از وظایف مدیریت، کنترل عملکرد است ولی در کنار آن، تامین منابع نیز از وظایف اصلی مدیران می باشد.
آقای صدری هر دو ماه یک مرتبه در جلسه مدیران استانی ظاهر می شوند و به قول معروف یک گرد و خاکی می کنند و خودی نشان می دهند و چند مدیر را تهدید به جابجایی می کنند و بعد از آن خداحافظ تا دو ماه دیگر!
بزرگترین مشکل مدیران استانی تامین منابع مخصوصا منابع نقدی می باشد. منابع سازمانی از جمله ساختار، رویه ها، فرایندهای کاری و … نیز از نیازهای استان ها می باشد که فعلا همه جوره تعطیل است.
ستاد ضعیف مخابرات ایران که با وجود ضعفش تمام اختیارات و منابع را دراختیار دارد فعلا بزرگترین نقطه ضعف مخابرات ایران می باشد.
آقای مهندس صدری به نظر می رسد تنها قادر به ظاهرسازی مدیریت خود می باشند و برنامه خاصی برای عمق بخشی به فعالیت های مدیریتی ندارند. تغییر مدیرمنطقه ها بدون اینکه مشکلات نقدی ، آموزشی، روحیه ای و سازمانی آنها را حل نکنند نمودی از این ظاهرسازی و فیگور مدیریتی می باشد.
اقدامات آقای مهندس صدری در خصوص مسایل نیروی انسانی چنانچه ایشان تصور می کنند نیست. آقای صدری، مشکلات زیرزمینی نیروی انسانی رسمی و پیمانکاری را ظاهر کردند و با مواج نمودن مشکلات، خود به موج سواری که تخصص و تبحر ایشان است پرداختند. آقای مهندس صدری در این امواجی که خود راه انداختند قادر هستند هم به سهامدار سرویس جزیی دهند و هم به کارکنان و … ولی چه کسی است نداند چنین شبه سونامی چه آسیب های بزرگی را به همه وارد خواهد کرد. و تا این موج ها باشند مدیرعامل نیز باقی خواهد بود چونکه هیچ مدیرعامل دیگری قادر به جمع کردن این امواج نخواهد بود.
در آخرین مورد از این موج سواری هنوز یک هفته از مصوبه هیات مدیره در خصوص رفاهیات نگذشته است و کارکنان در شادی این موج غرقه هستند که موج دیگری در راه است که کارکنان را ندانسته بسیار زیادتر از گذشته از لحاظ موارد رفاهی آسیب می زند. آقای صدری اعلام کردند تمام اماکن رفاهی کشور شامل ویلاها و منازل و اماکن رفاهی کارکنان در شهرستانهای مختلف به فروش برود. با این دستور و تصمیم، پرداخت رفاهیات بسان یک آب نبات چوبی است که آقای صدری به کارکنان دادند که بتوانند یکی از زیرساختی ترین امکانات رفاهی کارکنان شهرستان ها را به نفع سهامدار از زیر پایشان کشیده و تصاحب کنند.

سردبیر مخابرات ما برای بخشی از این نوشته یک توضیح داده است:

سردبیر:

سلام
فقط یک توضیح میدهم در مورد بخش آخر.
من پیگیر شدم.
ویلاها و خانه هایی بفروش میرود که خواص آن هم ایام تعطیل از آن استفاده میکنند.
شاید سال تا سال هم کسی نرود به انجا.
جاهایی که کارکنان و همکاران  استفاده میکنند شامل این طرح نیستند.
اگر توضیحی بر این امر دارید لطفا توضیح بدهید

20 نظرات
 1. همکار رسمی می گوید

  والا ما نفهمیدیم خواص
  اگه منظور همان مدیران و به بالا هستند که یک مهندس سیستم حتما کارهایش بیشتر از یک مهندس مدیر است.
  دوما لفظ خواص پیشینه خواص بودن می خواد نه یک عده نو کیسه که حالا شدن خواص!!!!!!
  از تار و پود کارکنان زحمتکش برای خودشون لانه عنکبوتی ساختن. اما دریغا لانه عنکبوت عجب سست خانه ایست.

 2. همکار رسمی می گوید

  اره دیگه خواص استفاده کردند و حالا اصلا دیگه اون مکان ها برایشان جذاب نیست. خارج از کشور حال میکنن . بهتر از این نمیشه.کارکنان کی باشند!
  یه عده که فقط ساخته شدن برای پر کردن جیب خواص و لاغیر.

 3. آرمان می گوید

  سلام
  توجه………….توجه………..توجه

  قابل توجه برادران مجمع صنفی سراسر کشور
  هییت مدیره و سهامداران عمده چند ماهی است که نقشه راه یکساله خود را کشیده و پله پله جلو میرود .
  آیا مجمع صنفی ما هم نقشه راهی کشیده اند یا منتظر هستند طرف مقابل چکار میکند سپس نشسته و راهکار پیدا کنند ؟
  من با گفتگو و تعامل دو طرفه کاملا موافقم (دو سر برد)
  ولی …….. ……
  با زود باوری , ساده انگاری , دروغ و ….
  مخالفم .
  همه امیدواریم که اقدامات خوب تا آخر ماه به سرانجام برسد .
  هر چه باشه جناب صدری قسم جلاله خورده که حق کارکنان را قبول دارد شکی نیست که به وعده ی خود عمل خواهد کرد ولی نگفته کی !!!
  پس قسمش راسته و گله ای نیست .
  این ما هستیم که باید برای اجرا از او تاریخ بخواهیم .
  از ابتدا شروع کنیم :
  ابتدا فرمودند تصدی مشاغل اجرا میشود, با این کار بین نیروهای شرکتی تفرقه افتاد و راهشان از رسمیها جدا شد هنوزکه هنوزه اجرایی نشده .
  مرحله بعد فرمودند برای ایثارگران برنامه
  هایی داریم , دراین مرحله آنها هم راهشان جدا شد .
  مرحله سوم فرمودند : قراردادیهای۹۲ دایمی میشوند این تصمیم دو اثر مخرب داشت اول بین قراردادیها تفرقه افتاد دوم صف ۹۲ از رسمیها جدا شد . مگر آنها با هم فرقی دارند هر چند وجدانن اول باید قراردادهای قدیم را در نظر بگیرند .
  مرحله آخر :رفاهیات مصوب میشود
  ولی ……… برای سال ۹۷ درنتیجه صف بازنسستگان هم از رسمیها جدا شد .
  لازم به ذکر است که تا کنون هیچ یک از وعده ها عملی نشده …!!!!!!!
  قراراست بزودی طرح تشویقی هم تصویب شود و بسیاریبازنشسته شده و با بزرگی از روی دوش صاحبان شرکت برداشته می شود . به قول معروف رفاهیات بازنشسته ها را کی داده , کی گرفته .
  برای همین میگم آنها نقشه ی حساب شده دارند و ما ….. …. نداریم .
  فرض کنیم همه اقدامات با هم انجام نشد و هر یک یا دو ماه یک خواسته را عملی کنند, آیا آمادگی کامل دارید ؟؟؟

 4. همکاری از قم می گوید

  هر دم از این باغ بری می رسد
  متاسفانه سهمیه آزاد اماکن رفاهی در سایت رفاهی بسته شد و دیگر همکاران نمی توانند از سهمیه آزاد استفاده کنند و دوباره باب رانت بازی و رفیق بازی در اختصاص اماکن رفاهی باز شد واقعا علت این کار چی بوده ؟؟؟
  سردبیر عزیز لطفا پیگیری بفرمایید

  1. ناشناس می گوید

   جناب سردبیر پیگیری نکردید چرا سهمیه های آزاد سایت اماکن بسته شده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 5. کریم آقا می گوید

  اصلا از چنین تصمیم هایی که برخی مدیران می گیرند و به تصور خود فعلا تصمیمی می گیرند که فشار کارکنان را کم کنند و کلاهی گشادتر در جائی دیگر سر کارکنان می گذارند خوشم نمی آید. این مدیران چه فکری می کنند؟ خجالت نمی کشند؟ مگر خودشان یک روزی جزو همین کارکنان نبوده اند؟
  سالها کارکنان مخابرات در شرایط رفاهی تعریف شده ای کار می کرده اند به ناگهان در یک تصمیم ناجوانمردانه رفاهیات آنها را حذف می کنند و آنگاه وقتی با اعتراض کارکنان مواجه می شوند آن را بصورت محدود دایر می کنند ولی از بین بردن حق کارکنان را از جائی دیگر استارت می زنند.
  باید فکر می کردیم که متن مصوبه دایر شدن رفاهیات ایراد دارد! و متاسفم برای اعضای هیات مدیره که آنقدر بزرگواری نداشتند که حقوق حذف شده کارکنان را بدون اینکه بخواهند از داشته های کارکنان کم کنند دایر کنند.

 6. رضا می گوید

  سر دبیر محترم سلام علیکم تا زمانی که مدیران منطقه از نظر شایستگی انتخاب و نصب نگرددند نظر نمایندگان و لابی پشت پرده در انتخاب نقش داشته باشد وضع همچنان خواهد بود اقای صدر نباشد هرکسی بیایید این کشتی طوفان زده را نخواهد توانست به ساحل رشد وتعالی برساند

 7. ناشناس می گوید

  ایشان مال کی را میخاد بفروشه ، همه این مکانها با پول صندوق کارکنان خریداری شده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. ناشناس می گوید

  این همه پاداش منابع وجود دارد ولی برای شرکتی ها که میخواد طبقه بندی بشه منابع مشکل داره خدا … کسانی رو که به هموطن خودش خدمت نمیکنه ، ا اینها خودشونو مالک اداره میدونند ما نمیدونستیم

 9. سعید می گوید

  اگر خبر درست باشد واقعا باید دست آقای صدری را بوسید چون ما که هیچ وقت از این امکانات استفاده نکردیم درود بر ایشان

 10. بابا می گوید

  بزرگترین مشکل مادام العمربودن مدیران است.که گویی ارث پدرشان است.

 11. سپیده می گوید

  اصلاح میکنم درکامنت قبلی اینجانب اداره تضمین درآمدو کشف تقلب به اشتباه تضمین کیفیت نوشته شده بود .سپاسگزارم

 12. سپیده می گوید

  درد نیروی انسانی ار چارت سازمانی هست که به تعدادی با کمال تاسف بها داد وبقیه نیزدربهت ماندند.
  برای مثال معلوم نیست چرا ممیزی اداره ست ورییس آن ماشین امضا.چرا اداره پرداختها کوچک وکوچک میشه ولی تمرکز حسابها هرچه حساب وکتاب حاد ست دراونجا جمع میشه درشرایطی که اونجا باید دوتا اداره بشه.بعضی ارحسابها ماهیت دوگانه داره ..میفرمایند چون ادارات تهران اینجوره اینجوری درست کردند .اداره تضمین کیفیت وکشف تقلب درست میکنن با یکنفر وبزور یک کارمند که اصلا کارش این نیست .مدیریت تدارکات وخرید وسیاهی لشکر درست میکننددرشرایطی که میتونه یک اداره خریدوقراردادها باشه …
  .خواهش میکنم یک نگاه به روسای دوربر تون بندازید عمده آنها کارنمیکنند فقط بعدازظهر دیرتر خانه میرن واضافه کارش میگیرن ….حالام که شده جلسه جلسه وکلاسهای آموزشی که معلوم نیست مصداقش کجاو کجای کاررا درست کرده
  ونتیجه اینکه مخابرات ایران بعداز خصوصی سازی فاصله مارا با روسا وبالاتر زیادوزیادتر کرد وبه تبع آن تملق وچاپلوسی ..روز اول یادم میاید چیزی حدود 700حقوق آنان را افز ایش داد ندکه درآن زمان خیلی زیاد بودآنچنان که یکی ا ز اونها ازخوشحالی گفت بابا چقدر زیاده برای چی .؟.. بنده خدا راست میگفت !!!!
  یعنی خصوصی شدیم که این کارها را برای رفقامون انجام بدیم .مخابرات هم که هتل مجللی بر ای پیشبر د مقاصده .
  مدیری میاد درزمانش ذزدی میشه هیچ کارمثبتی انجام نمیده فقط مبصر کلاسه میگن باید بمونه
  خب چی میخواید تو مخابرات درست بشه ماها هم که پرچم عدالتخواهی تو دستمون پاره پاره شد وهمه بهمون خندیدند
  فکرمیکنم هرجا دیدند رفیقی پست نداره شب فکر کردند وصبح پست ساخته شد اصلا alreadyما ل اینا .
  واین چارت سازمانی نابسامان ست که هزینه هنگفت حقوق رو بوجود آورد .هیچکس ا ز پول زیا د ورفاه بدش نمیاد ولی بیایید این فاصله بواقع طبقاتی رو کم کنیم تا تصدی مسئولیت ها ار آن کسانی باشد که تعصب ودلسوزیشان بیشترست چون این ویژگیهابنظربنده ذاتی وبا شرایط تغییررنگ نخواهد داد وتوزیع ثروت مخابرات دربین کارکنانش نیز عادلانه خواهدشد.
  حالا اگر کسی کاری بسیا ر درخشان کرد که بجای خود این موارد ازدرجات خاص برخوردار گردد.

 13. ناشناس می گوید

  سلام چه خواص وچه عوام از اول تا الان هیچ فایده ای برای کارکنان درجه 3 ودرجه 2 این اماکن نداشته اند الان 7 ماه است که بازنشسته شده ایم هنوز نیمی از مطالباتمان مانده و هیچ کس هم جواب مارا فحش هم نمی دهند تازه ارزش این پول هم واقعادیگه هیچ دردی را دوا نمی کند شما فکر می کنید مدام العمر با اداره شریک المال هستید که انتظار دارید فرش قرمز جلو پایتان پهن کنند بگذارید بفروشند خیال همه را راحت کنند.

 14. ناشناس می گوید

  سلام
  اماکن رفاهی تا زمانی یکی از نقاط قوت شرکت برای همکاران بود؛ ولی اینک دیگر خاصیت خود را از دست داده است؛ ضمن اینکه علاوه بر سرمایه زیاد انباشته ای که دارند هزینه زیادی هم برای نگهداری آنها انجام می شود ولی تبدیل با پاتوق مدیران مناطق شده است؛ اگر آنها را فروخته و تنها از محل در آمد آن ، هتل اجاره کنند و به تناسب بین همکاران تخصیص دهند خدمات خیلی بیشتر و بهتری حاصل خواهد شد؛ ضمن اینکه اصل سرمایه نیز موجود است و اگر به سرمایه مولد تبدیل شود که خود شاهکاری است؛
  اما در کل در ایران امکان رفاهی ادارات خصوصی مثل مخابرات و دولتی که کم نیستند ضد گردشگری و استغال است و ضمن اینکه رانت و حیف و میل زیادی هم تحمیل کرده است و باری است بر دوش سازمانها؛ اگر قرار است خصوصی سازی شود این قسمت با اولویت ترین قسمت خواهد بود.

 15. ناشناس می گوید

  سلام. درهرصورت فروش املاک رفاهی کار درستی نیست. مدیرعامل اجازه نده خواص استفاده کنند. خیلی کارها می شود برای بازگرداندن مخابرات به دوران طلایش انجام داد. یکی از این اقدامات خانه تکانی گسترده در رده مدیریت است. بشرط آنکه روی حساب و کتاب باشد. نه اینکه این مدیر برداری بزاری جای دیگه. اقدام مهمتر اینکه ستاد مخابرات ایران در رده معاونتها و مدیران کل توانمند نیستند. نکته مهتر اینکه ما سازمانی هستیم که دور تا دورمان را رقبا گرفتند و بشدت دارن کار می کنند و داری فرایندهای دقیق و رصد درست بازار هستند اما متاسفانه شرکت ما و مدیران ما اصلا نمی دانند فرایند چیست. یک شرکت زمانی به سود و درآمد میرسر که مشتری راضی داشته باشد و مشتری زمانی راضی میشود که فرایندهای سازمان خوب کارکنند (ما در اینجا خیلی ضعف داریم. متاسفانه معاونت راهبرد بعنوان متولی فرایندها به تبع آن سایر معاونتها ضعیف عمل می کنند. ) فرایندها هم زمانی خوب می توانند کار کنند بعنوان موتور سازمان که نیروی انسانی قوی و راضی نگه داریمشون.

 16. امیدوار می گوید

  این موارد همه درست!
  ولی مهمترین نکته این است که بدونیم در جلسات خصوصی مدیران مناطق و آقای مدیر عامل چه می گذرد
  اگر از این سر طناب همه قدرتمان رو برای شعار نیروی انسانی بزنیم و طرف دیگر طناب باز مدیر عامل با مدیران مناطق نیز تمام قدرتشان را برای دور تسلسل هر چه می خواهند دل تنگتان بکنید نتیجه ای در بر نخواهد داشت!
  مصوبات یا وعده هایی که مدیر عامل فقط جنبه اطلاع رسانی آن رو عهده دار می شن و طرف دیگر مدیران مناطق و مدیران مخابرات ایران تمام تلاششان را جهت عوض کردن نظر ایشان اعمال کنند چه نتیجه ای خواهد داشت
  نیروهای قراردادی و آزمونی قانونی مخابرات چندین سال بود که با دردشان می سوختند و می ساختن ولی وعده مدیر عامل باعث شعله ور شدن خواست بحق آنها بعد از طی شدن بازه قراردادی شد ولی این بار نتیجه ای که ندیدند نیز هیچ با شعار واهی تمامدقرار دادی ها جو ناامیدی و حس کدورت در بین کارکنان بوجود آوردن که چون رابطه در ورود بعضی نیروها نقش داشته اونهایی که با ضابطه نیز آمدند هیچ فرقی ندارن و خشک و تر با هم بسوزن
  صد وعده خوبان یکی وفا نکرد

 17. ناشناس می گوید

  بیدل
  در مورد فروش مهمان سراها و ویلاها همان بهتر که بفروشند چون بنده با بیست سال سابقه هنوز موفق نشدم از این امکانات استفاده کنم هر وقت هم درخواست دادند به بهانه ای از قبیل پر می باشد فعلا به همکاران نمی دهند(چون مدیران قراره بیان) و…. جواب منفی دادند من که دیگه بی خیال شدم و فکر میکنم این امکانات هم مخصوص نورچشمی ها و مدیران هست و بس !!!پس همان بهتر که بفروشند اینجوری کمتر از این بی عدالتی عذاب میکشی.

 18. احمد می گوید

  دقیقا توضیح سردبیر محترم صحیح است مطلب دوست عزیزمون مغرضانه است وقتی جناب صدری در مورد فروش املاک فوق صحبت می کردند بنده خودم در جلسه ویدیو کنفرانس بودم از نظر من هم این تصمیم جناب صدری به نفع کارکنان است و به ضرر خواص

  1. سردبیر می گوید

   احمد جان
   یک گزارش خصوصی از اون جلسه برام میفرستی؟
   هر کسی چیزی میگه.
   دسترسی به مهندس صدری هم برای این توضیحات دشوار و امری نشدنی است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بارگزاری فایل: